Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 15:01, Desann235 napisał:

Tyle że ja mam 33 poziom. I raczej już silniejszy nie będę bo większość głównych statów
mam na 100. Co najwyżej punkty życia mogą mi się zwiększyć, ale to i tak nic nie da gdy
lecą na mnie zaraz po wejściu do Otchłani trzy Xiviale. A ja to na samego jednego Xiviala
tracę całą manę, a co dopiero na trzech. Dlatego chciałem znaleźć taki mod, który powoduje
że możesz się natknąć w grze nie tylko na tych najsilniejszych ale także na tych słabszych,
ot chociażby na diablika. O to mi chodziło. :) Ale skoro nie ma to trudno. W końcu wykończenie
tych bestii nie jest niewykonalne, jeśli jednak znajdziecie mod, który działa w ten sposób
to dajcie znać.


Te mody powodują, ze przeciwnicy nie ''awansują'' razem z Tobą. Dzięki temu unikasz sytuacji, ze Twoja postać
pod koniec gry spotyka szczura który jest (tak jak Ty) na 33 poziomie i tracisz godzinę żeby go zabić tracąc przy tym cała masę zdrowia, many itd. :-)
Z drugiej strony jak będziesz starał się postacią na 1 poziomie zapędzić w dzikie regiony może się okazać, że nieco silniejszy przeciwnik bez problemu Cię załatwi :-)
Musisz poczytać dokładniej w opisie moda jak zostały ustalone zasady, z tego co pamiętam każda ‘grupa’ postaci ma ustalony dolny i górny limit poziomu na jakim może występować.
Dzięki temu, tak jak wcześniej napisałem, szczur będzie wyzwaniem tylko dla postaci na niskich poziomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:32, argoth napisał:

Te mody powodują, ze przeciwnicy nie ''awansują'' razem z Tobą. Dzięki temu unikasz sytuacji,
ze Twoja postać pod koniec gry spotyka szczura który jest (tak jak Ty) na 33 poziomie i tracisz godzinę
żeby go zabić tracąc przy tym cała masę zdrowia, many itd. :-)


Eee, ja gram w Obliviona bez żadnego moda, aktualnie jestem na 37 poziomie doświadczenia i takiego szczura biorę na dwa/trzy uderzenia pięścią, wiec chyba trochę tutaj przesadziłaś :P Znacznie większym problemem dla mnie są natomiast Upiory i Licze czy Grummity, które mi potrafią nieźle zajść za skórę i walki z nimi - zwłaszcza jeśli jest ich więcej - są bardzo wyczerpujące. Odnoszę nawet wrażenie że wcześniej nie miałem z tymi przeciwnikami takich problemów jak teraz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:45, dave03 napisał:

Eee, ja gram w Obliviona bez żadnego moda, aktualnie jestem na 37 poziomie doświadczenia
i takiego szczura biorę na dwa/trzy uderzenia pięścią, wiec chyba trochę tutaj przesadziłaś
:P Znacznie większym problemem dla mnie są natomiast Upiory i Licze czy Grummity, które
mi potrafią nieźle zajść za skórę i walki z nimi - zwłaszcza jeśli jest ich więcej -
są bardzo wyczerpujące. Odnoszę nawet wrażenie że wcześniej nie miałem z tymi przeciwnikami
takich problemów jak teraz.


Oczywiście, że trochę przejaskrawiłem, chodziło mi o wyjaśnienie co daje level scaling a co zmieniają mody. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany ale zamieszałem z tymi modami. :) A teraz nieco inne pytanie: może mi ktoś podać listę ksiąg zwiększających umiejętności oraz to gdzie można je znaleźć? Głównie chodzi mi o książki zwiększające zniszczenie, iluzję, przywrócenie, atletykę, akrobatykę, ostrza i przywołanie. Co prawda taki spis jest na Adamantytowej Wieży ale zawiera on wszystkie księgi, a mi nie chce się szukać w nim tych konkretnych, na których mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki trollf. :) To następne pytanie: jako że niedługo zdobędę mistrzostwo w dziedzinie przywrócenia chciałem się dowiedzieć czy gdy rzucę na siebie czar zwiększający Skradanie o 100 pkt. to gra udostępni mi wszystkie bonusy z tym związane (To jest: ominięcie klasy pancerza podczas uderzenia, 6x obrażeń od ataku z zaskoczenia itd.) czy tylko zwiększy mi poziom skradania, bez otrzymywania żadnych dodatkowych zdolności jakie bym otrzymał gdybym wyszkolił się w skradaniu bez użycia magii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bonusy sa tylko z wyuczenia podstawowych wartosci umiejetnosci, wszelkie czary, scrolle, przedmioty itp. zadnych specjalnych bonusow poza zwiekszeniem samej cechy nie daja - czyli podbicie czarami skradania nie zwiekszy sily ataku, zmniejszy kar od butow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągając OOO w wersji 1.33 complete (406mb) ściągam kompletny mod, czy muszę uprzednio ściągnąć i zainstalować też poprzednie wersje? Jak wygląda kompatybliność OOO z Unofficial Oblivion Patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem Otóż gdy chcę zmienić sobie w edytorze postaci rasę gra wyskakuje mi na pulpit,wyłącza się.Czy jest jakiś sposób naprawy tego problemu bez ponownej instalacji Obliviona? Nie chciałbym od nowa wklejać tam wszystkie mody i save''y,boję się że podczas tego może mi coś nie wyjść z plikami i zepsuję sobie postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 18:16, Pksorlen napisał:

Witam mam problem Otóż gdy chcę zmienić sobie w edytorze postaci rasę gra wyskakuje mi
na pulpit,wyłącza się.Czy jest jakiś sposób naprawy tego problemu bez ponownej instalacji
Obliviona? Nie chciałbym od nowa wklejać tam wszystkie mody i save''y,boję się że podczas
tego może mi coś nie wyjść z plikami i zepsuję sobie postać.



Może podaj konfigurację komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedtem wszystko było w porządku. Mam XP,2GB RAM karta Radeon 3800 dwurdzeń procesor 2.0 Ghz ale to nie kompa wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy od samego początku mogę się uczyć u nauczycieli? Zacząłem grać od nowa ale niestety u nikogo w gildii magów jak i wojowników nie mogę się niczego nauczyć. Jestem ich członkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 19:26, Pksorlen napisał:

Przedtem wszystko było w porządku. Mam XP,2GB RAM karta Radeon 3800 dwurdzeń procesor
2.0 Ghz ale to nie kompa wina.


Możliwe że któryś mod wywala grę. Spróbuj je na razie w menu tylko powyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 22:49, Los_Emilos napisał:

Czy od samego początku mogę się uczyć u nauczycieli? Zacząłem grać od nowa ale niestety
u nikogo w gildii magów jak i wojowników nie mogę się niczego nauczyć. Jestem ich członkiem.


Możesz się uczyć, ale niewielu jest takich którzy to umożliwiają. Jeżeli chodzi o mistrzów w danej dziedzinie (którzy uczą do 100) musisz mieć conajmniej 70 pkt umiejetności żeby się od nich uczyć.

Tu masz listę kto czego uczy i gdzie >>> http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Training

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Da się jakoś (umiejętność albo mod) wyłączyć psucie się broni i pancerza?
2. Da się coś zrobić z tymi crashami? Zabiję kogoś/coś - crash. Przechodzę do innej lokacji - crash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:58, Krzycho napisał:

1. Da się jakoś (umiejętność albo mod) wyłączyć psucie się broni i pancerza?

Jeśli jesteś mistrzem w danej dziedzinie dużo wolniej się zużywają albo w ogóle.

Dnia 07.06.2009 o 12:58, Krzycho napisał:

2. Da się coś zrobić z tymi crashami? Zabiję kogoś/coś - crash. Przechodzę do innej lokacji
- crash.

Używasz może mody? One w większości wypadków to powodują, szczególnie ich duża ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zniwelować granice w Obku? Bo na razie wiem tylko że trzeba wejść do pliku Oblivion.ini i coś tam pozmieniać tylko nie wiem co. Wie ktoś co należy zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie: Czy mając znak Atronacha i rzucając na siebie zaklęcie obrażeń od ognia 3 pkt. przez 40 sekund będzie nam to regenerować mane( Zakładając że mam 100 pkt. Absorbacji zaklęć)? Da się tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować