Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Masz rację Obek jest pod względem technicznym piękny i ma małe wymagania. Ale rzeczywiście wieje nudą i nudny jak flaki z olejem. Za to Gothica cenię za ogromną grywalność i tętniącym życiem świat mam na myśli G3, ale o wymaganiach sie nie wypowiem :|. Gothic wciąga jak nic. To jest gra, którą będę cenił. Może kiedyś Oblivionowi dam szanse i pogram jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię spalę, ale nie za krytykę Obliviona, ale za Morrowind! NUDNA?? W Morrowind trzeba się przenieść duszą, czytać te wszystkie literki składające się na jedną z lepszych historii opowiedzianych w grach... Oczywiście jeżeli ktoś woli slashe, a każde dialogi przewija i klika dalej to i dziwne nie ma, że się nudzi;] Wstydź się i żałuj za grzechy a teraz PŁOŃ!!!;p

A co do Obliviona będę to powtarzał do znudzenia - nie chcesz nudy to moduj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc płoń xD Nie będę w tym temacie wypowiadał się na temat najgorszej odsłony Gothica, czyli III, bo to nie temat służący do tego. Jak dla mnie Gothic jest zbyt liniowy, oraz te walki z Ctrl+strzałki...No, ale tutaj o tym nie piszemy :) Oblivion jest jedną z niewielu gier, na które należy poświęcić około 5-6h gry, żeby nas wciągnęła, to samo jest z Morrowindem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Pożyczę od kumpla Morrowinda z dodatkami i jeszcze raz spróbuję się tam wciągnąć. Kto wie, może tym razem się uda? Z Obkiem też jeszcze raz spróbuję. I zmoudułuję. Ale na pewno zawsze będę bardziej cenił Gothica. Chcę jeszcze spróbować NWN 2, kto wie, może też mi się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam! Bo dla mnie Morrowind to przede wszystkim historia, a dopiero potem cała reszta (czyli np. grafika która już dziś nie robi takiego wrażenia jak kiedyś). Natomiast Oblivion to najpierw efekciarstwo a dopiero potem fabuła... Dla jednych różnica niewielka, dla mnie ogromna. A tak na marginesie co do NWN2 to polecam najpierw poszperać w temacie i dowiedzieć się o problemach z kolejnymi patchami i bugami samej gry, żebyś potem nie miał "niespodzianki"... Wiem coś o tym, bo sam NWN2 mam, a że jestem graczem wymagającym to szlag mnie z jej powodu nie raz, i nie dwa trafił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj kilka najbardziej niezbędnych modów do Obliviona proszę. Bo właśnie zaczynam i chcę mieć jak najwięcej frajdy z gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 22:18, Mac Cry napisał:

Wiesz co? Pożyczę od kumpla Morrowinda z dodatkami i jeszcze raz spróbuję się tam wciągnąć.


Powinieneś :) Ja najpierw zacząłem grać w Obliviona, a następnie w Morrka przez co po 20 min gry wyłączyłem go, ale dałem mu drugą szansę i gdzieś od tygodnia nie mogę się od niego oderwać :) (ale już niedługo ;) a właściwie to w piątek się od niego oderwę bo wchodzi SI :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - dla mnie podstawowy zarzut dotyczący Obliviona to grafika (hehe - bazowo ona wcale aż taka fajna nie jest) i sterylność świata, a nie (póki co) brak questów i w tej materii starałem się go nieco poprawić/ożywić. Temat był już tu zresztą kiedyś wałkowany i normalnie odesłałbym Cię do wyszukiwarki, ale że sam zaliczyłem dłuższą przerwę w grze to poszperałem trochę po postach i w ramach przypomnienia polecam lekturę dwóch:
httpforum.gram.plforum_post.asptid=250&pid=8666 - lista skąd można czerpać mody oraz lista i omówienie tego co uważam za niezbędne - http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawową wadą obliviona jest zamykanie tych wrót, pomimo to gierka ma niezwykły klimat i przepiękną (może nie aż tak realną lecz baśniową) grafikę i fabuła jest według mnie niczego sobie. Natomiast najlepszą fabułę z tych trzech gier(g3,oblivion,nwn2) ma bezwzględnie neverwinter nights 2. Nie ma co rok 2006 był wspaniałym rokiem dla gatunku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 06:21, Domind napisał:

Podstawową wadą obliviona jest zamykanie tych wrót, pomimo to gierka ma niezwykły klimat i
przepiękną (może nie aż tak realną lecz baśniową) grafikę i fabuła jest według mnie niczego
sobie. Natomiast najlepszą fabułę z tych trzech gier(g3,oblivion,nwn2) ma bezwzględnie neverwinter
nights 2. Nie ma co rok 2006 był wspaniałym rokiem dla gatunku;)


Zgadzam się, ale czasami zamykanie wrót opłaca zawsze jakiś fajny sigil wypadnie :P ale raczej rzadko, bo ja zamknąłem 20 takich wrót i miałem tylko raz +40hp i 10hp Absorbcji życia, a poza tym jakiś shit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się opłaca:P mocniejsze przedmioty można samemu zrobić.
Ja przy zamykaniu bram nie wytrzymałem, musiałem robić sobie półgodzinne przerwy:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 06:21, Domind napisał:

Podstawową wadą obliviona jest zamykanie tych wrót, pomimo to gierka ma niezwykły klimat i
przepiękną (może nie aż tak realną lecz baśniową) grafikę i fabuła jest według mnie niczego
sobie. Natomiast najlepszą fabułę z tych trzech gier(g3,oblivion,nwn2) ma bezwzględnie neverwinter
nights 2. Nie ma co rok 2006 był wspaniałym rokiem dla gatunku;)

No zamykanie tych wrot jest troche nudne ale mozesz dostac jakies fajne wyposazenie(zalezne od poziomu)a takze skladniki alchemieczne.Nie wiem jak z fabula jesli chodzi o nwn2 ale mnie ta w oblivionie sie podobala a g3 ma dosc slaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mocą Obka nie jest główny wątek ( jest sztampowy i średni jak dla mnie) ale zadania poboczne - dla gildii i innych npc-ów \ -
główny wątek raz przeszedłem i wystarczy , cały czas gram w tą grę różnymi postaciami ale głównego nie ruszam wogóle (nawet amuletu nie zanoszę) - robię wszeystko co się da i gram inna klasą postaci
gra się przyjemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 10:19, scott napisał:

mocą Obka nie jest główny wątek ( jest sztampowy i średni jak dla mnie) ale zadania poboczne
- dla gildii i innych npc-ów \ -
główny wątek raz przeszedłem i wystarczy , cały czas gram w tą grę różnymi postaciami ale głównego
nie ruszam wogóle (nawet amuletu nie zanoszę) - robię wszeystko co się da i gram inna klasą
postaci
gra się przyjemnie

Nom.NAjlepsze są zadania dla Mrocznego Bractwa a także gildi magów moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 10:52, Altair05 napisał:

Nom.NAjlepsze są zadania dla Mrocznego Bractwa

Jak grałem w Oblivion , to nie wykonałem tych zadań , ponieważ nie chciało mi się NPCów mordować.Szkoda , że dla bardziej "pokojowych" graczy nie ma równie ciekawych questów.Np obrona ludzi przed Mrocznym Bractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy byś nie mógł dołączyć do MB :] zresztą nawet dobrze, że tak jest bo przecież mamy GM i GW, które są dobre i mamy GZ i MB, które są złe :) więc jest wyrównane :) A jeśli chodzi o Ciebie to powinieneś się przemóc i dołączyć do MB :) ja też na początku miałem opory, ale później jakoś poszło i mi się spodobało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Myślałem, że takich ludzi jak ja nie ma. Mnie też nie pasuje mordowanie ludzi. To takie nieludzkie. Kamień z serca. :]
Mogliby też zrobić 2 ścieżki do wyboru : obronę ludzi przed MB (jak napisałeś) i mordowanie. Mogłoby to być skomplikowane ale przynajmniej dla mnie lepsze rozwiązanie.

Bambadil --->

Dnia 09.05.2007 o 12:14, KrzychW napisał:

ja też na początku miałem opory, ale później jakoś poszło i mi się spodobało :D

Heh, spodobało się mordowanie niewinnych ? Ty brutalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować