Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2009 o 14:20, dark mesiah napisał:

co tam sie robi zeby bylo dobrze?


Wszystko masz wyjaśnione w instrukcji do gry oraz na stronie: http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=699&Itemid=650. Minigra polega na umiejętnej rozmowie z daną postacią - jedni uwielbiają żarty, drugim nie podobają się groźby. Można to wywnioskować po minie postaci, najeżdżając myszą na jedną z opcji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie :D

Jak sobie poradziliście z motywem broni zaczarowanych ?? Mam na myśli ładowanie ich . Z tego co widzę podstawowy czar pochłaniania dusz wymaga 25 mistycyzmu - póki co mam 13 ;/ . Za całkowite naładowanie leci 1500 monet.
I tutaj pytanie - czy jest jakaś alternatywa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 18:31, Hunter 19938 napisał:

Mam kolejne pytanie :D

Jak sobie poradziliście z motywem broni zaczarowanych ?? Mam na myśli ładowanie ich
. Z tego co widzę podstawowy czar pochłaniania dusz wymaga 25 mistycyzmu - póki co mam
13 ;/ . Za całkowite naładowanie leci 1500 monet.
I tutaj pytanie - czy jest jakaś alternatywa ??


Ja znalazłem w jakimś queście miecz co sam dusze pochłaniał jak miałem przy sobie kamienie. Ale to chyba w dodatku było. Później jak go sprzedałem to ładowałem u NPC tylko przed jakimis poważniejszymi zadaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 18:31, Hunter 19938 napisał:

Jak sobie poradziliście z motywem broni zaczarowanych ?? Mam na myśli ładowanie ich

>
Polecam poszukać kamieni Varla, które można znaleźć w ruinach aczkolwiek nie jest to takie proste, bo są dość rzadkie. Są one bardzo cenne, a jednym kamieniem naładujesz sobie wszystkie bronie, które aktualnie będziesz posiadał w swoim ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z zaktualizowaniem do wersji 1.1(przy instalacji spolszczenia z płytki), a mianowicie cały czas mam 0% postępu i do tego po chwili wszystko się zacina... Próbowałem już kilka razy, wyjmowałem płytkę, resetowałem kompa i dalej to samo. Dlaczego tak jest? To może być wina płytki(trochę jest porysowana)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:13, Deedi napisał:

Dlaczego tak jest? To może być wina płytki(trochę jest porysowana)?


Spróbowałbym skopiować pliki z łatką na dysk - jeśli operacja zostanie zakończona powodzeniem będziesz pewien, że z płytką wszystko w porządku.
Sam proces aplikacji patcha jest długi i mocno obciąża procesor, więc pozostawiłbym komputer na pół godziny bez kozery. :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:21, DJ Szlafrok napisał:

> Dlaczego tak jest? To może być wina płytki(trochę jest porysowana)?

Spróbowałbym skopiować pliki z łatką na dysk - jeśli operacja zostanie zakończona powodzeniem
będziesz pewien, że z płytką wszystko w porządku.
Sam proces aplikacji patcha jest długi i mocno obciąża procesor, więc pozostawiłbym komputer
na pół godziny bez kozery. :- )

Udało się : ) Dzięki serdeczne za pomoc, a ja uciekam do gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób aby zobaczyć swoją postać od przodu. Przydało by mi się to do zrobienia screena. Tak na marginesie (pytanie drugo rzędne) najlepiej na początku zająć się wątkiem głównym i questami a potem rozwijać postać czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 17:32, Los Emilos napisał:

Tak na marginesie (pytanie drugo rzędne) najlepiej na początku zająć się wątkiem
głównym i questami a potem rozwijać postać czy odwrotnie?


Zdecydowanie najpierw zadaniami pobocznymi. Wątek główny raz że jest dość krótki, a dwa, zadania w nim są słabsze od tych pobocznych. No i po jego skończeniu możesz nieco stracić motywacje do dalszej gry. Zapisz już na początku do gildii magów i wojowników (to tak na początek, bo później możesz też zająć się mrocznym bractwem) i rób zlecane Ci tam questy. Są też jeszcze zwykli mieszkańcy i ich problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie za wiele gry nie przeszedłem, ale już mogę powiedzieć, że ta gra jest po prostu genialna! Dawno żadna produkcja nie dostarczyła mi takich emocji :D (Żebyście widzieli moją radochę jak w końcu udało mi się w wielkich męczarniach pokonać jednego orka na arenie[po nim zyskuje się rangę ''wojownika''] xD).
Jeszcze tylko zapytam: czy można jakoś zostać piratem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 00:49, Deedi napisał:

Na razie za wiele gry nie przeszedłem, ale już mogę powiedzieć, że ta gra jest po prostu
genialna! Dawno żadna produkcja nie dostarczyła mi takich emocji :D (Żebyście widzieli
moją radochę jak w końcu udało mi się w wielkich męczarniach pokonać jednego orka na
arenie[po nim zyskuje się rangę ''wojownika''] xD).
Jeszcze tylko zapytam: czy można jakoś zostać piratem?


W dodatku "Knigts of nine" zyskasz dostęp do zatoczki Dunbarrow.

Spoiler

Jeżeli wykupisz całe wyposażenie i zatrudnisz załogę będziesz mógł wysyłać swoich poddanych na wyprawy łupieżcze. Będziesz wtedy piratem ale nie będziesz mógł pływać statkiem ani przeprowadzać abordaży. To co oferuje Oblivion to tylko lekkie poczucie, że jest się piratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie graczki początkującej w Oblivionie: mam trochę niepotrzebnego mi w tym momencie staffu, którego jednak nie chcę/nie mogę się chwilowo pozbyć. Czy jak go wrzucę do skrzyń w Dzielnicy Handlowej Cesarskiego Miasta, to znajdę go tam następnym razem? Czy też do czasu nabycia domu muszę wszystko tachać przy sobie? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, możesz poszukać jakiegoś zakątka w mieście i tam wyrzucić cały niepotrzebny złom. :P Powinien tam zostać na stałe, dopóki go nie weźmiesz stamtąd. (NIE wsadzaj do żadnych skrzyń itp. bo po prostu zniknie. Wyrzuć gdzieś, w jakiś krzaczkach albo coś :P) Tylko musisz ukryć dość dobrze, bo (nie jestem pewien, daaawno w Obka nie grałem) NPC czasami lubią zbierać różne rzeczy z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:14, Assasin93 napisał:

/ciach/


Dzięki ogromne.
Rozumiem, że to musi być w mieście, chaszcze na zewnątrz nie wchodzą w rachubę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ale radziłbym ci zrobić taki test - wyrzucić jakiś mało wartościowy przedmiot w mieście i taki sam gdzieś na odludziu (ale zapamiętaj gdzie go dokładnie zostawiłaś). Prześpij się przez około 3-4 dni, po czym sprawdź, czy przedmiot nadal tam jest. Jeśli będzie - możesz spokojnie zostawiać cały złom na odludziu. Jeśli nie - lepiej zostawiać w miastach. :)
Piszę tak, ponieważ w Obliviona ostatni raz grałem z grubo ponad rok temu, więc niewiele pamiętam.
Zresztą, domek w IC kosztuje chyba 5k, więc to też nie jest bardzo dużo - kilka odwiedzonych ruin i już masz tyle. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 00:05, Assasin93 napisał:

Raczej nie, ale radziłbym ci zrobić taki test /ciach/


Jeszcze raz dzięki, tak zrobię.

Dnia 22.03.2009 o 00:05, Assasin93 napisał:

Zresztą, domek w IC kosztuje chyba 5k, więc to też nie jest bardzo dużo /ciach/


Może i tak, ale ja dopiero co wydostałam się z więzienia ;)
A jestem magiem z siłą 30, więc udźwig mam b. mizerny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też po prostu zakupić dom w Cesarskim Mieście i tam składować swoje przedmioty. W rozbudowanej wersji dodaje on jedną skrzynię, dwie komody i jeden kredens. Kosztuje on 2000 szt złota plus dodatki. Wiem, że to sporo na początek, ale warto. Tak składowane przedmioty są w 100% bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować