Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2006 o 16:55, Lone Wolf napisał:

A podziału na rozdziały miało nie być i w G1, ale twórcom zwyczajnie umiejetności brakło (do
czego sami sie przyznają )


I w dwojce tez im zabraklo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 18:44, Buzzard napisał:

W Oblivionie nie tylko mamy zlo czyhajace nad swiatem ale po prostu INWAZJE tego zla wprost
pod naszymi drzwiami. Morrowind nie powinien byc dawany jako przyklad dla tego typu argumentu
ale tutaj musze to zrobic. W MW bylo niebezpieczenstwo ale jego "rychlosc" nie byla pewna i
to dawalo graczowi czas na spokojne robienie innych rzeczy poza glownym questem.


Bodajze w Gothiku 2 mielismy orkowe oblezenie zamku, a gracz i tak uganial sie za wilkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 19:52, Hegemon napisał:

> A podziału na rozdziały miało nie być i w G1, ale twórcom zwyczajnie umiejetności brakło
(do
> czego sami sie przyznają )

I w dwojce tez im zabraklo? :)


Też :) Nadal struktura rozdziałowa była wygodniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 20:13, Lone Wolf napisał:

A w 3 już mogą sobie pozwolic na ekstrawagancje takie jak zmieniający się w trakcie gry świat
:D


Świat, który wygląda jak bryła z plastiku , warto dodać. Okropnie wyglada ta grafika w G3 moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 16:33, Vicar-Padaka napisał:

> Czy ktos moze mi poradzic jak znales skrzynie ze skarbem Jorundr''a z zadania "Two_Sides_of_the_Coin"

> w mieście Bruma???????

Musisz się dać zapuszkować, pojawisz się w celi w której siedzi jorundr, on powie ci prawdziwe
wydarzenia jakie miały miejsce przy współpracy z tą kobietą, kiedy wykonasz zlecenie jorundra
lecisz po skrzynkę:)

a jak ci się nie chce, albo boisz się uwięzienia, to skrzynka jest na północ od brumy, niedaleko
wyjścia północnego o ile dobrze pamietam, rozglądaj się za dwoma kamieniami, onesą chyba przy
drzewe albo krzaku :)



odpowiedz do posta Vicar-Padaka
Tylko ze ja juz wykonalem prawie cale to zadanie, zabilem nawet skorumpowanego straznika, tylko nie moge znalesc tej skrzyni,,jest to poboczne zadanie ale denerwuje mnie ze mam niedokonczonego questa. jesli bys mogl, nie wiem, np sceena z mapy z miejscem gdzie jest ta skrzynia, lub cos podobnego to bylbym bardzo wdzieczny. moj mail pawel.dabek@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 20:23, upiordliwy napisał:

> A w 3 już mogą sobie pozwolic na ekstrawagancje takie jak zmieniający się w trakcie gry

Dnia 23.04.2006 o 20:23, upiordliwy napisał:

Świat, który wygląda jak bryła z plastiku , warto dodać. Okropnie wyglada ta grafika w G3
moim zdaniem.


Nowe screeny są duuużo lepsze od tych pierwszych- a grafika jest jeszcze w fazie rozwoju :)
Spoko, to nie bedzie kolejna tania niemiecka seks-gierka z plastykowymi postaciami :)

Już teraz gra nie wygląda jak koszmar grafika...bądź dobrej mysli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 20:39, Lone Wolf napisał:

A co do bryły plastyku :) Cóż, wszystko w dalszym planie w Oblivionie wyglada jak bryła plasteliny
( ew. krajobraz z obrazu z jednego z zadań :)



No tak , ale ta plastelina IMO jest lepsza od tego plastiku. Ale poczekamy - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkncu widzalem Obliviona z HDR odpalilem go u mojej dziewczyny na kompie...szczerze wole gre u siebie bez HDR i z wygladzaniem krawedzi...moze i swieci ladnie i blyszczy sie...ale moim zdaniem gra jest kanciata.A teraz troche z innej beczki musze o cos zapytac bo tutaj jest najwiecej ludzi :) czy ktos kupil nowe cda z recenzja obka?Dostalem drugi egzemplarz plyt z tego numeru i drugi jest uszkodzony w ten sam sposob,czy ktos ma ten sam problem moze.(sory ze nie na temat ale jestem poirytowany tym,mysle nawet ze masowo zostaly uszkodzone plyty skoro ja juz druga mam taka sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:23, Gosu napisał:

Wkncu widzalem Obliviona z HDR odpalilem go u mojej dziewczyny na kompie...szczerze wole gre
u siebie bez HDR i z wygladzaniem krawedzi...moze i swieci ladnie i blyszczy sie...


OT eeee poszedłeś do dziewczyny jedynie po to by zainstalowac Obliviona? OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:37, Arar napisał:

> Wkncu widzalem Obliviona z HDR odpalilem go u mojej dziewczyny na kompie...szczerze wole
gre
> u siebie bez HDR i z wygladzaniem krawedzi...moze i swieci ladnie i blyszczy sie...

OT eeee poszedłeś do dziewczyny jedynie po to by zainstalowac Obliviona? OT



Podalem tylko najwazniejszy szczegol dla tego forum mojej wizyty u niej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 20:23, pawelll21 napisał:

> > Czy ktos moze mi poradzic jak znales skrzynie ze skarbem Jorundr''a z zadania "Two_Sides_of_the_Coin"

>
> > w mieście Bruma???????
>
> Musisz się dać zapuszkować, pojawisz się w celi w której siedzi jorundr, on powie ci prawdziwe

> wydarzenia jakie miały miejsce przy współpracy z tą kobietą, kiedy wykonasz zlecenie jorundra

> lecisz po skrzynkę:)
>
> a jak ci się nie chce, albo boisz się uwięzienia, to skrzynka jest na północ od brumy,
niedaleko
> wyjścia północnego o ile dobrze pamietam, rozglądaj się za dwoma kamieniami, onesą chyba
przy
> drzewe albo krzaku :)


odpowiedz do posta Vicar-Padaka
Tylko ze ja juz wykonalem prawie cale to zadanie, zabilem nawet skorumpowanego straznika, tylko
nie moge znalesc tej skrzyni,,jest to poboczne zadanie ale denerwuje mnie ze mam niedokonczonego
questa. jesli bys mogl, nie wiem, np sceena z mapy z miejscem gdzie jest ta skrzynia, lub cos
podobnego to bylbym bardzo wdzieczny. moj mail pawel.dabek@op.pl


Wysłałem Ci wstazówki co do tej misjii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "plasteliny" to jeśli macie naprawdę dobrego kompa, to to wszystko można naprawić.
Tyle, że potrzebna karta z 512MB RAM i to najlepiej 7900GT/GTX :D
Ale wówczas do samego końca można widzieć wszystko normalnie.
Wysokorozdzielcze textury są do znalezienia w neciku, a poziom detali i zanikania do zmiany w oblivion.ini :)
http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=27&CIID=36222&pg=20
http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=27&CIID=36546&p=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym kameleonem. Rzucam czar kameleona 100% na 60 s. skradam się (skill 75) rzucam czar gości z przyjęcia u hrabiny i uciekam a mimo to straż zawsze mnie znajduje i dokładnie wiem kim jestem. Jak skoro nie widzeli kiedy wchodzę i że wogóle wchodzę. To mnie najbardziej wkurza, straż zawsze wie kto wchodzi i co zrobił nawet w ukrytej kopalni 20 km od miejsca (zadanie uwolnienia ogrów, strażnik w Imperial City wiedział, że załatwiłem strażników tyle, że nie było świadków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 20:38, Lone Wolf napisał:

Już teraz gra nie wygląda jak koszmar grafika...bądź dobrej mysli :D


Krajobrazy to jeszcze pol biedy, ale nie podoba mi sie animacja postaci. Bohater wyglada jakby wciaz podskakiwal (a nie biegl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:23, Gosu napisał:

Wkncu widzalem Obliviona z HDR odpalilem go u mojej dziewczyny na kompie...szczerze wole gre
u siebie bez HDR i z wygladzaniem krawedzi...moze i swieci ladnie i blyszczy sie...ale moim
zdaniem gra jest kanciata.


Tka naprawde to zalezy od rozdzielczosci. Im wyzsza, tym mniejsze znaczenie ma AA. Nie wiem w jakiej uruchamialiscie gre z HDRem, ale moze warto by sprobowac ja troche podniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram w tego obliviona i delikantie mowiac, popsuli te gre, dajac te głupie strzałki mowiace gdzie kogos znalezc. Chyba przez to gra trafi urok.
Mam gwiazde azury, zastanawiam sie czy ja oddac.
Nie jest już tak dobra jak w morku, jest jakaś inna poźniej, czy zostaje tylko ta?
Teraz ma pojemnosc chyba 300 ;|
Deadry złapać w nią nie mogłem :(
Co można dać septimowi wzamian? Coś z innej kapliczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 08:43, Hegemon napisał:

> Już teraz gra nie wygląda jak koszmar grafika...bądź dobrej mysli :D

Krajobrazy to jeszcze pol biedy, ale nie podoba mi sie animacja postaci. Bohater wyglada jakby
wciaz podskakiwal (a nie biegl).


Animacja na filmikach pokazuje jeszcze stan, jak była w powijakach :)
A konkretnie- nie była prawie w ogóle zaimplementowana, to był tylko taka prowizorka na potrzeby prezentaci.

Na pewno nie bedzie źle :) Chociaż na tą " charakterystyczną" z G1 i G2 nie mozna liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować