Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 12:01, Milva Woedd napisał:

ok już mam...
no więc kupiłam parę części zbroi ale wciąż nie mam kompletu O.o
juz znalazłam ten dziennik zadań :D
dla mnie oobiście morrowind był łatwiejzy w "obsłudze"...


Grałem w morowinda ale nie wciągnął mnie tak jak oblivion . co do obsługi masz rację, ale niedłgugo nabierzasz wprawy nie będzie Ci to przeszkadzać. Miłej gry;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 11:56, Arisovo 14 napisał:

Witam, chce kupić Obliviona. Recenzje oceniają ją go dobrze, ale co z użytkownikami?
Daj któs kto gra + i - tej gry.


Plusy:
- ogromny świat
- "wolność"
- oprawa graficzna i dźwiękowa

Minusy:
- nierówny klimat (raz się go czuje, raz nie)
- ilość i jakość NPC
- uproszczenia (głównie względem Morrowinda)
- level scaling

Rok temu kupiłem edycję GotY (z dodatkami). Po tym czasie ciągle daję mocne 8/10. Kupuj.

EDIT: Co do wyrzucania do pulpitu, to zdarza się to nie tylko na słąbszych maszynach. U mnie dzieje się to nagminnie i niestety nic na to nie poradzę. Pozostaje przypisać lewy przycisk myszki do opcji quicksave i po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK.. Dotarłam do tego faceta na J co cesarz kazał go znaleźc... Dostałam fajnego konika i udałam sie w poszukiwania tego syna cesarza czy kogoś tam :D
Więc.. Jestem przy gate to oblivion.. jak zostawie tam konia to jak wrócęon tam będzie? I co trzeba zrobic po przejściu przez tą bramę? ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:10, Milva Woedd napisał:

OK.. Dotarłam do tego faceta na J co cesarz kazał go znaleźc... Dostałam fajnego konika
i udałam sie w poszukiwania tego syna cesarza czy kogoś tam :D
Więc.. Jestem przy gate to oblivion.. jak zostawie tam konia to jak wrócęon tam będzie?

Będzie tam. Konia można jedynie zatłuc na śmierć. No, prócz Cienistej, konia z mrocznego bractwa, ale to już co innego.

Dnia 20.01.2009 o 13:10, Milva Woedd napisał:

I co trzeba zrobic po przejściu przez tą bramę? ;s

Wejść do wieży, pozabijać dremory, wziąć taką kule (niepamiętam ja się nazywała ;P) i zniszczyć bramę do otchłani (co sie dzieje samoczynnie po wzięciu tej kuli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Więc.. Jestem przy gate to oblivion.. jak zostawie tam konia to jak wrócęon tam będzie?

W teorii powinien być i czekać na Ciebie aż nie wyjdziesz, ale w praktyce to bywa z tym różnie ;) Jeśli nie będzie to najwyżej kupisz sobie nowego i lepszego :P

Dnia 20.01.2009 o 13:10, Milva Woedd napisał:

I co trzeba zrobic po przejściu przez tą bramę? ;s


Póki co to polecam zająć się zadaniami pobocznymi, a wątek główny zostawić sobie na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:10, Milva Woedd napisał:

I co trzeba zrobic po przejściu przez tą bramę? ;s


Ej sorki, ale po co pytasz tutaj? W grze nie dość, że powiedzą Ci, co masz robić, to jeszcze masz dziennik i znacznik na kompasie. Z takim podejściem, to od razu możesz zapytać o zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 16:12, Splocky napisał:

> I co trzeba zrobic po przejściu przez tą bramę? ;s

Ej sorki, ale po co pytasz tutaj? W grze nie dość, że powiedzą Ci, co masz robić, to
jeszcze masz dziennik i znacznik na kompasie. Z takim podejściem, to od razu możesz zapytać
o zakończenie.

wiesz niektółrym np. nie sprawia przyjemności gra z cheetami innym tak. Mnie np. nie robi różnicy czy wiem co będzie dalej czy nie.. bo i tak zwykle zapominam i zabawę mam taką samą .. A poza tym ja jeszcze dobrze sterowac nie umiem to chyba moge sie zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z Oblivionem.Mianowicie gdy wlaczam gre strasznie sie tnie-mam pokaz slajdow.
Gdy rok temu gralem zadnych problemow nie bylo.Wszystkie stery uaktualnione,wszystkie opcje graficzne najnizsze,rozdzialka tez.Nie wiem co robic..pomocy -_^

moj sprzet:

procek E2140 1.6x2
mobo Gigabyte 945GZM-S2
ram 2gb
karta gf 8600 gt 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może reinstalka?
Przedtem sprawdź czy na wszystkich save''ach Ci się tak tnie, ja bym też sprawdził, czy w nowej grze też tak się tnie. Jeśli tak, reinstalka. Jeśli nadal nie będzie chodziło jak trzeba, daj znać. Pomyślimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 09:30, Ćpunek01 napisał:

Może reinstalka?
Przedtem sprawdź czy na wszystkich save''ach Ci się tak tnie, ja bym też sprawdził, czy
w nowej grze też tak się tnie. Jeśli tak, reinstalka. Jeśli nadal nie będzie chodziło
jak trzeba, daj znać. Pomyślimy :)



Na wszystkich save''ach sie tnie,nowa gra takze.Reinstalowalem trzy razy ^_^ i nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy to normalne że broń i uzbrojenie tracą swe cechy mimo że je do 100% naprawiam? czy znów jakaś klątwa itp.(elficki miecz zadawał 13 obrażeń, a teraz tylko 11, KP też mam o 4 mniejszą niż wcześniej!)
Można jakoś przywrócić pierwotną wartość używanych przedmiotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2009 o 14:50, Drizzt Drow napisał:

Można jakoś przywrócić pierwotną wartość używanych przedmiotów?

Może miałeś jakiś pierścień czy inny artefakt dodający bonus do siły lub ataków daną bronią? Może go sprzedałeś lub wyrzuciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierścień mam cały czas tylko jeden: Diadem Pogody. siedzieć nie siedziałem... ale może miałem jakiś czar wspomagania rzucony, czy "Adrenalina" dodaje obrażeń broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:55, Drizzt Drow napisał:

Sprawdzałem, Adrenalina na to nie wpływa, mało tego moge sobie dać głowe uciąć że pomniejsze
leczenie mnie 13 many kosztowało, a teraz 16!! skąd ten regres?

Może miałeś zawirowanie z saveami? Prześpij się i sprawdź czy masz jakieś dodatkowe taleny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 16:19, Ćpunek01 napisał:

> Sprawdzałem, Adrenalina na to nie wpływa, mało tego moge sobie dać głowe uciąć że
pomniejsze
> leczenie mnie 13 many kosztowało, a teraz 16!! skąd ten regres?
Może miałeś zawirowanie z saveami? Prześpij się i sprawdź czy masz jakieś dodatkowe taleny...


nic nie dało spanie, na 100% nie pomyliłem save, sprawdzałem już eliksiry leczenia choroby, rozproszenia, spałem 48h, nigdzie nie pisze że jestem chory, może jakaś broń wroga działa tak że na stałe odbiera cechy?? ale jestem zły, mówie sobie że odpoczne od tych bugów w Gothic, Oblivion taki zachwalany, a tu jeszcze większe błędy :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2009 o 16:30, Drizzt Drow napisał:

w Gothic, Oblivion taki zachwalany, a tu jeszcze większe błędy :[

No bez przesady, grałem i w G3 i w Obliviona, i to Oblivion prezentuje się dużo lepiej, także pod względem bugów.
Rozumiem że spałeś w łóżku, żeby nie było niedomówień :P Ew. może mylisz broń? ;) Np. jednoręczny i dwuręczny miecz o bardzo podobnych nazwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować