Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

to jeszcze jedno...
Czy na wartosc ochrony jaka daje tarcza, wplywa tylko nasz poziom bieglosci w danym rodzaju pancerza,
Czy tez poziom umiejetnosci block, czy to sie jakos kumuluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:43, Black Druid napisał:

Czy na wartosc ochrony jaka daje tarcza, wplywa tylko nasz poziom bieglosci w danym rodzaju
pancerza,
Czy tez poziom umiejetnosci block, czy to sie jakos kumuluje?


Spróbuję odpowiedzieć. KP tarczy oczywiście dodaje się do ogólnej KP naszej postaci. Oprócz tego sam fakt posiadania tarczy ulepsza naszą zdolność blokowania w porównaniu do blokowania bronią, lub rękoma. Jest to jednak modyfikator drugorzędny do poziomu umiejętności block.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 12.02.2009 o 21:54, Splocky napisał:


Wydaje mi się, że zmniejsza się częściowo waga pancerza, ale tylko tego, który nosisz.


Racja. Wydaje ci się. (stałocieplnym często się coś wydaje) xP Po osiągnięciu setnego poziomu w Ciężkim pancerzu waga ciężkiej zbroi, jaką ma na sobie gracz, spada do zera (ale jeśli zbroja znajduje się w ekwipunku i nie jest założona, to waży tyle co zawsze). Podobnie jest z Lekkim Pancerzem, z tą różnicą, że waga noszonego lekkiego pancerza "zeruje się" już od osiągnięcia 75 poziomu umiejętności odpowiedzialnej za tą zbroję.

Dnia 12.02.2009 o 21:54, Splocky napisał:

> I jeszcze jedno... zawsze biegalem w light albo bez zbroii, gdy zakladalem wtedy
heavy,
> szybkosc mojego biegania drastycznie spadala... wynikalo to z braku bieglosci w
ciezkim
> pancerzu, czy ogolnie athlecic/acrobatic sa w heavy armor zredukowane?

Jeżeli nosisz pancerz, w którym nie jesteś wytrenowany, to ogranicza on Twoje ruchy.


Na szybkość postaci gracza mają wpływ trzy rzeczy: atletyka (tylko w przypadku pływania i biegania), współczynnik Szybkość oraz poziom obciążenia postaci (jest to wpływ niewielki, niemniej - coś tam zmienia). Oprócz tego noszona zbroja może spowalniać gracza, szczególnie widoczne jest to w przypadku ciężkiego pancerza. Osiągnięcie 75 poziomu w Ciężkim Pancerzu pozwala na nieco swobodoniejsze poruszanie się w ciężkiej zbroi, z kolei po osiągnięciu setnego poziomu w Ciężkim Pancerzu noszenie zbroi tego typu w ogóle nie ogranicza ruchów gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 20:51, zBiK93ck napisał:

Jak można doladować magiczne przedmioty?

Za pomocą naładowanych kamieni dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:04, JaqbD napisał:

> Jak można doladować magiczne przedmioty?
Za pomocą naładowanych kamieni dusz.

Jeszcze można doładować używająca kamieni Varla i u magów w siedzibach gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 16:32, Heralf napisał:

Gdzie można kupić wytrychy?


Jest Shady Sam. Patrząc na główne wejście do IC idziesz w lewo wzdłuż muru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 16:32, Heralf napisał:

Gdzie można kupić wytrychy?


Nie wiedzę sensu kupowania ich, gdyż znajdziesz je bez większych problemów w praktycznie każdej jaskini czy podziemiach. Oprócz tego wykonując questa dla Nocturnal (misja Daedryczna) staniesz się posiadaczem wytrycha uniwersalnego, czyli takiego który nigdy się nie zniszczy. Jest jednak pewien warunek - aby stać się jego właścicielem Twoja postać musi być na co najmniej 10 poziomie doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie słyszałem o tym zadaniu spróbuję je wykonać. Z tymi wytrychami to różnie bywa bo u mnie w statystykach liczba złamanych wytrychów jest prawie równa liczbie otwartych zamków. A wytrychów zostało mi 6 :)
Aha i mam 23 poziom ,więc z tym nie ma problemu.
Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:33, Heralf napisał:

Dzięki, nie słyszałem o tym zadaniu spróbuję je wykonać. Z tymi wytrychami to różnie
bywa bo u mnie w statystykach liczba złamanych wytrychów jest prawie równa liczbie otwartych
zamków. A wytrychów zostało mi 6 :)
Aha i mam 23 poziom ,więc z tym nie ma problemu.
Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.


Zawsze się można ratować szybkim zapisem przed próbą otworzenia danych obiektów - jak coś nie wyjdzie, to wczytujesz i od nowa :P Ale fakt faktem, że najlepiej jest jak najszybciej zdobyć wytrych uniwersalny i przestać się przejmować czymkolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:17, kamceg napisał:

Zawsze się można ratować szybkim zapisem przed próbą otworzenia danych obiektów - jak
coś nie wyjdzie, to wczytujesz i od nowa :P Ale fakt faktem, że najlepiej jest jak najszybciej
zdobyć wytrych uniwersalny i przestać się przejmować czymkolwiek ;)


Ja na przykład zawsze tak robię i u mnie liczba złamanych wytrychów równa jest zawsze 0. Na wypady biorę nawet tylko jeden wytrych, bo w momencie złamania się ostatniego automatycznie przerywa się minigra. W przypadku posiadania większej ilości musiałbym nawigować po interface minigry, by trafić na przycisk wyjścia. Jeżeli posiadasz wytrych uniwersalny od Nocturnal, to nie dość, że jest on niezniszczalny, to jeszcze w przypadku jego użycia w minigrze Twój skill zabezpieczenia wzrasta do 100, co ułatwia i tak bezproblemowe otwieranie zamków niezniszczalnym wytrychem, ale z drugiej strony nie pozwala na dalsze podnoszenie skilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 21:33, Splocky napisał:

Twój skill zabezpieczenia wzrasta do 100, co ułatwia i tak bezproblemowe otwieranie zamków
niezniszczalnym wytrychem, ale z drugiej strony nie pozwala na dalsze podnoszenie skilla.


Wiesz, wiem ;d Ale prawda jest taka, że jak ktoś chce skilla podnosić, zawsze sobie może wytrych uniwersalny gdzieś odłożyć, a wracać po niego można w sytuacjach kryzysowych ;)

A i jedna uwaga - skill nie wzrasta do 100 tylko o 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:21, kamceg napisał:

A i jedna uwaga - skill nie wzrasta do 100 tylko o 40 :)


Jeśli tak, to sorki. Widocznie musiałem mieć wysokiego skilla, gdy zdobyłem ten wytrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:26, Splocky napisał:

> A i jedna uwaga - skill nie wzrasta do 100 tylko o 40 :)

Jeśli tak, to sorki. Widocznie musiałem mieć wysokiego skilla, gdy zdobyłem ten wytrych.


Poświęciłem Oblivionowi z 600 h mojego życia, ale przyznam się szczerze, że nie mam 100% pewności, czy o dokładnie 40 - na pewno jednak nie więcej ;) Chociaż mam wrażenie, że się nie mylę xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:30, kamceg napisał:

Poświęciłem Oblivionowi z 600 h mojego życia, ale przyznam się szczerze, że nie mam 100%
pewności, czy o dokładnie 40 - na pewno jednak nie więcej ;) Chociaż mam wrażenie, że
się nie mylę xd


edytor mowi +40 ;]

ale 600h na gre? O_o imho bardzo duzo... co innego na modowanie, to bym jeszcze zrozumial ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:45, trollf napisał:

ale 600h na gre? O_o imho bardzo duzo... co innego na modowanie, to bym jeszcze zrozumial
;]


Kolegę po dłuższych namowach skłoniłem do zakupu Obka GotY na XPudło 360 i tak się wciągnął, że teraz pewnie też będzie miał coś koło tego. A dodatków jeszcze nawet nie zaczął robić. No i MQ ma może tak w połowie zrobiony. Ale on gra tak, że sobie chodzi po lasach, górach, podziwia widoki, książki czyta... skubany samozaparcie ma. :)

Mnie po 2 latach od zakupu podstawka i dodatki zajmują circa 120 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:45, trollf napisał:

> Poświęciłem Oblivionowi z 600 h mojego życia, ale przyznam się szczerze, że nie
mam 100%
> pewności, czy o dokładnie 40 - na pewno jednak nie więcej ;) Chociaż mam wrażenie,
że
> się nie mylę xd

edytor mowi +40 ;]

ale 600h na gre? O_o imho bardzo duzo... co innego na modowanie, to bym jeszcze zrozumial
;]


Ale przynajmniej znam ją na wylot xd Poza tym mam wgrane kilka GB modów, m.in. są wśród nich i Twoje - np. nowe ekrany ładowanie to mistrzowska robota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 12:48, Splocky napisał:

Mnie po 2 latach od zakupu podstawka i dodatki zajmują circa 120 godzin.


Czy to oznacza, ze grales wiecej niz raz?
Coz, ja wlasnie mam na mysli to, ze po prostu nie moglem sie w zaden sposob zmusic by ta gre ukonczyc wiecej niz jeden raz - a na granie i przejscie calosci (podstawka, SI, wszelkie oficjalne dodatki + mody) nie poswiecilem wiecej jak 300 godzin w sumie - wlasciwie jesli chodzi o granie, to nie tknalem Obliviona od czasu ok. 3 miesiecy po premierze (z wyjatkiem kilkunastu godzin na SI oczywiscie).
W sumie jak dla mnie, ta gra jest raczej zbyt prosta i nudna, choc miala kilka ciekawych rzeczy i momentow (ale to raczej taki produkt jednorazowego uzytku), a podstawke ukonczylem tylko z ciekawosci jak to wszystko wyglada i glownie z tego powodu, by zobaczyc mozliwosci edytora :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować