Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2008 o 16:53, radekk napisał:

Mam pytanie czym różnią się te 2 edycje obliviona ?


Jeśli chcesz mieć wszystko to kupuj ten drugi zestaw. W wersji GotYE rzeczywiście nie ma wszystkiego. Brakuje kilku modułów np. słynnej końskiej zbroi czy Wieży Maga, chociaż wydaje mi się że nie jest to szczególnie dotkliwa strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 17:07, dave03 napisał:

> Mam pytanie czym różnią się te 2 edycje obliviona ?

Jeśli chcesz mieć wszystko to kupuj ten drugi zestaw. W wersji GotYE rzeczywiście nie
ma wszystkiego. Brakuje kilku modułów np. słynnej końskiej zbroi czy Wieży Maga, chociaż
wydaje mi się że nie jest to szczególnie dotkliwa strata.

no to kupuje ten 2 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 17:07, dave03 napisał:

wydaje mi się że nie jest to szczególnie dotkliwa strata.


Jak dla mnie to strata dość spora bo pluginy z KotN w większości dodają bardzo ciekawe questy i niezłe przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 18:52, radekk napisał:

jak kupie ten 2 zestaw to jakie patche bym musial instalowac i w jakiej kolejnosci ?


Ciężko powiedzieć, bo nie wiadomo czy Oblivion jest tam w wersji z Super$ellera czy w premierowej. Jeśli z S$ to chyba powinien mieć już zaaplikowane jakieś patche. Na pewno będziesz jednak musiał instalować patcha polonizującego, no chyba, że będziesz chciał grać w oryginalnej wersji językowej, ale w to bardzo wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno skończyłem Obka (tzn. główny wątek został skończony). I jakoś pozostał mi nie smak dotyczący trudności ostatniego bossa (tego elfa) może to wina tego ze miałem za dużo buffów (ot np pierścień za 21k septimów dropnięty z jednego parobka mistycznego brzasku). Zawsze uważałem ze ostatni boss powinien być bardziej wymagający a tu kilka ciec i po strachu :/. Może się skusze na dodatek, ale czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet na łatwym mam problemy ^^. Ta gra nie jest wcale taka łatwa a poza tym jest trudna xD Mam pytanie. Czy da się bez czitów zodbyc zbroje kapitana gwardii? pamiętam ze pierwsze co zrobiłem po przyjsciu do miasta to zacząłem czitowac zeby miec "tą fajną pełną zbroję płytowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:00, garrick napisał:

Troll... Pazurex napisał wyraźnie, że mu quest się nie uaktywnił więc jak miał iść tam
gdzie napisałeś? Pazurex moje rady wczytaj grę i sprawdź czy w Data Files zaznaczyłeś
by shivering był włączony. Pozdrawiam.


sek w tym, ze zaden quest sie wczesniej nie uaktywnia i zadna wiadomosc wczesniej nie wyskakuje - przynajmniej tak jest na PC - po prostu trzeba isc do znacznika na mapie, na wyspie na srodku zatoki obok Bravil i dopiero tam wszystko rusza...
poza tym on pisal o konsoli, a tam nie ma zadnej opcji ''Data files''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech no na normalu grałem (pierwszy raz przechodziłem, aby nie było za trudno i nie trzeba było zrobić jednej durnej rzeczy 20 razy). Ale sam tak wypakowana postać miałem (off corse bez cziterskich czitów fuj) i tak tyle bonusów ten mój magus bitewny miał ze praktycznie każde zaklęcie odbijał a jak cos juz go trafiło to mocno osłabione ^^ do tego pełna ciężka deadryczna zbroja z buffami wiec chyba trudno się dziwić. A przy okazji to pierwszy większy rpg, w którym w końcu udało mi się zrobić postać, którą się dobrze i przyjemnie grało, bo zawsze wybierałem takie klasy i rasy ze trudno było od cholery (np. krasnolud paladyn w NWN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 20:07, DreaN napisał:

Ja nawet na łatwym mam problemy ^^. Ta gra nie jest wcale taka łatwa a poza tym jest
trudna xD


Trzeba tylko ogarnąć zasady działania świata i wszystko stanie się proste...

Dnia 19.04.2008 o 20:07, DreaN napisał:

Mam pytanie. Czy da się bez czitów zodbyc zbroje kapitana gwardii? pamiętam
ze pierwsze co zrobiłem po przyjsciu do miasta to zacząłem czitowac zeby miec "tą fajną
pełną zbroję płytowa"


Jedyne co możesz zrobić to po cichu gdzieś zabić takiego kapitana i zdjąć z niego tą zbroję. Nigdzie luzem jej nie znajdziesz. Poza tym jest słaba więc nie kieruj się walorami estetycznymi podczas gry w RPG bo naprawdę daleko nie zajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Anvil przy kupnie posiadłości otrzymałem questa "Where Spirits Have Lease". Otworzyłem już tą komnatę, podszedłem do zwłok tego "dziadka-nekromanty", on poprosił mnie o to, żebym mu (i tu nie jestem pewien, mam wersję angielską) przyniósł jego dłoń. Gdzie mogę ją znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dłoń leży w tym domu na parterze. W głównym pokoju (tym z kominkiem) w rogu jest szafa, a obok niej na ziemii stłuczona waza. Stamtąd wcześniej brałeś notatkę, ręka też tam leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 08:51, YahooPL napisał:

Poza tym jest słaba więc nie kieruj się walorami estetycznymi podczas gry w RPG bo naprawdę daleko nie zajdziesz...


No popatrz, a ja do dzisiaj myslalem inaczej :]

Sek w tym, ze w porownaniu do liniowych cRPG, w takich grach jak Oblivion, czy Gothic, walka jest bardziej zrecznosciowa i same parametry sprzetu nie maja juz az tak wielkiego znaczenia...
jesli mialbym wybierac miedzy fajna srednia zbroja, ktora mi sie podoba, a wypasionymi roznymi artefaktami w kolorach teczy i najdziwniejszych ksztaltch, po zalozeniu, ktorych moja postac byla by nawet karykatura klowna, to... coz :] jesli nie mialbym moda, ktory powoduje we wrogach drgawki smiechu na ten widok i padanie na ziemie, to nawet tymi wypasionymi przedmiotami glowy bym sobie nie zawracal i sprzedal czym predzej lub wrzucil gdzies do gablotek na pokaz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 12:39, Szperacz Robson napisał:

Przejść przeszedłem, mam nawet silną postać (25 lvl), tylko nie wiem czy Shivering Isles
jest warte uwagi.


Shivering Isles jest ZDECYDOWANIE lepsze od podstawowej wersji gry, przynajmniej dla mnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować