Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2013 o 23:19, Minamir napisał:

Co konkretnie chcesz uzyskać?

Możliwość przemiany w wilka poprzez (dajmy na to) dłuższe (jedna sekunda) przytrzymanie przycisku odpowiedzialnego za skradanie się. I to samo w drugą stronę. Jakiś niesamowity efekt przemiany nie jest konieczny - ważny jest sam fakt metamorfozy.

+ zdolność do tego shape-shiftingu ma być niezależna. Czyt. nie ma znaczenia, czy jesteś Redgardem, czy nie, jak daleko jesteś w wątku głównym itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 02:35, Minamir napisał:

Koniecznie przez przytrzymanie przycisku? Znalazłem -zaklęcie- na zmianę w wilka w tym
http://oblivion.nexusmods.com/mods/9562 bardzo znanym modzie. Prawdopodobnie dałoby się
wyciągnąć z niego ten jeden czar, przy okazji np. ustawiając koszt na 0.

Nie wspomniałem o jednej rzeczy: to nie ma być zwykły wilk. Chciałbym, żeby był większy, silniejszy i szybszy. W takim przypadku będę musiał po prostu stworzyć zupełnie nową jednostką o nazwie np. "Great Wolf", która będzie bazować na modelu wilka, jednakże będzie miała inną wartość skalowania i statystyki. Taki szczegół.

Dobra, aktualna koncepcja jest taka: zaimportuję zaklęcie ze wspomnianego przez Ciebie moda do mojego moda, stworzę odpowiednią wilczą jednostkę do przemiany i napiszę skrypt, który doda to zaklęcie postaci na samym początku gry (jeszcze nie wiem jak, ale na pewno da się to jakoś zrobić).

Może nie muszę wybierać z tego moda akurat tego zaklęcia? Czy jest oryginalnie w Oblivionie zaklęcie pozwalające przemienić się w jakieś stworzenie? Wystarczyłoby zmienić jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 00:25, LubieWafle napisał:

Gdzie mogę kupić dodatki do tej gry? Mam Obliviona z Pomarańczowej Klasyki.


Ze sklepami może być trudno. Nawet na Allegro może być trudno. Poszukaj wersji GoTY albo zapytaj na forum w temacie z ogłoszeniami. Może ktoś ma na sprzedaż.

Wiem, że na allegro można znaleźć KotN:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=knights+of+the+nine&category=0&sg=0

Shivering Isles za to nie ma chyba nigdzie.

Ja cały zestaw Oblivion + SI + KotN sprzedałem za 70zł, więc oba dodatki powinieneś dostać za około 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm i nie ma specjalnie szans na tańszą edycję? Bo ja widziałem Obliviona 5th Anniversary Edition. Cena jest według mnie przesadzona jak za dwa dodatki, kiedy podstawkę można kupić osobno (po tylu latach) za 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 23:01, LubieWafle napisał:

Cena jest według mnie przesadzona jak za dwa dodatki, kiedy podstawkę można
kupić osobno (po tylu latach) za 20 zł.


Skoro dodatki są trudno dostępne to naturalną koleją rzeczy jest to, że są nieco droższe niż by były w normalnych okolicznościach. Poza tym nie przesadzajmy, bo nie są to jakieś kokosy. No i zdaniem wielu Shivering Isles, który dodaje nową krainę (a raczej coś w rodzaju obszaru astralnego,) jest znacznie lepsze od podstawki, Knights of the Nine jest trochę słabsze, ale też warto się tym zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 23:19, dave03 napisał:

Skoro dodatki są trudno dostępne to naturalną koleją rzeczy jest to, że są nieco droższe
niż by były w normalnych okolicznościach. Poza tym nie przesadzajmy, bo nie są to jakieś
kokosy. No i zdaniem wielu Shivering Isles, który dodaje nową krainę (a raczej coś w
rodzaju obszaru astralnego,) jest znacznie lepsze od podstawki, Knights of the Nine jest
trochę słabsze, ale też warto się tym zainteresować.


Nie nazwałbym tego "obszarem astralnym"^^. Bardziej by już pasowała "inna planeta" ale w sumie wszystko w grze jest dobrze wytłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 23:19, dave03 napisał:

> Cena jest według mnie przesadzona jak za dwa dodatki, kiedy podstawkę można
> kupić osobno (po tylu latach) za 20 zł.

Skoro dodatki są trudno dostępne to naturalną koleją rzeczy jest to, że są nieco droższe
niż by były w normalnych okolicznościach. Poza tym nie przesadzajmy, bo nie są to jakieś
kokosy. No i zdaniem wielu Shivering Isles, który dodaje nową krainę (a raczej coś w
rodzaju obszaru astralnego,) jest znacznie lepsze od podstawki, Knights of the Nine jest
trochę słabsze, ale też warto się tym zainteresować.

Plus minus ile godzin gry dostarczają te dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu zależy od sposobu gry, zwłaszcza od tego czy będziesz korzystał z opcji szybkiej podróży. Ale można przyjąć, że Shivering Isles to jakieś 20 (wątek główny) do 40 godzin gry (z questami pobocznymi), czyli całkiem sporo jak na dodatek. Knights of the Nine jest krótsze, 10 godzin powinno wystarczyć. Ale w edycji premierowej znajdują się jeszcze dodatkowo moduły, które zapewniają jeszcze kilka następnych godzin gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 20:32, Sigu napisał:

Czy ktoś jeszcze, grając na Xboksie 360, doświadcza zacinania się gry w dodatku Shivering
Isles?


Nie przypominam sobie żeby mi się coś takiego działo. A dokładniej możesz wyjaśnić co rozumiesz przez "zacinanie sie gry"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa z tym Oblivionem, napaliłem się na niego, chciałem sobie kupić, ale po tylu latach liczyłem na jakieś kompletne wydanie... niestety, na pc takowe są niedostępne!
Szczerze zastanawiam się jak to się stało że gra o takiej renomie i popularności została niejako ''opuszczona'' przez polskiego wydawcę? A może cenedze wygasły prawa do dodatków że tylko podstawkę sprzedaje? Hm...
A może jednak gdzieś jeszcze można to http://www.gram.pl/gra/elder-scrolls-oblivion-game-of-the-year-edition-pc dorwać..? Wie ktoś?

Znalazłem jeszcze takie coś http://allegro.pl/the-elder-scrolls-iv-oblivion-5th-nowa-i3525109254.html ale to wydanie z kolei jest w całości po angielsku...

Swoją drogą jakby to wydanie http://sklep.gry-online.pl/KartaProduktu.aspx?id=5764&k=the-elder-scrolls-anthology&utm_source=czworki&utm_medium=image&utm_campaign=sklep zawierało spolszczone TES3 i wyżej to chętnie bym zamówił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ gry Bethesdy są bardzo modowalne, to wydaje mi się, że zainstalowanie spolszczenia wyciągniętego żywcem z polskiej wersji nie będzie problemem. Z tego co pamiętam, to polska wersja gry była oznaczona w menu jako dodatek. Pliki na pewno gdzieś są.

Co do oficjalnych dodatków, to znajdź je na płytach w osobnych opakowaniach. Wiem, że może być z tym problem, bo są (z jakiegoś powodu) dość rzadkie i sprzedanie ich za niesamowite pieniądze jest możliwe w dość szybki sposób. Ja odkąd kupiłem sobie Obliviona na konsolę (nie polecam, tragiczna robota, jeden z gorszych portów w jakie grałem), to pozbyłem się wersji na PC.

Teraz widzę, że taniutkie.
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=shivering&search_scope=category-45736
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=knights+of+the+nine&search_scope=category-45736

Tak jak myślałem:
http://www.cenega.pl/pliki/patch/wszystkie/e/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś życzliwy użytkownik może spakować i wrzucić gdzieś swój folder oblivion/data/fonts? Bo w końcu zdecydowałem się i kupiłem Obliviona na Steamie, skoro tylko tam był w wersji z dodatkami. Ale po spolszczeniu jest problem z polskimi znakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 14:02, misioo napisał:

Jakiś życzliwy użytkownik może spakować i wrzucić gdzieś swój folder oblivion/data/fonts?
Bo w końcu zdecydowałem się i kupiłem Obliviona na Steamie, skoro tylko tam był w wersji
z dodatkami. Ale po spolszczeniu jest problem z polskimi znakami...


Jak Ci się udało to zainstalować? Mnie wyskakiwały błędy.. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować