Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mam takie pytanie: otóż będąc w Skingradzie, podczas ładowania lokacji, pojawiła się podpowiędź, coś w stylu: pytanie o plotki może cię doprowadzić do skarbu. O jaki skarb chodzi i jak go zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o żaden konkretny skarb ogólnie plotki czasem prowadza do questów a te do nagród. Ale z drugiej strony może chodzi właśnie o jednego z questów pobocznych ze skarbem w Brumie bo taki istnieje.Jeśli tak to by go zdobyć wystarczy tenże quest wykonać.

SPOILER Quest nazywa się po polsku Dwie Strony Monety i zaczynamy go rozmawiając z mieszkańcami miasta Bruma o plotkach. W końcu jeden z nich powie o aresztowaniu męża Aurory. Dalej dasz rade sam:)SPOILER

klaser2- kod ID Dremory:

00092DA0
00092DA1
00092DA2

Jeden z tych kodów musi zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobione wszystko, postać już czerstwa... Cóż, po prostu przeinstaluję Obka i zacznę robotę z modami od początku, to chyba jedyne rozwiązanie.
A tak nawiasem mówiąc - temat udało się nieco rozruszać, hm? ;- )

->Gali
Dzięki za kody, ale niestety nie działają. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 22:51, DJ Szlafrok napisał:

(...)
->Gali
Dzięki za kody, ale niestety nie działają. ;- )

Stałocieplny nie udzielił wystarczających wyjaśnień.
Kody powinny wyglądać tak:

player.placeatme 00092DA0
player.placeatme 00092DA1
player.placeatme 00092DA2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy Two Worlds a Oblivionem... nie wiem, co wybrać. Zależy, żeby gra byłą długa, ciekawa i miała dużo akcji. Lubię Gothica i Wiedźmina, jak coś. :P

Chciałbym rzetelną, nie-fanbojowską opinię o Oblivionie, a jeśli przy okazji będzie o porównaniu z Two Worlds - dziękuję. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Two Worlds jak i Obliviona. I Oblivion jest dłuższy i IMO ciekawszy niż Two Worlds który przypomina mi niedorobiony klon Gothica:)


Meledictum- przestań udawać Argonianina wiem że to ciekawa rasa ale na litość boską równie dobrze ja mogę udawać Dunmera:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:13, Gall historyk napisał:

Grałem w Two Worlds jak i Obliviona. I Oblivion jest dłuższy i IMO ciekawszy niż Two
Worlds który przypomina mi niedorobiony klon Gothica:)

Two Worlds ponoć też musi mieć 1gb patch, bo inaczej granie to mordęga... ale Morrowind średnio mnie się podobał, questy poboczne mnie nudziły, a wątek główny do połowy przeszedłem...
Jak to jest w Oblivionie? Czy nadal trzeba czytać ogromne ilości tekstu o czymś błahym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że co przepraszam?Teksty były błahe? No to rzeczywiście jeśli stawiasz na sieczkę to jednak wybierz Two Worlds tam jest mało gadania wiele rąbania:)Co prawda w Oblivionie (niestety IMO) tez jest mniej tekstu i więcej czasu gra skupia uwagę gracza na walce więc cóż ciężko powiedzieć.. Może przekona cię jednak czas gry a ten jest dłuższy i to o wiele w Oblivionie bo Two Worlds w tydzień przeszedłem bez większych problemów. Jeśli takie wyjaśnienia ci nie starcza najlepiej idź do wątku o poradach graczy co do wyboru gier bo nie chcę żeby Offtop był.

P.S: Jak ty uważasz że teksty w Morku były błahe to jakbyś poczytał Imperial Library to byś chyba zasnął^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:26, Gall historyk napisał:

Że co przepraszam?Teksty były błahe? No to rzeczywiście jeśli stawiasz na sieczkę to
jednak wybierz Two Worlds tam jest mało gadania wiele rąbania:)Co prawda w Oblivionie
(niestety IMO) tez jest mniej tekstu i więcej czasu gra skupia uwagę gracza na walce
więc cóż ciężko powiedzieć.. Może przekona cię jednak czas gry a ten jest dłuższy i to
o wiele w Oblivionie bo Two Worlds w tydzień przeszedłem bez większych problemów. Jeśli
takie wyjaśnienia ci nie starcza najlepiej idź do wątku o poradach graczy co do wyboru
gier bo nie chcę żeby Offtop był.

Zapytałem się, ale chciałbym jeszcze o Oblivionie się dowiedzieć. Z tego co wiem, to świat w Obku jest ciekawy, akcja jest i fajna historia. Głupio tylko, że jest level scalling, na który wiele ludzi się skarży... czyli mam rozumieć, że szczur może być potężnym stworem z potężną zbroją, jak się ma wysoki poziom? I jak to jest z zamykaniem bram? Kolega mi o tym opowiadał, ale jakie są tam potwory?

btw. i tak prędzej czy później kupię Obliviona lub Two Worlds. Nie wiem tylko, co najpierw. :P

Dnia 14.10.2008 o 14:26, Gall historyk napisał:

P.S: Jak ty uważasz że teksty w Morku były błahe to jakbyś poczytał Imperial Library
to byś chyba zasnął^^

Przepraszam, źle powiedziałem - chciałem powiedzieć, że rozmowy w Morrku czasami były zbyt długie i o wiele pytać trzeba było, co było dla mnie nie wygodne, wciąż klikanie na Neveraryjczyk czy coś. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:37, Kalejdoskop86 napisał:

Głupio tylko, że jest level scalling,
na który wiele ludzi się skarży... czyli mam rozumieć, że szczur może być potężnym stworem
z potężną zbroją, jak się ma wysoki poziom? I jak to jest z zamykaniem bram? Kolega mi
o tym opowiadał, ale jakie są tam potwory?


Na level scalling masz mody które go usuwają i źle zresztą rozumiesz istotę lvl. scallingu. Powiedzmy że od 1 do 5 levelu spotkasz szczury w lochach a od 5 do 10 już gobliny(to tylko przykład). Co do Bram no to przecież nie będę ci spoilerował zanim zaczniesz grę bo to bezsens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:41, Gall historyk napisał:

Na level scalling masz mody które go usuwają i źle zresztą rozumiesz istotę lvl. scallingu.
Powiedzmy że od 1 do 5 levelu spotkasz szczury w lochach a od 5 do 10 już gobliny(to
tylko przykład).

Mody mnie nie interesują, co do lvl scallingu to zobaczę, jak się on w grze prezentuje i wtedy ocenię. :)

Dnia 14.10.2008 o 14:41, Gall historyk napisał:

Co do Bram no to przecież nie będę ci spoilerował zanim zaczniesz grę
bo to bezsens...

OK... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:45, Kalejdoskop86 napisał:

Mody mnie nie interesują, co do lvl scallingu to zobaczę, jak się on w grze prezentuje
i wtedy ocenię. :)


Mógłbym to zdanie podsumować jednym słowem (zaczyna i kończy się na L) ale że nie jestem z natury złośliwy powiem: to wiele stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:45, Kalejdoskop86 napisał:

Mody mnie nie interesują, co do lvl scallingu to zobaczę, jak się on w grze prezentuje i wtedy ocenię. :)


Jeśli mody Cię nie interesują, to poważnie zastanów się nad sensem kupienia Obka. Bez nich gra dosyć szybko staje się nudna (i nie mówię tak dlatego, że obecnie z modów korzystam - po prostu jakiś czas temu nie interesowałem się modami i grę szybko porzuciłem; wróciłem do niej właściwie tylko z powodu właśnie modów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
I właśnie dlatego zastanawiam się na Obkiem, ponieważ jedną z najważniejszych cech tej gry to mody.

@Gall historyk
Wiem, bo zarówno do Morrowinda i Obliviona jest mnóstwo ciekawych modów, tylko ja wolę normalną grę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na litość boską to jest uogólnianie!Nie każdy mod wprowadza do gry itemy które sa niezgodne z rozgrywką. Ot choćby taki mod poprawiający grafikę Obliviona. Albo właśnie niwelujący ten durny level scalling.Reasumując nie każdy mod udziwnia rozgrywkę niektóre a nawet większość sa zrobione fachowo i rzeczy które dodają są tylko urozmaiceniem rozgrywki a nie jej zmianą. Ot choćby "Unfanthomed Tower" (celowo pominę czyjego autorstwa:>) wprowadza świetnie zrobioną wieżę do mieszkania która zupełnie nie wpływa na wszelkie aspekty gry. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 17:41, DJ Szlafrok napisał:

wróciłem do niej właściwie tylko z powodu właśnie modów).


O! To sie swietnie sklada, bo wlasnie zrobilem kolejnego modziaka ^_O

Tym razem wkrecilem sie do ekipy Unique Landscapes i wyszlo takie cos:

Unique Landscapes - Panther River

Opis, wiecej obrazkow i plik do sciagniecia:
Planet Elder Scrolls > http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=5010
TES Nexus > http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=20332

20081014200037

20081014200102

20081014200125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 19:20, Gall historyk napisał:

Ale na litość boską to jest uogólnianie!Nie każdy mod wprowadza do gry itemy które sa
niezgodne z rozgrywką. Ot choćby taki mod poprawiający grafikę Obliviona. Albo właśnie
niwelujący ten durny level scalling.Reasumując nie każdy mod udziwnia rozgrywkę niektóre
a nawet większość sa zrobione fachowo i rzeczy które dodają są tylko urozmaiceniem rozgrywki
a nie jej zmianą. Ot choćby "Unfanthomed Tower" (celowo pominę czyjego autorstwa:>)
wprowadza świetnie zrobioną wieżę do mieszkania która zupełnie nie wpływa na wszelkie
aspekty gry. Tyle ode mnie.

Do Morrowinda był mod polepszający grafę, dodający domek, który można sobie jak się chce przyozdobić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się w tej wypowiedzi z jednym mianowicie- to nie był mod to był program ulepszający grafikę Morrowinda.

trollf- dobra, dobra nie szpanuj każdy wie żeś pro-moder jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:06, Gall historyk napisał:

trollf- dobra, dobra nie szpanuj każdy wie żeś pro-moder jest.


to nie szpan, to autoreklama, ale skoro uwazasz mnie za pro-modera, to... coz, polemizowalbym :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować