Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 14:29, Hacket napisał:

Sorry za zdublowanie posta ale jak widać nikt nic nie wie ot, jacy eksperci tu są :/.

Bo twój problem był nietypowy, a eksperci może i tu są, ale od samej gry, a nie problemów technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 15:30, Madt napisał:

Bo twój problem był nietypowy, a eksperci może i tu są, ale od samej gry, a nie problemów
technicznych.


Świetnie to ujałeś :) Ja mogę pomagać w rzeczach zwiazanych z treścia gry a nie jej odpalaniem czy technicznymi aspektami ...

A temat tego patcha 2.2 mnie nawet zainteresował. Rozumiem, że chodzi z polską wersją i dodatkami KotN i SI ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 15:37, YahooPL napisał:

> Bo twój problem był nietypowy, a eksperci może i tu są, ale od samej gry, a nie
problemów
> technicznych.

Świetnie to ujałeś :) Ja mogę pomagać w rzeczach zwiazanych z treścia gry a nie jej odpalaniem
czy technicznymi aspektami ...

A temat tego patcha 2.2 mnie nawet zainteresował. Rozumiem, że chodzi z polską wersją
i dodatkami KotN i SI ??


No rozumiem, ale byłem nastawiony na chodź by jakąkolwiek odpowiedz a tu nic i właśnie, dlatego mnie to trochę poirytowało
Właściwie to dodatków nie posiadam, ale z polską nakładką od cenegi pograłem miło z godzinkę na stronie pisze ze SI potrzebuje w wersji 1.2 Spróbować można, ale warto światło jest znacznie lepsze zresztą odsyłam cię do
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=1417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czy ktoś mógłby mi jasno i klarownie wytłumaczyć co w tej grze daje nam "szczęście" (taki współczynnik) ???
Co się będzie działo i czego będę się mógł spodziewać gdy będę miał np. 100 poziom tej umiejętności/skilla ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 11:36, YahooPL napisał:

Witam !!!

Czy ktoś mógłby mi jasno i klarownie wytłumaczyć co w tej grze daje nam "szczęście" (taki
współczynnik) ???
Co się będzie działo i czego będę się mógł spodziewać gdy będę miał np. 100 poziom tej
umiejętności/skilla ???


Wiesz, szczerze mówiąc sam tego nie wiem, i nie zauważyłem żeby szczęście miało jakiekolwiek znaczenie w grze... Krótko mówiąc: nie inwestuj punktów w szczęście, to IMO najmniej ważny współczynnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 11:41, Krieeg napisał:

Wiesz, szczerze mówiąc sam tego nie wiem, i nie zauważyłem żeby szczęście miało jakiekolwiek
znaczenie w grze... Krótko mówiąc: nie inwestuj punktów w szczęście, to IMO najmniej
ważny współczynnik.


Ja właśnie widzę różnicę tylko nie wiem jak ja opisać. Od czasu do czasu zdarza się, że wróg pada od jednego strzału, mam wrażenie, że więcej złota jest i lepsze itemy wpadają. Nie wiem dokładnie, ale wiem, że ma jakiś wpływ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 11:36, YahooPL napisał:

Czy ktoś mógłby mi jasno i klarownie wytłumaczyć co w tej grze daje nam "szczęście" (taki
współczynnik) ???
Co się będzie działo i czego będę się mógł spodziewać gdy będę miał np. 100 poziom tej
umiejętności/skilla ???



szczescie wplywa na wszystkie umiejetnosci po trochu, czyli zwieksza je, badz zmniejsza (ale nie jest to nigdzie wyswietlane, tylko zaszyte w kodzie gry)
50 szczescia to neutralnosc i wszystko jest bez zmian
powyzej 50 szczescia to male bonusy do umiejetnosci, a ponizej to kary...
o ile szczescie na cos tam jeszcze wplywa przed osiagnieciem maxa czyli 100, to na tym pulapie dodaje +20 do kazdej umiejetnosci, sek w tym, ze jesli dana umiejetnosc ma takze wartosc 100, to szczescie nic nie dodaje :] dlatego, ze standardowo w grze maksymalna wartosc wplywajaca na wydajnosc danej umiejetnosci to 100 (oprocz atletyki i akrobatyki)
normalnie jesli masz zwiekszone szczescie, zadajesz troxhe wieksze obrazenia, twoje czary zuzywaja troche mniej many itp. poza tym w kilku miejscach skrypty sprawdzaja szczescie postaci - np. jak robisz zaklady na arenie, to jesli masz zwiekszone szczescie to zawodnik na ktorego postawiles ma zwiekszona szanse na wiecej punktow zycia niz jego oponent - tym samym wieksza szansa twojej wygranej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczęście ma naprawdę duży wpływ;) Szczególnie gdy gra się postacią ze standardowym szczęściem, a potem jakąś ze zwiększonym. Ja moją 10 postacią mam szczęście na poziomie 81 i odbicie obrażeń 101 % i postać jest po prostu niezniszczalna xD Szczególnie biorąc pod uwagę to, że przy okazji ma 51 lvl ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 12:59, kamceg napisał:

Szczęście ma naprawdę duży wpływ;) Szczególnie gdy gra się postacią ze standardowym szczęściem,
a potem jakąś ze zwiększonym. Ja moją 10 postacią mam szczęście na poziomie 81 i odbicie
obrażeń 101 % i postać jest po prostu niezniszczalna xD Szczególnie biorąc pod uwagę
to, że przy okazji ma 51 lvl ^^


...a mnie i tak nie przekonacie! Ja wolę mieć jakiś widoczny wpływ na moją postać (np. większa siła). I jeśli mam inwestować w szczęście, to tylko kiedy wszystko inne mam na 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś mógłby wskazać mi miejsce jego pobytu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 13:25, Gierlo napisał:

Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie
pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś mógłby
wskazać mi miejsce jego pobytu ?


Robiłem ten q :D otóż lśniący pył właśnie jest z ogników które można znaleźć tak na płn.wsch od Brumy kilka jest tam.

Edit: Można go także odkupić od alchemików z gildii magów ale nie każdy może mieć a skakać po miastach jest nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 13:25, Gierlo napisał:

Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie
pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś mógłby
wskazać mi miejsce jego pobytu ?


Jak przejmiesz questa, rozejrzyj się po okolicy: Kilka jest w pobliżu ołtarza. Tylko ostrzegam, walka z nimi wcale nie jest tak prosta jak można by pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 13:25, Gierlo napisał:

Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie
pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś mógłby
wskazać mi miejsce jego pobytu ?


Czasami można go spotkać nieopodal ołtarza. Nie polecam eksterminacji go ostrzem lub inną bronią, jest to trudne (lub niewykonalne, nie próbowałem). Polecam magię (użyłem Flary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 13:25, Gierlo napisał:

Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie
pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś mógłby
wskazać mi miejsce jego pobytu ?

w pobliżu ołtarza jest kilka tylko uważaj bo wiatr je zdmuchuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam takie pytanie i będę wdziędzny za odpowiedź...

Mamy sytuację, że wszystkie nasze cechy (Siła, Wytrzymałosć, Zwinność) są rozwinięte na 100. Nie możemy juz do nich dodawać punktów. Mamy tylko dwie umiejętności do których mozemy dodać punkt np. Osobowość i Szczęście. Co sie wtedy dzieje z trzecim punktem, który przecież musimy przyznać a nie mamy gdzie ??? System sie zacina i nie mozemy dalej awansować czy będą dwa punkty zamiast trzech ?? Jak to wygląda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 16:56, lewak napisał:

> Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie

> pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś
mógłby
> wskazać mi miejsce jego pobytu ?

Czasami można go spotkać nieopodal ołtarza. Nie polecam eksterminacji go ostrzem lub
inną bronią, jest to trudne (lub niewykonalne, nie próbowałem). Polecam magię (użyłem
Flary).


Mi jakoś żadnego problemu nie przysporzyły (pewnie, dlatego ze gram Magiem bitewnym) :) ot kilka razy fireballa błyskawic się puściło i po sprawie. Taktyka jest taka, aby go na dystans brać, bo cham zabiera zdrówko i regeneruje własne jak tylko jest w pobliżu. A z tego, co pamiętam nagroda za to jest niezniszczalny kamień dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 17:27, Hacket napisał:

Mi jakoś żadnego problemu nie przysporzyły (pewnie, dlatego ze gram Magiem bitewnym)
:) ot kilka razy fireballa błyskawic się puściło i po sprawie. Taktyka jest taka, aby
go na dystans brać, bo cham zabiera zdrówko i regeneruje własne jak tylko jest w pobliżu.
A z tego, co pamiętam nagroda za to jest niezniszczalny kamień dusz.


Nie wiem, jaki sens ma powtarzanie tego samego. Napisałem, że pokonałem go Flarą/magią/atakiem dystansowym. Wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 16:56, lewak napisał:

> Mam pewien problem... Otóż muszę złożyć na ołtarzu jakiś pył który zostawia po sobie

> pewien świetlik, tylko jest jeden problem, nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś
mógłby
> wskazać mi miejsce jego pobytu ?

Czasami można go spotkać nieopodal ołtarza. Nie polecam eksterminacji go ostrzem lub
inną bronią, jest to trudne (lub niewykonalne, nie próbowałem). Polecam magię (użyłem
Flary).


Trudne? Niewykonalne? o.,,.o Chyba raczej na odwrót: jeden z łatwiejszych przeciwników, można go raczej bez problemu pokonać przy pomocy broni białej, najlepiej mieć dwuręcznego Claymore albo długie ostrze. Wystarczy na chwilę przed tym, zanim rzuci czar (poznać można po dźwięku, o ile dobrze pamiętam) odsunąć się minimalnie, ciągle tnąc, ewentualnie biegać dookoła niego i chlastać - u mnie to skutkuje (szybkość >>> siła xP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 17:27, YahooPL napisał:

Mamy sytuację, że wszystkie nasze cechy (Siła, Wytrzymałosć, Zwinność) są rozwinięte
na 100. Nie możemy juz do nich dodawać punktów. Mamy tylko dwie umiejętności do których
mozemy dodać punkt np. Osobowość i Szczęście. Co sie wtedy dzieje z trzecim punktem,
który przecież musimy przyznać a nie mamy gdzie ??? System sie zacina i nie mozemy dalej
awansować czy będą dwa punkty zamiast trzech ?? Jak to wygląda ??


Wygląda to najnaturalniej jak się chyba da;p
Wtedy punkty przyznajemy do dwóch pozostałych umiejętności, a te co mielibyśmy przydzielić do trzeciej po prostu przepadają. O żadne zacięcie systemu się więc nie musisz bać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować