Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2009 o 07:30, Desann235 napisał:

Dobra udało mi się rozwiązać tą sprawę z orkiem. Wystarczyło pobawić się trochę CS''em.
:) A teraz inne pytanie: da się jakoś zmienić wygląd naszego bohatera w trakcie rozgrywki...?
Wiem, wiem "nie rób nie przemyślanych postaci". Cóż tak właściwie to moja postać jest
bardzo przemyślana, a mi chodzi tylko o to jak wygląda a nie o znak zodiaku czy umiejętności.
Po prostu nie umiem tworzyć postaci w Obku. Jeszcze Mroczne elfy to mi jakoś wychodzą
ale w ich tworzeniu to jestem wprawiony bo miałem chyba z trzy postacie z tej rasy. A
wysokie elfy to dla mnie nowość? Więc jak? Jest do tego jakiś edytor czy coś w tym stylu?
Dzięki ;]


Wpisanie w konsoli:
showracemenu
spowoduje pojawienie się menu tworzenia postaci podobnego do tego, jakie gracz ogląda na początku gry.

Jedynym problemem może być w tym przypadku zresetowanie się wartości skilli i Atrybutów - najlepszym wyjściem jest skorzystanie z konsoli do przywrócenia poprzednich wartości (najpierw je sobie gdzieś zapisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czekaj, czekaj. A jak by mi się rzeczywiście staty zresetowały to mógłbym zamiast przywracania sobie ich za pomocą konsoli, wczytać poprzedni stan gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:36, Desann235 napisał:

/.../

Czekaj, czekaj. A jak by mi się rzeczywiście staty zresetowały to mógłbym zamiast przywracania
sobie ich za pomocą konsoli, wczytać poprzedni stan gry?


Można - wczytanie save''a wykonanego przed grzebaniem w menu tworzenia postaci spowoduje przywrócenie zarówno poprzednich wartości statystyk, jak i poprzedniego wyglądu postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: Mam 92 poziom Zniszczenia i dostałem przed chwilą szatę Sztukmistrza, która zwiększa tą zdolność o dodatkowe 8 punków. Oznacza że mam 100 pkt. zniszczenia. Czy nadal będę mógł rozwijać tą umiejętność do 108 pkt. czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:45, Mafioso_PL napisał:

Nie, musiał byś zdjąć szatę, i założyć ją dopiero gdy dobijesz do 100 poziom zniszczenia.
Wtedy mial byś 108 :P


A ja chciałbym dopytać, czy umiejętności na stałe (jak trening Szarego Księcia z Areny) też lepiej nabić po uzyskaniu setki czy nie ma to znaczenia, bo i tak łącznie dobiję bazowe 100 + umiejętność stała z bonusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre bonusy są zablokowane po osiągnięciu pewnego poziomu. Pamiętaj też, że umiejętności których poziom to więcej niż 100, będą tak samo dobre jak na poziomie 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 13:45, Tekeeus napisał:

Jedynym problemem może być w tym przypadku zresetowanie się wartości skilli i Atrybutów
- najlepszym wyjściem jest skorzystanie z konsoli do przywrócenia poprzednich wartości
(najpierw je sobie gdzieś zapisz).


To nie jest najlepsze wyjscie ;]
Jest znacznie prostrzy sposob...

Po prostu jak odpali sie showracemenu i dokona sie tam zmian wygladu, czy innych cech postaci, to nie nalezy pozniej w glownym oknie zatwierdzac tego przyciskiem (bo sie wlasnie staty zresetuja), tylko wcisnac ESC i zapisac gre. Po zapisie, znow wciskamy ESC i wczytujemy tego sejwa - efekt to zmieniona wizualnie postac, ale wszystkie cechy i bonusy sa takie jakie byly poprzednio - nic nie jest zresetowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że mam problem... gram w dodatek Shivering Isles i w Błogości nie mogę znaleźć Wielkiej Głowy. Jego dom jest cały czas zamknięty, a włamanie nic nie daje, bo w środku i tak go nie ma. Za to jak idę do miejsca w którym jest ten widelec którego poszukuje to dostaje komunikat iż muszę go mu oddać (mimo iż takiego zadania w dzienniku nie mam, bo i zleceniodawcy nie ma), na dodatek ten wpis pojawia się w zadaniach już wykonanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć gościa o imieniu Honditar? Bo chciałem się u niego poduczyć Atletyki. Na Adamantytowej Wieży pisali że jest koło Chorrol ale nie wiem gdzie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:32, Desann235 napisał:

Gdzie mogę znaleźć gościa o imieniu Honditar? Bo chciałem się u niego poduczyć Atletyki.
Na Adamantytowej Wieży pisali że jest koło Chorrol ale nie wiem gdzie dokładnie.


Normalnie ma hate po za miastem, ale od samego rana stoi na głownym placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na nauczenie się od tej kapłanki w Kvath przywrócenia bez konieczności rozmowy z innymi osobami o szkoleniu z tej dziedziny? Bo przeszedłem niedawno Knights of the Nine i aurorianie zabili mi jedyne dwie osoby, które mogły by mi polecić tą kobietę. Na domiar złego CS coś mi się popsuł i jak próbuję zapisać jakiś plugin to wyskakuje mi raport o błędach przez co nie mogę stworzyć sobie nowej osoby. :/ Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić? Może jakiś kod na spawn tej postaci czy coś? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 16:07, Desann235 napisał:

J/.../


Domyślam się, że zależy Ci na tych dwóch postaciach - Marz z Bravil oraz Ohtesse z Cheydinhal,
czyli:
uruchom konsolę tyldą [~] i wpisz komendę wskrzeszenia zależnie od postaci, którą chcesz zespawnować-
Marz - player.additem 0000A08B
Ohtesse - player.additem 000034C7 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 20:11, Wojtas94 napisał:

> J/.../

Domyślam się, że zależy Ci na tych dwóch postaciach - Marz z Bravil oraz Ohtesse z Cheydinhal,

czyli:
uruchom konsolę tyldą [~] i wpisz komendę wskrzeszenia zależnie od postaci, którą chcesz
zespawnować-
Marz - player.additem 0000A08B
Ohtesse - player.additem 000034C7 .


O dzięki uratowałeś mnie :) Hmmm ciekawe. Additem? Nie wiedziałem że gra postrzega NPC'' ów jako przedmioty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 20:56, Desann235 napisał:

Hmmm ciekawe. Additem? Nie wiedziałem że gra postrzega NPC'' ów jako przedmioty ;]


sek w tym, ze nie postrzega ;] te komendy nie beda dzialac, bo zamiast "additem" powinno byc "placeatme"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jakiś godny uwagi mod niwelujący w Obku scalling level prócz Francesco moda i OOO? Bo jakoś ten pierwszy nie sprawdza się u mnie zbyt dobrze, chociażby dlatego że powiedzmy w Otchłani co drugi potwór to Xivail( czy jakoś tak), a co trzeci to Dremora Myrkaz czy Kynareth. I to ma być zniwelowanie scalling levelu? Pfff. Podajcie linka jak znacie jakiś. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 23:11, trollf napisał:

sek w tym, ze nie postrzega ;] te komendy nie beda dzialac, bo zamiast "additem" powinno
byc "placeatme"

>
Już mu podałem na gg poprawny kod, także on już wie. :) W sumie to dziwne, bo na tej stronie co sprawdzałem przed kodami npców podali additem, więc to jakaś lipna strona chyba.
Ale przynajmniej dzięki tobie nie zmylę innych (sorry, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 15:39, Desann235 napisał:

I to ma być zniwelowanie scalling levelu?


Lepszych modów nie znajdziesz, to raz. Dwa, że to ma być zniwelowanie skalowania poziomów: jeśli jesteś za słaby, nie poradzisz sobie, więc musisz rozwijać postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 21:36, Merovingian napisał:

> I to ma być zniwelowanie scalling levelu?

Lepszych modów nie znajdziesz, to raz. Dwa, że to ma być zniwelowanie skalowania poziomów:
jeśli jesteś za słaby, nie poradzisz sobie, więc musisz rozwijać postać.



Jemu chyba chodziło o to że w otchłani jest za łatwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja mam 33 poziom. I raczej już silniejszy nie będę bo większość głównych statów mam na 100. Co najwyżej punkty życia mogą mi się zwiększyć, ale to i tak nic nie da gdy lecą na mnie zaraz po wejściu do Otchłani trzy Xiviale. A ja to na samego jednego Xiviala tracę całą manę, a co dopiero na trzech. Dlatego chciałem znaleźć taki mod, który powoduje że możesz się natknąć w grze nie tylko na tych najsilniejszych ale także na tych słabszych, ot chociażby na diablika. O to mi chodziło. :) Ale skoro nie ma to trudno. W końcu wykończenie tych bestii nie jest niewykonalne, jeśli jednak znajdziecie mod, który działa w ten sposób to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować