Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2008 o 22:54, Fumiko napisał:

Sukienkę w tej wersji i instrukcję jak ją zainstalować :D


to i tak nic ci nie da gdy nie masz bazowego moda zainstalowanego... podstawowy mod BAB to ok. 300MB, jesli go nie masz, to gdybym wyslal tobie model i teksture tej sukienki, skora na twojej postaci nie wygladala by za dobrze (byla by inna i zupelnie nienaturalna), gdyz ta sukienka nie jest zgodna ze standardowym kobiecym modelem ciala... nie wspominajac o szparach jakie by sie w nadgarstakch i kostkach u nog porobily oraz niezgodnosci z innymi standardowymi ciuchami...

no chyba, ze masz ten mod zainstalowany? BAB lub Biu''s jak go czasem zwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 23:01, Fumiko napisał:

Nie mam... to powiedz co zainstalować i jak podmienić, mam zamiar się znów za Obliviona
zabrać to akurat będzie...


nie uzywam juz tego moda... wiec nie jestem z nim na biezaco, musisz poczytac po prostu wszelkie ReadMe i te sprawy...

jedyne co znalazlem to ta oficjalna stronka projektu:
http://www.leiawen.net/ceedee/BabSite/index.html
stad mozna go sciagnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć tyle domów ile możesz kupić ;] (czyli w każdym mieście + te jaskinie/wieże itp. itd. z oficjalnych, jak i nieoficjalnych modów ;p)

Arclight - ja dzisiaj specjalnie wykonałem tego questa ;p Na początku mamy rupiecie, ale po wykonaniu tego questu willa nam się "naprawia" ;p

trollf - pająka nie rozpoznaję, ale kojarzę :D Dark Messiah ? Jeśli nie to nie wiem skąd go znam ;p I taka "mała" prośba ;p Mógłbyś jakiś fajny jednoręczny miecz "złożyć" :D plooose ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 23:09, Bambadil napisał:

trollf - pająka nie rozpoznaję, ale kojarzę :D Dark Messiah ? Jeśli nie to nie
wiem skąd go znam ;p I taka "mała" prośba ;p Mógłbyś jakiś fajny jednoręczny miecz "złożyć"
:D plooose ;p


co to znaczy fajny? :]

sprawdz najpierw moje Armamentarium i Armamentarium - Katanas, a jak tam nie znajdziesz to daj chociaz jakis rysunek, szkic, zdjecie, cokolwiek - kazdy inaczej postrzega slowo "fajny" ;]

zreszta i tak wczesniej jak przed ukonczeniem lasek do Arma i kilku innych drobiazgow, za miecze sie nie wezme, ale mam w planie z setke nowych ciachadel zrobic ;]


a pajak - bingo! ;]
korzystalem z ponizszego obrazka jako przykladu...

20080325232610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedź na posta dodanego przez trollf

Katany mam, ściągnąłem :D A ten drugi mod zobaczyłem dopiero teraz xD Mieczy szukam raczej pod "weapons" niż pod "items" ;p
Co oznacza fajny ? Może być "magiczny" (ale nie typu paraliż na 10 sek. podatność na ogień/mróz/porażenie 100% na 10 sek obrażenia od mrozu/ognia/elektryczności 100 pkt. przez 10 sek. :/ niestety widziałem podobne :/), ale nie musi, a jeśli chodzi o wygląd to może być coś tego typu:
> http://www.goods.pl/product/description/606/
> http://www.goods.pl/product/description/629/
> http://www.goods.pl/product/description/288/
może być jeszcze coś takiego:
> http://www.goods.pl/product/description/648/
:D
lub takiego:
http://simonz.web.elte.hu/wallp/promo-vader.jpg
(tu mogą być stałe obrażenia od ognia ;p akurat pasuje do tej zbroi:
> http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2105 xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: w czym robisz miecze/tarcze i ogólnie broń i zbroje? Wcześniej widziałem, że coś wspominałeś o Blenderze, czy to właśnie w nim robisz oręż? I jeszcze mam pytanie co do dodawania tych rzeczy do gry - pewnie służy do tego TES: Construction Set - jeśli tak to prosiłbym o jakiś tutek jak to się robi... Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 06:21, Dremora napisał:

Ja mam takie krótkie pytanko. Do czego wykorzystać kamienie pieczęci ?


Do zaklinania przedmiotów.Występuje sporo rodzajow takich kamieni , o różnych właściwościach , więc warto zamknąć sporo portali , aby takie kamyki zdobyć.Potem udajemy się do Gildii Magów i możemy zakląć jakiś przedmiot uzyskując magiczne bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 10:14, KrzychW napisał:

> Ja mam takie krótkie pytanko. Do czego wykorzystać kamienie pieczęci ?

Do zaklinania przedmiotów.Występuje sporo rodzajow takich kamieni , o różnych właściwościach
, więc warto zamknąć sporo portali , aby takie kamyki zdobyć.Potem udajemy się do Gildii
Magów i możemy zakląć jakiś przedmiot uzyskując magiczne bonusy.


Nie trzeba iść do Gildii Magów żeby skorzystać z kamieni, wystarczy kamień i przedmiot, który gracz chce zakląć. Można to zrobić wszędzie, oprócz wymienionych dwóch przedmiotów nic innego nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 00:05, Bambadil napisał:

Mieczy szukam raczej pod "weapons" niż pod "items" ;p


dodalem pod items, bo sa tam rowniez zbroje i tarcze, wiec jako calosc nie pasowalo mi pod weapons :]

Dnia 26.03.2008 o 00:05, Bambadil napisał:

a jeśli chodzi o wygląd to może być coś tego typu:
> http://www.goods.pl/product/description/606/


ten pierwszy dosc fajny :] dodalem sobie stronke do zakladek, jak bede sie bawil w tworzenie mieczy (pewnie za miesiac, albo troche dluzej) to wezme te pod uwage...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 00:42, Benqiu napisał:

A ja mam takie pytanie: w czym robisz miecze/tarcze i ogólnie broń i zbroje? Wcześniej
widziałem, że coś wspominałeś o Blenderze, czy to właśnie w nim robisz oręż? I jeszcze
mam pytanie co do dodawania tych rzeczy do gry - pewnie służy do tego TES: Construction
Set - jeśli tak to prosiłbym o jakiś tutek jak to się robi... Z góry dziękuję.


Blender z NifScripts oraz NifScope glownie, a CS to kilka minut, bo to tylko dodanie do samej gry...

jesli chodzi o informacje to lepszej stronki jak ta raczej nie znajdziesz:
http://cs.elderscrolls.com/constwiki/index.php/Main_Page
sa tam rowniez tutoriale jak zrobic miecz czy zbroje w Blenderze lub 3DS i wciagnac do gry...

a w przypadku polskich zasobow, to wejdz na Clockwork City:
http://www.elderscrolls.com.pl/site/index.php
i tam w wyszukiwarce wpisz slowo Blender, to powinien sie wyswietlic spis z kilkoma artykulami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 10:37, Meledictum napisał:

Nie trzeba iść do Gildii Magów żeby skorzystać z kamieni, wystarczy kamień i przedmiot,
który gracz chce zakląć. Można to zrobić wszędzie, oprócz wymienionych dwóch przedmiotów
nic innego nie jest potrzebne.


W Oblivion grałem zaraz po premierze i najwyraźniej szczegółów już nie pamiętam.No cóż , najwyżej zafundowałem Dremorze niepotrzebną wycieczkę do Gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 10:14, KrzychW napisał:

Do zaklinania przedmiotów.Występuje sporo rodzajow takich kamieni , o różnych właściwościach
, więc warto zamknąć sporo portali , aby takie kamyki zdobyć.Potem udajemy się do Gildii
Magów i możemy zakląć jakiś przedmiot uzyskując magiczne bonusy.


A można wiele kamieni użyć do zaklęcia jednego przedmiotu ?
Np. 55 Bo tyle właśnie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Na tym sprzęcie:

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz

2048 MB RAM

GeForce 8500GT 512MB

Windows Vista


Na wysokich detalach, gra wyciąga 6-8 FPS. :/ A podczas walk z 3 FPS`y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 15:29, Dremora napisał:

A można wiele kamieni użyć do zaklęcia jednego przedmiotu ?
Np. 55 Bo tyle właśnie posiadam.


O ile dobrze pamiętam , nie ma takiej możliwości.Ja również nie wykorzysatałem swoich kamieni.Zebrałem ponad 40 sztuk , z czego zdecydowana większość mi się nie przydała.Może da się je wykorzystać do doładowywania przedmiotów , ale dawno grałem i nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 15:40, Falconer napisał:

Eh... Na tym sprzęcie:

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz

2048 MB RAM

GeForce 8500GT 512MB

Windows Vista

Na wysokich detalach, gra wyciąga 6-8 FPS. :/ A podczas walk z 3 FPS`y.


Chm... to napewno nie jest normalne, u mojego znajomego z gf 7600, amd athlon 2000+, 1 Gb Ram śmiga na wysokich detalach aż miło. Winą może być ta karta, ale pewności nie mam, bo nie wiem jak ona się sprawdza. Możliwe że to jakiś brak pliku, albo coś w tym stylu, spróbuj może reinstalnąc grę? O ile tego oczywiście nie robiłeś, a może porysowana płyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 15:40, Falconer napisał:

Eh... Na tym sprzęcie:

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz

2048 MB RAM

GeForce 8500GT 512MB

Windows Vista


Na wysokich detalach, gra wyciąga 6-8 FPS. :/ A podczas walk z 3 FPS`y.


Jesli tak, to powiedzialbym, ze masz mocno zasyfiony system, wylanczaj niepotrzebne procesy (wszystko oprocz svhostow i jakis tam, sa sprawdzisz, nawet explorera mozesz wylanczyc). Poproboj roznych programow optymalizujacych system, nie wiem jak pod viste, ale pod xp to chocby winoptimizer, defragmentowanie, wirusy i bedzie chodzic jak zloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2008 o 17:21, jaki of blade napisał:

Chm... to napewno nie jest normalne, u mojego znajomego z gf 7600, amd athlon 2000+,
1 Gb Ram śmiga na wysokich detalach aż miło. Winą może być ta karta, ale pewności nie
mam, bo nie wiem jak ona się sprawdza. Możliwe że to jakiś brak pliku, albo coś w tym
stylu, spróbuj może reinstalnąc grę? O ile tego oczywiście nie robiłeś, a może porysowana
płyta?


Ktoś w innym temacie napisał mi, że Oblivion do płynnego działania na full detalach potrzebuje co najmniej GeForca 9600GT. To wiec wina karty, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować