Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

to z forum Adamantytowej Wieży:

>>
Witam,
to ze mną rozmawiał Laures, jestem pracownikiem Cenegi. postaram sie odpowiedziec wam na wszystkie pytania:
1) wersji PL nie będzie bo niestety Take 2 jest taką firma jak każdy widzi i boją się dać komuś kod źródłowy. Niezgodzili się na nizsza cenę (najwyraźniej procesy sądowe o San Andreas dużo ich kosztowały). Mielismy wybór: albo wydać w wersji angielskiej blisko terminu premiery, albo czekać minimum 8 miesięcy na zgodę take 2 i spolszczenie gry.
2) czemu nie ma tego na stronie Cenegi: bardzo proste, nie chcemy zapeszac, zapeszaliśmy tak z san andreas i co?? i nie będzie jej w tym roku w polsce. Powiem wam tylko ze na 90% gra będzie wydana w listopadzie. 10% ze take 2 znów jakiś powód wymyśli.

Oprócz obliviona w listopadzie wyjdą następujące tytuły w wersji ENG od Take 2:
- cywilizacja 4
- serious sam 2

Jeśli macie jakieś dalsze pytania to zapraszam
<<

dalej jest kawałek dyskusji i komentarz o CDP ;]

>>
a tak na marginesie: zobaczycie rewolucje 23 listopada, zmienimy rynek.
<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 13:05, KrzysztofMarek napisał:

W takim razie życzę Ci, żeby wszystkie Twoje ulubione gry, w tym Oblivion, wychodziły
tylko po francusku.

Gdyby tak bylo, uczylbym sie francuskiego.
Angielskiego nauczylem sie w duzej mierze dzieki podrecznikom do PnP RPG, ktorych we wczesnych latach 90tych nie bylo zbyt duzo po polsku. Czyli wlasnie dzieki temu, ze "wszystkie moje ulubione gry" wychodzily w jezyku, ktorego nie znalem.

Dnia 12.10.2005 o 13:05, KrzysztofMarek napisał:

Nie każdy ma zdolności językowe, ja nigdy nie miałem
trudności z nauką przedmiotów ścisłych a z językami zawsze miałem i to duże. I to ma świadczyć o mojej >ciemnocie?

Oczywiscie, ze nie. Chodzilo mi o to (i moim zdaniem jest to jasne), ze wielu ludzi nawet nie zadaje sobie trudu, by pouczyc sie jakiegos jezyka.

Nikogo nie chcialem personalnie urazic. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 21:41, Elwro napisał:

> /.../
Nikogo
nie chcialem personalnie urazic. Pozdrawiam!


Ależ ja wcale nie czuję się urażony! To była tylko wymiana poglądów; zresztą może się okazać, że będę zmuszony kupić francuską wersję Obliviona, prawdopodobnie polskiej nie będzie. Też pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:15, Velociraptor napisał:

No nie oni chyba sobie żartują - nie będzie polskiej wersji (oczywiście kinowej) Obliviona???:/ To jakiś absurd! :S


przeciez wygląda na to że to nie wina Cenegi tyl;ko polityki take 2, pewnie CDP miałby ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego:( mają sie starac a nie miec wszystko w tyłku wiem ze to nie ich wina , ale jak to mozliwe ze nie bedzie gry po polsku i to taaaakiej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie poprzednie czesci Obliviona, ale jesli postacie w tejze grze beda rodem ze Star Treka tak jak to mialo miejce w Morrowindzie to naprawde bede musial sobie odpuscic te gre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:11, upiordliwy napisał:

!@#$%^&*() !@# CENEGA!

Nigdy więcej nie kupięgry Cenegi jeśli nie spolszczą Obliviona. Co za chłam...Lem i Cenega to
porażka polskiego rynku!

Rozumując twoim tokiem myślenia mogę napisać coś takiego:
CDP to chłam, a nie firma! Nie spolszczyli WoW''a! I jeszcze żądają za niego 200 zł! I aż 50-60 zł abonamentu! Co to za firma, która zdziera z klientów?!

To oczywiście była ironia, a nie moja opinia, ale jak widać ciężko niektórym choć troche się zając problemem z drugiej strony.
LEM nie jest porażką polskiego rynku, co więcej zrobił zapewne więcej niż CDP, dlatego, że CDP wydaje często gry firm przychylnych polskiemu rynkowi, a LEM wydaje gry Activision i Lucas Arts, które wręcz olewają polski rynek i to, że np. CoD2 będzie spolszczony lub The Movies jest OGROMNĄ zasługą LEM''a, CDP miało by te same problemy i nie sądze by chociarz CoD1 spolszczyli.

Cenega zaś nie ma łatwego orzecha do zgryzenia z Take2, ale niestety by to odkryć trzeba troche użyć swojej łepetyny i poczytać stosowne rzeczy... min. posty w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:34, Widek napisał:

No i co z tego:( mają sie starac a nie miec wszystko w tyłku wiem ze to nie ich wina , ale jak to mozliwe ze nie bedzie
gry po polsku i to taaaakiej:(


Nie czytaj tego co ci się podoba tylko CAŁE wiadomości. Oblivion ma dostać łatkę SPOLSZCZAJĄCĄ, która zostanie wydana po premierze gry. A argumenty typu, to ich wina, nie nasza itp. stosowało CDP w stosunku do ATARI tylko jak widać mało kto to pamięta... Ach ta skleroza wśród graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:42, BajteK_ napisał:

Bardzo lubie poprzednie czesci Obliviona, ale jesli postacie w tejze grze beda rodem ze Star Treka tak jak to mialo miejce
w Morrowindzie to naprawde bede musial sobie odpuscic te gre...


Tego to nie rozumiem. Oblivion, to całkiem nowa gra, nie kontynuacja. Jeśli jednak uznać ją za kontynuację, to poprzednią jej częścią był Morrowind właśnie. To Morrowind podobał Ci się, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion musi wyjść na gwiazdkę!!! Co ja potem będę robił w czasie ferii zimowych??? :(

niech już nawet będzie wersja angielska... chociaż to rzeczywiście jest skandal :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 15:00, KrzysztofMarek napisał:

Tego to nie rozumiem. Oblivion, to całkiem nowa gra, nie kontynuacja.

Wiem o tym, ale to nie znaczy, ze postacie beda wygladac calkiem inaczej.
>(...)To Morrowind podobał Ci się, czy nie?
Podobal, ale bardzo denerwowaly mnie wlasnie te postacie, ktore bardzo przypominaly mi Star Trek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:42, BajteK_ napisał:

Bardzo lubie poprzednie czesci Obliviona [...]

Szkoda tylko, ze Oblivion NIE MA poprzednich czesci ^^. W koncu to tylko podtytul dla czwartej czesci (nie liczac dodatkow) serii The Elder Scrolls ;)

No coz. Zostalo niewiele ponad niesiac do premiery. Jesli wszystkie zapowiedzi producentow sie sprawdza (taaa, te zapowiedzi ;P. Kazda gra jest zapowiedziana jako rewolucja :D. Choc Bethesda raczej nie rzuca slow na wiatr i kazda kolejna odslona byla coraz lepsza :)) to mysle, ze mam juz zajety czas na najblizsze JAKIEKOLWIEK wolne chwile :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 15:07, Piotrek K. napisał:

> Bardzo lubie poprzednie czesci Obliviona [...]
Szkoda tylko, ze Oblivion NIE MA poprzednich czesci ^^. W koncu to tylko
podtytul dla czwartej czesci (nie liczac dodatkow) serii The Elder Scrolls ;)

No coz. Zostalo niewiele ponad niesiac do
premiery. Jesli wszystkie zapowiedzi producentow sie sprawdza (taaa, te zapowiedzi ;P. Kazda gra jest zapowiedziana jako
rewolucja :D. Choc Bethesda raczej nie rzuca slow na wiatr i kazda kolejna odslona byla coraz lepsza :)) to mysle, ze mam
juz zajety czas na najblizsze JAKIEKOLWIEK wolne chwile :P


W grudniu dopiero wychodzi gra i jest to data zachodnia, co prawda Take 2 tego nie potwierdziło, ale min. GameStop przesuneło premiere gry na grudzień, więc Polacy nie dostaną tej gry z tak wielkim opóźnieniem jak się wydawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 15:06, BajteK_ napisał:

> Tego to nie rozumiem. Oblivion, to całkiem nowa gra, nie kontynuacja.
Wiem o tym


o czym wy wogóle mówicie? :)

znacie serię Wizardry? Znacie serię Might&Magic?

TO JEST SERIA: "The Elder Scrolls" :)


dla zasady powiem że Wizardry doszło do numeru 8, M&M 9, a TES do "IV"

TES: Arena
TES: Daggerfall
TES: Morrowind (+dodatki)
TES: Oblivion

po prostu nie stosuje się w tym przpadku numerków tylko podtytuły :) zamiast jak w M&M mówić "grałeś w siódemkę" mówi się "grałeś w morrowka?" (inaczej "w trójkę" ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaach :)
Might and magic... Jedyne gry (no i jeszcze Gothic) lepsze od Morrowinda :)

Ciekawe co będzie lepsze... Gothic III czy Oblivion... To dla mnie najbardziej oczekiwane tytuły. (no i jeszcze to co związane z MM... czyli HoMM i DMoMM, ale to się nie zapowiada dobrze :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 15:18, KHRoN napisał:

> > Tego to nie rozumiem. Oblivion, to całkiem nowa gra, nie kontynuacja.


Seria owszem, to wiemy. Tylko Oblivion nie jest kontynuacją Morrowinda, tak, jak Gothic II jest kontynuacją Gothic''a I. Jeśli uważasz inaczej, to powiedz mi, która postać z Daggerfall została tym więźniem, zwolnionym z rozkazu cesarza w Morrowindzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha :) no to się nie zroumieliśmy :) bo ja miałem na myśli "kontynuację serii" :)

... w Falloucie 2 też nie gramy "vault dwellerem" tylko "czołzen łanem" ;] Obek to po prostu kolejna gra opowiadająca o świecie TES... M&M też nie były z sobą połączone o ile mnie pamięć nie myli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować