Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Ja tam często używałem koni bo jakoś chciałem się wczuć w klimat i nimi przemierzałęm Tamriel. Tylko jeśli musiałęm gonićna 2 koniec mapy to używałem mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za dwoma pierwszymi razami w ogóle nie używałem szybkiego podróżowania - jak dla mnie ono wraz ze strzałką są okrutnym uproszczeniem w stosunku do Morrowinda, jednak przy kolejnych podejściach zacząłem szybko podróżować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć trzeba przyznać że w morrowindzie było to niekiedy przegięte, tzn. jak isę błądziło kilka godzin po pustkowiach szukając pchły(sic!) lub teleportu(magom było łatwiej bo mieli ten czar ale ja grałem warriorem ). Mnie to denerwowało też że nawet jak znajdziesz jakieś miasto to nie we wszystkich są te rzczy. W obku jest to dobre że naraszcie można wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 20:24, kamceg napisał:

Ja za dwoma pierwszymi razami w ogóle nie używałem szybkiego podróżowania - jak dla mnie ono
wraz ze strzałką są okrutnym uproszczeniem w stosunku do Morrowinda, jednak przy kolejnych
podejściach zacząłem szybko podróżować:P


Ja na początku w ogóle nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak szybka podróż :D
Przejście z jednego końca mapy do drugiego zajmował mi ponad pół godziny, gdy się o tym dowiedziałem bardzo mi to przyspieszyło gre.
Moim zdaniem nie niszczy to klimatu gry ale lepsze były łaziki z Morrowinda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj prawda, jeszcze jak włączyła się muzyczka z menu, a ja zawsze chciałem odwiedzić wszystkie grobowce po drodze ;) Na początku, jak dostałem Morrowinda w wieku niecałych 12 bodajże lat, bałem się do nich wchodzić :P Ale po jakimś czasie, lęk przeszedł ;)
Pozdrawiam
Probos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 20:30, Warrior Within napisał:

Choć trzeba przyznać że w morrowindzie było to niekiedy przegięte, tzn. jak isę błądziło kilka
godzin po pustkowiach szukając pchły(sic!) lub teleportu(magom było łatwiej bo mieli ten czar
ale ja grałem warriorem ). Mnie to denerwowało też że nawet jak znajdziesz jakieś miasto to
nie we wszystkich są te rzczy. W obku jest to dobre że naraszcie można wybrać.

Właśnie, że nie, kazdy mógł uzywac zwojów przenoszących do najblizszej światyni., a tam zawsze były łaziki. Czar oznaczenie i przeniesienie dostępny nawet w miksturach. Gra jest bardzo rozbudowana i długo trwa zanim się ją dobrze pozna. Dla niesierpliwych - masa pluginów uproszcających gre aż do nieprzyzwoitości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No np: konie nie są potrzebne do dojechania do miasta ,bo wystarczy ,że naciśniesz na mapęi wczytuję cię do miasta więc konie są potrzebne tylko do zwiedzania fortów lub jaskiń itd ale nawet dobrze chociaż ,że są.Tylko szkoda ,że nie można mieć miecza i jechać na rumaku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 09:34, gorn63 napisał:

A ja wolę podróżować i zwiedzać lokacje:P


jak już przeszedłem fabułę i misje poboczne to sobie chodziłem od jaskini do fortów i też je zwiedzałem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!!! Mam problem w Oblivionie:( Otóż chciałem kupić sobie nowy dom w Skingradzie (ten najdroższy) wiec poszlem do Zamku Skingrad tam zagadalem do jakiejs babki i ona powiedziala ,że sprzedaża domow zajmuje sie jakis Shum gro-yaruk(czy jakos tak, taki ork). No to szukam go a nigdzie go nie ma , zielony znacznik na mapie pokazuje,że jest na moście prowadzacaym do zamku, ale tam nikogo nie ma...Czy ktoś wie gdzie on może być??Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:55, Mixon1988 napisał:

Siema!!! Mam problem w Oblivionie:( Otóż chciałem kupić sobie nowy dom w Skingradzie (ten najdroższy)
wiec poszlem do Zamku Skingrad tam zagadalem do jakiejs babki i ona powiedziala ,że sprzedaża
domow zajmuje sie jakis Shum gro-yaruk(czy jakos tak, taki ork). No to szukam go a nigdzie
go nie ma , zielony znacznik na mapie pokazuje,że jest na moście prowadzacaym do zamku, ale
tam nikogo nie ma...Czy ktoś wie gdzie on może być??Z góry dzięki


Zaczekaj kilka godzin to tam przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:55, Mixon1988 napisał:

Siema!!! Mam problem w Oblivionie:( Otóż chciałem kupić sobie nowy dom w Skingradzie (ten najdroższy)
wiec poszlem do Zamku Skingrad tam zagadalem do jakiejs babki i ona powiedziala ,że sprzedaża
domow zajmuje sie jakis Shum gro-yaruk(czy jakos tak, taki ork). No to szukam go a nigdzie
go nie ma , zielony znacznik na mapie pokazuje,że jest na moście prowadzacaym do zamku, ale
tam nikogo nie ma...Czy ktoś wie gdzie on może być??Z góry dzięki

niestety on czasem znika (np: quest gildii złodzieji) i się nie pojawia - możesz czekać do "usranej i śmierci" i się nie pojawi -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie co Do Obliviona xD
Czy po Knights of the Nine, Shivering Isles są zapowiedziane nowe dodatki? Bo kończę dodatek i będzie mi smutno bez nowych misji :D

Patrzałem na Gry-Online... nic.Inne źródła też mi nic nie "mówią" :P

Z góry THX ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Betheasda oświadczyła, że żadnych nowych dodatków już nie będzie. Chociaż, jak to zwykle bywa, oświadczenia mogą być błędne;) Jednak moim zdaniem następną grą z serii "Starszych Zwojów" będzie jej piąta część. To na co jeszcze można liczyć, jeżeli chodzi o Obliviona, to mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań co do dodatków do Oblivion''a (chodzi mi o pudełkową wersję Knights of the Nine), a mianowicie:
1. Czy po zainstalowaniu ww. dodatku będę mógł zagrać stworzoną już wcześniej postacią, którą grałem w podstawową wersję Oblivion''a?
2. Czy aby rozpocząć główny wątek Knights of the Nine muszę najpierw ukończyć wszystkie zadania główne z Oblivion''a?
3. Czy w ogóle warto? ;)

PS. Sorki, jeśli to już było, ale nie chce mi się przeglądać tych kilkuset stron, a wyszukiwarka mi jakoś nie chce dzisiaj szukać ;( A poza tym nie jestem na bieżąco w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 16:32, 8bit napisał:

1. Czy po zainstalowaniu ww. dodatku będę mógł zagrać stworzoną już wcześniej postacią, którą
grałem w podstawową wersję Oblivion''a?


Tak, będziesz mógł zagrać postacią, którą grasz/grałeś :)

Dnia 08.08.2007 o 16:32, 8bit napisał:

2. Czy aby rozpocząć główny wątek Knights of the Nine muszę najpierw ukończyć wszystkie zadania
główne z Oblivion''a?


Nie. Gdy zainstalujesz Knights of the Nine to po włączeniu gry dostaniesz kilka wiadomości i będziesz mógł grać dalej :)

Dnia 08.08.2007 o 16:32, 8bit napisał:

3. Czy w ogóle warto? ;)


Moim zdaniem tak, ale chyba bardziej opłaca się kupić Shivering Isles, gdyż dodaje nowy obszar (i to dość spory), nowych przeciwników, nowe czary, bronie, zbroje itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować