Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Zainstaluj inne sterowniki do karty dźwiękowej. Czasami to pomaga i na pewno nie zaszkodzi spróbować.

Arkads --->

Ja bym powiedział że jest troszkę inaczej, to wątek główny jest dość nudny i jakiś taki mało wciągający, a zadania poboczne są esencją tej gry. Co do bram do bram otchłani to gram już sporo i trafiłem póki co tylko na jedną. Na całe szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 22:59, dave03 napisał:

Ja bym powiedział że jest troszkę inaczej, to wątek główny jest dość nudny i jakiś taki
mało wciągający, a zadania poboczne są esencją tej gry.


Powiedzmy tak, wątek główny jest czasami nudny, a czasami świetny (najbardziej mi się podobały te misje co trzeba było zdobyć te księgi Mitycznego Brzasku i końcówka), to samo tyczy się zadań pobocznych - niektóre są bardzo ciekawie pomyślane, quest w obrazie w czy w śnie a inne kompletnie nudzą (idź do jaskini zabij XXX przeciwników, odnajdź jakiś zeszyt i wróć, a w zamian dostaniesz jakieś nic nie warte mikstury itp.)

Dnia 18.06.2008 o 22:59, dave03 napisał:

Co do bram do bram otchłani to
gram już sporo i trafiłem póki co tylko na jedną. Na całe szczęście.


Pewnie chodzi Ci o tą bramę przy Kvatch, po prostu jeśli będziesz przechodził dalej wątek główny bram będzie coraz więcej, będą prawie wszędzie, więc domyślam się że narazie stoisz z wątkiem głównym na początku, a jeśli nie lubisz bram to lepiej tam zostań, chodź wtedy dużo stracisz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 22:59, dave03 napisał:

Arkads --->

Ja bym powiedział że jest troszkę inaczej, to wątek główny jest dość nudny i jakiś taki
mało wciągający, a zadania poboczne są esencją tej gry. Co do bram do bram otchłani to
gram już sporo i trafiłem póki co tylko na jedną. Na całe szczęście.


Bo jesteś praktycznie na samym początku :) Dalej jest o wiele lepiej.
Co do bram, hm. Zamknąłem już 5? ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 23:07, Mixon1988 napisał:

Powiedzmy tak, wątek główny jest czasami nudny, a czasami świetny (najbardziej mi się
podobały te misje co trzeba było zdobyć te księgi Mitycznego Brzasku i końcówka), to
samo tyczy się zadań pobocznych - niektóre są bardzo ciekawie pomyślane, quest w obrazie
w czy w śnie a inne kompletnie nudzą (idź do jaskini zabij XXX przeciwników, odnajdź
jakiś zeszyt i wróć, a w zamian dostaniesz jakieś nic nie warte mikstury itp.)

Dla mnie zadania w rodzaju "idź do ruin, przechlastaj sobie przez nie drogę, weź znajdujący się przy największym stworzeniu przedmiot, wróć tutaj" są najciekawsze. Walka i eksploracja są dla mnie w Oblivionie głównym elementem gry, reszta to zaledwie dodatki mające te czynności urozmaicać.

Dnia 18.06.2008 o 23:07, Mixon1988 napisał:

> Co do bram do bram otchłani to
> gram już sporo i trafiłem póki co tylko na jedną. Na całe szczęście.

Pewnie chodzi Ci o tą bramę przy Kvatch, po prostu jeśli będziesz przechodził dalej wątek
główny bram będzie coraz więcej, będą prawie wszędzie, więc domyślam się że narazie stoisz
z wątkiem głównym na początku, a jeśli nie lubisz bram to lepiej tam zostań, chodź wtedy
dużo stracisz xD


W tym kontekście należałoby użyć słowa "choć" zamiast "chodź". xP Bramy można po prostu ignorować, chociaż przed zamknięciem nieco psują krajobraz. Najlepiej je zamykać po prostu przebiegając przez Otchłań i nie zwracając uwagi na przeciwników, szczególnie skutecznie jeżeli ma się w miarę sensownie rozwinięty atrybut szybkość (przynajmniej 50 - najlepiej grać Argonianinem xP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 23:13, Meledictum napisał:

Dla mnie zadania w rodzaju "idź do ruin, przechlastaj sobie przez nie drogę, weź znajdujący
się przy największym stworzeniu przedmiot, wróć tutaj" są najciekawsze. Walka i eksploracja
są dla mnie w Oblivionie głównym elementem gry, reszta to zaledwie dodatki mające te
czynności urozmaicać.


Zależy jaki to jest przedmiot, jak sam napisałem w niektórych misjach przechodzimy po ruinach, i mimo że zaglądamy do wszystkich skrzyń to nie ma w nich nic ciekawego (szczególnie mnie irytują skrzynki z trudnym zamkiem w których jest przeważnie kilkadziesiąt sztuk złota i nic więcej) a na koniec od zleceniodawcy dostajemy mało ciekawe rzeczy. Ale zapomniałem w poprzednim poście dodać że jeśli są ludzie to nie jest źle, walka z ludźmi jest ciekawa, a dodatkowo można zdobyć ciekawe zbroje i bronie, za które można potem dostać dużo złota, jednak jeśli jest jaskinia itp. z potworami to często nuda i jedynym plusem jest to że możemy się w czymś podszkolić.

Dnia 18.06.2008 o 23:13, Meledictum napisał:

W tym kontekście należałoby użyć słowa "choć" zamiast "chodź".


aha ;P

>xP Bramy można po prostu
>ignorować, chociaż przed zamknięciem nieco psują krajobraz. Najlepiej je zamykać po prostu

Dnia 18.06.2008 o 23:13, Meledictum napisał:

przebiegając przez Otchłań i nie zwracając uwagi na przeciwników, szczególnie skutecznie
jeżeli ma się w miarę sensownie rozwinięty atrybut szybkość (przynajmniej 50 - najlepiej
grać Argonianinem xP).


Jak ktoś nie lubi bram to po prostu niech nie przechodzi wątku głównego wg. mnie, bo ja np. nie umiał bym chodzić po świecie, gdzie na każdym kroku stoi brama i wyłażą z niej daedry, nie mógł bym na to patrzeć, więc jak już zacząłem to najpierw musiałem przejść wątek główny i uratować świat a dopiero później mogłem cieszyć się życiem xD

A co do samej otchłani do mi się tam podobała, denerwujące było jedynie to że niekiedy świat za bramą był tak skonstruowany, że pół godziny szukałem jakiegoś przejścia , aby dojść do głównej wieży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem w to grać, więc potzrebna pomoc. Od kiedy, gdzie i u kogo można kupić jakąś wolną hatę? Coś czytałem, że to od punktów sławy zależy lub od wykonanego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 21:53, LastAid napisał:

Dopiero zacząłem w to grać, więc potzrebna pomoc. Od kiedy, gdzie i u kogo można kupić
jakąś wolną hatę? Coś czytałem, że to od punktów sławy zależy lub od wykonanego questa.

W każdym mieście u Hrabi lub Hrabiny. Możesz owszem zakupić mieszkanie, jednak licz się z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 21:53, LastAid napisał:

Dopiero zacząłem w to grać, więc potzrebna pomoc. Od kiedy, gdzie i u kogo można kupić
jakąś wolną hatę? Coś czytałem, że to od punktów sławy zależy lub od wykonanego questa.


Nie. W każdym mieście są sklepy, zapomniałem nazwy. W Cesarskim Mieście jest w dzielnicy handlowej, za 2000 septimów, chata w dzielnicy nadmorskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi questami chodzi pewnie o to, że kupujesz chatę, ale masz zadanie do wykonania z nią związane, bo jes tnp. nawiedzona [willa w Anvil np. o ile mnie pamięć nie myli]. A tak tylko pieniądze grają rolę, więc IMO na początku są ważniejsze wydatki niż własny dom, choć pozwala on się bardziej wczuć w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, czy hrabina lub hrabia będzie chciał Ci w ogóle sprzedać dom zależy od nastawienia (punktów perswazji) tego NPC wobec Ciebie. Progiem chyba jest 79 punktów. Dodatkowo po wykonaniu wszystkich zadań dla jakiejś organizacji np. Gildii Złodziei dostajesz kwaterę główną tego bractwa na własny użytek, ja np. zrobiłem sobie dom w kryjówce Mrocznego Bractwa w podziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą polską wersją językową? Po zainstalowaniu patcha w języku polskim był na pewno filmik, a w samej grze, to na początku nic, a dalej to nie walczyłem, bo uruchomiłem tylko próbnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 22:01, Arkads napisał:

/ciach/

Włączasz ikonkę, i tam gdzie Ci się włącza to menu klikasz na `Pliki danych` i tam jest
wersja PL.


Dzięki! Działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam moda na czary żeby mógł je jakoś szybko wybierać i używać bo 8 slotów dla maga to za mało a czarów jest mnóstwo. I czy istnieje spolszczenie do moda OOO bo pozamieniał mi niektóre nazwy na angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach znów wróciłem do Obliviona. W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy od czasu wydania Obliviona w wersji PL wyszły jakieś nowe patche? Gra co jakiś czas wywala do windy, są więc problemy ze stablinością. Mam zainstalowany tylko patch 1.1 występujący na jednej płycie z wersją PL.
2. Denerwuje mnie level scalling. Czytałem gdzieś, że są dobre mody usuwające tę funkcję, a przy okazji "urealniające" świat. I to byłoby idealne rozwiązanie dla mnie. :) Pytanie tylko, czy faktycznie coś takiego istnieje i skąd to można pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:18, Bumber napisał:

1. Czy od czasu wydania Obliviona w wersji PL wyszły jakieś nowe patche? Gra co jakiś
czas wywala do windy, są więc problemy ze stablinością. Mam zainstalowany tylko patch
1.1 występujący na jednej płycie z wersją PL.


Przypuszczam że jakieś wyszły, poszukaj w google a pewnie coś znajdziesz, ja tam mam tą wersję 1.1 i nie mam żadnych problemów ;)

Dnia 22.06.2008 o 09:18, Bumber napisał:

2. Denerwuje mnie level scalling. Czytałem gdzieś, że są dobre mody usuwające tę funkcję,
a przy okazji "urealniające" świat. I to byłoby idealne rozwiązanie dla mnie. :) Pytanie
tylko, czy faktycznie coś takiego istnieje i skąd to można pobrać?


Tutaj polecam popularny mod o nazwie Oscuro''s Oblivion Overhaul (OOO w skrócie), zajmuje dość dużo ale oprócz usunięcia level scallingu dodaje także nowe bronie, przedmioty, wrogów ipt. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 11:28, Mixon1988 napisał:

Przypuszczam że jakieś wyszły, poszukaj w google a pewnie coś znajdziesz, ja tam mam
tą wersję 1.1 i nie mam żadnych problemów ;)

Może gryzie się z moim systemem. Trudno, częste save''y mnie ratują. :)

Dnia 22.06.2008 o 11:28, Mixon1988 napisał:

Tutaj polecam popularny mod o nazwie Oscuro''s Oblivion Overhaul (OOO w skrócie), zajmuje
dość dużo ale oprócz usunięcia level scallingu dodaje także nowe bronie, przedmioty,
wrogów ipt. )

Czy jest to sprawdzony mod? Po instalce nie będę miał problemów ze stabilnością gry? I czy jest może wersja polskojęzyczna gry? Nie żebym angielskiego nie rozumiał, ale jeśli już mam grę po polsku, wolałbym moda w tym samym języku... dla zachowania klimatu chociażby. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod nie krzaczy gry, działa bardzo dobrze także z innymi przeróbkami do Obka. Jedyna wada ze po instalacji język w grze masz polsko-angielski. O spolszczeniu nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 13:33, Solstheim napisał:

Mod nie krzaczy gry, działa bardzo dobrze także z innymi przeróbkami do Obka.

Dobrze wiedzieć. :)

Dnia 22.06.2008 o 13:33, Solstheim napisał:

Jedyna wada ze po instalacji język w grze masz polsko-angielski. O spolszczeniu nie słyszałem.

http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/lofiversion/index.php/t22760.html

Ktoś jednak się namęczył i spolszczenie zrobił. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem w trakcie wykonywania misji "Wampirze lekarstwo", zanosłem już wiedźmie 5 wielkich klejnotów dusz, teraz musze jej przynieść składniki niezbędne do przyrządzenia mikstury. I tu pojawia się mój problem - nie mam pojęcia skąd wziąć dwa liście Szkarłatnej Trawy. Proszę o pomoc, z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować