Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

A mnie irytuje jedynie w tej grze otwieranie skrzyni tym wytrychem którym mi sie tylko raz coś otworzyć udało , bo puzniej zazwyczaj pękały mi one i lipa . ma ktoś porade jak używać wykwintniej te wytrychy bo ja jakoś nie umien sie tym posługiwać..?


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:09, Kobzon92 napisał:

A mnie irytuje jedynie w tej grze otwieranie skrzyni tym wytrychem którym mi sie tylko
raz coś otworzyć udało , bo puzniej zazwyczaj pękały mi one i lipa . ma ktoś porade jak
używać wykwintniej te wytrychy bo ja jakoś nie umien sie tym posługiwać..?


Sprawa na poczatku wydaje sie trudna. Sam nie wiedzialem o co chodzi... a z czasem robi sie dosc banalna.
Popodrzucaj sobie na poczatek "zapadki", zobaczysz, ze opadaja co jakis czas wolniej lub szybciej.
Jak juz bedziesz wiedzial kiedy opadaja wolniej to postaraj sie "zlapac" ja jak jest u gory. Nie umiem tego jasniej opisac. Pocwiczysz chwile to zobaczysz :-) Powodzenia i cierpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chciałbyś, żeby zamki otwierały się tak beznadziejnie jak w gothic 3, co wystarczy tylko mieć wytrych, a skrzynia sama się otworzy ? To jest łatwe. Gdy masz wytrych nakieruj go tam, gdzie jest zapadka. Potem pojedź myszką lekko w górę, a zapadka będzie na górze. Wtedy musisz "wyłapać" moment, w którym zapadka jest na samej górze, a potem szybko nacisnąć lewy przycisk myszy. Trochę cierpliwości, a będziesz wychwalać otwieranie zamków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja je biorę na dźwięk. Jak zamkniesz oczy i będziesz podrzucał to w momencie gdy możesz ją zablokować przy podrzucaniu jest inny dźwięk. Popróbuj parę razy to wyczaisz jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Wystarczy mieć dobry wzrok ;)
"Podbij" wytrychem zapadkę kilka razy i zauważysz, iż w pewnym momencie zapadka spada wolniej niż przy pozostałych próbach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:28, lukasz11111 napisał:

A tam wytrychy. 5 lvl i misja dla nocturnala czy jakoś tak. Co tostajemy? Skeleton Key.
Niezniszczalny wytrych. Potem tylko automatycznymi próbami.


Tak też można, ale dla mnie to żadna frajda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie jest siedziba Legionu Cesarskiego? Bo kanclerz Ocato powiedział mi że za zasługi dla Imperium dostaje pancerz cesarskiego smoka i mam go odebrać ze zbrojowni Legionu Cesarskiego ale nie mam zielonego pojęcia gdzie to jest, a przeszukałem całe cesarskie miasto. Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ta siedziba. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 13:54, Desann235 napisał:

cesarskie miasto. Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ta siedziba. Z góry dzięki.


Dzielnica więzienna czy jakoś tak...(może więzienie po prostu), nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:44, Sheloi napisał:

> A tam wytrychy. 5 lvl i misja dl nocturnala czy jakoś tak. Co tostajemy? Skeleton
Key.
> Niezniszczalny wytrych. Potem tylko automatycznymi próbami.

Tak też można, ale dla mnie to żadna frajda...


Liczy się funkcjonalność, a nie frajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:43, lukasz11111 napisał:

Liczy się funkcjonalność, a nie frajda.


Skoro tak uważasz, moim zdaniem gry są po to by się bawić (wczuć w rolę postaci), a nie odbierać to jako pracę, którą trzeba jak najszybciej skończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który dodatek polecacie bym pierwszy kupił? Chodzi mi o rycerzu dziewięciorga lub o tej wyspie, tera mi nazwa z głowy uciekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Shivering Isles. Dodaje sporo nowych questów, nowe potwory, bronie, zbroje, czary no i oczywiście nowy świat, który jest wielkości (o ile dobrze pamiętam) 1/4 Cyrodiil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Knights of the Nine lub Shivering Isles. Proponuję oba ;), ale jakbym miał wybierać to ten drugi jest lepszy. W pierwszym jest wiele plug-inów, które niewiele wnoszą do zabawy, choć nie są beznadziejne (np zbroja dla konia, 2 rodzaje: żelazna i elficka), w "Knihgts..." ma też kilka questów, a najciekawszy z nich jest właśnie tytułowy - musisz pomóc przy odbudowie bractwa Dziewiątki, więcej nie powiem...^^
W Shivering Isles fabuła skupia się na Sheograth''cie bożku szaleństwa, który otwiera wrota koło Bravil, dzięki którym przenosisz się w zupełnie nową krainę - prócz tego masz do dyspozycji nowe zbroje, miecze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:45, Sheloi napisał:

> Liczy się funkcjonalność, a nie frajda.

Skoro tak uważasz, moim zdaniem gry są po to by się bawić (wczuć w rolę postaci), a nie
odbierać to jako pracę, którą trzeba jak najszybciej skończyć...


Praca, praca. Nie jako pracę, ale po co siedzieć kilka minuk przesuwając każdą zapadkę jak można to zrobić w kilka sekund. A ja przy okazji miałem problem z ilością wytrychów. Zawsze mi się kończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem z czasem można się zdenerwować na zapadki w zamkach, ale nie zapominajmy że są też czary magii przemiany - otwieranie zamków. Brakowało ci wytrychów? Jeśli należałeś do gildii złodziei to w miastach byli paserzy którzy sprzedawali wytrychy po 100 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:05, lukasz11111 napisał:

A ja przy okazji miałem problem z ilością wytrychów. Zawsze mi się kończyły.


To bardzo dziwne, bo mi ich nigdy nie zabrakło. Oczywiście na początku gry ich zbyt wiele nie miałem, ale to wiadomo. Później to nie zdarzyło mi sie żebym mniej niż 40 wytrychów, a zbieram mniej więcej jeden na pięć z tego co znajdę, bo nie chce mi się klikać :P. No chyba że zanim otworzysz skrzynię to złamiesz z pięć sztuk, ale trening czyni mistrzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Masz problem z wytrychami co? Ehhh, znam to też miałem duże problemy z liczbą wytrychów, głównie na początku ale na szczęście zawsze jest jakieś rozwiązanie. Masz problemy z wytrychami? Załatw sobie wytrych uniwersalny, można go zdobyć za wykonanie zadania dla Nocturne, jej(albo jego sam już nie wiem ;]) kaplica znajduję się niedaleko Leviand(czy jakoś tak. Miasto znajdujące się na południe od Bravil) Pomiędzy dwoma Ayledzkimi ruinami, które są powiązane z zadaniem z gildii wojowników, a są to Atar i jakieś jeszcze ruiny też na "A" ale nazwy nie pamiętam.

A teraz moje pytanie: Otóż gdzie mogę znaleźć kapitana Legionu Cesarskiego Hieronimusa Lexsa(czy jak mu tam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziomek zazwyczaj wałęsa się po Waterfront ( zapomniałem jak po polsku ), albo jest w wieży Legionu w Cesarskim mieście. Po pewnej misji chyba nawet jest przeniesiony do Bravil, albo Anvil, nie pamiętam.

A z wytrychami nie mam problemu bo mam skeleton key ( wytrych uniwersalny.

BTW: Wiem że sprzedają wytrychy paserzy, ale ja narazie nie zrobiłem nawet 1 misji dla Gildii Złodzieji.

Skończyłem Gildie Wojowników, Magów i kończę Mroczne Bractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 20:20, lukasz11111 napisał:

BTW: Wiem że sprzedają wytrychy paserzy, ale ja narazie nie zrobiłem nawet 1 misji dla
Gildii Złodzieji.


To polecam rozpocząć ten wątek jak najszybciej. :)
Jeden z ciekawszych w tej produkcji.
Pozdrawiam. : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować