Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2007 o 13:16, jaki of blade napisał:

jak trafić do kapliczki kyneretha (KOTN), znalazłem tam tylko kapliczke jakiejś daedry, brame
oblivionu i jakąś pustelnie, może ktoś coś poradzić, bo szuałem wczoraj ze 2 godziny i za cholere
nie moge znaleźć


Kapliczka znajduje się na zachód od Imperial City. Wychodzisz przez most z IC, mijasz Weye i Wawnet Inn, po czym skręcasz na południe. Na wysokości ruin Fanacasecul skręcasz na zachód. Kapliczka jest niedaleko. Obok znajduje się kamień runiczny.

@Robert''cik
Shift+click albo przytrzymujesz click na przedmiocie i wtedy, gdy jest przed tobą dość miejsca przedmiot pojawia się przed tobą i możesz go sobie ładnie położyć gdzie chcesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile jest poziomów? I czy opłaca się być wampirem bo w poradniku do niego widziałem ikonkę wyssania krwi czy coś takiego a jak wyleczyć wampiryzm wiem ale jest trudno. A zostać wampirem mogę zxostać w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:00, e.t napisał:

Ile jest poziomów?


Wydaje mi się, że nie ma stałej granicy. Tak samo jak w Morku maksymalny poziom zależy od połączenia cech rasy, znaku zodiaku, klasy i wybranych umiejętności głównych. Jednak nie da się chyba wywindować levelu tak, jak w Morku, bo nie ma umiejętności dodatkowych, podstawowe są mniej liczne i nie ma chyba takich glitchy, które umożliwiałyby nieograniczone levelowanie.

Dnia 21.12.2007 o 20:00, e.t napisał:

I czy opłaca się być wampirem bo w poradniku do niego widziałem ikonkę wyssania
krwi czy coś takiego a jak wyleczyć wampiryzm wiem ale jest trudno. A zostać wampirem mogę
zxostać w każdej chwili.


Plusy:
+20 punktów do akr, atl, des, h2h, ill, myst, sneak
+20 do str, will, speed
100% resist disease
100% resist paralysis
20% resist normal wpns
+ umiejętności hunter''s sight, vampire''s seduction, reign of terror i embrace of shadows

Minusy:
50% weakness to fire
8 pts sunlight damage
ludzie cię mniej lubią
straże mogą cię zaatakować

Wszystkie plusy i minusy opisane występują przy 100% wampiryźmie.

Wampirem możesz zostać zawsze. Po prostu daj się obić trochę wampirowi to w końcu złapiesz hemofilic porphiria. Odczekaj kilka dni. Wampiryzmem może też zarazić ciebie na twoje własne życzenie Vincente Valtieri w quescie dla Dark Brotherhood. Zrobi to, jeśli się do niego zgłosisz mając odpowiedni stopień w organizacji. Gryzienie ludzi po szyjach, kiedy śpią spokojnie w łóżkach fajnie wygląda i daje satysfakcję. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:34, Splocky napisał:

Wydaje mi się, że nie ma stałej granicy. Tak samo jak w Morku maksymalny poziom zależy od połączenia
cech rasy, znaku zodiaku, klasy i wybranych umiejętności głównych. Jednak nie da się chyba
wywindować levelu tak, jak w Morku, bo nie ma umiejętności dodatkowych, podstawowe są mniej
liczne i nie ma chyba takich glitchy, które umożliwiałyby nieograniczone levelowanie.


Można powiedzieć, że jeden glitch jest, ale jest on okropnie czasochłonny. Trzeba chodzić to więzienia, wtedy spadają nam niektóre współczynniki, co skutkuje tym, że możemy je nabijać od nowa - tylko jak powiedziałem - to strasznie czasochłonne zajęcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:00, e.t napisał:

Ile jest poziomów?


Maksymalnie można mieć 255 ale to prawie niemożliwe. Chyba, że na kodach...

Dnia 21.12.2007 o 20:00, e.t napisał:

I czy opłaca się być wampirem ...


Absolutnie nie opłaca się być wampirem. W porównaniu do Morrowinda cały wątek wampiryzmu jest nieudany. Nie polecam bo w sumie nie ma żadnych wiekszych korzyści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:38, kamceg napisał:

Można powiedzieć, że jeden glitch jest, ale jest on okropnie czasochłonny. Trzeba chodzić to
więzienia, wtedy spadają nam niektóre współczynniki, co skutkuje tym, że możemy je nabijać
od nowa - tylko jak powiedziałem - to strasznie czasochłonne zajęcie;)


Tak naprawdę to nie jest to żaden glitch. Tak po prostu gry TES są zaprojektowane. Fakt, czasochłonne to jest i dość niepewne, bo nie jest powiedziane, jaka umiejętność zostanie obniżona - możemy trafić na umiejętność, która nas nie interesuje.

@YahooPL

Zgodzę się. W Morku były chociaż jakieś klany i coś, co przypominało questy. W Oblivionie położono na to lachę. Wampiryzm ma swoje zalety i to spore zalety, ale np. sun damage tak uupierdliwia grę, że gra wampirem dla samej zabawy jest wątpliwą przyjemnością. Chyba, że ktoś ma dar świetnego wczuwania się w rolę np. wampira, wtedy gratuluję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ci drugim razem tłumaczyć po polaju bo chyba dużo osób ma już polonizację.1. Czy można zrobić tak aby w oblivione grać dwoma postaciami czyli nie che grać orkiem ale go nie usuwam i tworze sobie nową postać i ork zostaje? Ale to tylko z ciekawośći bo gram tak naprawdę argonanienem.
2.W cheyindal czy jakoś tam jest zanajduje się tam taki down co stracił żonę gdy się go zabije pisze że jest potrzebny do jakiegoś zadani ale do jakiego ?
3.A szczerze mówiać argonanin wampir jakoś głupio wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

Może ci drugim razem tłumaczyć po polaju bo chyba dużo osób ma już polonizację.1. Czy można
zrobić tak aby w oblivione grać dwoma postaciami czyli nie che grać orkiem ale go nie usuwam
i tworze sobie nową postać i ork zostaje? Ale to tylko z ciekawośći bo gram tak naprawdę argonanienem.


No a co to za problem? Bierzesz nową grę i tworzysz nowe "sejwy" - te z orkiem zostają:P Chyba, że je skasujesz....

Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

2.W cheyindal czy jakoś tam jest zanajduje się tam taki down co stracił żonę gdy się go zabije
pisze że jest potrzebny do jakiegoś zadani ale do jakiego ?


To nie jest down tylko biedny człowiek, wykiwany przez przekręty straży:P Jeżeli dobrze pamiętam to jest on potrzebny do wykonania zadania "Korupcja a czyste sumienie" albo "Korupcja i sumienie", a zadanie to dostajemy od mieszkańców Cheydinhal''u - gadaj z ludźmi:P

Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

3.A szczerze mówiać argonanin wampir jakoś głupio wygląda.


Najlepiej wyglądają mroczne elfy jako wampiry:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

Może ci drugim razem tłumaczyć po polaju bo chyba dużo osób ma już polonizację.


Drogi kolego, co prawda jest tuż przed świętami i nie powinienem niczego wytykać, ale może Ty zaczniesz tłumaczyć swoje teksty na polski, bo pomimo niezłego talentu do języków Ciebie nie mogę czasami zrozumieć. W moich tekstach używam w większości podstawowego "growego" słownictwa, które moim zdaniem każdy powinien znać.

Druga sprawa: polonizacja. Takiego kiepa, jak polonizacja Obliviona moje oczy nie widziały, odkąd zobaczyłem "profesjonalną polską wersję językową" Delta Force, zrobioną gdzieś za Bugiem. Wszędzie w tekście widuję asteriski, gdzie tłumacz nie był pewny, jak przetłumaczyć dane słowo, czy frazę. Znajduję też nawiasy z notatkami tłumacza! W niby profesjonalnej polonizacji takie rzeczy są niedopuszczalne! To jest kpina! Nie mówiąc już o tym, że tłumacz nie zadał sobie trudu i nie postarał się o oddanie większości "smaczków" w polskiej wersji

Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

1. Czy można zrobić tak aby w oblivione grać dwoma postaciami czyli nie che grać orkiem ale go nie usuwam
i tworze sobie nową postać i ork zostaje? Ale to tylko z ciekawośći bo gram tak naprawdę argonanienem.


Kopiujesz pliki jednej postaci w bezpieczne miejsce i zaczynasz grać drugą. Ew. wybierasz osobne sloty na zapisywanie obojga postaci. Autosave i quicksave na pewno nie są tu dobrym pomysłem.

Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

2.W cheyindal czy jakoś tam jest zanajduje się tam taki down co stracił żonę gdy się go zabije
pisze że jest potrzebny do jakiegoś zadani ale do jakiego ?


Prawdopodobnie chodzi o questa z kapitanem straży i jego grzywnami.

Dnia 22.12.2007 o 11:49, e.t napisał:

3.A szczerze mówiać argonanin wampir jakoś głupio wygląda.


Bo argonianie w ogóle głupio wyglądają. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 15:19, Master J napisał:

Gdzie mogę znaleźć/kupić kule ektoplazmy?A dokładniej to pięć;)


W podziemiach każdego kościoła w każdym mieście znajdziesz od 3 do 4 duchów. Wystarczy "wyczyścić" dwa podziemia.

Do E.T. - naucz się trafiać w klawisze, pisze się Argonianinem. xP I może głupio wyglądają, ale te małpy wyglądają jeszcze głupiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 14:26, Splocky napisał:

Druga sprawa: polonizacja. Takiego kiepa, jak polonizacja Obliviona moje oczy nie widziały,
odkąd zobaczyłem "profesjonalną polską wersję językową" Delta Force, zrobioną gdzieś za Bugiem.
Wszędzie w tekście widuję asteriski, gdzie tłumacz nie był pewny, jak przetłumaczyć dane słowo,
czy frazę. Znajduję też nawiasy z notatkami tłumacza! W niby profesjonalnej polonizacji takie
rzeczy są niedopuszczalne! To jest kpina! Nie mówiąc już o tym, że tłumacz nie zadał sobie
trudu i nie postarał się o oddanie większości "smaczków" w polskiej wersji.


Nie przesadzaj, nie jest aż taka zła...chociaż czasem daje się zauważyć pewne niedociągnięcia w postaci nieprzetłumaczonych słów, albo całych tekstów pozostałych z angielskiej wersji(zanczy tekst angielski, a pod nim dopiero polski;0), to nie spotkałem się jeszcze(fakt, że gram zaledwie 30-40 godzin) z notatkami tłumacza w nawiasach...poza tym przy takiej ilości tekstu błędy są nieuniknione. A o "smaczkach" się nie wypowiem, bo, z racji na mój wiek(patrz podpis), nie mam szans w pełni zrozumieć angielskiej wersji. Jednak to, co prezentuje wersja PL w żaden sposób mnie nie odrzuca. IMO jest nieźle, co zresztą potwierdzają recenzje polonizacji, chociażby w CDA - z tego co pamiętam polonizacja była oceniona na 9:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Wilkołaki czy w ogóle są, bo w cd-action jakieś tam badziewka pisali natknęłem i się na postać coś tam mówiąca wilkołaki .Gdzie je można znależć jesli intnieją.
2.Koziorożec podobno jest taki jeden jak on wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 20:58, e.t napisał:

1.Wilkołaki czy w ogóle są, bo w cd-action jakieś tam badziewka pisali natknęłem i się na postać
coś tam mówiąca wilkołaki .Gdzie je można znależć jesli intnieją.

Wilkołaków niestety nie ma.

Dnia 22.12.2007 o 20:58, e.t napisał:

2.Koziorożec podobno jest taki jeden jak on wygląda.

Chyba jednorożec, fajnie się na nim przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 20:58, e.t napisał:

2.Koziorożec podobno jest taki jeden jak on wygląda.


Musiało Ci się pomylić bo jest tylko jednorożec. Rzeczywiście jest on tylko jeden i spotkać go możemy w misji dla deadrycznego bóstwa - Hircyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 10:20, Bidasek napisał:

SI - http://www.uesp.net/wiki/Category:Shivering-NPCs

KotN - http://www.uesp.net/wiki/Knights_of_the_nine (lista NPC)

Zajęło mi to dokładnie dwie minuty. Następnym razem wysil się nieco bardziej. ;-)


Jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Jak nie rozumiesz pytanie to nie musisz odpowiadać, liste npców na uesp to sobie sam potrafie znaleść, a mi chodzi o ich numery ID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 11:31, Shabranigdo napisał:

Jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Jak nie rozumiesz pytanie to nie musisz odpowiadać,
liste npców na uesp to sobie sam potrafie znaleść, a mi chodzi o ich numery ID.


Rozumiem, że przed świętami głowa zaprzątnięta czym innym, ale mógłbyś zauważyć, że otwierając stronę z jakimkolwiek NPC mniej więcej w prawym górnym rogu jest podane ID. Listę możesz sobie sam zrobić, jeśli będzie Ci potem wygodniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować