Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2006 o 13:20, paweldomar1 napisał:

Witam. Mam pytanie. Kupuję nową kartę graficzną, czy pójdzie mi na niej Oblivion? Konfiguracja
kompa:
AMD Athlon 2500+ 1,9 Ghz
AGP GALAXY 7600GT 256MB 1.2ns ZALMAN 620/1650 Mhz!
768 MB Ram-u


Co do płynności na średnich to bym się kłócił. Ja mam 512 ramu i mi się tak trochę tnie. Karta prawie taka jaką ja mam tylko ja mam pod AGP 7600GS i procek ten sam. Myśle, że będziesz zadowolony tak z płynności jak i z jakości grafiki. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie mylicie sie ja mam 1.1 GHz i na OldBlivionie mam prawie wszystko na full oprócz zasięku widzenia przedmiotów i antyallasing (czy jak to sie tam pisze) no i zasięg widzenia drzew i trawy...i chodzi miodzio...

mam takie pytanie czy gdy zostawie rzeczy w jakimś miejscu to one mi pózniej znikną czy będą tam do konca życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 22:01, Zefurion napisał:

ludzie mylicie sie ja mam 1.1 GHz i na OldBlivionie mam prawie wszystko na full oprócz zasięku
widzenia przedmiotów i antyallasing (czy jak to sie tam pisze) no i zasięg widzenia drzew i
trawy...i chodzi miodzio...

mam takie pytanie czy gdy zostawie rzeczy w jakimś miejscu to one mi pózniej znikną czy będą
tam do konca życia?


Raczej zostaną, ja miałem taki "magazyn" przez całą grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 21:47, paweldomar1 napisał:

Mam nadzieję, bo mam zamiar podkręcić trochę procek (do 2,1 Ghz:D).


Juz jest podkręcony z 1.4 GHz i po kilku godzinach grania ma 40 stopni więc myśle ze jest wykonalne na 2.3 GHz nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 13:52, YahooPL napisał:

> Mam nadzieję, bo mam zamiar podkręcić trochę procek (do 2,1 Ghz:D).

Juz jest podkręcony z 1.4 GHz i po kilku godzinach grania ma 40 stopni więc myśle ze jest wykonalne
na 2.3 GHz nawet :)


podkręcaj ale naprawde nei wiele bo przy tak dużym podkręceniu może ci sie poprostu spalić procek...wogóle gdzie jest taka opcja podkręcania wytłumaczy mi to ktoś wiem że gdzieś w Biosie ale gdzie to nie wiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:07, Zefurion napisał:

podkręcaj ale naprawde nei wiele bo przy tak dużym podkręceniu może ci sie poprostu spalić
procek...wogóle gdzie jest taka opcja podkręcania wytłumaczy mi to ktoś wiem że gdzieś w Biosie
ale gdzie to nie wiem ?


Cóż pewnie ban za offtopa będzie ale w końcu forum jest od pomagania ludziom :)
Więc z podkręcaniem proca są naprawdę cyrki. Po pierwsze wszystko zależy od interfejsu w BIOSIE. Wchodzimy w odpowienią zakładkę niestety nie pamiętam angielskiej nazwy. W każdym bądź razie w odpowiedniej zakładce znajduję się takie coś jak opcja FSB. Jest to standardowe taktowanie procesora. Ja na przykład ustawiłem sobie na 215 MHz. Do tego dochodzi mnożnik szyny danych czyli np. 11 i mnoży ci on te MHz po czym wychodzi ostateczna wartość taktowanie procesora. Niestety większość płyt i procków jest zablokowana ( ale to też idzie obejść ) więc jeśli źle trafiłeś to papa :) Najlepsze są oczywiście procki AMD i płyty Gigabyta albo MSI i wtedy można się bawić. I po takim podkręceniu naprawdę widać efekty. Ja np. po podkręceniu mogłem sobie włączyć daleki widok i HDR i animacja mi wogle nie zwolniła ... Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za tego offtopa więcej sie nie powtórzy :P

co do samego Oldbliviona to jest dobry wole grac na takiej grafi niż mieć wszystko białe i wogóle nie grać...a mam takie pytanie gdy włączam cienie (nawet na full w ustawieniach gry) to one dalej nei są pokazywane ogólnie nie mam żadnych cieni czy jest to spowodowane Oldblivionem (to znaczy on robi tak że cienei są wyłączone) czy coś mi sie zrypało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 17:07, kamceg napisał:

To po prostu wina oldbilviona. jeżeli maja być gorsze detale to niestety miejsca dla cieni
tam nie ma.


aha to trudno ;/ ale jak mam być szczery to troche ten Oldblivion za jasny jest mogli go zrobić troche ciemniej żeby było bardziej...klimatycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te a ja włączm Odbliwion i wszystko mi się tak tnie jak bez Oldbliviona. Żadnych plików nie zminałem tylko go ściągnąłem i włączyłem. Trzeba podminia jakiś pliki czy coś???

Mój PC: AMD Athlon 1,7 Radon 9600 pro 256mb 512ram

i się tnie nawet przez Oldbliviona no 640x480 :::::::(((((((((((((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:02, pro evo napisał:

Ściągnołeś pirata??Poszperaj w opcjach i zmień detale na małe,trochę się dziwie że suię tnie.


Daetal mam na 000000000 ale wtedy oczy uciekają od obrazu już 10 razy musiałem je łapac!!!

A co do Oldbliviona-- www.oldblivion.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:02, pro evo napisał:

Ściągnołeś pirata??Poszperaj w opcjach i zmień detale na małe,trochę się dziwie że suię tnie.


Nie masz sie czym chwali ;p A co do Oldbliviona to można sie pobawi w pliku ini. Rezultaty mogą byc zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:41, Marko Pele napisał:

> Ściągnołeś pirata??Poszperaj w opcjach i zmień detale na małe,trochę się dziwie że suię
tnie.

Nie masz sie czym chwali ;p A co do Oldbliviona to można sie pobawi w pliku ini. Rezultaty
mogą byc zadowalające.



A czym ja się chwale??Napisałęm że się dziwie że mu się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:43, pro evo napisał:

> > Ściągnołeś pirata??Poszperaj w opcjach i zmień detale na małe,trochę się dziwie że
suię
> tnie.
>
> Nie masz sie czym chwali ;p A co do Oldbliviona to można sie pobawi w pliku ini. Rezultaty

> mogą byc zadowalające.


A czym ja się chwale??Napisałęm że się dziwie że mu się tnie.


Nie zamierzam sie kłócic z tobą, ale jeżeli uważasz że posiadanie pirata jest normalne to spoko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:47, pro evo napisał:

Ja nieposiadam pirata!!Naucz się czytać ze zrozumieniem!


Ops WIELKIE sorki, rzeczywiście pisze co innego. Miałem cieżki dzień dziś, to pewnie dla tego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:50, Marko Pele napisał:

> Ja nieposiadam pirata!!Naucz się czytać ze zrozumieniem!

Ops WIELKIE sorki, rzeczywiście pisze co innego. Miałem cieżki dzień dziś, to pewnie dla tego
;/

Doświadczony forumowicz zawsze ma rację :) Koniec sprzeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam athlon xp 2600 (2.00) 768mb ram (512 + 256) t radeon 9600xt 128mb i wyglada tak jak na screenach. NIE ZMIENIAŁEM NIC W INI!!! dodaje jeszcze, że gra działa mi w najgorszym momencie po 20fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować