Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

To znowu ja :x

Mod OOO to jest to czego szukałem, ale czuję jeszcze nie dosyt. Szukam moda, który dodaje celownik w kamerze z 3 osoby.

I mam takie pytanko. Czy elficka zbroja jest ciężka czy lekka? I gdzie takową bym mógł znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuję się właśnie przekonać do Obliviona i mam takie 4 pytanka.
1. Zamknąłem pierwsze Gates of Oblivion i wracając spotkałem inne, czy powinienem od razu je zamykać czy lepiej poczekać na jakiegoś konkretnego questa który mi to zleci.
2.Poruszając się po krainie spotkałem sporo jaskiń, lochów w ruinach itd i także tutaj nie wiem czy powinienem je od razu przeszukiwać czy raczej poczekać na jakieś questy które mnie tam zaprowadzą?
3. Czasami muszę kogoś gdzieś zaprowadzić ale on gubi mi się po drodze, czy muszę cały czas uważać na towarzysza czy po prostu po dojściu do celu on pojawi się koło mnie i zadanie będzie wykonane.
4. Na czym polega ta minigierka gdzie można zwiększyć swój wpływ na kogoś, bo na razie miałem tak, że 2 pola zwiększały wpływ, a 2 zmniejszały, i niestety te zmniejszające były skuteczniejsze:(
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elficka zbroja jest lekka, tak jak Mithrilowa i Szklana.

@darkwind21

1. Zamykaj jeśli chcesz. Gdy dostaniesz questa by zamknąć jakieś wrota, to dopiero wtedy się one pojawią.
2. Zwiedzaj. Gdybyś trafił na jakąś która jest w jakimś zadaniu, to nic się nie stanie.
3. Najlepiej przy takich zadaniach skorzystać z szybkiej podróży. Gdyby ci towarzysz zniknął to poczekaj z dwie godziny lub wejdź do jakiegoś wnętrza, powinien się pojawić.
4. Tego nie wiem. Jest to kompletnie bezużyteczne i szkoda marnować na to czasu, lepiej zwyczajnie przekupywać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 00:41, darkwind21 napisał:

1. Zamknąłem pierwsze Gates of Oblivion i wracając spotkałem inne, czy powinienem od
razu je zamykać czy lepiej poczekać na jakiegoś konkretnego questa który mi to zleci.


Questy będą dotyczyć tylko zamykania bram w pobliżu miast, a w toku głównej fabuły te bramy można spotkać porozrzucane po całym świecie, tak więc większość nie jest związana z żadnymi zadaniami i zamykanie ich żależy tylko od chęci gracza.

Dnia 27.11.2011 o 00:41, darkwind21 napisał:

2.Poruszając się po krainie spotkałem sporo jaskiń, lochów w ruinach itd i także tutaj
nie wiem czy powinienem je od razu przeszukiwać czy raczej poczekać na jakieś questy
które mnie tam zaprowadzą?


Możesz spokojnie zwiedzać, czasami możesz trafić na jakieś zablokowane przejście, przez które nie przejdziesz bez odpowiedniego przedmiotu/klucza, który otrzymałbyś po rozpoczęciu questa, ale większość można spokojnie zwiedzić.

Dnia 27.11.2011 o 00:41, darkwind21 napisał:

4. Na czym polega ta minigierka gdzie można zwiększyć swój wpływ na kogoś, bo na razie
miałem tak, że 2 pola zwiększały wpływ, a 2 zmniejszały, i niestety te zmniejszające
były skuteczniejsze:(


Gierka polega na tym, że w każdej rundzie masz 4 pola i musisz kliknąć na każde, z tym, że wszystkie pola jest wypełnione w różnym stopniu kolorem. Każdy rozmówca ma 2 reakcje pozytywne i dwie negatywne (np. jakiś strażnik nie lubi gdy się go zastrasza, a bardzo lubi pochwałę). Cała trudność polega na tym aby sprawdzić jak dana osoba reaguje na poszczególne próby wpływu (co można sprawdzić najeżdżając kursorem na dane pole i patrząc na minę rozmówcy) i klikaniu na te "pozytywne pola" kiedy są bardziej wypełnione, a negatywne kiedy są puste.
Jeśli nie chcesz się w to bawić najlepszym sposobem na wydobycie informacji jest rzucenie czaru Urok na daną osobę (wystarczy na kilka sekund, bo po rozpoczęciu rozmowy czas się zatrzymuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dopiero zaczolem przygode z Oblivionem i mam problem. Mianowicie mam miecz ´Usmierzacz´czy jakos tak -ale ladunki mi sie wyczerpaly. Mozna go jakos naladowac? Z tego co zauwazylem, to juz nie jest magiczny - i co za tym idzie nie da sie skopac duchow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z neta znalezione by google
Możliwości są - [o ile autora pamięć nie myli] - trzy. Pierwszą metodą, najtańszą, jest łapanie dusz zabitych przeciwników. Aby schwytać duszę wroga, gracz potrzebuje zaklęcia Chwytanie Dusz (szkoła Mistycyzmu, zaklęcie do kupienia między innymi u Druji w Skingradzie) oraz odpowiedniej wielkości (zależnej od rodzaju przeciwnika) kamienia dusz.

Drugim sposobem jest ładowanie magicznej broni w Gildii Magów, w każdym budynku Gildii znajduje się stałocieplny, który za odpowiednią opłatą podładuje broń gracza. /np. gildi magow w skingradzie/

Trzecią metodą jest używanie kamieni Varla warte 1000 septimow, znajdowanych w Ayleidzkich ruinach/do jednorazowego uzytyku, mozna pomylic z kamieniami co laduja mane/
Jest też mod na to, żeby było jak w morrowindzie (przedmioty ładują się gdy mija czas): Enchantment Restore Over Time

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 00:41, darkwind21 napisał:

4. Na czym polega ta minigierka gdzie można zwiększyć swój wpływ na kogoś, bo na razie
miałem tak, że 2 pola zwiększały wpływ, a 2 zmniejszały, i niestety te zmniejszające
były skuteczniejsze:(


Jak odrozniasz pola zwiekszajace+ i zmnniejszajace- wplyw to trzeba sie postarac by wieksze zapelnione pole bylo na + polu(Zawsze beda 2 pola dobre i 2 zle). By odroznic pola + od - trzeba przesunac myszke nad pole i patrzec na twarz NPC, jak ma "zly" grymas to -, jak "dobry" to +. Po zaznaczeniu pola"tekstu-zart, grozba itd." "kolo" obraca sie o 1 pole. wiec trzeba analizowac za kazdym razem u nowego NPC, gdzie sa pola + i - i jak bedzie szlo kolo w 4 ruchach po zaznaczeniu. Jeszcze jest przycisk obrot by przesunac chyba 1 pole?
Tez wole dac kase, szybciej, chociaz to glupio wyglada w zadaniu o zwalczaniu korupcji, gdzie by zmusic do gadania NPC dawalem kase :P
filmik "parodia" tego systemu
http://www.youtube.com/watch?v=tAHBMj2N5Qs&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim.
Wlasnie w Morku chyba ladowaly sie same.......po jakims czasie.

To ide poszukac kogos kto mi go naladuje, mama dopiero 4-ty lvl. Tak ze na ladowanie samemu troche za wczesnie...


Dzieki jeszcze raz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 19:35, Adamantium napisał:

Kupiłem pomarańczowego Obliviona, zainstalowałem, potem łatkę 1.2 EN, a następnie - z
trudem - 1.2PL ale po polsku jest tylko menu... jakieś rady?


O ile gra nie jest od razu w 1.2.0416 (nie wiem bo mam wydanie premierowe) to powinieneś instalować tylko polską wersję patcha, angielski nie jest potrzebny. Zaznaczyłeś spolszczenie (!Oblivion_PL.esp) w Plikach Danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 21:06, Minamir napisał:

> Kupiłem pomarańczowego Obliviona, zainstalowałem, potem łatkę 1.2 EN, a następnie
- z
> trudem - 1.2PL ale po polsku jest tylko menu... jakieś rady?

O ile gra nie jest od razu w 1.2.0416 (nie wiem bo mam wydanie premierowe) to powinieneś
instalować tylko polską wersję patcha, angielski nie jest potrzebny. Zaznaczyłeś spolszczenie
(!Oblivion_PL.esp) w Plikach Danych?

Nie, teraz działa. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
mam znowu problem - a mianowicie, nie moge otworzyc ´´pulpitu´´klikam i nic, w komnacie Chanel -- bug jakis ???
Moze dlatego, ze najpierw pogadalem z nia, a potem poszedlem szukac dowodow? (nie oskarzalem jej)


zadanko Zamek na Plotnie (poboczne w Chorrol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 02:07, TETRIANDOCHH napisał:

Witam.
mam znowu problem - a mianowicie, nie moge otworzyc ´´pulpitu´´klikam i nic, w komnacie
Chanel -- bug jakis ???
Moze dlatego, ze najpierw pogadalem z nia, a potem poszedlem szukac dowodow? (nie oskarzalem
jej)


zadanko Zamek na Plotnie (poboczne w Chorrol)


Pogadałeś ze wszystkimi w zamku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdobędę Umbrę na niskim poziomie to do końca gry będzie miała taki atak z jakim ją znalazłem czy będzie levelować ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 23:33, Krzycho napisał:

Jeśli zdobędę Umbrę na niskim poziomie to do końca gry będzie miała taki atak z jakim
ją znalazłem czy będzie levelować ze mną?


Wydaje mi się, że ona i tak i tak będzie mieć 50 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 23:33, Krzycho napisał:

Jeśli zdobędę Umbrę na niskim poziomie to do końca gry będzie miała taki atak z jakim
ją znalazłem czy będzie levelować ze mną?


Tak się składa, że przedmioty zdobyte na konkretnym levelu już nie levelująrazem z graczem, więc jak wykonacz coś na niskim poziome, zostajesz z tandetnym przedmiotem do końca gry. Umbra na szczęście do takich przedmiotów nie zależy, wiec jego obrażenia zależą wyłącznie od obrażeń bazowych oraz umiejętności Ostrza. Jeśli chcesz, aby przedmioty levellowały razem z postacią, ściągnij moda Quest Award Leveller http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=5701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi gra w Skyrima, ale może ktoś jeszcze pogrywa w Obliviona i mi pomoże. Dlaczego niektóre moje atrybuty zostałby obniżone? Są zaznaczone na czerwono i są niższe niż przedtem. Nie mam żadnych przedmiotów, które by mogły to zrobić.
Szukałem odpowiedzi na uesp wiki ale nic nie znalazłem. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować