Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Niektóre mody "kłócą" się z Polską wersją ale takie poprawiajace textury to raczej nie. Bo ja kiedyś sobie zainstalowałem moda "open cites complete" dzięki któremu do miast mozna wchodzic bezpośrednio i mozna tam wjechać na koniu. No i jak podeszłem do Brumy to te wieże strażnicze przy bramie (której nie było) raz się pojawiały a raz znikały. I w ogóle jak czasmi wchodziłem do jakiegoś sklepu to textury szalały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - o to właśnie mi chodziło. Co prawda mogłem sam poszuka, ale liczyłem, że ktoś mi poda coś sprawdzonego - i doliczyłem się^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:22, kamceg napisał:

Wielkie dzięki - o to właśnie mi chodziło. Co prawda mogłem sam poszuka, ale liczyłem, że ktoś
mi poda coś sprawdzonego - i doliczyłem się^^


Lol, kamceg, sam wczoraj sobie poprawiałem textury :D
Poszło niebo, kanały, podziemia. Ogólnych nie ruszałem bo za pokazem slajdów nigdy ni e przepadałem. Walnąłem jeszcze NUDny patch ;) poprawa textur (jakoś tylko u kobiet znalazłem) i mega poprawa u Argonian. Wynik jest taki że mężczyzna Argonianim wygląda naprawdę dobrze, a kobieta ma jakieś duże łuski (nie ma tu drugiego dna jakby cp ;) Teraz naprawdę ślicznie wyglądają ^_^. A teraz bawię się z modami dającymi lepsze efekty spell''i i nowe spell''e. Wynikiem są angielskie nazwy spell''e z polskimi opisami :D

Mam jeszcze takie pytanko - czy jak instaluje nowe lokacje to czy istnieje możliwość że dwie takie same będą w tym samym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:43, Bodasz napisał:

Mam jeszcze takie pytanko - czy jak instaluje nowe lokacje to czy istnieje możliwość że dwie
takie same będą w tym samym miejscu?

moze tak byc... ale to akurat zalezy od konkretnych modow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:43, Bodasz napisał:

i mega poprawa u Argonian. Wynik jest taki że mężczyzna Argonianim wygląda naprawdę dobrze, a kobieta ma
jakieś duże łuski (nie ma tu drugiego dna jakby cp ;)


A możesz zarzucić linkiem bądź nazwą tego moda? Bo gram Argonianem, więc może by się przydał. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to te same o których mówi Bodasz ale ja używam tych modów(również upiększają Argonian):

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=3309

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2108

ewentualnie zamiast pierwszego moda możesz użyć tego:

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=1983

P.S: Co się stało z tessource??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietam, ze szukajac kiedys w sieci moda zwiekszajacego rozdzielczosc tekstur trafilem na prawdziwe cudenko - paczke z podmienionymi modelami chyba calej flory w grze(nie tylko rosliny "zbieralne" ale tez pnie drzew, krzaki, zwykle trawsko). wygladalo to wrecz fotorealistycznie. teraz niestety nie moge tego znalezc. jesli ktos wie o co chodzi, bylbym bardzo wdzieczny za linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Tessourca miałem tam konto i ściągnąłem wiele modów:/No ale jak napisałeś wszystko ma się dobrze potoczyć więc jestem pełen nadzieji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 21:17, Gall historyk napisał:

Szkoda mi Tessourca miałem tam konto i ściągnąłem wiele modów:/No ale jak napisałeś wszystko
ma się dobrze potoczyć więc jestem pełen nadzieji:)

no mnie tez troche tego szkoda, zwlaszcza, ze moje mody z TESSource sciagano w sumie ponad 50,000 razy, a Actors In Charge przez tydzien byl na drugim miejscu w TOP 150 ;]

tak czy inaczej tutaj jest wastek na oficjalnym:
http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=755183&st=0&start=0
(w pierwszym poscie sa linki do wersji roboczej nowej stronki - miejmy nadzieje, ze powstanie jak najszybciej ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie te mody :)
A czy u Ciebie też występuje problem że kobieta u Argonian m jakieś takie duże łuski i widać wyraźną granicę między jej tułowiem a głową spowodowaną rozmiarem tychże łusek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 22:30, Bodasz napisał:

To właśnie te mody :)
A czy u Ciebie też występuje problem że kobieta u Argonian m jakieś takie duże łuski i widać
wyraźną granicę między jej tułowiem a głową spowodowaną rozmiarem tychże łusek?


tak ale zdaje mi się że to zabieg celowy twórcy moda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 22:31, Gall historyk napisał:

tak ale zdaje mi się że to zabieg celowy twórcy moda:)


Wesoły ten twórca ;P
Na modzie który poprawiał jakość modeli tylko u kobiet Argonianka wyglądała dobrze, a tu po tym proszę ^^. No ale trudno, mam chociaż ładne niebo ^^
Najważniejsze że wiem że to nie żaden bug, tak więc spasiba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem qarl''s texture pack 3 i qarl''s normal mapped lod. mowiac szczerze - nie jestem zachwycony. rzeczywiscie widac roznice, ale czy na lepsze - to sprawa do dyskusji. owszem, np mury i chodniki wygladaja wspaniale, ale juz glazy i trawa sa strasznie sztuczne, sprawiaja wrazenie zrobionych z plastiku. natomiast co do normal mapped lod - tak to u mnie wyglada: http://img461.imageshack.us/my.php?image=oblivionip2.jpg

owszem, wyglada fajnie, ale przez ten wyglad przeskoki pomiedzy niska a wysoka rozdzielczoscia tekstur strasznie kluja w oczy - wyraznie widac tez granice pomiedzy nimi, w przeciwnienstwie do zwyklych 4096x4096.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Otóż wciąż nie mogłem wykonać mega-ultra-ostatecznego questa dla tej budyniowo-mackowej dremory. Nie miałem już na mapce żadnych kapliczek. Niezrażony poszedłem szukać nowych. Udałem się na wschód jako, iż tam rzadko bywałem. Szczęście mi sprzyjało, prawie na początku natknąłem się na kapliczkę. Niestety szybko mnie opuściło - w ofierze ma złożyć serce dremory. Nie wiecie może gdzie w Cyrodill da się znaleźć na 38 poziomie po zakończeniu kryzysu otchłani serce dremory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:01, Bodasz napisał:

Mam mały problem. Otóż wciąż nie mogłem wykonać mega-ultra-ostatecznego questa dla tej budyniowo-mackowej
dremory. Nie miałem już na mapce żadnych kapliczek. Niezrażony poszedłem szukać nowych. Udałem
się na wschód jako, iż tam rzadko bywałem. Szczęście mi sprzyjało, prawie na początku natknąłem
się na kapliczkę. Niestety szybko mnie opuściło - w ofierze ma złożyć serce dremory. Nie wiecie
może gdzie w Cyrodill da się znaleźć na 38 poziomie po zakończeniu kryzysu otchłani serce dremory?


Są takie demony o nazwie Xivilai i jak się nie mylę to z nich po zakończeniu gry można brać serca daedry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:01, Bodasz napisał:

Mam mały problem. Otóż wciąż nie mogłem wykonać mega-ultra-ostatecznego questa dla tej budyniowo-mackowej
dremory. Nie miałem już na mapce żadnych kapliczek. Niezrażony poszedłem szukać nowych. Udałem
się na wschód jako, iż tam rzadko bywałem. Szczęście mi sprzyjało, prawie na początku natknąłem
się na kapliczkę. Niestety szybko mnie opuściło - w ofierze ma złożyć serce dremory. Nie wiecie
może gdzie w Cyrodill da się znaleźć na 38 poziomie po zakończeniu kryzysu otchłani serce dremory?

jezeli nie sprzedales komus kiedys takiego serca/nie mozesz znalezc sposobu by je znalezc i naprawde ci na tym zalezy, to wystarczy ze wyszukasz sobie w goglach liste przedmiotow i wpiszesz odpowiednia komende w konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra już sobie poradziłem :)
Miałem jedno takie serce w mojej Iglicy Mroźnych Szczytów na stole alchemicznym obok innych deadrycznych "trofeów", nie chciałem go jednak tracić, aż tu nagle przypomniała mi się kopiująca skrzyneczka w komnacie arcymaga :D I problem rozwiązany

Gall historyk - tylko gdzie są te demony po zamknięciu bram otchłani? Bo nigdy się na nie jeszcze nie natknąłem ;)

MarneusPL - taki sposób to raczej ostateczność, aczkolwiek chyba go użyje bo stworzyć sobie Gwiazdę Azury. Niestety dałem ją Martinowi :( Cóż, młody byłem.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować