Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2006 o 08:19, Lost Paradise napisał:

Tam jest jakiś nieoficjalny przelicznik (CPU/GPU/RAM itp + ustawienia grafili w Oblivku:)).
Traktujcie to z lekkim przymrużeniem oka...ale obliczyć zawsze mozna swoje ŚREDNIE FPS podczas
gry :)))


chyba bardzo srednie, wg. tego przewodnika osoby z 512 RAM-u nawet jezeli ustawia wszystko na LOW wyjdzie im jakies 15 klatek. troche zawyzone te wymagania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

What are the PC system requirements?

Recommended:

* 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 1 GB System RAM
* ATI X800 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher video card

Minimum System Requirements: New!

* Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
* 512MB System RAM
* 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 128MB Direct3D compatible video card
* and DirectX 9.0 compatible driver;
* 8x DVD-ROM drive
* 4.6 GB free hard disk space
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* Keyboard, Mouse

Supported Video Card Chipsets:

* ATI X1900 series
* ATI X1800 series
* ATI X1600 series
* ATI X1300 series
* ATI X850 series
* ATI x800 series
* ATI x700 series
* ATI x600 series
* ATI Radeon 9800 series
* ATI Radeon 9700 series
* ATI Radeon 9600 series
* ATI Radeon 9500 series
* NVIDIA GeForce 7800 series
* NVIDIA GeForce 6800 series
* NVIDIA GeForce 6600 series
* NVIDIA GeForce 6200 series
* NVIDIA GeForce FX series

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 08:27, Morfieusz napisał:

a) LoD drzewek i draw distance(czy jak to sie pisze ;-p) sa cholernie duze, widac nawet zalesione
szczyty odleglych gor


To trzeba przyznać, jakoś się przyzwyczaiłem i pominąłem :], że Bethesda się wyrobiła nieźle. Ci którzy grali w Gothica 2 nawet przy 300% widoczności pamiętają, że wejście na szczyt wysokiej wieży wiązał się z z ograniczonym pejzażem terenu.

Dnia 20.03.2006 o 08:27, Morfieusz napisał:

b) Zwroccie uwage np.: na trawe, wielkie polacie terenu przed nami pokryte sa trawa (a to mozna
nawet wylaczyc)


A mi się zdawało, że albo trawa się dopiero pojawia jak podejdziemy (jak w Far Cry i Joannie d''Arc), a wcześniej mamy nieskiej jakosci kępki (może coą jak poli-bump ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 10:50, Smugller napisał:

Gdzie można znaleźć minimalne Obliviona?
Nigdzie nie mogę ich znaleźć :(


A daleko szukałeś ?
Oficjalna strona www.elderscrolls.com - dział Oblivion, zakładka FAQ http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_faq.htm

Polska strona Phoenix''a - dział Oblivion, temat "Wymagania systemowe" http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=581&Itemid=535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale chłopców od robienia tych filmików ''odliczających'' trzeba tym razem pochwalić. Two Days to Go jest o niebo lepszy od wczorajszego. Przynajmniej coś się na nim dzieje:P A i potworki niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 13:03, Evil Khan napisał:

dajcie link ado tych filmików - tylko takiego gdzie nie trzeba się rejestrować ani płacić za
download...


Ja zawsze polecam najlepszy serwis www.gamershell.com
Ogólnie maja najlepsze newsy i downoald 9ale artykuły totalnie leżą :/).
Mają po kilka pojemnych mirrorów w Europie, USA i Azji - ściąga się z reguły z bardzo przyzwoitą szybkością.

Na pewno nie wchodź na linki podawane przez elederscrolls.com, bo to jakaś ściema :] (ja przy większości nie doszedłem jak zassać - tylko z Worthplaying mi się udało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 12:58, shinian napisał:

Two
Days to Go jest o niebo lepszy od wczorajszego.


Walka wyglada znacznie lepiej niz dialogi. Ale tez tego sie po Elder Scrolls spodziewalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 13:20, Backside napisał:

Ja zawsze polecam najlepszy serwis www.gamershell.com
Ogólnie maja najlepsze newsy i downoald 9ale artykuły totalnie leżą :/).
Mają po kilka pojemnych mirrorów w Europie, USA i Azji - ściąga się z reguły z bardzo przyzwoitą
szybkością.


Dzięki :) Dobry link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie sprawdzałem sobie status mojego zamówienia na Obliviona, a tu patrze, cena 169 zł (kurierem ;) jest, ale kiedy wchodzę w zamówienie, to cena wynosi 10 zł i jest to cena tylko za przesyłkę, Obliviona nie ma o_O. Właśnie wysyłam do nich maila ze screenami i trzeba to wyjaśnić, mam nadzieję, że to tylko drobny błąd... :/


P.S. 20.03.06 To już? <WoW> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 15:16, =PtaQ napisał:

Kurde właśnie sprawdzałem sobie status mojego zamówienia na Obliviona, a tu patrze, cena 169
zł (kurierem ;) jest, ale kiedy wchodzę w zamówienie, to cena wynosi 10 zł i jest to cena tylko
za przesyłkę, Obliviona nie ma o_O. Właśnie wysyłam do nich maila ze screenami i trzeba to
wyjaśnić, mam nadzieję, że to tylko drobny błąd... :/


P.S. 20.03.06 To już? <WoW> :D



Mam ten sam "błąd"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyslaem bo co 3 post tu ktos narzeka ze w polsce nie ma lokalizacji...a jak wszedlem na cenege to zdazylem tylko rpzeczytac o wersji kolekcjonerskiej i pod nia napis w sprawie wersji PL dodane zostana informacje pozniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 17:22, Gosu napisał:

Tak pomyslaem bo co 3 post tu ktos narzeka ze w polsce nie ma lokalizacji...a jak wszedlem
na cenege to zdazylem tylko rpzeczytac o wersji kolekcjonerskiej i pod nia napis w sprawie
wersji PL dodane zostana informacje pozniej..


Narzekają, bo Cenega wydaje Oblivion równo z premierą światową, ale nie po polsku, a gawiedzi by się od razu chciało mieć takie luksusy :].
A Cenega, znając siebie, nie podaje konkretów (zbyt wiele razy zawiodła i przesuwała terminy), ale na szczęście dobrze, że w ogóle ma zamiar przetłumaczyć grę, a różne wersje maili (w tym, że do gry będzie dołączony klucz do ściągnięcia w przyszłosci patcha PL) tylko podsycają atmosferę, co moim zdaniem jest tylko dobrym znakiem, pokazującym, że "coś się dzieję i coś z tego będzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Nie zgadzam się. Dlaczego wiecznie mamy mieć gorzej? Dlaczego inne kraje mogą zrobić pełną lokalizację, a my nawet w przypadku dobrej i rozbudowanej gry mamy dziękować opatrzności, że w ogóle, ktoś zechciał zrobić kinówkę???* Dla mnie to paranoja...

* tutaj można byłoby zaskandować dalej - dlaczego Cenega musiała dogadać się z Take 2 przed CDP, który prawdopodobnie zrobiłby pełną wersję, a nie robił łaskę, że w ogóle wypuści kinówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The gates opens in one day.

Najnowszy zassałem z Worthplay''a (na GH jeszcze nie ma):
http://files.filefront.com/TES4+Oblivion+1Day/;4898080;;/fileinfo.html
jak nie działa to wejdźcie na: http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=1285&id=6981

Ostatni filmik oceniał miernie :|.
Co prawda jest klimatyczny i ostatecznie wzbudza emocje przed premierą, nadając słusznej tajemniczości grze, jednakże ani nie widać fajerwerków graficznych, ani trailer nie wygląda na wzięty z gry (co najwyżej filmik na enginie gry).
Choć płomień nie jest brzydki to już wolę oglądać piękną przestrzeń, nawet za cenę kwadratowych igieł ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:10, verbum napisał:

>(...)

Nie zgadzam się. Dlaczego wiecznie mamy mieć gorzej? Dlaczego inne kraje mogą zrobić pełną
lokalizację, a my nawet w przypadku dobrej i rozbudowanej gry mamy dziękować opatrzności, że
w ogóle, ktoś zechciał zrobić kinówkę???* Dla mnie to paranoja...


Dlatego, ze gra w Polsce sprzeda sie duzo gorzej niz na zachodzie i Bethesdzie (czy tez Take 2) nie oplacalo sie ryzykowanie wypuszczenia kodu zrodlowego gry do Polski (bo zysk zaden, a ryzyko, ze gra "wyplynie" wieksze). Kiedy sprzedaz u nas bedzie porownywalna ze sprzedaza w Niemczech (a przynajmniej dwa razy mniejsza, bo tez mamy 2 razy mniej ludnosci), doczekamy sie lokalizacji w momencie premiery.

Dnia 20.03.2006 o 21:10, verbum napisał:

* tutaj można byłoby zaskandować dalej - dlaczego Cenega musiała dogadać się z Take 2 przed
CDP, który prawdopodobnie zrobiłby pełną wersję, a nie robił łaskę, że w ogóle wypuści kinówkę?


CDP nie robil pelnej wersji Morrowinda, choc tam zbyt wiele wypowiedzi nie bylo. Myslisz, ze bawilby sie w nagrywanie 50 h dialogow? Z tlumaczeniem bedzie (byloby, gdyby to on wydawal) juz mnostwo problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować