Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2012 o 21:40, Eternal101 napisał:

Mam pytanie czy w tej grze da rade oznaczyć w jakikolwiek sposób questa na mapie jak
w skyrimie?


Przecież taka funkcja już jest w grze, wystarczy że wybierzesz quest jako aktywny w dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 22:42, Minamir napisał:

> Mam pytanie czy w tej grze da rade oznaczyć w jakikolwiek sposób questa na mapie
jak
> w skyrimie?

Przecież taka funkcja już jest w grze, wystarczy że wybierzesz quest jako aktywny w dzienniku.



Ok własnie o to mi chodziło ;p, bo jakoś nie mam zamiaru latać po świecie żeby szukać npcka nie wiedząc gdzie on jest. Dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2012 o 20:20, Pitej napisał:

Wygląda na to, że nie ma trofeów.

Kurczę, myślałem że po jakiejś aktualizacji wprowadzili. Do szczęścia mi trofeów nie trzeba, ale w grach z otwartym światem je lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 13:24, NuuGGet napisał:

Da się uleczyć z wampiryzmu?


Tak, jest od tego duży quest. Sprawdź Raminusa Polusa (tak się chyba zwał) w przedsionku gildii czarodziejów w Imperial City (ta okrągła sala). I już teraz zacznij zbierać puste Grand Soul Gems (pamiętam, że miałem potworne kłopoty z ich zebraniem, potrzeba 5 sztuk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2012 o 13:36, Daelor napisał:

Tak, jest od tego duży quest. Sprawdź Raminusa Polusa (tak się chyba zwał) w przedsionku
gildii czarodziejów w Imperial City (ta okrągła sala). I już teraz zacznij zbierać puste
Grand Soul Gems (pamiętam, że miałem potworne kłopoty z ich zebraniem, potrzeba 5 sztuk).

Cholera, już chyba w zaawansowanym stopniu się zmieniam, bo światło dzienne mnie szybko zabija, przejście przez miasto to loteria, albo dobiegnę tam gdzie chcę albo padam. Daleko w grze nie zaszedłem, i chyba zacznę od nowa. Jakieś rady jak zapobiegać zarażeniu od tych ścierw zwanych wampirami?

Szczerze mówiąc nie wiem nawet gdzie to podłapałem, walczyłem z kilkoma wampirami w jakichś lochach, ale ani razu mnie nie dopadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 19:13, NuuGGet napisał:

Cholera, już chyba w zaawansowanym stopniu się zmieniam, bo światło dzienne mnie szybko
zabija, przejście przez miasto to loteria, albo dobiegnę tam gdzie chcę albo padam.

Pożyw się na jakimś śpiącym człowieku to na jakiś czas efekty wampiryzmu zostaną ograniczone i będziesz mógł w dzień łazić.

Dnia 21.12.2012 o 19:13, NuuGGet napisał:

Jakieś rady jak zapobiegać zarażeniu od tych ścierw zwanych wampirami?

Ogólnie najpierw łapie się chorobę od wampirów Porphyric Hemophilia i jeśli nie wyleczysz normalnie to w ciągu 72 godzin zostajesz wampirem. Nie opłaca się zaczynać gry od nowa, lepiej już zrobić quest na wyleczenie się z wampiryzmu, jak raz się wyleczysz z bycia wampirem to już ponownie nim nie zostaniesz.
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Vampire_Cure


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2012 o 20:06, cinus2 napisał:

Pożyw się na jakimś śpiącym człowieku to na jakiś czas efekty wampiryzmu zostaną ograniczone
i będziesz mógł w dzień łazić.

No właśnie tak robię, ale nie starcza to na długo, a w nocy łazić mi się nie chce. Chociaż chyba wezmę się za tego questa, jeśli potem się już zarazić nie mogę to go zrobię. Trochę wkurzające, w Skyrimie łatwiej mi się było wyleczyć. :P

Chociaż szkoda że zagrałem pierw w Skyrima, w Obliviona gram pierwszy raz. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą - Gdzie jakiś dobry miecz jednoręczny mogę zdobyć? Chodzę z tą kataną od Ostrzy, ale na arenie w Imperial City już jako Gladiator nie radze sobie z niektórymi przeciwnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry nic wiele lepszego nie znajdziesz. Jak wiadomo w grze jest obecny dość upierdliwy level-scaling i póki jesteś na niskim levelu to nic ciekawego nie znajdziesz.
Co do wampiryzmu jeszcze... Nie wiem czy masz zainstalowany dodatek Knights of the Nine, ale jeśli tak to jest tam również moduł, który się zwał "Czeluść Wzgardy", była tam trumna, dzięki której można było się zamieniać z wampira w człowieka i odwrotnie bez żadnych ceregieli. Warunek jest jednak taki, że dodatek Knights of the Nine musi być w edycji premierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 20:47, NuuGGet napisał:

A tak swoją drogą - Gdzie jakiś dobry miecz jednoręczny mogę zdobyć? Chodzę z tą kataną
od Ostrzy, ale na arenie w Imperial City już jako Gladiator nie radze sobie z niektórymi
przeciwnikami.


Najlepszy miecz to chyba Umbra, tylko, że aby go zdobyć trzeba pokonać mocną wojowniczkę o takim samym imieniu. Znaleźć ją można gdzieś w podziemiach, bodajże w ruinach ayleidzkiej świątyni, a najlepiej tego dokonać wykonując quest dla którejś daedry (niestety nie pamiętam szczegółów). Jeśli masz dodatek KotN, jest tam długi quest związany z poszukiwaniem Brzytwy Mehrunesa w którym na końcu zdobywamy właśnie ten miecz.
Ogólnie problemem w Oblivionie jest level scalling (jeśli nie grasz z modami), więc na początku trudno znaleźć jakiś dobry oręż, podczas gdy na wysokich levelach byle głupi bandyta walczy daedryczną bronią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS3, więc modów, no i mam tylko podstawkę, wyrwałem używanego Obliviona za 20 złotych, normalnie bym nie kupił, ''pech'' chciał że mnie wciągnęło. Postaram sie tego questa zrobić, chociaż zastanawiam się nad nową grę, nabrałem mase questów od ludzi i sam nie wiem za co się zabrać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 21:13, NuuGGet napisał:

Gram na PS3, więc modów, no i mam tylko podstawkę, wyrwałem używanego Obliviona za 20
złotych, normalnie bym nie kupił, ''pech'' chciał że mnie wciągnęło. Postaram sie tego
questa zrobić, chociaż zastanawiam się nad nową grę, nabrałem mase questów od ludzi i
sam nie wiem za co się zabrać. ;)


Jeszcze przypomniał mi się quest w Chorrol, który zleca nam jakiś podstarzały już wojownik (siedzi gdzieś w karczmie i pije). Musimy pomóc jego synom obronić farmę przed goblinami, a gdy dokonamy tego i obaj synowie przeżyją, ów jegomość ofiaruje nam swój miecz, zadający obrażenia od mrozu, z tym, że jest to miecz levelowany, czyli wielkość obrażeń zależy od naszego poziomu, na którym wykonaliśmy questa.

A jeśli chodzi o ciekawość questów, to najlepszą fabułę i zadania znajdziemy w gildii złodziei i mrocznym bractwie, więc polecam się tak jak najszybciej zapisać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyłączyłem się do Fighters Guild w Anvil, w Morrowindzie też zawsze od nich zaczynałem. Cholera, żałuję że za Obliviona się nie wziąłem zaraz po premierze, świetnie mi się gra jak na razie. Zacząłem od nowa, nie gromadze teraz nowych questów póki nie skończę tych starych, pogubić się szło wcześniej. :)

BTW: Przy Imperial City jakiś rybak zlecił mi przyniesienie dwunastu zębaczy jeśli dobrze pamiętam z Morrowinda (Zapomniałem angielskiej nazwy), gdzie można je pozabijać, albo szybko zdobyć? Przeszukuję to bajoro koło Imperial City ale raz na 10 minut zaatakuje mnie zębacz i więcej dziadów nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 10:08, NuuGGet napisał:

BTW: Przy Imperial City jakiś rybak zlecił mi przyniesienie dwunastu zębaczy jeśli dobrze
pamiętam z Morrowinda (Zapomniałem angielskiej nazwy),

Jeżeli jesteś w dobrym bajorze, to punkt misji na mapie pokazuje za każdym razem miejsce następnego zębacza po zabiciu poprzedniego. Pamiętam, że pływałem w te i z powrotem po całym akwenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować