Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2009 o 15:26, Hunter 19938 napisał:

Mam pytanie do osób , które odbyły juz daleeeką podróż z oblivionem ??

Co robicie z poziomem trudności w grze ??

Dosyć długo już w to gram , i zastanawia mnie fakt czy nie podwyższyć trudności xD.
Warto ??
Ktoś z Was korzysta z owej opcji ??


Ja robię tak - gdy sobie po prostu latam po Tamriel, nie chcę, by mi przeszkadzano, więc wolę mieć potwory na strzał. Ale jak już się biorę za questa to wolę się pomęczyć - wtedy ustawiam maksymalny poziom trudności. I powiem tyle - warto, bo jak Cię otoczy grupka dobrze uzbrojonych to naprawdę cieszy się micha, gdy się wyjdzie z tego żywym/żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 15:26, Hunter 19938 napisał:

Mam pytanie do osób , które odbyły juz daleeeką podróż z oblivionem ??

Co robicie z poziomem trudności w grze ?? /.../

Mogę Ci powiedzieć, co ja zrobiłem. Po ponad 200 godzinach gry zrezygnowałem. Zrezygnowałem z dalszej gry, bo co mogło mnie czekać? Dalsze bijatyki bez wielkiego sensu? Stanowczo, awansowanie wszystkich przeciwników równolegle z moim awansem, nie było dobrym pomysłem. Przynajmniej dla mnie. Dla mnie, zbawcy wielu krain.. .jest to bez wielkiego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KoLos

Skorzystałem z Twojej rady i powiem , że sprawuje się świetnie . Naprawdę są emocje podczas pojedynku , a jak wspomniałeś nużący jest fakt walk z pro przeciwnikami podczas podróży ^^ .

KrzysztofMarek
Masz racje . Jednak mimo tego zaliczyłeś około 200 godzin wspaniałej rozrywki ! . I powiedz mi czy żałujesz ??xD

Po za tym pozostaje nam wiele równie świetnych RPG pokroju Obliviona - Nawet konkurencyjny G3 , który mnie już zdążył zauroczyć . Ponadto powstało już wiele ciekawych produkcji .
A po niedosycie związanym z Oblivionem - pozostaje powrót do poprzednich odsłon The Elder Scrolls xD

Jak u Was sprawa sie miewa odnosnie ustawień grafiki ??
Ja jestem zdumiony wydajnością mego komputera :
P4 2.8
GF 7600 gt 256 ddr3
2gb ram - w okolicach 350 mhz

Gra śmiga na max detal przy najwyższej roździałce przy HDR.
Jedynym ubóstwieniem jest poziom cieniowania wn i zw - do połowy .
Nie mam rzandych problemów z rozrywką . Jedynym utrapieniem mogą być potycznie w lesie , gdy gra chwilowo zwalnia.
Mimo to jestem pozytywnie zaskoczony , a efekty przy wyższej rozdzielczości są zaskakujące xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 16:57, Hunter 19938 napisał:

Jak u Was sprawa sie miewa odnosnie ustawień grafiki ??
Ja jestem zdumiony wydajnością mego komputera :
P4 2.8
GF 7600 gt 256 ddr3
2gb ram - w okolicach 350 mhz

Gra śmiga na max detal przy najwyższej roździałce przy HDR.
Jedynym ubóstwieniem jest poziom cieniowania wn i zw - do połowy .
Nie mam rzandych problemów z rozrywką . Jedynym utrapieniem mogą być potycznie w lesie
, gdy gra chwilowo zwalnia.
Mimo to jestem pozytywnie zaskoczony , a efekty przy wyższej rozdzielczości są zaskakujące
xD

To u mnie trochę wstyd bo ma 2GB RAM i GF9600GT gram na średnich bo takie standardowo mi ustawiło a jakoś nie chciałem ich zmieniać aby potem nie odmieniać bo tam coś się wali :) . Jedyne co włączyłem to HDR bo daje nieziemski efekt kiedy jest słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 17:20, Los Emilos napisał:

> Jak u Was sprawa sie miewa odnosnie ustawień grafiki ??
> Ja jestem zdumiony wydajnością mego komputera :
> P4 2.8
> GF 7600 gt 256 ddr3
> 2gb ram - w okolicach 350 mhz
>
> Gra śmiga na max detal przy najwyższej roździałce przy HDR.
> Jedynym ubóstwieniem jest poziom cieniowania wn i zw - do połowy .
> Nie mam rzandych problemów z rozrywką . Jedynym utrapieniem mogą być potycznie w
lesie
> , gdy gra chwilowo zwalnia.
> Mimo to jestem pozytywnie zaskoczony , a efekty przy wyższej rozdzielczości są zaskakujące

> xD
To u mnie trochę wstyd bo ma 2GB RAM i GF9600GT gram na średnich bo takie standardowo
mi ustawiło a jakoś nie chciałem ich zmieniać aby potem nie odmieniać bo tam coś się
wali :) . Jedyne co włączyłem to HDR bo daje nieziemski efekt kiedy jest słońce.



Wow.
To jestem zaskoczony .
Widzisz u mnie skonfigurowało na wysokie , ale rozdzielczość to 1204. Myśle , że powinieneś zainstalować nowe stery od karty i poprawić wydajność komputera. Dużo również zależy od procesora . Mając gównianego celerona 2.666ghz mogłem tylko pomarzyć o owej konfiguracji . Wtedy pozostał mi jedynie wysoki detal , ale mały zasięg widoku.
Tak na marginesie . Na tym kompie wiele nowych tytułow odpaliłem i cieszyłem się nadzwyczajnymi osiągami ;). Czy uwierzyłbyś , że śmiagałem w FC2 na 1204 + medium + tesktury , fauna i efekty na high . Jedynie faunie i coś tak obnizyłem na medium ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 18:07, Hunter 19938 napisał:

Wow.
To jestem zaskoczony .
Widzisz u mnie skonfigurowało na wysokie , ale rozdzielczość to 1204. Myśle , że powinieneś
zainstalować nowe stery od karty i poprawić wydajność komputera. Dużo również zależy
od procesora . Mając gównianego celerona 2.666ghz mogłem tylko pomarzyć o owej konfiguracji
. Wtedy pozostał mi jedynie wysoki detal , ale mały zasięg widoku.
Tak na marginesie . Na tym kompie wiele nowych tytułow odpaliłem i cieszyłem się nadzwyczajnymi
osiągami ;). Czy uwierzyłbyś , że śmiagałem w FC2 na 1204 + medium + tesktury , fauna
i efekty na high . Jedynie faunie i coś tak obnizyłem na medium ;]

Niedawno system na nim instalowany, a procek to E5200 zatem problemów nie powinno być nawet z Oblivionem bo Assassin Creed na full mi chodzi w 1024x768 (do monitora dostosowana). Tak mi ustawiło i nie chciało mi się zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś Obliviona, dawno temu, i grałem z modem Oldblivion, i na zmniejszonych efektach dało się grać, teraz po stracie 512 ramu,(miałem 1 gb, proc 2800 i radek 9600) mógłbym jeszcze zagrać?Ew. gra ktoś na takiej konfiguracji?Tylko mi nie każcie sprawdzać wymagań, bo umiem sobie znaleźć, chociaż i wtedy przycinało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 18:41, Los Emilos napisał:

> Wow.
> To jestem zaskoczony .
> Widzisz u mnie skonfigurowało na wysokie , ale rozdzielczość to 1204. Myśle , że
powinieneś
> zainstalować nowe stery od karty i poprawić wydajność komputera. Dużo również zależy

> od procesora . Mając gównianego celerona 2.666ghz mogłem tylko pomarzyć o owej konfiguracji

> . Wtedy pozostał mi jedynie wysoki detal , ale mały zasięg widoku.
> Tak na marginesie . Na tym kompie wiele nowych tytułow odpaliłem i cieszyłem się
nadzwyczajnymi
> osiągami ;). Czy uwierzyłbyś , że śmiagałem w FC2 na 1204 + medium + tesktury ,
fauna
> i efekty na high . Jedynie faunie i coś tak obnizyłem na medium ;]
Niedawno system na nim instalowany, a procek to E5200 zatem problemów nie powinno być
nawet z Oblivionem bo Assassin Creed na full mi chodzi w 1024x768 (do monitora dostosowana).
Tak mi ustawiło i nie chciało mi się zmieniać.


To tym bardziej ustala fakt , iż powinieneś spróbować .
Auto Opt Konf nie zawsze poprawnie działa .
Przykładem jest FC 2 i moje low detal , a powyżej masz jak mi poszło .
Radze spróbować , a jeśli coś nie pójdzie gra automatycznie odpali poprzednia konfiguracje


Zero Hunter

Tom''s Hardware - odpalił oblviona na direcxt chyba 7 czy 8 . Opisał to w necie na swojej stronce, więc można spróbować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z otwieraniem zamkow za pomoca wytrychow za kazdym razem sie wylamuja i pekaja zadko kiedy sie uda mi otwozyc zamek, jak to sie robi? bo niewiem o co choidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 23:44, dark mesiah napisał:

mam problem z otwieraniem zamkow za pomoca wytrychow za kazdym razem sie wylamuja i pekaja
zadko kiedy sie uda mi otwozyc zamek, jak to sie robi? bo niewiem o co choidzi

Jeśli trudno otwiera ci się zamki wytrychem to naucz się czaru na otwieranie ich. Niestety nie pamiętam z jakiej szkoły magi jest :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 07:23, Hunter 19938 napisał:

Ajj Ludzie ludzie .

W grze jest quest deadryczny . Po wykonaniu otrzymujemy w nagrodę unikalny wytrych ,
który nigdy się nie łamie :}


ale ten quest (zlecany przez Nocturne) jest dostępny dopiero od jakiegoś tam levelu więc na początku niestety trzeba połamać trochę tych wytrychów, ale wg. mnie nie jest to trudne, przy odpowiedniej wprawie mogę spokojnie otworzyć bardzo trudny zamek będąc uczniem w zabezpieczeniach, zauważyłem że jak się podbija te "gwoździe" to góry to one raz lecą szybko i opadają a raz powoli, trzeba więc wyczuć wtedy jak lecą powoli i wtedy "dobić" w odpowiedniej chwili. Ewentualnie jak ktoś nie potrafi się tego nauczyć pozostają zaklęcia ale żeby otworzyć np. trudny zamek trzeba mieć bodajże umiejętność przemiany na poziomie Ekspert, a to też na początku gry jest raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh. Po prostu gra jest zrobiona z głową ;] . Nie możesz się raptem zabrać za najlepsze skrzynie . Podobnie jak nie podskoczysz do jakiegoś stwora .

Póki co pozostaje kwestia zwojów bądź masy wytrychów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 13:16, dark mesiah napisał:

dobra dzieki koledzy


Przed otwieraniem każdego zamku rób quick save''a to się w końcu nauczysz, a jak złamiesz wytrychy to możesz w ułamku sekundy wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki problem. Zainstalowałem sobie ponownie Obliviona (nie grałem już chyba z rok) no i mam takie lagi że nic robić nie idzie, nawet jak wszystko na minimum, low i rozdzielczość ustawie 640x420 czy coś takiego. Kiedyś grałem w Obka na full detalach z modami polepszającymi tekstury na TYM SAMYM KOMPIE co teraz. Mam 2GB ramu i karte graficzną 256MB, nie kumam co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 19:20, Shabranigdo napisał:

Hej mam taki problem. Zainstalowałem sobie ponownie Obliviona (nie grałem już chyba z
rok) no i mam takie lagi że nic robić nie idzie, nawet jak wszystko na minimum, low i
rozdzielczość ustawie 640x420 czy coś takiego. Kiedyś grałem w Obka na full detalach
z modami polepszającymi tekstury na TYM SAMYM KOMPIE co teraz. Mam 2GB ramu i karte graficzną
256MB, nie kumam co jest nie tak.


A z tej samej płyty co wcześniej instalowałeś go?..
Może sprubuj też wyłączyć antywirusa mi na ge force 8400gs 3giga ramu i dual core 2,5 chodzi na full na średniej rozdziałce.
a też może być płyta po prostu porysowana.
Poprubój w końcu na pewno dobrze odpali.
ściągnij też nowe sterowniki do swojej karty grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 19:40, nurbi napisał:

A z tej samej płyty co wcześniej instalowałeś go?..
Może sprubuj też wyłączyć antywirusa mi na ge force 8400gs 3giga ramu i dual core 2,5
chodzi na full na średniej rozdziałce.
a też może być płyta po prostu porysowana.
Poprubój w końcu na pewno dobrze odpali.
ściągnij też nowe sterowniki do swojej karty grafy.


Sterowniki mam najnowsze, a jesli chodzi o płytke to z innej, nie miałem też głosu w głównym menu ale dałem sobie już spokój bo za dużo czasu zajmuje to... Pamiętak kiedyś cały tydzień zajeła konfiguracja wszystkich mdów, tekstór itp. a tu mam na dodatek problem z konfiguracją samego Obka. Pozostaną zawsze szczęśliwe wspomnienia :) no i jest zawsze Fallout 3.

A Ci którzy grają wciąż w Obka to niech zerkną na ten mod --> http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=18390 jak ja grałem jeszcze czegoś takiego nie było a szkoda że nie będe miał okazji wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 19:20, Shabranigdo napisał:

Hej mam taki problem. Zainstalowałem sobie ponownie Obliviona (nie grałem już chyba z
rok) no i mam takie lagi że nic robić nie idzie, nawet jak wszystko na minimum, low i
rozdzielczość ustawie 640x420 czy coś takiego. Kiedyś grałem w Obka na full detalach
z modami polepszającymi tekstury na TYM SAMYM KOMPIE co teraz. Mam 2GB ramu i karte graficzną
256MB, nie kumam co jest nie tak.



Odpaliłeś Obliviona na poprzednich save ?? Chociaż w moim przypadku to mi nie sprawiło problemu .
Myślę , że są to pozostałości w rejestrze po odinstalowaniu gry . W momencie gdy ją ponownie zainstalowałeś wpisy się nałożyły i możliwe , ze stąd ten problem . - CCLEANER rejestr + reinstal = powinno śmigać

Zwróć uwagę na np. miejsce na dysku twardym . Czasem z braku określonego plus miejsca gra nie potrafi chodzić stabilnie .

No i ostatnie - śmietnik w komputerze . :))
Nikogo tu nie oceniam , tylko przestrzegam , że zaniedbany komputer potrafi zamulać .Mój znajomy pracując na takim śmietnisku mając całkiem przyzwoitego kompa miał zwiehe podczas gry w THP2 :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oco chodzi z tym jak sie rozmawia z jakas postacia to jest opcja taka ze mozna dawac lapowke i jest takie koleczko i tam sa takie 4 pola - podziw zart, blaga i grozba. co tam sie robi zeby bylo dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować