Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Nawet na stonie Cenegi jest http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=3600. Może postanowili usunąć te pluginy? Ale w sumie to nie ma sensu bo dają niekompletny zestaw, a po co mieliby usuwać zawartość. No i na płycie bonusowej nawet są poradniki do tych modów (pisze co gdzie zrobić, np. gdzie kupić pancerz dla konia). Może to podobna sytuacja co z Kolonizacją w PG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oficjalnych pluginów w wersji GOTY

Z oficjalnego forum Bethesdy
6. Will it contain other Downloadable Content, such as Mehrune''s Razor, Vile Lair, Thieves Den, and The Wizard''s Tower?

No. On a recent episode of the Official Xbox Magazine Podcast, Bethesda Softworks Executive Producer Todd Howard had the following to say about the Oblivion Game of the Year Edition when asked why the rest of the released downloadable content will not be included:

"The two reasons are, these are the ones everybody wanted [Knights of the Nine and Shivering Isles]. Secondly, these are the two that are designed to be in the game when you...if you were to start a new game, see what I mean? So if you were to have, if you download all the downloads we have and you start a new game, it starts throwing up all of these journals, it acts kinda weird....do you know what I mean? It''s like you have this, you have this, you have this, you have this, so we have to go back and kind of massage them a little bit, to start differently. So we view Game of the Year as something [for] someone who''s, for the most part, not bought Oblivion before, and now there''s a better version of it they can buy. So they go out and buy it, and we want that first-time experience to be smooth."


W wielkim skrócie GOTY jest taka sama jak w innych krajach. Czyli tylko Oblivion z Knights of the Nine i Shivering Isles.
Oficjalne pluginy musisz dokupić osobno. Dla graczy w innych krajach to pewnie mniejszy problem, ale u nas raczej to problem. Więc kiedyś dorzucono te pluginy razem do pudełka/płyty z Knights of the Nine PL, ale nawyraźniej do polskiej wersji GOTY nie pozwolono wrzucić tych pluginów(możliwe, że zwiększyłoby to jego cenę).
Ponieważ nie sadzę, by te pluginy były dostępne po polsku w płatnej dystrybucji cyfrowej , dlatego jedynym legalnym wyjściem jest posiadanie oryginalnego "solowego" wydania Knights of the Nine PL.
Cytat z innego forum
" Uwaga, w Premium Games The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year nie ma platnych pluginow."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 17:40, Ostrowiak napisał:

Prawdopodobnie Bambadil miał na myśli jakieś inne.


Edycja GotY Obliviona jest tylko jedna, więc nie ma opcji, żebym się pomylił ;] To tak dla sprostowania, bo ktoś jeszcze to przeczyta i pomyśli, że jest kilka edycji GotY ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezusku, pisałem to tu już kilka razy. Owszem, jest tylko jedna edycja GotY. W jej skład wchodzą: Oblivion, KotN i SI. KotN w GotY nie posiada w komplecie pluginów DLC. Można je zdobyć kupując KotN osobno, bo KotN kupowany osobno w pudełku posiada pluginy DLC, lub kupując je online w http://obliviondownloads.com/ (tako rzecze The Unofficial Elder Scrolls Pages). Istnieje jeszcze jeden DLC, którego nie ma w zestawie KotN a mianowicie The Fighter''s Stronghold (bardzo fajny IMO). Można również oczywiście spiracić te dodatki, jeżeli ktoś to lubi. Jeśli chodzi o wersję PL tych DLC, to na pewno te z polskiej edycji pudełkowego KotN były po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tlumaczenie Todd''a to takie troche naiwne... wiadomo, ze o kase chodzi. Placisz raz i wszystko masz, a tak to oprocz kupna podstawki i dwoch najwiekszych dodatkow, to jeszcze jakies drobniaki trzeba dodatkowo na duperele wydawac...


Tak czy inaczej, obecnie chyba jedyne legalne zrodlo zdobycia wszystkich tych malych oficjalnych modow to Steam (choc tego nie jestem pewien, ale to ostatnie miejsce na ziemi, gdzie moga byc dodatki do legalnego sciagniecia na PC). Gdyz mniej wiecej w tym samym czasie gdy gra sie na Steam''ie pojawila, oficjalna strona obliviondownloads.com, gdzie wczesniej mozna bylo te dodatki kupic zostala zdjeta i Bethesda nie ma zamiarow jej przywracac... ew. mozna oddzielnie kupic KotN, ale on z kolei nie ma Twierdzy Wojownika, a jak juz ktos ma GotY to do tego dochodzi jeszcze dubel, czyli wydana podwojna kasa za KotN... no prosciej sie tego juz rozwiazac nie dalo.... O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powróciłem ostatnio do Obliviona, ale nie chciało mi się rozwijać postaci od początku więc dodatkowo wgrałem sobie stare save''y, na których to ukończyłem dodatek Knights of the Nine. Miałem zamiar dołączyć do gildii złodziei oraz powykonywać trochę zadań dla DB. A tu nagle niespodzianka: " Bogowie zauważyli twoje zbrodnie! Strzeż się inaczej nie będziesz mógł nosić relikwii krzyżowca" zaraz po wykonaniu pierwszego zadania dla Mrocznego Bractwa. Cóż, nie żeby mi specjalnie zależało, w końcu i tak gram magiem i zbroja mi nie potrzebna, mimo to jednak wolał bym aby bogowie nie nosili do mnie urazy. Więc stąd pytanie: Czy jak już skończę wątek w DB i gildii złodziei to będę mógł odzyskać jakoś łaskę bogów? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 20:11, Desann235 napisał:

Więc stąd pytanie: Czy jak już skończę wątek w DB i gildii złodziei to będę mógł odzyskać
jakoś łaskę bogów? Z góry dzięki za odpowiedź.

Oczywiście, że tak. Wystarczy potem obskoczyć ponownie wszystkie kaplice dziewiątki (chodzi mi o jedną kapliczkę każdego boga). Nie raz, nie dwa tak się robiło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę jakieś fajne itemki dla maga ?
Chodzi mi o laski oraz szaty, kupić, znaleźć, obojętnie, tylko proszę powiedzieć gdzie.
Z góry dzięki.
EDIT: Jakby to miało jakieś większe znaczenie, to dodam, iż używam magi destrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jakaś laska (:)) jest w wieży w Imperialnym Mieście, trzeba było ją ukraść wykonując zadania dla gildii złodziei. To jest siedziba gildii magów bodajże, a czy ta laska jest dobra to nie wiem, bo gram wojownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 14:03, Bezi_113 napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę jakieś fajne itemki dla maga ?

Polecam Ci sklep Kostury Rindira. W wnętrzu można kupić / ukraść jeden z najlepszych kosturów w grze Apotezę (lub jakoś tak) 33 obrażenia od ognia, 33 obrażenia od lodu, 33 obrażenia od porażeń. Kostur pierwsza klasa. Ewentualnie dostań się na Tajemny uniwersytet, gdzie będziesz miał misję stworzenia własnego kostura.
Szaty kupisz także u Rindira, tylko jeżeli chcesz magiczne obawiam się, że będziesz musiał je zaczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem, bo ja Rindira zabiłem na początku gry, zrabowałem cały jego dobytek, dzięki czemu mam kasę, i kostur. (I tak był do dupy, bo telekinezę dawał, a teraz znalazłem Goblina Szamana, co daje od elektryczności 20 obrażeń).
I mógłbyś mi opisać, jak to z tą apotezą, bo jest na środku jego domu taka szafa oszklona, i tam jest kilka kosturów i jakaś szata, tyle, że nie da się tej szyby zbić ani otworzyć ?
No i jeszcze, w jaki sposób mógłbym zaczarować sobie jakąś szatę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 14:16, Bezi_113 napisał:

I mógłbyś mi opisać, jak to z tą apotezą, bo jest na środku jego domu taka szafa oszklona,
i tam jest kilka kosturów i jakaś szata, tyle, że nie da się tej szyby zbić ani otworzyć ?

Musisz zabawić się w złodzieja. No wiesz: wytrychy i te sprawy. Jeśli "najedziesz" na tą szafkę to powinno Ci się pojawić takie coś u dołu ekranu: poziom zamka: xxx. Jeżeli masz wytrych to aktywuje Ci się minigierka. Jeżeli ją pokonasz to szafka się otworzy. Coś takiego było na samym początku gry, gdzie koło szkieletu znajdowała się skrzynia i można ją było właśnie tak otworzyć.

Dnia 19.09.2009 o 14:16, Bezi_113 napisał:

No i jeszcze, w jaki sposób mógłbym zaczarować sobie jakąś szatę ?

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=784&Itemid=659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 14:27, Bezi_113 napisał:

Ta minigierka z zamkami to przy każdym zamku jest, nie ?

Przy prawie każdym. Jedne zamki wymagają specjalnego klucza, a inne zamki są po prostu otwarte. :)

Dnia 19.09.2009 o 14:27, Bezi_113 napisał:

A jak to jest z tym czarowaniem przedmiotów ?

Link w poprzednim poście. Chodziło mi o zaklinanie a nie czarowanie. Na stronie masz wszystko wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde.
Poszedłem do Rindira jak mówiłeś, i nie da się otworzyć tej gabloty gdzie są te kostury i szata.
Może to tak specjalnie jest zrobione, że to nie możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 19:36, Bezi_113 napisał:

Może to tak specjalnie jest zrobione, że to nie możliwe ?

Nie wiem. Całkiem możliwe. W tym przypadku chyba nie będę w stanie Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Mam zabić aby do DB Dołączyć Z ukrycia czy przy świadkach :D, bo tak nie mogę się zdecydować czy moją ofiarę Zabić z Daleka Moim Szklanym łukiem (Możliwość Paraliżu) i Szklanymi strzałami (Trucizna), czy też Szklany Długi Miecz (Obrażenia od błyskawic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować