Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Jakby co to Shivering Isles :) wychodzi w ten piątek i będzi tak jak Oblivion :) czyli do wyboru angielska lub kinowa wersja :) kosztuje 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 10:18, KrzychW napisał:

Realizm nie do końca do gry pasuje.Levelowanie świata w Oblivionie to pomysł budzący pewne
wątpliwości.Na wyższych poziomach co prawda spotykamy coraz mocniejszych przeciwników , ale
sami również jesteśmy coraz potężniej opancerzeni i wytrzymali.Dochodzi do tego , że co prawda
sporo razy na wyższym poziomie trudności muszę trafić np minotaura aby go zabić , ale pomimo
tego nie jestem w dużym niebezpieczeństwie , ponieważ on również musi wiele razy mnie uderzyć
aby mocno zmniejszyć życie mojej postaci.Prowadzi to do tego , że sztucznie zaczyna się wydłużać
czas rozgrywki , ponieważ nawet banalne przejście przez las zabiera sporo czasu na utarczki
z przeciwnikami.

to fakt ten level scaling potrafi wnerwić nie raz - ale aż tak tragicznie nie jest - jednak bardziej przypadło by mi do gustu jak by potwory zmieniały się wraz z rozwojem gracza (inne ) a nie były te samy tylko bardziej podpakowane - taka zmiana ukryła by częściowe ten level scaling.
większe ale mam do przedmiotów i ich levelowania - np. deadryczne itd. powinny być trudniej osiągalne a nie od już 25 lvl powszechnie dostępne co przy braku naprawdę fanych magicznych rzeczy jest frustrujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 12:31, scott napisał:

bardziej przypadło by mi do gustu jak by potwory zmieniały się wraz z rozwojem gracza (inne
) a nie były te samy tylko bardziej podpakowane - taka zmiana ukryła by częściowe ten level
scaling.

Masz rację.W tej chwili sytuacja wygląda w ten sposób , że będąc na początku strasznym cieniasem z wyposażeniem za marne grosze , można sobie poradzić z jakimś bandytą całkiem podobnie , jak w sytuacji , gdy na wyższym levelu mamy super broń i pancerz za milion złota.Nie wydaje się to do końca logiczne.Faktycznie lepiej wyglądałoby , gdyby pojawiły się całkiem inne potworki , zamiast tych samych - zlevelowanych.Poza tym , tak jak już pisałem , rozwiązanie z Obliviona nie tyle utrudnia grę , co po prostu sztucznie ją wydłuża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no sorry, ale ja na 21 lvl nie widziałem Diablików i Postrachów Klanu :) widziałem natomiast Deadrothy i Pajęcze Deadry :) jeśli czepiać się bandytów to można powiedzieć, że uczą się razem z nami :P tak samo jak Ludzkie Deadry (chodzi mi o magóww i wojowników, których spotykamy w Otchłani i nie tylko :), a jeśli chodzi o zwierzęta to tu muszę przyznać wam rację :):):) zwierzęta moim zdaniem powinny być silniejsze na pierwszych poziomach, a nie takie same na 1 lvl i na 31 lvl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 13:07, Bambadil napisał:

no sorry, ale ja na 21 lvl nie widziałem Diablików i Postrachów Klanu :) widziałem natomiast
Deadrothy i Pajęcze Deadry :) jeśli czepiać się bandytów to można powiedzieć, że uczą się razem
z nami :P tak samo jak Ludzkie Deadry (chodzi mi o magóww i wojowników, których spotykamy w
Otchłani i nie tylko :), a jeśli chodzi o zwierzęta to tu muszę przyznać wam rację :):):) zwierzęta
moim zdaniem powinny być silniejsze na pierwszych poziomach, a nie takie same na 1 lvl i na
31 lvl :)


a gobliny ? (naj bardziej upierdliwe )
a trole i ogry i impy i wapiry itd . cała masa
jedynie deadry się zmieniają to fakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 13:45, scott napisał:

a gobliny ? (naj bardziej upierdliwe )
a trole i ogry i impy i wapiry itd . cała masa


Gobliny i Wampiry - można uznać, że Gobliny to "rozumna" rasa :P (w końcu mają magów, ubierają się), a Wampiry to ludzie :) tylko, że zmutowani :D:D:D impy....ja tam widze sporą różnicę :D na 21 lvl imp = 1 "ciach" mieczem, a na 1 lvl imp = 10 "ciachów" mieczem :D:D:D trolle i Ogry...nie wiem :P może później znikają tak jak Diabliki??? mój maksymalny lvl to był 21 :D a na tym lvl trolle i Ogry występują dość często :) może na 28 - 30 lvl znikają ? nie wiem, więc na ich temat się nie wypowiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2007 o 14:09, Bambadil napisał:


Gobliny i Wampiry - można uznać, że Gobliny to "rozumna" rasa :P (w końcu mają magów, ubierają
się), a Wampiry to ludzie :) tylko, że zmutowani :D:D:D impy....ja tam widze sporą różnicę
:D na 21 lvl imp = 1 "ciach" mieczem, a na 1 lvl imp = 10 "ciachów" mieczem :D:D:D trolle i
Ogry...nie wiem :P może później znikają tak jak Diabliki??? mój maksymalny lvl to był 21 :D
a na tym lvl trolle i Ogry występują dość często :) może na 28 - 30 lvl znikają ? nie wiem,
więc na ich temat się nie wypowiadam :)

przweciwnicy są nie tylko zależni od levelu ale także od otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tnij posty :)
Po drugie ????? yyy....z czego to wywnioskowałeś ??? bo ja tam nie widzę różnicy pomiędzy wilkiem, który jest pod Imperial City, wilkiem, który jest daleko od cywilizacji w Górach gdzie jest śnieg, wilkiem, z którym walczę na Arenie w IC, wilkiem, który jest obok morza niedaleko Anvil, a wilkiem, który jest przy rzece przy Leyawinn :):):) To samo tyczy się Diablików, które są w Otchłani, w Cyrodill i w jaskiniach na terenie Cyrodill :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsze ty mi nie bedziesz mowil co ja mam robic bo i tak cie nie poslucham
a po drugie nie o to chodzi zle mnie zrozumiales.Chodzi o to ze np. na 1 levelu kolo opuszczonej kopalni byl zwykli goblinscy wojownicy jednak jak przyszedlem tam 20 levelow pozniej byli szamani, minotaury i inne paskudztwa oto mi chodzi albo np.wilka moze zastapic potezniejsza bestia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 14:35, Altair05 napisał:

nie bedziesz mowil co ja mam robic


Czyli tak sam z siebie uciąłeś mojego posta ;>

Dnia 10.05.2007 o 14:35, Altair05 napisał:

na 1 levelu kolo opuszczonej kopalni byl zwykli goblinscy wojownicy jednak jak przyszedlem tam 20 levelow
pozniej byli szamani


ahaaa....ale moim zdaniem to można przyjąć, że jest zależne od lvl :) a i jeszcze jedno :) minotaury??? w KANAŁACH ??? coś mi tu śmierdzi :P kraby, szczury, lepsze Gobliny, wampiry, ale minotaury ??? (wiem, wiem po prostu tak napisałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje sam z siebie.Co do minotaurów to człoweku nie chodzi o kanały tylko okolice sprzed zawalonej kopalni(jedno z miejsc w ktorym rozwiazywalismy zadanie dla gildi wojownkow polegajace na dostawie broni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 14:09, Bambadil napisał:

> a gobliny ? (naj bardziej upierdliwe )
> a trole i ogry i impy i wapiry itd . cała masa

Gobliny i Wampiry - można uznać, że Gobliny to "rozumna" rasa :P

skoro mają szamanów i innych to trochę kumają ;P
(w końcu mają magów, ubierają

Dnia 10.05.2007 o 14:09, Bambadil napisał:

się), a Wampiry to ludzie :) tylko, że zmutowani :D:D:D impy....ja tam widze sporą różnicę
:D na 21 lvl imp = 1 "ciach" mieczem, a na 1 lvl imp = 10 "ciachów" mieczem :D:D:D trolle i
Ogry...nie wiem :P może później znikają tak jak Diabliki??? mój maksymalny lvl to był 21 :D
a na tym lvl trolle i Ogry występują dość często :) może na 28 - 30 lvl znikają ? nie wiem,

oj nie znikają - gram w Obka już kilka miesięcy i przechodziłem go z 3-4 razu różnymi klasami
oczywiści ilość ciosów i obrażeń się zmnienia ale te same potwory lub małe ich mutacje są nudne przez całą grę
i jeszcze jedno jak np: na 1-5 lvl z zabiciem goblina nie było problemów to jak masz ok 15-16 lvl to już są problemy - to denerwuje człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Level scaling skuteczenie zabija przyjemność płynącą z rozwoju postaci, co jak dla mnie jest nieodłączną cześcią dobrego PRGa. Po co to robić skoro gra i tak się dopasuje do twojego bohatera ? Co daje dopakowanie naszego woja na maxa, bycie mistrzem miecza tarczy i bóg wie czego jeszcze ? Tak naprawde nic nam nie daje, bo efektów tego nie zobaczymy, tylko walki trwają dłużej. A gdzie radość z pokonania jakieś grupki przeciwników naszym "wypasionym" wojem ? Gdzie radość z czerpania korzyści z długiego i żmudnego rozwoju naszego bohatera ? Przy wojowniku raczej tego doświaczymy. To chyba najgłupszy pomysł jaki Bethesda wpakowała do Obliviona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 12:31, scott napisał:

większe ale mam do przedmiotów i ich levelowania - np. deadryczne itd. powinny być trudniej
osiągalne a nie od już 25 lvl powszechnie dostępne co przy braku naprawdę fanych magicznych
rzeczy jest frustrujące.

Chyba na ok 10 lev byłem tak obładowany deadrycznmi przedmiotami że nie wiedziałem co z nimi robić. Są dostępne znacznie wcześniej niż na 25 lev. Chyba że coś innego miałeś na myśli :)
Co do artefaktów to kolejny mankament tej gry. Zdobywanie fajnych przedmiotów na pewno jakoś urozmaica rozgrywkę i jak dla mnie jest kolejną nieodłączną cześcią dobrego RPGa. Niestety o tym Bethesda równiez nie pomyślała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2007 o 15:15, hehe napisał:

Chyba na ok 10 lev byłem tak obładowany deadrycznmi przedmiotami że nie wiedziałem co z nimi
robić. Są dostępne znacznie wcześniej niż na 25 lev. Chyba że coś innego miałeś na myśli :)


chyba coś pomyliłeś - może to były dremorowe przedmioty (od deadr z otchłani) bo na 10lvl nie ma szans aby znaleźć taki item
dremorowe owszem ale one są dużo słabsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 15:09, hehe napisał:

Level scaling skuteczenie zabija przyjemność płynącą z rozwoju postaci, co jak dla mnie jest
nieodłączną cześcią dobrego PRGa.

Dużo w tym racji.Równie dobrze można pozbawić postać możliwości awansowania.Efekt będzie podobny.W Oblivion , największe różnice następujące w trakcie gry , to nowe bronie i pancerze pojawiające się wraz z osiagnięciem kolejnych leveli.Tylko , czy nowe wyposażenie ma być głównym celem do osiagnięcia w RPG? Mam nadzieję , że podniesienie poziomu trudności w ten sposób , okaze się eksperymentem , a nie standardem przyszłości.Mi pomysł się nie spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 15:15, hehe napisał:

Co do artefaktów to kolejny mankament tej gry. Zdobywanie fajnych przedmiotów na pewno jakoś
urozmaica rozgrywkę i jak dla mnie jest kolejną nieodłączną cześcią dobrego RPGa. Niestety
o tym Bethesda równiez nie pomyślała....


No niestety... Gracz nie ma motywacji do eksploracji kolejnej jaskini, gdzie znajdzie kolnejne identyczne śmierdzące skarpetki, kolejny identyczny zestaw potworków, kolejne identyczne tekstury... Może by tak jeszcze zostawić identyczny układ podziemi? Oczywiście dla dobra gracza, żeby przytłoczony różnorodnością świata nie dostał czasem zawrotu głowy;p Dlatego wiążę duże nadzieje z Shivering Isles gdzie zapowiada się całkowita zmiana klimatu i tego do czego przyzyczaił nas Oblivion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:12, ChrisBgnr napisał:

Dlatego wiążę duże nadzieje z Shivering
Isles gdzie zapowiada się całkowita zmiana klimatu i tego do czego przyzyczaił nas Oblivion...


Ale czytałem, że kwestia level scallingu jest rozwiązana identycznie jak w Oblivionie, więc dalej nie będzie po co łazić do podziemi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:19, SlimPole napisał:

Ale czytałem, że kwestia level scallingu jest rozwiązana identycznie jak w Oblivionie, więc
dalej nie będzie po co łazić do podziemi :]


Level scaling nie nic wspólnego z podziemiami :) Ale i tak nie ma po co do nich chodzić. Wszystkie są takie same, z żadną taką lokacją nie jest związana jakaś ciekawa hitoria i w żadnej nie ma nic ciekawego do odnalezienia. Wypadałoby zadać pytanie po co wogóle sa te lochy i podziemia ? Bo chyba nie tylko po to żeby się pochwalić ładną grafiką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować