Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mam 10 lvl, gram cesarskim wojownikiem z cechami zabójcy i mam problem... przeciwnicy są silni, a moje ciosy nie tak mocne, jakbym chciał. Co robić? Nie mam kasy, bo wszystko na naprawę idzie, a chciałbym sobie kupić zaklęty miecz z ładunkami, zbroję, lepszego konia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 20:49, Adamantium napisał:

Mam 10 lvl, gram cesarskim wojownikiem z cechami zabójcy i mam problem... przeciwnicy
są silni, a moje ciosy nie tak mocne, jakbym chciał. Co robić? Nie mam kasy, bo wszystko
na naprawę idzie, a chciałbym sobie kupić zaklęty miecz z ładunkami, zbroję, lepszego
konia...


I domek z ogródkiem ;]
10 lvl to dopiero początek, więc sprzętu nie będziesz miał mocarnego. Wystarczą Ci teraz dwie bronie: zwykła i srebrna (na wszelkiego rodzaju duchy). Skoro słabo Ci idzie, to pewnie coś namieszałeś w skillach, podaj swój build to zobaczymy, czy da się odratować Twoją postać.
Ogólnie: porób questy (na przykład dla gildii skrytobójców albo złodziei - w ich misjach nie trzeba wiele walczyć, więc silni przeciwnicy Ci nie grożą), poodwiedzaj lochy i jaskinie, możesz zakręcić się wokół deadrycznych książąt, z ich questów są dobre nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 20:54, Daelor napisał:

I domek z ogródkiem ;]

A Anvil.

Dnia 30.06.2012 o 20:54, Daelor napisał:

10 lvl to dopiero początek, więc sprzętu nie będziesz miał mocarnego. Wystarczą Ci teraz
dwie bronie: zwykła i srebrna (na wszelkiego rodzaju duchy). Skoro słabo Ci idzie, to
pewnie coś namieszałeś w skillach, podaj swój build to zobaczymy, czy da się odratować
Twoją postać.

W jaki sposób to zrobić? Print Screen mi nie działa jakoś, a jest dość dużo tych cech i parametrów... siłę mam 76 (na zielono).

Dnia 30.06.2012 o 20:54, Daelor napisał:

Ogólnie: porób questy (na przykład dla gildii skrytobójców albo złodziei - w ich misjach
nie trzeba wiele walczyć, więc silni przeciwnicy Ci nie grożą), poodwiedzaj lochy i jaskinie,
możesz zakręcić się wokół deadrycznych książąt, z ich questów są dobre nagrody.

Na razie dla Mrocznego Bractwa robię, a dla Gildii Złodziei na razie nie wiem, czy jest sens - nie mam typowo złodziejskiej postaci, bardziej koksa co rozwala wszystko na swojej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 21:25, Adamantium napisał:

W jaki sposób to zrobić? Print Screen mi nie działa jakoś, a jest dość dużo tych cech
i parametrów... siłę mam 76 (na zielono).

Napisz po prostu, jakie wybrałeś umiejętności główne i poboczne, jaki znak zodiaku, jaki profil postaci (walka/magia/złodziejstwo)

Dnia 30.06.2012 o 21:25, Adamantium napisał:

Na razie dla Mrocznego Bractwa robię, a dla Gildii Złodziei na razie nie wiem, czy jest
sens - nie mam typowo złodziejskiej postaci, bardziej koksa co rozwala wszystko na swojej
drodze.

Z gildią złodziei nie będzie problemu, ja questy dla nich robiłem ciężkozbrojnym wojem w daedrycznej zbroi i szło bez problemu.
Przy questach mrocznego bractwa upewnij się, że realizujesz też dodatkowe cele misji, dostaniesz za to więcej nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Kupiłem dzisiaj na GameStopie Obliviona GOTY w pakiecie razem z prawie wszystkimi dodatkami i DLC. W pakiecie tym nie ma Fighter''s Stronghold.
Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie można go kupić? Nie ma go dostępnego na GameStopie, na Steamie można go kupić tylko w pakiecie z grą i dodatkami, a na stronie Bethesdy znalazłem tylko linka do wersji na X-BOXa. Google nie pomaga, byłem w stanie znaleźć tylko różne informacje o tym DLC, oraz linki do stron typu thepiratebay czy isohunt, ale z tego co czytałem to rozszerzenie to nie jest darmowie, więc legalne wersje to to raczej nie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 11:36, zerohunter napisał:

Polecacie jakiś fajny mod typu zmiana prawie wszystkiego, który urozmaici rozgrywkę itd?


Przypomniałeś mi tym pytaniem, iż jest taki mod, który zmienia totalnie wszystko (chyba nawet mapa świata gry jest inna) i kiedyś go sobie pobrałem, ale jakoś nie udało mi się za niego zabrać, a później wyszedł Skyrim i Oblivion poszedł w odstawkę. Pamiętam, że mod nazywał się Nehrim i był autorstwa niemieckiego studia, przez co dialogi odbywały się po niemiecku z angielskimi napisami, chociaż możliwe, że później wyszła angielska wersja.

Z takich popularnych i wiele razy wałkowanych w tym temacie to Oblivion Oscuro Overhaul (w skrócie OOO). Mod bardzo popularny, jako, że usuwa level scalling i dodaje sporo nowego sprzętu, nowe postacie i stwory, nowe questy itp. W zasadzie jest to bodajże taka paczka rożnych mniejszych modów.

Pamiętam jeszcze, że dawno temu czytałem o jakimś również ogromnym modzie, który miał zamieniać świat Cyrodiil na ten znany z Władcy Pierścieni, ale niestety prace nad nim zostały prawdopodobnie porzucone, bo finalnej wersji nigdy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 20:49, Adamantium napisał:

Mam 10 lvl, gram cesarskim wojownikiem z cechami zabójcy i mam problem... przeciwnicy
są silni, a moje ciosy nie tak mocne, jakbym chciał. Co robić? Nie mam kasy, bo wszystko
na naprawę idzie, a chciałbym sobie kupić zaklęty miecz z ładunkami, zbroję, lepszego
konia...


Też miałem taki problem z postacią nastawioną na zręczność, byle wilk był problemem na poziomie 15 :)
Rozwiązaniem było wykorzystanie ... zdolności postaci :D Biegiem i częstym wczytywaniem/zapisywaniem

Spoiler

zamknąłem z 10 bram otchłani.

Zapisz grę tuż przed
Spoiler

braniem sigila

- jego statsy są losowane (wybierz takie, jakie pasują do zamysłu postaci np. odbianie zaklęć/magiczna broń/niewidzialność :D) i powtarzaj aż czujesz, że jest na granicy zepsucie sobie gry :P

Weź wszystkie mozliwe zadania w miastach i rozwiązuj tylko te, które dasz radę by zdobyć ekwipunek i złoto. Zacznij używać broni, która nie jest w twoich głównych statystykach wybrana- będziesz coraz lepszy, ale nie zwiększy się Twój poziom i poziom przeciwników. Ostatecznie zainstaluj sobie moda zmieniającego balans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom nie zwiększa się do momentu w którym awansujesz. Można używać normalnych broni, a w łóżku nie trzeba nigdy spać.

Polecam zapoznanie się z:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Unique_Items
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Artifacts
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Leveled_Items

Z dwóch ostatnich poszukaj przedmiotów przydatnych dla ciebie... i nie wykonuj odpowiednich zadań. Poczekaj aż wylewelujesz postać do 25+ poziomu i dopiero wtedy rób. Niektóre przedmioty nie są levelowane.
Całą resztę sprzedaj.

Rada: kradnij. Wykonuj zadania dla gildii złodziei aby dostać się do paserów i okradaj w nocy domy np. postaci, których zadania już wykonałeś (nie ma potem problemu z brakiem przedmiotów etc.), posterunki straży, zabieraj wszystko z siedzib gildii (bo możesz jak zostaniesz członkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 00:18, Kardithron napisał:

Jakie polecacie mody do Obliviona? Chodzi mi nie tyle o te fabularne, co o te związane
ze światem, systemem gry, przedmiotami, potworami etc.


Na razie bez linków, bo już późno, ale powinieneś znaleźć bez problemu:

- Oscuro''s Oblivion Overhaul (OOO)- pozbywa się level scalingu, dodaje nowe pancerze i broń, potwory, utrudnia rozgrywkę.
- Weather All Natural - zmienia system pogodowy, ciekawsze efekty, ładniej wyglądające kolory w czasie wschodu czy zachodu słońca
- Atmospheric Window Lighting System (AWLS)- okna świecą od zewnątrz w nocy i od środka w dzień
- Unique Landscapes - przemodelowuje teren gry, dodaje nowe ciekawe miejscówki, lasy, ruiny, mosty itp
- Unofficial Oblivion Patch - naprawia tysiące (dosłownie) błędów w zadaniach, tekstach, ułożeniu obiektów itp.

To jedne z fajniejszych modów które używałem, aktualnie w Obliviona już nie gram. Któryś/eś z nich z tego co pamietam wymagają OBSE oraz Wrye Bash do działania (ten drugi do utworzenia Bashed Patcha). Najlepiej oczywiście instalować to na angielską wersję gry, coby gra nie była w dwóch językach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem, otóż:
Jest misja w mrocznym bractwie, ze musimy na niby zabic kolesia ostrzem z langurowinom (czy coś w tym stylu).
Potem pisze, że teraz jest on w kościele, a ja nie moge sie do niego dostać. Co zrobic drzwi są zamknięte, a jak próbowałem na kodach (unlock) to tam wbiłem, a on już stał i nie mogłem z nim rozmawaiac ani nic. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 00:31, Minamir napisał:

- Oscuro''s Oblivion Overhaul (OOO)- pozbywa się level scalingu, dodaje nowe pancerze
i broń, potwory, utrudnia rozgrywkę.

Właśnie, na czym dokładnie polega usunięcie tego level scallingu? Mogę spotkać potężną Dremorę mając 3 poziom? Dobrze rozumiem? Na tym polega to utrudnienie rozgrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.

@seroero
Kaplica powinna być otwarta cały czas. Klucze do krypty powinien mieć ktoś chodzący po kościele, ubogo wyglądający mieszkaniec, albo jakiś kapłan.
Jeśli będziesz miałe problem zapraszam na UESP wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 20:56, Kardithron napisał:

Właśnie, na czym dokładnie polega usunięcie tego level scallingu? Mogę spotkać potężną
Dremorę mając 3 poziom? Dobrze rozumiem? Na tym polega to utrudnienie rozgrywki?


Nie tylko, bo także można spotkać słabe istoty mając wyższy level, gdyby nie OOO wbijając większe levele po prostu nie uświadczysz żadnych szczurów etc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 21:33, Mafioso_PL napisał:

Nie tylko, bo także można spotkać słabe istoty mając wyższy level, gdyby nie OOO wbijając
większe levele po prostu nie uświadczysz żadnych szczurów etc :P

Dobrze wiedzieć. Dziękować. :) I rozumiem, że pasek poziomu trudności z opcji działa także w OOO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 23:14, Kardithron napisał:

I jeszcze jedno pytanie: czy po zainstalowaniu OOO powinienem zaktualizować zapisy gry,
jeżeli wcześniej używałem jedynie samego Obliviona?


Tak, jest to wymagane. Z tego co pamiętam musisz użyć dołączonego do OOO programiku OOOupsave (lub jakoś tak) albo Wrye Bash. Instrukcja moda powinna to opisywać. Chodzi w tym update głownie o ustalenie poziomu przeciwników, bo dane już raz spotkanego NPCa lub potwora zapisują się w save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 12:50, Minamir napisał:

Tak, jest to wymagane. Z tego co pamiętam musisz użyć dołączonego do OOO programiku OOOupsave
(lub jakoś tak) albo Wrye Bash.

Z tego, co czytałem, potrzebne jest i to i to.

Dnia 26.10.2012 o 12:50, Minamir napisał:

Instrukcja moda powinna to opisywać. Chodzi w tym update
głownie o ustalenie poziomu przeciwników, bo dane już raz spotkanego NPCa lub potwora
zapisują się w save.

Ustalenie poziomu przeciwników? Nie do końca rozumiem...

Mam jeszcze jedno pytanie.
Z całego OOO interesuje mnie w zasadzie jedynie ingerencja w level scalling czyt. na niskich poziomach możemy spotykać różne, silniejsze bestie, nie ma ograniczeń. Z racji, że mod ten jest o wiele bardziej rozbudowany, pomyślałem, że może powinienem poszukać jakiegoś innego, który będzie skupiał się tylko na wspomnianej przeze mnie zmianie. Znacie takowy plugin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plugin już odnalazłem i ma się dobrze. Dla zainteresowanych: LGs Unscaled Enemies v11.

Niepokoi mnie natomiast inna rzecz... Light Raiment Of Valor (pancerz Mistrza Areny) nienaturalnie szybko mi się psuje. Jedna dłuższa walka i zdrowie pancerza jest bliskie zeru. Standardowy outfit wojowników z Areny (Light Arena Raiment) jest zdecydowanie wytrzymalszy. Potwierdziłem to właśnie testem.

Czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować