Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Hm, widać zwiedziłaś tylko kilka z nich, w dodatku posiadając nie większy, niż 10lvl. Można tak stwierdzić, gdyż ja, po każdej eskapadzie do lochów, podziemi lub grobowca, wychodzę z itemkami, o wartości prawie 5k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2007 o 17:37, hehe napisał:

Level scaling nie nic wspólnego z podziemiami :) Ale i tak nie ma po co do nich chodzić. Wszystkie
są takie same, z żadną taką lokacją nie jest związana jakaś ciekawa hitoria i w żadnej nie
ma nic ciekawego do odnalezienia. Wypadałoby zadać pytanie po co wogóle sa te lochy i podziemia
? Bo chyba nie tylko po to żeby się pochwalić ładną grafiką :P


Ma, bo przedmioty znajdowane w podziemiach będą dalej zależne od levelu, tak samo przeciwnicy. Czyli nic ciekawego się tam pewnie nie znajdzie ;p. Ale patrząc na screeny z SE odnoszę wrażenie, że przynajmniej wyglądają lepiej niż te z czystego Obka. A zresztą przekonam się już jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:44, Probos napisał:

Hm, widać zwiedziłaś tylko kilka z nich, w dodatku posiadając nie większy, niż 10lvl. Można
tak stwierdzić, gdyż ja, po każdej eskapadzie do lochów, podziemi lub grobowca, wychodzę z
itemkami, o wartości prawie 5k.

Po pierwsze nie zwiedziłaś, tylko zwiedziłeś :/, a po drugie co mi po wartości tych przedmiotów. Mi chodziło o artefakty, jakieś nietypowe unikatowe bronie, zbroje itd a nie kolejny taki sam miecz czy topór. Wiedząc że na końcu takich lochów będzie czekała na mnie nagroda w postaci jakiegoś legendarnego przedmiotu, z przyjemnością do nich wejde, bo obecnie nie ma sensu zwiedzać tych lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 19:06, kamceg napisał:

SE, chyba chodziło Ci o SI - Shivering Isles:)


no tak, przeliterowałem się ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:37, hehe napisał:

> Ale czytałem, że kwestia level scallingu jest rozwiązana identycznie jak w Oblivionie,
więc
> dalej nie będzie po co łazić do podziemi :]

Level scaling nie nic wspólnego z podziemiami :) Ale i tak nie ma po co do nich chodzić. Wszystkie
są takie same, z żadną taką lokacją nie jest związana jakaś ciekawa hitoria i w żadnej nie
ma nic ciekawego do odnalezienia. Wypadałoby zadać pytanie po co wogóle sa te lochy i podziemia
? Bo chyba nie tylko po to żeby się pochwalić ładną grafiką :P


tekxtury są takie same ale układ inny - a może w gotchicu i innych grach jaskinie czymś więcej się różnią i wszystkie mają świetne ciekawe historie ?
conajmniej 1/3 znich powiązana jest questami - nie kótre słabe ale jest kilkanaście ciekawych
conajmniej 3/4 ma pułapki (jakoś nie wiele jest rpg które to mają) , tajemne przejścia itd -
nie wiem czy grałeś w tą grę więcej niż 10- 15 h - albo już jej nie pamiętasz,
cóż gram w nią juz 5 czy 6 raz i nadal nowe rzeczy odkrywam -
zgodzę się że pewne rzeczy są duplikatem innych - ale pokaż mi grę w której tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś te lokacje różnią się tylko układem. Można tam wejść raz, drugi, trzeci i na tym koniec. Po co wchodzić do kolejnej takiej samej lokacji skoro nic nowego w niej nie odkryjesz ani nic ciekawego w niej nie znajdziesz ? Wszędzie wszystko to samo. Może i wymagam zbyt wiele, ale przydałoby się jakies zróżnicowanie.
Bogatszy świat oferuje Chociaży Morrowind, NWN, że o BG nie wspomnę. Są tam pułapki sekretne przejścia itd jak ktoś lubi. W Oblivionie jak dla mnie przesadzili z ilością tych lochów i jaskiń. Jest ich za dużo wszystkie bliźniacze i wcale nie zachęcają do wejścia.

Dnia 11.05.2007 o 07:47, scott napisał:

cóż gram w nią juz 5 czy 6 raz i nadal nowe rzeczy odkrywam


Nie moge się oprzeć żeby zapytać : co można nowego odkryć w tej grze grając 6 raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2007 o 13:08, hehe napisał:


Nie moge się oprzeć żeby zapytać : co można nowego odkryć w tej grze grając 6 raz ?


zabawa - wolność świata - i różne klasy którymi gra jest naprawdę inna -
cóż podcodzi mi ta gra i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2007 o 14:25, scott napisał:


zabawa - wolność świata - i różne klasy którymi gra jest naprawdę inna -
cóż podcodzi mi ta gra i tyle

No cóż ze mna jest podobnie tylko ze ja przechodze gre 4 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miała miejsce polska premiera rozszerzenia do TES Oblivion pt. Shivering Isles. Polskie wydanie Shivering Isles oprócz płytki z dodatkiem zawiera również krążek ze spolszczeniem i ulotkę zawierająca podstawowe informacje nt. pomocy technicznej. Zgodnie z obietnicami cała przygodę można rozegrać w wersji oryginalnej - po angielsku - lub instalując łatkę spolszczającą - po polsku. Dołączenie łatki na osobnej płycie pozwala mieć nadzieję, że Cenega udostępni sam patch polonizujący, tak jak to miało miejsce w przypadku podstawowej wersji Obliviona. Niestety podobnie jak w przypadku polskiego wydania Knights of the Nine i tym razem w skład zestawu nie wchodzi ani instrukcja, ani mapka czy podobny gadżet.

Tekst skopiowany z AW -- www.oblivion.pl
Dzisiaj nie kupię - ale postaram się w tym tygodniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko. Podczas około pierwszych 30 minut gry w Obliviona gra chodzi płynnie, jednak dalej co jakiś czas łapie zadyszkę i chodzi niewyraźnie przez kilkanaście sekund. Czym może być to spowodowane? Temperaturą karty graficznej? Jeśli ktoś wie co może to być, bądź jak się z tym rozprawić, bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 15:51, Probos napisał:

To jest chyba normalka, jeżeli bardzo Cię to denerwuje, to wyłącz Cienie, oraz obniż shadery
i będzie OK ;)


No ja bym taki pewny nie był czy to normalka... Jeżeli przez AŻ 30 minut wszystko jest oki to faktycznie coś może być nie tak...

-> Yamamoto - czy tak się dzieje tylko na Oblivionie? Czy masz podkręcaną kartę gaficzną/procesor? Ile masz Ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 15:28, Yamamoto napisał:

Witam! Mam pytanko. Podczas około pierwszych 30 minut gry w Obliviona gra chodzi płynnie, jednak
dalej co jakiś czas łapie zadyszkę i chodzi niewyraźnie przez kilkanaście sekund. Czym może
być to spowodowane? Temperaturą karty graficznej? Jeśli ktoś wie co może to być, bądź jak się
z tym rozprawić, bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam

pierwsze 30 minut gry to lochy czyli teren zamknięty, który nie musi się tak bardzo doczytywać. Potem jest teren otwarty a przy nim co jakiś czas gra zwalnia żeby się doczytać. Radzę:
-wyłączyć odległy teren, drzewa, budynki
-zmniejszyć zasięg pojawiania się obiektów
-wyłączyć cienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba, że chodzi o pierwsze 30 minut grania ogólnie od jakiegoś późniejszefo momentu. Wtedy to albo coś nie tak ze sprzętem, albo masz za słaby sprzęt (polecam wtedy Oldbliviona www.oldblivion.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 16:53, Madt napisał:

pierwsze 30 minut gry to lochy czyli teren zamknięty, który nie musi się tak bardzo doczytywać.


Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o pierwsze 30 min o włączenia gry, niezależnie od miejsca w jakim jestem.
Mój komputer to :
Athlon Barton @2500mhz (nie kręcony)
GF 6800GS 256/256
1280 MB ram
chyba nic więcej nie potrzeba pisać?

Kiedyś (przed reinstalacją systemu) nie miałem podobnych problemów.


Teraz z innej beczki. Zakosiłem ciekawy przedmiot, a konkretnie Tarcze Czarnego Lasu. Kosztuje 240. I tu mam pytanko : Czy mam to odłożyć, bo może to być potrzebne do wykonania jakiegoś questa w przyszłości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować