Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2006 o 19:16, L33T napisał:

Do verbum
Sry co ci psuje klimat? Ucz się języka a nie narzekaj ściągnij sobie sample głosów z takiego
NwN ale wersji eng. i z wersji polskiej i porównaj.


Po pierwsze - to nie jest kwestia klimatu, ani gustu, tylko zaburzenia immersji w grę. Po drugie NWN nie można porównywać w tej kwestii z Oblivion, z powodów o których pisałem powyżej.
Co do znajomości języka, to akurat znam dobrze angielski - nie ma dla mnie żadnego problemu granie w angielskiej wersji językowej i zresztą wielokrotnie tak robię np. skończyłem DS 2 w wersji angielskiej itd.
Niektóre gry faktycznie nie powinny być tłumaczone, ponieważ czasem nie da się tego zrobić - weźmy na przykład Vampire The Masquerade Bloodlines, jeśliby w tej grze przetłumaczyć slang, który tam jest, to całość straciłaby bardzo wiele, a grając w oryginalną ang. wersję miałem naprawdę dużo ubawu słysząc te teksty...(nie wyobrażam sobie ich w wersji polskiej). W przypadku jednak Oblivion i Gothic 3 wypuszczenie kinówki byłoby dla mnie "błędem w sztuce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 20:21, verbum napisał:

Nie zauważyłeś małutkiego szczegółu w moim poście:" bo Oblivion z pewnością będzie miał npc,
które mówią do nas (tak jak to było w Gothic)"
- czy w Morrowind postacie mówiły do Ciebie? Grałem w podstawową wersję - tam tego nie było.
Tu nie chodzi o gusta człowieku, tylko o rodzaj interfejsu w grze. Jeśli postaci w grze mają
swój głos i przy rozmowie mówią do gracza (a nie tylko pojawia się tekst), do tego gra jest
w pełnym 3 D i grasz w trybie FPP/TPP to taka gra powinna być lokalizowana całościowo, a nie
kinowo. To nie jest kwestia gustu. Ale wiadomo - firmy robią tak aby było najtaniej...


I ?? Jaki problem dograć napisy po polsku do tekstu mówionego po angielsku ?? Należy to tylko uzgodnić z wydawcą globalnym i po krzyku. A najlepiej jakby napisy mogły być wyłączane i wtedy ma dwie wersje : oryginalną i polską kinową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2006 o 21:17, Seldon napisał:

I ?? Jaki problem dograć napisy po polsku do tekstu mówionego po angielsku ?? Należy to tylko
uzgodnić z wydawcą globalnym i po krzyku. A najlepiej jakby napisy mogły być wyłączane i wtedy
ma dwie wersje : oryginalną i polską kinową.


- a Ty w ogóle zauważyłeś o czym pisałem? Bo ja nie pisałem o jakimś problemie z robieniem lokalizacji, tylko o tym, że kinowa wersja takiej gry jak Oblivion (gry z mówiącymi npc, w której gramy w trybie FPP/TPP, ze specyficznym klimatem i światem), jest nieprofesjonalna. A oryginalna sobie może być, jak ktoś chce to sobie może w nią grać, wolna wola, ale jeśli już robić lokalizację takiego tytułu jak Oblivion, czy Gothic, to tylko pełną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 21:37, verbum napisał:

- a Ty w ogóle zauważyłeś o czym pisałem? Bo ja nie pisałem o jakimś problemie z robieniem
lokalizacji, tylko o tym, że kinowa wersja takiej gry jak Oblivion (gry z mówiącymi npc, w
której gramy w trybie FPP/TPP, ze specyficznym klimatem i światem), jest nieprofesjonalna.
A oryginalna sobie może być, jak ktoś chce to sobie może w nią grać, wolna wola, ale jeśli
już robić lokalizację takiego tytułu jak Oblivion, czy Gothic, to tylko pełną.



Niby co jest nie profesjonalne ?? Chyba nie bardzo wiesz do czego się doczepić. Po co mają podkładać głosy skoro większość graczy tego od nich nie wymaga, bo i tak kupi z miejsca wersję angielską ??
Właśnie takie tytuły jak Oblivion, choćby dlatego,że są po angielsku powinny mieć zachowane głosy oryginalne, którepo prostu lepiej oddają zamiary twórców niż nawet najlepsze tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2006 o 22:21, Seldon napisał:

Niby co jest nie profesjonalne ?? Chyba nie bardzo wiesz do czego się doczepić. Po co mają
podkładać głosy skoro większość graczy tego od nich nie wymaga, bo i tak kupi z miejsca wersję
angielską ??


- a skąd Ty możesz wiedzieć co większość graczy wymaga i kupi?
Ta dyskusja nie ma sensu, skoro nie zauważyłeś argumentów, które przedstawiłem powyżej. I do niczego się nie przyczepiam. Racz zauważyć w końcu jedną rzecz - Oblivion już nie będzie taki jak Morrowind, jeśli chodzi o npc w grze, w Oblivion będzie tak jak to było do tej pory w Gothicu. Teraz zrób sobie sondę wśród graczy Gothica i spytaj czy woleliby kinowa wersję Gothica. Tylko nie wyjeżdżaj mi teraz że nie można tych gier porównywać, bo mówimy o pewnych elementach w grze, które (powtórzę po raz n-ty), mają być w Oblivion takie jak były w Gothic /mówiący npc, a nie tylko napisy/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 10:11, Arclight napisał:

Nie widzę Obliviona w planie wydawniczym Cenegi... Ciekawe czemu. Najpierw zniknęła cena, a
teraz to.

Właśnie to samo zauważyłem. Niebezpieczna przesłanka jak na mój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 19:49, Revenant napisał:

Producenta (wychodzi na jedno z wydawcą). Bethesda jest developerem :P

Zobacz sobie pudełko od Morrowinda. Na ikonce jest Produced by Ubisoft.

Nie. Ubi Soft jest dystrybutorem.
Bethesda Softworks Inc jest częścią ZeniMax Media Inc. Czyli faktycznym właścicielem wszelkich praw jest ZeniMax Media, Bethesta jest producentem (pozostając przy tym częściąZeniMax) a dystrybutorem Ubi Soft. Na rynku polskim, dystrubutorem (i autorem spolszczenia) jest CDProjekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trailery z tej gry i muszę przyznać, że grafika jest MIAŻDŻĄCA!! W sumie nie gram w RPG, ale Obliviona dla samej grafiki i systemu walki bym kupił :) Jak wypuszczą demo, to zobaczę czy będzie przyzwoicie chodzić na moim wcale nienajgorszym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 13:50, KannX napisał:

Jak wypuszczą demo, to zobaczę czy będzie przyzwoicie chodzić na moim wcale nienajgorszym kompie.

oficjalnego dema tej gry nigdy nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...) Na rynku polskim, dystrubutorem (i autorem spolszczenia) jest CDProjekt.

- podobno Cenega miała tym razem zrobić lokalizację Obliviona... coś się zmieniło? Byłoby świetnie, gdyby jednak to CDP ją zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 13:55, verbum napisał:


>(...) Na rynku polskim, dystrubutorem (i autorem spolszczenia) jest CDProjekt.

- podobno Cenega miała tym razem zrobić lokalizację Obliviona... coś się zmieniło? Byłoby świetnie,
gdyby jednak to CDP ją zrobił.


KrzysztofMarek odnosił się do postu związanego z Morrowindem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:35, GaNgStA napisał:

Wyszło to już? Jak nie to kiedy? Wybaczcie, że tak pytam ale ostatnio mało czasu mam... Ale
to sie zmieni ;]


- nie jeszcze nie i chyba jednak w marcu nie wyjdzie, bo coś cichosza... :(
(to już niedługo więc gdyby miał wyjść to marketing powinien już szaleć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 18:08, verbum napisał:

- nie jeszcze nie i chyba jednak w marcu nie wyjdzie, bo coś cichosza... :(
(to już niedługo więc gdyby miał wyjść to marketing powinien już szaleć)

Dwa dni temu na gry-online czytałem , że ktoś z Betshedy zapowiedział podanie w ciągu kilku tygodni terminu wydania.Oznaczałoby to , że w marcu dopiero poznamy datę wydania , a nie grę.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować