Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Ok, mam jescze pytanie: w jednej z kapliczek jest misja, której nie mogę wykonać, bo podobno jestem zbyt atrakcyjny\a (gram kobietą ;P). I pytanie: jak się obniża atrakcyjność? Przez obniżenie Personality? Czy czegoś innego? Bo chyba to nie chodzi, że moja bohaterka jest ładna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Umbrę, to bez

Dnia 10.11.2006 o 20:49, Bumber napisał:

obaw możesz oddać któryś z ww. mieczy...

Nie to , żebym się czepiał , ale troszkę nie rozumiem ekscytacji mieczem Umbry.Faktycznie dobre toto jest biorąc pod uwagę same obrażenia od miecza , ale magii w nim można nie liczyć , ponieważ chwytanie dusz można opanować bardzo szybko.Z kolei inne miecze , chociaż trochę słabsze , poprawione obrażeniami od magii , też są naprawdę mocne , a sumę obrażeń zadają nawet większą.Ja to cholerstwo oddałem i raczej preferowałem miecze 1-ręczne.Dwie lub trzy zaklęte sztuki i kamienie dusz do doładowań stanowią całkiem poręczny komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 21:01, KrzychW napisał:

Nie to , żebym się czepiał , ale troszkę nie rozumiem ekscytacji mieczem Umbry. /.../

Ja używam Umbry i na inny miecz nie zmienię. Dlaczego? Bo Umbra ma największe obrażenia. Ale nie tylko z tego powodu. Nawet gdybym miał miecz magiczny, zadający więcej obrażeń od Umbry, to nie wytrzymałbym ciągłego naładowywania żelastwa... U Umbry też mnie to denerwuje, ale przynajmniej bez doładowywania posiadam mocny miecz. A tak... Każdy ma inne gusta a ja za magią w Obku nie przepadam. Wolę zwykłą i brutalną siłę. :)

=PtaQ
Jeśli dobrze pamiętam, to chodzi Ci o kapliczkę Namiry. I dobrze myślisz - chodzi o osobowość. Aby ją obniżyć, możesz użyć czarów lub alchemii. Oczywiście musisz zachować w miarę duży efekt czasowy. Możesz także spróbować użyć alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Umbry też mnie to denerwuje, ale przynajmniej

Dnia 10.11.2006 o 21:42, Bumber napisał:

bez doładowywania posiadam mocny miecz. A tak... Każdy ma inne gusta a ja za magią w Obku nie
przepadam. Wolę zwykłą i brutalną siłę. :)

To prawda , że doładowywanie potrafi zdenerwować , ale można w końcu znaleźć równowagę pomiędzy wysokością obrażeń , a częstotliwością doładowań.
Ja raczej rzadko wybieram postecie magiczne i również wolę walkę wręcz.
Walcząc Umbrą jest jeszcze ten problem , że w ferworze walki z powodu jego właściwości łapiemy dusze , które niekoniecznie chcemy posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 22:15, KrzychW napisał:

Walcząc Umbrą jest jeszcze ten problem , że w ferworze walki z powodu jego właściwości łapiemy
dusze , które niekoniecznie chcemy posiadać.

Jest na to sposób... Mianowicie nie należy doładowywać Umbry. Figuruje wtedy jako zwykły, niemagiczny miecz i nie ma się problemu z łapaiem dusz. W końcu, sam to napisałeś, tego czaru postać uczy się dosć szybko...
Umbra został uznany za najlepszy miecz Obliviona i niech tak zaostanie... Oczywiście nie każdy musi go używać i podzielać te zdanie. Ja jednak zostaję przy swoim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić tą grę????? Słyszałem, że są małe błędy techniczne oraz niewygodny interfejs.
Jeszcze jedno pytanko: pójdzie mi???? mój komp to:
512 MB RAM
Pentium IV 2.8 GHZ
Radeon 9550 256 MB
DirectX 9.0c
Windows XP Professional (z Service Packiem 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszy ooo 1.3, francesco + mmm tez dobry, modular oblivion enhanced troche zabugowany, tak beda działac z polską wersja tylko wprowadzą angielskie nazwy przedmiotow i przeciwników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 22:29, ciaputek napisał:

Warto kupić tą grę????? Słyszałem, że są małe błędy techniczne oraz niewygodny interfejs.
Jeszcze jedno pytanko: pójdzie mi???? mój komp to:
512 MB RAM
Pentium IV 2.8 GHZ
Radeon 9550 256 MB
DirectX 9.0c
Windows XP Professional (z Service Packiem 2)


Na pewno ci pójdzie. Jedyny problem to MB RAM (przydałoby się 1GB) ale będziesz mógł grać w Obloviona na średnich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 21:42, Bumber napisał:

=PtaQ
Jeśli dobrze pamiętam, to chodzi Ci o kapliczkę Namiry. I dobrze myślisz - chodzi o osobowość.
Aby ją obniżyć, możesz użyć czarów lub alchemii. Oczywiście musisz zachować w miarę duży efekt
czasowy. Możesz także spróbować użyć alkoholu.


Już znalazłem na Adamantytowej, że trzeba się spić tanimi winami, ale dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 12:23, kajo77 napisał:

Lepiej kupic Obliviona czy gothica III. Mam taki sprzęt:
- Core2Duo E6300 1.83
- 2 GB RAM
- GF 7900GS Galaxy
Doradżcie mi:)


Gothic 3 jest infantylny pod względem sterowania, a Oblivion w całej swojej okazałości.
W Obliviona pograsz na tym sprzęcie na pełnych detalach... a w Gothic 3 nie pograsz na pełnych detalach na ŻADNYM istniejącym sprzęcie.
Jakkolwiek IMHO, grafika Gothic 3 jest o wiele lepsza niż Obka.
Jeśli grałeś w Gothic 1 i Gothic 2 to warto kupić Gothic 3, bo jest pewna ciągłość fabularna... Oblivion ma się z kolei tak do Morrowinda, jak Neverwinter Nights do Baldur''s Gate.
Fabuła Obliviona jest baardzo sztampowa i od początku wiadomo o co chodzi (nie licząc niektórych wątków pobocznych)... fabuły Gothic 3 nie znam jeszcze za dobrze, ale przynajmniej zakończenie nie jest od początku oczywiste (zwłaszcza, że ponoć mogą być dwa zakończenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 12:23, kajo77 napisał:

Lepiej kupic Obliviona czy gothica III. Mam taki sprzęt:
- Core2Duo E6300 1.83
- 2 GB RAM
- GF 7900GS Galaxy
Doradżcie mi:)

Mam kartę 7800GS , 2 GB Ram i PIV 3GHz i obydwie gry chodziły u mnie podobnie.Ustawienia dość wysokie i prawie zawsze płynna grafika , ale zdażały się momenty zacinania.Moim zdaniem , dokonując wyboru , trzeba się kierować tym , jaka gra wydaje się bardziej interesująca , bo wymagania mają raczej podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 12:28, Monastor napisał:

> Lepiej kupic Obliviona czy gothica III. Mam taki sprzęt:
> - Core2Duo E6300 1.83
> - 2 GB RAM
> - GF 7900GS Galaxy
> Doradżcie mi:)

Gothic 3 jest infantylny pod względem sterowania, a Oblivion w całej swojej okazałości.
W Obliviona pograsz na tym sprzęcie na pełnych detalach... a w Gothic 3 nie pograsz na pełnych
detalach na ŻADNYM istniejącym sprzęcie.
Jakkolwiek IMHO, grafika Gothic 3 jest o wiele lepsza niż Obka.
Jeśli grałeś w Gothic 1 i Gothic 2 to warto kupić Gothic 3, bo jest pewna ciągłość fabularna...
Oblivion ma się z kolei tak do Morrowinda, jak Neverwinter Nights do Baldur''s Gate.
Fabuła Obliviona jest baardzo sztampowa i od początku wiadomo o co chodzi (nie licząc niektórych
wątków pobocznych)... fabuły Gothic 3 nie znam jeszcze za dobrze, ale przynajmniej zakończenie
nie jest od początku oczywiste (zwłaszcza, że ponoć mogą być dwa zakończenia).


Grałem w Gothic I i Gothic II i chciałbym sobie pograć w Gothic III ale denerwuje mnie to że potrzebuje on takiego super sprzętu i dlatego się zastanawiam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 12:31, kajo77 napisał:

Grałem w Gothic I i Gothic II i chciałbym sobie pograć w Gothic III ale denerwuje mnie to że
potrzebuje on takiego super sprzętu i dlatego się zastanawiam:(

Masz bardzo dobry sprzęt, na zupełnym maksie nie pograsz, ale powinno być całkiem w porządku.

Ja gram na Athlonie 2800+, Radeonie 9550 i 1,5 GB RAM, a daję radę ;)
Ty odpalisz sobie porządne ustawienia.

Do dalszej dyskusji o tej grze zapraszam jednak tutaj:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14010&u=1484

W kwestiach sprzętu do gothic 3 najlepiej się wypowiadać tutaj:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1062&u=545

A porównania obu tytułów też mają specjalne miejsce na forum ;)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1694&u=310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 11.11.2006 o 12:31, kajo77 napisał:


Grałem w Gothic I i Gothic II i chciałbym sobie pograć w Gothic III ale denerwuje mnie to że
potrzebuje on takiego super sprzętu i dlatego się zastanawiam:(


nieee gothic 3 nie potrzebuje AŻ takiego kompa ,on jest tylko troche bardziej wymagający od innych gier... ale jest na to sposób: trzeba "nieco" zmodyfikować plik .ini i po sprawie i jakoś magicznie gothic chodzi lepiej na wyższych ustawieniach... (ofkoz bez przesady odpalanie tej gry na np. FX5200 to kompletna pomyłka raczje skazana na niepowodzenie...) po prostu zajżyj tu: http://www.gothic.phx.pl/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 21:09, Deejay napisał:

Proszę o screena bramy odchłani a jakimś wypasionym sprzęcie :) bo u mnie to trochę biednie
wygląda... :/
Athlon 2000+; GeForce Ti 4200 128MB; 768RAM

Coś wyblakle te kolory na moim 9550 XT wyglada lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 21:10, owczar4 napisał:

Coś wyblakle te kolory na moim 9550 XT wyglada lepiej :)


a to dlatego że jasność podkręciłem bo za ciemno było ;) na powierzchni wygląda to lepiej ===>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować