Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2009 o 18:57, kamceg napisał:

Ale przynajmniej znam ją na wylot xd Poza tym mam wgrane kilka GB modów, m.in. są wśród
nich i Twoje - np. nowe ekrany ładowanie to mistrzowska robota ;)


Jesli znasz ja na wylot to wspolczuje... ee, no zartuje oczywiscie ;] ale ja sie raczej rozczarowalem fabula... Zadania dla DB calkiem, calkiem, GZ tez ujdzie, wojacy bez rewelacji, a gildia magow, poza rekomendacjami, to kompletna porazka...no i poboczne questy tez niektore fajne byly - ale to za malo, gdyz to co dla mnie ta gre zabilo, to brak jakichkolwiek znaczacych wyborow i ich konsekwencji - nie ma tu niczego co by zmuszalo do jakiejkolwiek strategii czy kombinowania, badz zrobienia uzytku z szarych komorek - cala gre mozna podsumowac w jednym zdaniu - koko dzambo i do przodu ;p

edit:
a te obrazki do wczytywania, to zrobilem z tego powodu, kiedy nie mialem szybkiego kompa i jak mody tworzylem i testowalem, to wiecej patrzylem na ekrany wczytywania niz widzialem gre :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 23:50, trollf napisał:

Czy to oznacza, ze grales wiecej niz raz?


Oczywiście. Wersję podstawową Oblivona przeszedłem ok. 5 razy. KotN przeszedłem 2 razy, a SI 1 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 23:50, trollf napisał:

> Mnie po 2 latach od zakupu podstawka i dodatki zajmują circa 120 godzin.

Czy to oznacza, ze grales wiecej niz raz?


Ja miałem z 10 różnych postaci, w tym niektóre, dzięki specjalnemu sposobowi gry, dobraniu odpowiednich umiejętności itp. udało mi się dobić na sporo powyżej 50 lvl ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może save z początku gry? Konkretniej chodzi mi o moment przed wyjsciem z kanałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania:
1. Ile jest kapliczek deadrycznych?
2. Czy koniecznie trzeba robić zadania z tymi kapliczkami, aby przejść grę?
3. Gdzie mogę zdobyć trzeci tom Komentarzy Mitycznego Brzasku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

1. Ile jest kapliczek deadrycznych?

Spoiler

15

Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

2. Czy koniecznie trzeba robić zadania z tymi kapliczkami, aby przejść grę?

Gra nie ma zakończenia i nie da się jej " przejść", nawet jak wykonasz wszystkie zadania poboczne, zadania z kapliczkami, gildie etc.

Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

3. Gdzie mogę zdobyć trzeci tom Komentarzy Mitycznego Brzasku?

Spoiler

W księgarni w dzielnicy handlowej w Imperial City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

1. Ile jest kapliczek deadrycznych?


Wszystkich Deadrycznych kapliczek jest piętnaście, ale żeby mieć możliwość robienia zadania dla ostatniej z nich (Hermaeous Mora) musisz najpierw zrobić czternaście pozostałych i dojść do pewnego momentu w wątku głównym.

Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

2. Czy koniecznie trzeba robić zadania z tymi kapliczkami, aby przejść grę?


Nie trzeba, choć niektóre przedmioty, które dostajemy za wykonane tutaj zadania przydają się podczas przechodzenia wątku głównego (np.zadanie z kapliczką Azury).

Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

3. Gdzie mogę zdobyć trzeci tom Komentarzy Mitycznego Brzasku?


Z tego co pamiętam to w Imperial City, ale nie jestem pewny czy mnie tutaj pamięć nie zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:54, Kerberos napisał:

Mam 3 pytania:
1. Ile jest kapliczek deadrycznych?
2. Czy koniecznie trzeba robić zadania z tymi kapliczkami, aby przejść grę?
3. Gdzie mogę zdobyć trzeci tom Komentarzy Mitycznego Brzasku?


1. 15
2. Jeśli chodzi o wątek główny to nie trzeba

Spoiler

O ile pamiętam chyba jeden quest z wątku głównego wymaga przejścia jednej kapliczki,ale mogę się mylić dawno się grało ;)


3.
Spoiler

W księgarni Pierwsze Wydanie w dzielnicy targowej o ile się nie mylę, trzeba będzie zastraszyć osobę, która ma zarezerwowaną tą książkę o ile mnie pamięć nie myli :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dopiero zacząłem grać w Obliviona, nie będzie problemów że też włączyłem wszystkie oficjalne dodatki? Wiem że w Morku wzrastał poziom trudności.

Czy jeśli do maga wybrałem jako znak zodiaku który dodaje mane ale za to tracę możliwość regeneracji jej to dużo stracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jak dopiero zacząłem grać w Obliviona, nie będzie problemów że też włączyłem wszystkie
oficjalne dodatki? Wiem że w Morku wzrastał poziom trudności.

odpowiem szczerze ze nie wiem , ale nie sadze poniewaz Oblivion ma swoj level scalling ktory nie zmienia sie w dodatkach

Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jeśli do maga wybrałem jako znak zodiaku który dodaje mane ale za to tracę możliwość
regeneracji jej to dużo stracę?


I tak i nie, regeneracja w obku jest ciagla nie to co w morku, wiec oszczedza sie na miksurach bardzo duzo. Wybierajac atronacha skazujesz sie na miksturki ( jezeli masz alchemie to nie bedzie tak zle) co szczegolnie utrudnia poczatki, bo kasy malo. Jednak pozniej te 150 maksymalnej many bywa przydatne.
edit Plus masz 50% absorbcji magii co jest ogromnym plusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jak dopiero zacząłem grać w Obliviona, nie będzie problemów że też włączyłem wszystkie
oficjalne dodatki? Wiem że w Morku wzrastał poziom trudności.

Wydaje mi się, że nie ja grałem ze wszystkimi dodatkami od początku i nie czułem różnicy w stosunku do grania bez nich. Jeśli będzie za trudno zawsze możesz poziom trudności zmniejszyć:P

Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jeśli do maga wybrałem jako znak zodiaku który dodaje mane ale za to tracę możliwość
regeneracji jej to dużo stracę?

Według mnie tak regeneracja many jest dość szybka i nie sprawia problemów. A na niższych poziomach masz za mało kasy na miksturki. Ale to jak będziesz grać zależy od Ciebie. Warto zmierzyć się z takim wyzwaniem:P Może sam spróbuję. Zawsze grałem wojownikami może czas na maga i łucznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jak dopiero zacząłem grać w Obliviona, nie będzie problemów że też włączyłem wszystkie
oficjalne dodatki? Wiem że w Morku wzrastał poziom trudności.

Aktualnie gram w Obliviona z obydwoma oficjalnymi dodatkami i wzrostu poziomu trudności jakoś nie stwierdziłem zarówno w podstawowej wersji gry jak i w dodatkach. Krótko mówiąc - wszystko jest tak jak było na gołej podstawce. Wszystko pewnie przez ten level scalling, który moim zdaniem ma zarówno swoje wady jak i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jak dopiero zacząłem grać w Obliviona, nie będzie problemów że też włączyłem wszystkie
oficjalne dodatki? Wiem że w Morku wzrastał poziom trudności.


Poziom trudności zdecydowanie nie wzrasta. Sam wybierasz kiedy chcesz "odpalić" wątek z dodatku - więc do tego czasu możesz już zdobyć dobrą broń etc. Ogólnie polecam zacząć od Knights of the Nine.

Dnia 02.03.2009 o 19:39, Los Emilos napisał:

Czy jeśli do maga wybrałem jako znak zodiaku który dodaje mane ale za to tracę możliwość
regeneracji jej to dużo stracę?


Po szczerości źle IMO nie zrobiłeś, bo ja i tak zawsze musiałem sobie manę miksturami dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo IMO w Obku nie ma poziomu trudności, a przynajmniej nie zależy on od świata gry ani opcji tylko od nas. Chcesz mieć trudno? Leć bez miksturek, zwojów i ze słabymi statystykami całą fabułę. Wierz mi, że zajmie więcej czasu, ale przejście jej jest wielką satysfakcją. A jak chcesz się po prostu bawić to walnij się w leże nekromantów ( z odpowiednią ilością mikstur zwojów i czarami ) i stój tam bijąc sobie poziom obsługiwania armoru ( potrzebne kilka setów i broni dla nekromantów bo się szybko zużywają ). Potem jak masz poziom armoru, który cię zadowala bierzesz najsłabszą broń i jedziesz questy i fabułę. W 6 dni takiego czegoś miałem 100 w Ciężkim Pancerzy, Lekkim Pancerzu, Atletyce, Łucznictwie, Walce Mieczem oraz w Alchemii. Gra będzie diabelnie łatwa.

Poziom określasz sam dokonując wyborów, pamiętaj o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj daję jeszcze listę moich modów jakie mam:
http://img401.imageshack.us/my.php?image=xxxq.jpg
Słyszałem o modzie dodających nową rasę która świetnie wygląda. O ile w Morku uważałem to za oszustwo to tutaj chciałbym ją wypróbować ponieważ jednak podstacje słabo wyglądają (porównać Elfa z Obliviona do tego z Morka na modzie- na xfire mam screeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 20:33, SaraterWarrior napisał:

Bo IMO w Obku nie ma poziomu trudności, a przynajmniej nie zależy on od świata gry ani
opcji tylko od nas. Chcesz mieć trudno? Leć bez miksturek, zwojów i ze słabymi statystykami
całą fabułę. Wierz mi, że zajmie więcej czasu, ale przejście jej jest wielką satysfakcją.
A jak chcesz się po prostu bawić to walnij się w leże nekromantów ( z odpowiednią ilością
mikstur zwojów i czarami ) i stój tam bijąc sobie poziom obsługiwania armoru ( potrzebne
kilka setów i broni dla nekromantów bo się szybko zużywają ). Potem jak masz poziom armoru,
który cię zadowala bierzesz najsłabszą broń i jedziesz questy i fabułę. W 6 dni takiego
czegoś miałem 100 w Ciężkim Pancerzy, Lekkim Pancerzu, Atletyce, Łucznictwie, Walce Mieczem
oraz w Alchemii. Gra będzie diabelnie łatwa.

Poziom określasz sam dokonując wyborów, pamiętaj o tym.


Przesuń sobie pasek poziomu trudności na maksa w prawo to nawet szczura nie pokonasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra3em na maksie, nie by3o trudno... no troche by3o ale có?, graa mo?ne.

Jak ma sie Cie?ki Pancerz na 100 i Deadryczną Zbroje to nikt nie pokona.

BTW, pojedynek dziesięciu krwi rox :]

20090303152741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 15:27, SaraterWarrior napisał:

Gra3em na maksie, nie by3o trudno... no troche by3o ale có?, graa mo?ne.

Jak ma sie Cie?ki Pancerz na 100 i Deadryczną Zbroje to nikt nie pokona.

BTW, pojedynek dziesięciu krwi rox :]


Wież mi, miewałem lepsze postacie z lepszymi zbrojami i jakoś mi się wierzyć nie chce ;d Albo inaczej - może i jest niepokonana, ale taka pojedyncza walka by bardzo długo trwała. No chyb, że masz jakiego nowego buga i dlatego jest Ci tak łatwo ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 15:58, SaraterWarrior napisał:

OMFG. NIe gadaj, że miałeś lepszą niż ta ( patrz fota ). To jest najlepsza zbroja w grze.
Nawet Imperial Dragon Armor jest słabsze.


Ehh, wszystko zależy od lvl scallingu - poza tym są jeszcze mody.. i nie musisz mi fot pokazywać, bo ja wiem o co chodzi - 600 h przy jednej grze robi swoje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować