Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

U mnie z czytaniem ze zrozumieniem wszystko w jak najlepszym porządku, ale widzę, że gorzej u ciebie ze spostrzegawczością.
A wystarczyło cierpliwie przejrzeć stronę któregokolwiek z podanych na listach NPC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie pancerz ludzie bęę nosić np. 60 pzoiuomie ,bo na 23 już niektórzy noszą daedryczne ,a miecze to już niemal wszycsy mają daedryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż będą mieli na sobie te same co na 2x poziomie. Spotkasz więc identyczne "mieszanki" prawie każdego z pancerzy po kolei - taki już urok level scalingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 11:42, Bidasek napisał:

U mnie z czytaniem ze zrozumieniem wszystko w jak najlepszym porządku, ale widzę, że gorzej
u ciebie ze spostrzegawczością.


No co Ty nie powiesz...

Dnia 23.12.2007 o 11:42, Bidasek napisał:

A wystarczyło cierpliwie przejrzeć stronę któregokolwiek z podanych na listach NPC...


Oniczym innym nie marze tylko sprawdzać id każdego npca własnoręcznie, ale to tylko 100+ npców więc co to dla mnie.

Zresztą ja chciałem liste, czyli Nazwa NPC - ID, a tu zaprezentowałeś mi liste npców - czyli same imiona. Więc jak napisałem wyżej jakoś nie bardzo chce mi się sprawdzać każdego oddzielnie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał już ktoś z was kiedyś z moda zmieniającego trochę level scalling?? Chodzi o to, że niektóre postacie(np.bandyci przy drogach) nie mają przy naszym 20-którymś poziomie deadrycznego sprzętu. Chyba jest taki mod, tylko nie umiem go znaleźć...(no dobra, nie za bardzo szukałem, ale mam nazieję , że i tak pomożecie;)
Aha, no i czy to w ogóle ma sens?? Spełnia swoję rolę? Urealnia rozgrywkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 23:38, Splinter Cell1 napisał:

Aha, no i czy to w ogóle ma sens?? Spełnia swoję rolę? Urealnia rozgrywkę?


Ma sens, spełnia swoją rolę i urealnia rozgrywkę. ;-)

Dzięki Rare Items (bo tak się ten plugin nazywa) wszelkie unikalne i rzadkie okazy pancerza/oręża/pierścieni/amuletów napotkać będzie można tylko w odpowiednich miejscach (na przykład sfera Oblivionu), a bandyci oraz im podobni zostaną ograniczeni jedynie do bardziej "przyziemnych" przedmiotów.
Ogólnie rzecz biorąc, zmian jest całe multum; polecam dogłębną lekturę ReadMe.

http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=1968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, zacząłem swoją przygodę ze Shivering Island... Przyznaję, że tak wspaniałego dodatku, nie miałem w ręce, od czasów Bloodmona, z którego wielkie, kartonowe pudło mam do dziś :D Pierwsze chwile są tak klimatyczne, że aż momentami zapychające dech w piersiach !
Polecam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli szukasz świetnych widoków to oprócz pałacu Sheogoratha polecam stanąć na najwyższym wzniesieniu w Manii i poobserwować okolice. Ten widok dopiero robi wrażenie. Musisz mieć oczywiście najwyższe detale ale licze, że takie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zostałem już szermierzem w gildi wojowników i gdzie ma się teraz udać po kolejne kontrakty?
2.Jestem już ekspertem w:przywróceniu,cięzkim pancerzu,skradaniu i naucziel mistrz nie może mnie nauczać?A z naucaniem z ostrzami nie było problemu.
3.J jeszcze jedno nauczycielka akrobatyki cheyindal (czy jakoś tam) nauczała mnie nawet jak mieliśmy sobie równy poziom.Czy mitrz akrobatyki może nauczać czeladnika?

Może ci tłumaczyć po polaju czyli nie sneak tylko skradanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 12:08, Dysten napisał:

Czym najlatwiej ukartupic ogniki czy swietliki?


Mieczem :P Nie mam sposoby by ukatrupiać każdego innym. Po prostu sieka...

Dnia 24.12.2007 o 12:08, Dysten napisał:

Jaki maksymalny level umiejetnosci? 100?


Tak 100 to maksymalny poziom umiejętności chyba, że za pomocą czaru lub artefaktu dodasz sobie jeszcze troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 12:15, YahooPL napisał:

> Czym najlatwiej ukartupic ogniki czy swietliki?

Mieczem :P Nie mam sposoby by ukatrupiać każdego innym. Po prostu sieka...


Najlepiej z dystansu, żeby to cholerstwo do Ciebie nie podleciało. Mam bosmera ze 100 sneak i 100 marksman do tego srebrny albo daedryczny łuk i załatwiam te paskudztwa spoza ich zasięgu widzenia. Nie ma lepszej metody.

Dnia 24.12.2007 o 12:15, YahooPL napisał:

> Jaki maksymalny level umiejetnosci? 100?

Tak 100 to maksymalny poziom umiejętności chyba, że za pomocą czaru lub artefaktu dodasz sobie
jeszcze troche.


Dodam jeszcze, że w przypadku ogromnej większości umiejętności nie robi różnicy, czy masz umiejętność na poziomie 100, czy 150. Po prostu podnoszenie ich powyżej 100 nie daje już dalszych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 12:21, Splocky napisał:

Najlepiej z dystansu, żeby to cholerstwo do Ciebie nie podleciało. Mam bosmera ze 100 sneak
i 100 marksman do tego srebrny albo daedryczny łuk i załatwiam te paskudztwa spoza ich zasięgu
widzenia. Nie ma lepszej metody.


Ja tam zawsze łoje wszystko z miecza. W końcu jestem nordem :D

Dnia 24.12.2007 o 12:21, Splocky napisał:

Dodam jeszcze, że w przypadku ogromnej większości umiejętności nie robi różnicy, czy masz umiejętność
na poziomie 100, czy 150. Po prostu podnoszenie ich powyżej 100 nie daje już dalszych efektów.


W akrobatyce tylko daje z tego co do tej pory widziałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz po polsku, bo miejscami ciężko jest zrozumieć:P

Dnia 24.12.2007 o 10:52, e.t napisał:

1. Zostałem już szermierzem w gildi wojowników i gdzie ma się teraz udać po kolejne kontrakty?


Z tego co pamiętam to pierwsze zadanie jako szermierz dostajemy do Azzana z Anvil. Jakby jednak on nie dawał Ci zadania to przejdź się do Modryna Oreyna z Chorrol lub Burz-gro Khasha z Cheydinhal.

Dnia 24.12.2007 o 10:52, e.t napisał:

2.Jestem już ekspertem w:przywróceniu,cięzkim pancerzu,skradaniu i naucziel mistrz nie może
mnie nauczać?A z naucaniem z ostrzami nie było problemu.


Musisz najpierw od słabszych nauczycieli dowiedzieć się kto jest nauczycielem mistrzowskim. Jeżeli wiesz kto jest mistrzowskim nauczycielem, ale nie dowiedziałeś się tego od żadnej postaci z gry to on Cię uczyć nie będzie.

Dnia 24.12.2007 o 10:52, e.t napisał:

3.J jeszcze jedno nauczycielka akrobatyki cheyindal (czy jakoś tam) nauczała mnie nawet jak
mieliśmy sobie równy poziom.Czy mitrz akrobatyki może nauczać czeladnika?


Mistrz uczy tylko kogoś, kogo nikt poza nim uczyć już nie potrafi

Dnia 24.12.2007 o 10:52, e.t napisał:

Może ci tłumaczyć po polaju czyli nie sneak tylko skradanie.


A tego już niestety nie rozumiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy SI jest warte moich pieniędzy? Chciałem powrócić do grania. Od nowa nie chce bo bramy mnie strasznie wkurzają, a jak gram na starym sejwie to nie mam co robić ;)
Zapomniałem dodać że mam już zestaw z modami czyli Knights of the Nine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 12:28, YahooPL napisał:

Ja tam zawsze łoje wszystko z miecza. W końcu jestem nordem :D


Ja grałem każdą rasą i muszę przyznać, że ogniki najszybciej rozwalałem tymi co walczą bezpośrednio:P

Dnia 24.12.2007 o 12:28, YahooPL napisał:

W akrobatyce tylko daje z tego co do tej pory widziałem :P


W czymś tam jeszcze też - np. atletyce - ale i tak te zmiany nie są jakieś istotne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Si jest warte swoich pieniędzy. Dostajemy duży świat, bo jest on wielkości 1/4 Cyrodiil. Ale w tym świecie poza wielkością liczy się jego barwność i zróżnicowanie - dawno w grach nie widziałem tak futurystycznej krainy jak Mania( wyspa sheogratha dzieli się na dwie części Manię - barwną i w ogóle szaloną, oraz demencję - ponurą i mroczną) Mamy bardzo ciekawe questy i spotykamy rewelacyjnego sheogoratha:P SPOJLER poza tym w SI na koniec wątku głównego zostajemy bogiem - możemy ingerować w pogodę, teleportować sie itp. KONIEC SPOJLERA Nawet jakby Si kosztowało dużo więcej to i ta byłoby warte tych pieniędzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Czy wersja na X360 bardzo się różni od tej na PC ?
Przepraszam ale zapomniałem wcześniej się o to spytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować