Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 11:55, dave03 napisał:

Miałem tu na myśli normalne sposoby, a nie mody czy cheaty. >

nie ma czegos takiego jak "normalne" badz "nienormalne" sposoby w przypadku gier TES - wszystko jest dla ludzi ;]
mozliwosci polecen konsoli sa tak duze, ze nazywanie wszystkich rzeczy jakie mozna tam wpisac "czitami" to wlasciwie naduzycie i to czasem spore :]

Dnia 08.08.2008 o 11:55, dave03 napisał:

Za pomocą tych pierwszych to w Oblivionie można zrobić chyba praktycznie wszystko.


Sa rzeczy, ktorych nie mozna jeszcze zrobic, a perspektywy na zmiane tego sa raczej nikle. Niestety :]

Dnia 08.08.2008 o 11:55, dave03 napisał:

Zresztą nie widzę powodów żeby w tym przypadku kombinować coś na siłę, bo przecież Oblivion nie jest grą w której liczy sie czas. Lepiej sie w razie potrzeby odpocząć czy przespać i tyle ;)


Akurat wpisanie jednego kilkuznakowego polecenia w konsoli nie wymaga az tak wielkiego wysilku, prawda? :]

co do samej mozliwosci zmiany czasu, to ze ty nie widzisz sensu jego zmieniania nie oznacza, ze ktos nie mysli inaczej, a swoja stanowcza (w przypadku PC-tow niezbyt prawdziwa) odpowiedzia narzucasz niejako swoj punkt widzenia osobie pytajacej, ktora to przeciez moze miec inny gust :]
coz, ja akurat tez naleze do tej grupy osob, gdzie standardowe ustawienia nie za bardzo mi odpowiadaly w tym przypadku :]

aha, no i dodam, ze twoja odpowiedz jest jak najbardziej prawdziwa... sek w tym, ze tylko dla konsol Xbox lub PS3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2008 o 11:55, dave03 napisał:

To pewnie wina sterowników do karty graficznej. I wyłącz w grze opcje samocieniowania
(oczywiście jeśli masz ją włączoną), bo ona nie działa poprawnie i często powoduje błędy
w wyświetlaniu grafiki.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki, opcję samocieniowania miałem wyłączoną. Problem niestety nadal występuje :( Jak coś, mam GF 9800 GTX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to dziwne. Sam mam kartę GeForce z serii 9xxx (a konkretniej 9600GT i podobnie jak Ty EVGA) i nie mam z Obkiem większych problemów. Dla ścisłości gram aktualnie na detonatorach 174.53, więc jeśli grasz na innych to spróbuj na tych. Rozumiem też, że owe problemy występują tylko w Oblivionie, a to raczej wyklucza przegrzewanie się karty, choć temperatury na wszelki wypadek mógłbyś sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 16:56, dave03 napisał:

występują tylko w Oblivionie, a to raczej wyklucza przegrzewanie się karty, choć temperatury
na wszelki wypadek mógłbyś sprawdzić.

To raczej nie wina temperatury, bo:
1) Znacznie ładniejsze gry nie miały problemów (Assassin''s Creed, Crysis);
2) Te czarne obrazy pojawiają się tylko w konkretnych miejscach i patrząc w konkretną stronę.
3) W zamkniętych pomieszczeniach gdzie jest ciemno gra chyba potrzebuje mniej mocy obliczeniowej niż na otwartych terenach?

Te podane przez Ciebie sterowniki też raczej nic nie dadzą. Cóż... najwyżej napiszę do pomocy technicznej Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:56, dave03 napisał:

Hmm, to dziwne. Sam mam kartę GeForce z serii 9xxx (a konkretniej 9600GT i podobnie jak
Ty EVGA) i nie mam z Obkiem większych problemów. Dla ścisłości gram aktualnie na detonatorach
174.53, więc jeśli grasz na innych to spróbuj na tych. Rozumiem też, że owe problemy
występują tylko w Oblivionie, a to raczej wyklucza przegrzewanie się karty, choć temperatury
na wszelki wypadek mógłbyś sprawdzić.


Ja też mam GeForce 9600GT i gra chodzi bardzo dobrze. Z Obkiem miałem problemy na 6200 a a 7300GT juz byo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:18, Ćpunek01 napisał:

2) Te czarne obrazy pojawiają się tylko w konkretnych miejscach i patrząc w konkretną
stronę.


jako ze masz Gforca i pojawiaja sie te czarne obrazy, to jak dotychczas wszystko wskazuje na dosc znany bug z kartami nvidii :]

jesli kilka rozwiazan, ktore moga zagwarantowac poprawe, ale dla pewnosci zapytam jeszcze czy nie masz wlaczonego HDR? :] bo z wylaczonym HDR ten bug nie wystepuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 18:06, trollf napisał:

jesli kilka rozwiazan, ktore moga zagwarantowac poprawe, ale dla pewnosci zapytam jeszcze
czy nie masz wlaczonego HDR? :] bo z wylaczonym HDR ten bug nie wystepuje...

Wyłączyłem HDR, blasku nie włączałem. Ustawiłem AA na 4... i nadal mam ten bug :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 16:01, klaser2 napisał:

mógłby ktos napisać gdzie znajduje się dom rybaka weye i dom Shady Sama??


Dom rybaka z Weye jest jak będziesz wychodził ze Stołecznego miasta i przejdziesz po moście - po lewej stronie naprzeciwko gospody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:49, Ćpunek01 napisał:

Wyłączyłem HDR, blasku nie włączałem. Ustawiłem AA na 4... i nadal mam ten bug :/

Bo wlasciwie ten bug tez moze wystepowac jak nie masz nic wlaczone - jedno jest pewne - tylko z wlaczonym Blaskiem nie wystepuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać dokładniejsze alyiedzkiej budowli, w której znajduje się zbroja paladyna? Znalazłem tylko(aż) alyiedzkie ruiny Welke, ale po zwiedzieniu nie znalazłem zbroi, ani tym bardziej wilkołaków(chroniących budowlę). Szukałem ,według mapy zawartej w książce pt "Zaginiony Paladyn", niedaleko od Bravil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :). Mam pytanko czy w grze jest coś takiego jak strefa twórców gry? Kolega coś mi o tym opowiadał, ale na śmierć zapomniałem gdzie mam iść by tam dojść ;D. Słyszałem, że jest tam npc deadry, którego można zabić i wziąć armor ;D oraz wiele różnych innych rzeczy ;D. Co o tym sądzicie :D i jeśli ktoś może powiedzieć jak tam dojść :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 03:39, garrick napisał:

Witam :). Mam pytanko czy w grze jest coś takiego jak strefa twórców gry? Kolega coś
mi o tym opowiadał, ale na śmierć zapomniałem gdzie mam iść by tam dojść ;D. Słyszałem,
że jest tam npc deadry, którego można zabić i wziąć armor ;D oraz wiele różnych innych
rzeczy ;D. Co o tym sądzicie :D i jeśli ktoś może powiedzieć jak tam dojść :)?


Cóż mi tam udało się dostać za pomocą kodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 05:00, Patryk R napisał:

Cóż mi tam udało się dostać za pomocą kodów :)


Pierwszy raz slysze :-) A co ciekawego tam mozna znalezc? Pytam z czystej ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 03:39, garrick napisał:

Witam :). Mam pytanko czy w grze jest coś takiego jak strefa twórców gry? Kolega coś
mi o tym opowiadał, ale na śmierć zapomniałem gdzie mam iść by tam dojść ;D. Słyszałem,
że jest tam npc deadry, którego można zabić i wziąć armor ;D oraz wiele różnych innych
rzeczy ;D. Co o tym sądzicie :D i jeśli ktoś może powiedzieć jak tam dojść :)?

są 2 sposoby:
1. wpisanie kodu
2. lub dojechanie tam choć to jest trudne bo dookoła jest dużo wody i długo sie płynie(chyba że masz smoka to bedzie szybciej)
a w ogóle to najlepiej tam nie jechać bo trudno wyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego trudno wyjechać? W którym miejscy na mapie jest? I czy masz jakąś stronkę z opisem tego miejsca? Chętnie bym tam pojechał, bo ciekawy jestem.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:54, Wojtas94 napisał:

Dlaczego trudno wyjechać? W którym miejscy na mapie jest? I czy masz jakąś stronkę z
opisem tego miejsca? Chętnie bym tam pojechał, bo ciekawy jestem.:]

Kolega powiedział, że domek jest ;P, a w środku po prostu leżące w różnych miejscach bajery... To może mi ktoś wyjaśnić, które miasto jest najbliżej i w jakim kierunku iść? ( Nie mam zamiaru iść tam na kodach to nie w moim stylu ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 03:39, garrick napisał:

Witam :). Mam pytanko czy w grze jest coś takiego jak strefa twórców gry? Kolega coś
mi o tym opowiadał, ale na śmierć zapomniałem gdzie mam iść by tam dojść ;D. Słyszałem,
że jest tam npc deadry, którego można zabić i wziąć armor ;D oraz wiele różnych innych
rzeczy ;D. Co o tym sądzicie :D i jeśli ktoś może powiedzieć jak tam dojść :)?


napisze to w koncu konkretnie, bo juz zaczynaja sie tutaj plotki i legendy tworzyc wokol tego miejsca :]

jesli chesz sie dostac do tych lokacji testowych to w konsoli wpisujesz:

coc testinghall

prowadza stamtad rozne drzwi do sal z prawie wszystkimi przedmiotami, bronia, zbrojami, itp.
drzwi w srodkowej czesci natomiast przeniosa cie do lokacji testowej ze stworkami i prosta wioska z kilkoma domkami i npc (Havkhaven)
jesli bedziesz chcial sie stamtad z powrotem do normalnego swiata gry wydostac, to po prostu w Havkhaven lub w lokacji ze zwierzkami, wlacz mape i skorzystaj z szybkiej podrozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować