Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2006 o 17:04, Darkstar181 napisał:

Nie mowie o tobie...

Sorki myślałem że o mnie:))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:54, artur 666 napisał:

no to nie 1900 LOL a gdzie obudowa, a gdzie odtwarzacz cd/dvd to jzu masz te 2300 tylko zastanawiam
sie nad moim sprzetem czy przlplacilem, jesli tak to o ile, czy zapalcielm dobrze, informatycy
mowia ze dobrze a uwierz mam ich troche... a jesli uwazasz ze jestes madrzejszy niz zimoki
z Microsfotu(5osob) pracuajcy tam 1 6 lat, inni gdzies tez tak no to szacun...

:>
czytaj posty ze zrozumieniem, ok? od samego poczatku nigdzie nie napisalem, ze cena jest za calego kompa... na poczatku napisales ile zaplaciles i wymieniles sprzet, ale nigdzie nie bylo mowy o calym kompie, az do teraz - ja odnioslem cene tylko do tych rzeczy co wypisales i za ta sama cene wymienilem lepszy sprzet i tyle.
skoro, za calego kompa tyle dales, to brzmi juz znacznie lepiej, choc z wlasnego doswiadczenia wiem, ze 6600gt jest lepszy od x700...
(co do tekstow o madrosci sumarycznej pieciu ziomkow z MS pracujacych tam w sumie przez ponad pol wieku to mozesz nimi tylko ''kolegow z piaskownicy'' przekonac :> nie watpie, ze jesli rzeczywiscie istnieja, to znaja sie na tym co robia (albo i nie ;-]) ale tutaj na forum takie teksty sa raczej smieszne niz wiarygodne :>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze i sa nieiarygodne ale wytarczy ze znam jednego a on zna innych i mnie zapoznal przed kupnem kompa i sprawdzili szybciutko mi wszystko i dali odp. tak cena za caly komputer opocz monitora rzecz jasna, pozatym napisalem wyzej moja karte... a i o czym mowisz ze pixel shader 3?? o ile sie nie myle to 6 lub 8!!!!!!!! cos tam pisze ja sam w tej dziedzinie mistzrem nie jestem mam od tego ludzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:52, Arclight napisał:

Nie będzie. Różnica między PS 2.0 a 3.0 jest mało widoczna. Zresztą na 6600GT nie pograsz na
max detalach...

nie chodzi o wyglad, ale o szybkosc dzialania, oblivion bedzie wykorzystywal shadery do wersji 3.0, wiec karta ktora potrafi je obsluzyc bedzie dzialac troche szybciej... co do max detali i 6600gt to tego jeszcze nie wiemy, niewykluczone, ze ze wszystkimi efektami (ale bez wygladzania krawedzi i innych takich) spokojnie sie pogra w rozdz. 800x600 albo nawet 1024x768 - zreszta zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 17:21, artur 666 napisał:

a i o czym mowisz ze pixel shader 3?? o ile sie nie myle to 6 lub 8!!!!!!!!

chodzi o wersje PS, a nie o liczbe jednostek je przetwarzajacych... x700 ma PS w wersjo 2.0, natomiast 6600gt w wersji 3.0 - oblivion wykorzystuje PS do wersji 3.0, o ile roznica w wygladzie nie powinna miec raczej miejsca, to w szybkosci dzialania juz ma to znaczenie, na korzysc 6600gt...

Dnia 19.02.2006 o 17:21, artur 666 napisał:

cos tam pisze ja sam w tej dziedzinie mistzrem nie jestem mam od tego ludzi.:)

wiec jesli jestes z ich uslug zadowolony, to chyba pozostaje tylko z tego sie cieszyc ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy tak: Gra wyjdzie i ja ja kupie specjalnie aby zobaczyc jak chodzi!! i jak bedzie dzialac max detale all max to dajesz dyche jak nie to ja tobie!:D ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 17:29, artur 666 napisał:

Zrobimy tak: Gra wyjdzie i ja ja kupie specjalnie aby zobaczyc jak chodzi!! i jak bedzie dzialac
max detale all max to dajesz dyche jak nie to ja tobie!:D ok?

no chyba nie masz zamiaru zakladac sie ze swoim wlasnym monitorem? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 17:09, artur 666 napisał:

Wiec na nastepny raz czeba pomyslec nim sie cos powie!!!!!!!! i moge powiedziec tez ze sie
osmieszyliscie


Ech.... GF6600GT ma 12 potoków renderujących. X700 tylko 8 potoków.

Dnia 19.02.2006 o 17:09, artur 666 napisał:

chodzi o wersje PS, a nie o liczbe jednostek je przetwarzajacych... x700 ma PS w wersjo 2.0, natomiast 6600gt w wersji 3.0 - oblivion wykorzystuje PS do wersji 3.0, o ile roznica w wygladzie nie powinna miec raczej miejsca, to w szybkosci dzialania juz ma to znaczenie, na korzysc 6600gt...


Wiele gier wykorzystuje PS 3.0, co nie znaczy, że karty z PS 3.0 będą działać szybciej. Po prostu na kartach z 2.0 efekty nie będą dostępne, co nie oznacza, że gra będzie działać wolniej! Wręcz przeciwnie rzekłbym.

Ale offtop zrobiliśmy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 15:57, artur 666 napisał:

dalem miesiac temu i ten geforce 6600gt jest o wiele gorszy od radeona x700 moj kumpel z microsoftu
sprawdzal wydajnosc! i na moim sprzecie obvilion powinien latac a nie chodzic!


O tym na jakim sprzęcie powinien Oblivion chodzić to może zapewniać kumpel z Bethesdy tudzież jej partnerów biznesowych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 18:23, Seldon napisał:

> dalem miesiac temu i ten geforce 6600gt jest o wiele gorszy od radeona x700 moj kumpel
z microsoftu
> sprawdzal wydajnosc! i na moim sprzecie obvilion powinien latac a nie chodzic!

O tym na jakim sprzęcie powinien Oblivion chodzić to może zapewniać kumpel z Bethesdy tudzież
jej partnerów biznesowych. ;)


Nikt Nie moze zapewnic bo sie wymagania zawsze zmieniaja i w kazdej grze:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 17:43, Arclight napisał:

Wiele gier wykorzystuje PS 3.0, co nie znaczy, że karty z PS 3.0 będą działać szybciej. Po
prostu na kartach z 2.0 efekty nie będą dostępne, co nie oznacza, że gra będzie działać wolniej!
Wręcz przeciwnie rzekłbym.

mylisz sie :> sek w tym, ze wersja PS3.0 nie wprowadza ZADNYCH nowych efektow w porownaniu do PS2.0 :o
wersja PS3.0 zawiera optymalizacje kodu i ma za zadanie zwiekszyc wydajnosc przetwarzania w przypadku korzystania z jednostek cieniowania wierzcholkow i pixeli...
ujmujac to w inne slowa: jesli gra zawiera duzo efektow napisanych pod wersje PS3.0 (jak oblivion) to na kartach obslugujacych PS3.0 bedzie dzialac szybciej niz kartach z PS2.0 - natomiast roznic w jakosci nie powinno byc ZADNYCH, bo jak wspomnialem, PS3.0 wprowadza optymalizacje wydajnosci, a nie dodatkowe efekty... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 18:33, trollf napisał:

wersja PS3.0 zawiera optymalizacje kodu i ma za zadanie zwiekszyc wydajnosc przetwarzania w
przypadku korzystania z jednostek cieniowania wierzcholkow i pixeli...
ujmujac to w inne slowa: jesli gra zawiera duzo efektow napisanych pod wersje PS3.0 (jak oblivion)
to na kartach obslugujacych PS3.0 bedzie dzialac szybciej niz kartach z PS2.0 - natomiast roznic
w jakosci nie powinno byc ZADNYCH, bo jak wspomnialem, PS3.0 wprowadza optymalizacje wydajnosci,
a nie dodatkowe efekty... :>


Co do twojej wypowiedzi to bym się kłócił.Widziałem porównanie dwóch takich samych obrazków ze Splinter Cella 3 (PS 2.0 i PS 3.0) i wydać było naprawdę dużą różnicę.Oczywiście zawiera optymalizację kodu ale wprowadza między innymi bardziej zaawansowaną jednostkę Bump Maping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 11:32, YahooPL napisał:

Co do twojej wypowiedzi to bym się kłócił.Widziałem porównanie dwóch takich samych obrazków
ze Splinter Cella 3 (PS 2.0 i PS 3.0) i wydać było naprawdę dużą różnicę.Oczywiście zawiera
optymalizację kodu ale wprowadza między innymi bardziej zaawansowaną jednostkę Bump Maping.

roznica jest taka, ze wszystkie efekty mozna zrobic na drodze programowej, lecz wymaga to sporej mocy obliczeniowej kompa - poprzez znaczne polepszenie wydajnosci w przetwarzaniu shaderow i sprzetowego odciazenia CPU od obliczen graficznych zwiazanych z roznymi efektami, shadery 3.0 umozliwiaja uzyskanie dodatkowych efektow, ktore wczesniej nie byly przez programistow wykorzystywane, bo wiekszosc komputerow nie byla by w stanie ich ''udzwignac'' z oczekiwana plynnoscia... wiec wszystko zalezy od konkretnej gry - jedna pozycja moze byc napisana pod PS3.0, wizualnie nie roznic sie niczym na kartach z PS2, ale dzialac szybciej pod PS3.0, a inna gra moze zawierac nowe efekty, ktore ze wzgledow wydajnosciowych zostana wylaczone na kartach z PS2.0 i beda widoczne tylko na PS3.0, ale przyczyna obecnosci tych nowych efektow nie jest to, ze PS3.0 je w jakis sposob ''dodaje'', lecz wydajnosc przetwarzania PS3.0 na nie ''pozwala'', i o to wlasnie mi chodzilo :>
co do tej bardziej zaawansowanej jednostki Bump Mapping to nie jestem tego pewien... chyba jak juz to chodzi o dodanie czegos takiego jak ''vertex texture'', czyli mozliwosci nakladania sie do 4 tekstur na siebie (displacement mapping, efekty czasteczkowe i inne takie) - za pomoca tego efektu zapewne zrobili te fajne wypule i wklesle kamienie na scianach w lochu w OB - jednak niestety nie wiem jak bedzie to wygladac na roznych kartach, czy majac grafe z PS2.0 bedziemy widziec ''plaskie'' sciany, albo widziec to samo co na PS3.0 ale z mniejsza iloscia FPS? hm, pozostaje nam tylko troche czekac, by sie o tym przekonac... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 16:33, trollf napisał:

> Co do twojej wypowiedzi to bym się kłócił.Widziałem porównanie dwóch takich samych obrazków

> ze Splinter Cella 3 (PS 2.0 i PS 3.0) i wydać było naprawdę dużą różnicę.Oczywiście zawiera

> optymalizację kodu ale wprowadza między innymi bardziej zaawansowaną jednostkę Bump Maping.

roznica jest taka, ze wszystkie efekty mozna zrobic na drodze programowej, lecz wymaga to sporej
mocy obliczeniowej kompa - poprzez znaczne polepszenie wydajnosci w przetwarzaniu shaderow
i sprzetowego odciazenia CPU od obliczen graficznych zwiazanych z roznymi efektami, shadery
3.0 umozliwiaja uzyskanie dodatkowych efektow, ktore wczesniej nie byly przez programistow
wykorzystywane, bo wiekszosc komputerow nie byla by w stanie ich ''udzwignac'' z oczekiwana
plynnoscia... wiec wszystko zalezy od konkretnej gry - jedna pozycja moze byc napisana pod
PS3.0, wizualnie nie roznic sie niczym na kartach z PS2, ale dzialac szybciej pod PS3.0, a
inna gra moze zawierac nowe efekty, ktore ze wzgledow wydajnosciowych zostana wylaczone na
kartach z PS2.0 i beda widoczne tylko na PS3.0, ale przyczyna obecnosci tych nowych efektow
nie jest to, ze PS3.0 je w jakis sposob ''dodaje'', lecz wydajnosc przetwarzania PS3.0 na nie
''pozwala'', i o to wlasnie mi chodzilo :>
co do tej bardziej zaawansowanej jednostki Bump Mapping to nie jestem tego pewien... chyba
jak juz to chodzi o dodanie czegos takiego jak ''vertex texture'', czyli mozliwosci nakladania
sie do 4 tekstur na siebie (displacement mapping, efekty czasteczkowe i inne takie) - za pomoca
tego efektu zapewne zrobili te fajne wypule i wklesle kamienie na scianach w lochu w OB - jednak
niestety nie wiem jak bedzie to wygladac na roznych kartach, czy majac grafe z PS2.0 bedziemy
widziec ''plaskie'' sciany, albo widziec to samo co na PS3.0 ale z mniejsza iloscia FPS? hm,
pozostaje nam tylko troche czekac, by sie o tym przekonac... :>


no i wam ja powiem:) jeszcze sprawdze te moje pixel shadery jaki mam dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze to kolejny post z rzedu ale chcialem byc 1000:) Teray w srode albo czw ma przyjsc Morrowind i se przejde:) i zobaczymy coz to za gierka, mowia ze fajna!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować