Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2008 o 00:26, MTSMAFIOSO napisał:

Lol, nawet w standardowych plikach gry, wbudowany w Oblivion Mod Managera "Conflict Detector"
wykrył jakieś komplikacje :D

Przynajmniej wiadomo że nie działa;)
A tak na poważnie to instalowałem i testowałem u siebie dużo modów i nigdy mi się żadne nie gryzły. Najlepszym sposobem na ubezpieczenie się jest zrobienie save przed włączeniem nowego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:03, Alexx1 napisał:

Można w Oblivionie podczas gry słuchać głównego themu, z Morrowinda?

Możesz wrzucić dowolną muzykę w formacie mp3. Masz kilka folderów odpowiadających za sytuację (np. walka).

Dnia 26.10.2008 o 09:03, Alexx1 napisał:

Słyszeliście coś o modzie, który dodaje Helmowy Jar?

Wątpię żeby coś takiego istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:15, Gall historyk napisał:

No to drogi krl.krl się mylisz:) Taki mod istnieje i oto on:

Jakim prawem o tym nie słyszałem?! ;)
A ściągał to ktoś? Warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:26, Gall historyk napisał:

IMO niewarte bo to pusty zamek, chyba że ktoś za pomocą modu "Actors in charge" zrobi
sobie epicką bitwę:)

A potem zrobi screena i wywali tego moda;)
No ale fajnie by było gdyby ktoś się za to wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:36, Revar napisał:

Stworzyłem sobie właśnie postać Kahijjta i chce grać jako taki-przeszkolony w zabijaniu
złodziejaszek,poradzi mi ktoś jaką klase mam wybrać?

Tworzysz własną klasę. Koniczne będą: skradanie się, otwieranie zamków, celność, lekki pancerz i retoryka. Reszta jak chcesz choć ja bym jeszcze polecił ostrza i akrobatykę. Jako ulubione współczynniki wybierz zwinność i szybkość bądź (imo lepiej) szybkość i szczęście. Jako znak oczywiście złodziej. No i pamiętaj że masz mniejszą moc która daje Ci widzenie w celności. Rozważ też zostanie wampirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stworzyłbym własną o takich statach:

Główne cechy: Szybkość,Zwinność
Umiejętności : Skradanie się, Lekki pancerz , Ostrza, Akrobatyka, Zabezpieczenia, Celność i Atletyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 00:31, krl.krl napisał:

A tak na poważnie to instalowałem i testowałem u siebie dużo modów i nigdy mi się żadne
nie gryzły. Najlepszym sposobem na ubezpieczenie się jest zrobienie save przed włączeniem
nowego moda.


No ja ostatnio gdy zaczynałem grę (a zaczynałem ją dziesiątki razy, i zawsze albo coś zwaliłem, albo format mnie czekał a zapomniałem zgrać save''ów, itp) to wgrałem coś takiego, że niedźwiedź był większy od mojego konia ^^ (zresztą nie tylko niedźwiedzie, bo wszystkie zwierzęta).

Teraz znów chcę zacząć grę od nowa, ale męczę się z OOO. Ściągnąłem niby wersję OMOD (który była by dla mnie najlepsza) a wygląda to jak wersja standalone, i trzeba kopiować pliki.
Znów mi się coś zwali, i znów będę musiał reinstalować grę z dodatkami.

Za dużo babrania się z tym ;f

Dnia 26.10.2008 o 00:31, krl.krl napisał:

No to drogi krl.krl się mylisz:) Taki mod istnieje i oto on:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=9349


A ściągnę ^^ Kocham wszystko co związane z LOTR i Tolkienem, więc nawet jako ciekawostka warto to zobaczyć. A nie wiesz może gdzie on ta dokładniej się znajduje? ^^
EDIT
A nie sory już znalazłem w readme :P
http://img169.imageshack.us/img169/1926/helmsdeepmapmt2.jpg
Swoją drogą ciekawie się to prezentuje :)

Dodatkowo w modzie jest Shire i "spalona wioska" ? ^^

Słyszałem kiedyś o wielkim modzie (chyba nawet w CDA pisali o tym) który zmienia Cyrodil w Śródziemie, ale z tego co mi wiadomo wszystko umarło. W sumie się nie dziwię, bo przecież jaki ogrom pracy trzeba było by włożyć w takie przedsięwzięcie. I to kilku/dziesięciu osób.

20081026110555

20081026111211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:14, MTSMAFIOSO napisał:

Słyszałem kiedyś o wielkim modzie (chyba nawet w CDA pisali o tym) który zmienia Cyrodil
w Śródziemie, ale z tego co mi wiadomo wszystko umarło. W sumie się nie dziwię, bo przecież
jaki ogrom pracy trzeba było by włożyć w takie przedsięwzięcie. I to kilku/dziesięciu
osób.


No o tym modzie mi nie wiadomo ale zdaje mi się że zginął śmiercią naturalną zbugowanego moda tj. został zapomniany. Swego czasu był mod który dodawał CAŁE Morrowind do Obliviona (zwał się ten mod Morrooblivion) ale z niewiadomych mi powodów został usunięty przez autora. Poza tym nie jestem fanem modów które zmieniają większość gry zazwyczaj szukam modyfikacji które nie zmieniają całokształtu produkcji. No i poza tym im większy mod tym większa szansa że będą jakieś błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 00:26, MTSMAFIOSO napisał:

http://wklej.org/hash/8b4d76b08c/

Lol, nawet w standardowych plikach gry, wbudowany w Oblivion Mod Managera "Conflict Detector"
wykrył jakieś komplikacje :D


To akurat niezupelnie sa standardowe pliki gry ;]
Sek w tym, ze spolszczenie zostalo zrobione w taki sposob jak kazdy inny mod i konflikty sa nie do unikniecia jesli korzystasz z innych modow, gdyz spolszczenie za duzo rzeczy zmienia...

akurat na tej liscie co podales wiekszosc to konflikty z oltarzami bostw - spolszczenie zmienia nazwy angielskie oltarzy na polskie, natomiast plugiin KoTN dodaje do tych oltarzy skrypty - a jesli dwa mody zmieniaja cos w tym samym przedmiocie to wykrywane jest to jako konflikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:28, Gall historyk napisał:

Swego czasu był mod który dodawał CAŁE Morrowind do Obliviona
(zwał się ten mod Morrooblivion) ale z niewiadomych mi powodów został usunięty przez
autora.


Morroblivion to nie jest mod ale program, ktory umozliwia konwersje zasobow z Morrowinda na silnik Obliviona. A zostal ze wszystkich stron zdjety jak po kilku tygodniach prawnicy Bethesdy zaklasyfikowali go jako lamiacy warunki umowy EULA. Po prostu Bethesda nie pozwala (badz tez z jakis tam wzgledow nie moze pozwolic) na uzywanie zasobow z jednej gry w drugiej. Swego czasu bylo sporo dyskusji o tym na oficjalnym forum. Obecnie wszelkie watki dotyczace Morrobliviona jakie sie tam pojawiaja sa natychmiast zamykane, a strony takie jak TES badz PES nie chca byc w konflikcie z Beth, wiec takze wszystko co dotyczy tego moda usunely, badz zrobil to sam autor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:09, Gall historyk napisał:

O jesteś z powrotem:) Jak tam praca nad modem? Zainteresowałeś się derwiszami czy może
masz inny pomysł?


Derwiszami sie zainteresowalem i skopiowalem je do swojego folderu z obrazkami. Sek w tym, ze w tym folderze mam juz prawie 2000 innych obrazkow, ktore mnie tez zainteresowaly ^_^
Tak czy inaczej, raczej dluga droga do tego, ze cos z tym w ogole zrobil. Mozesz zawsze wrzucic requesta na oficjalne forum do dzialu z modami - moze kogos innego znacznie bardziej to zainspiruje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kiedyś to chyba nawet zrobiłem ale jak widać do dziś nie ma odzewu:) W każdym razie cokolwiek zrobisz z chęcią zobaczę.
Co do Morroobliviona to szczerze mówiąc Bethsede rozumiem. W końcu gdyby kiedyś chcieli zrobić reedycję Morrowinda no to mieli problem bo ludzie zamiast kupować reedycję ściągali by program. Ciekawi mnie tylko jedno mianowicie ja ten program mam ściągnięty udało mi się go pobrać zanim Bethseda go usunęła. no i teraz jeśli go używam to rozumiem że robię to bezprawnie. Ech no to będę musiał go usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:21, Gall historyk napisał:

Ciekawi mnie tylko jedno mianowicie ja ten program mam ściągnięty udało mi
się go pobrać zanim Bethseda go usunęła. no i teraz jeśli go używam to rozumiem że robię
to bezprawnie. Ech no to będę musiał go usunąć.


Tutaj raczej bardziej chodzi o rozpowszechnianie programu i informacji o nim, a nie o korzystanie z niego na wlasny uzytek. Odkad pamietam to Bethesda drobiazgow sie nigdy nie czepiala, wiec jesli bys wrzucil screeny na oficjalnym forum do jednego z watkow pochodzace z tego moda, to ani warna nie zlapiesz, ani nie zostana one skasowane. Ale jesli zalozysz specjalny watek poswiecony jakiemukolwiek aspektowi zwiazanemu z Morroblivionem to zostanie on zamkniety i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować