Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Niby daje tyle możliwości, ale mimo tego Argonianie mają taki sam sposób animacji jak ludzie (w Morrowindzie byli inaczej animowani), i to nie ze względu na decyzję twórców, a właśnie ze względu na ograniczenia techniczne. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 15:38, Master J napisał:

ja mam kolejne pytanko.Czy jeśli w broni wyczerpał się ładunek to czy można ją ponownie naładować?Jeśli tak to jak?

Używając obojętnie jakiego klejnotu z zamkniętą w nim duszą, korzystając z usług zaklinacza, używając kamienia Varla. Wystarczy kliknąć na kamieniu/klejnocie albo wybrać odpowiednią ikonkę podczas rozmowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można u odpowiednich ludzi, najczęściej magów lub kogoś w tym stylu. w każdym bądź razie najczęściej robią to ludzie sprzedający magiczne przedmioty. masz przy rozmowie z nimi ikonkę odpowiednią, obok handlu. można również naładowanymi kamieniami dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To ja uzupełnię jeszcze przedmówców o to, że są jeszcze mody, które sprawiają, że ładunek odnawia się tak jak w Morrowindzie (tzn. trzeba trochę odczekać i ładunek jest na maksa). Nie pamiętam nazwy modu, ale poszukaj na www.tesnexus.com .

EDIT: Sorry, odpowiedziałem Meledictum zamiast Master J... Ten post był do Master J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 12:49, Meledictum napisał:

Sprawdziłeś jaką masz wartość przy atrybucie Osobowość/ Personality? Jeżeli poniżej 10 (bo
np. atrybut został uszkodzony) to się nie dziw że wszyscy uciekają.

Osobowości mi nie brakuje (35pkt.) a nikt przede mną nie ucieka, tylko kupcy do mnie podbiegają jak wchodzę do sklepu.

Dnia 29.12.2007 o 12:49, Meledictum napisał:

Problem powinien być możliwy do rozwiązania za pomocą czaru Charm, który zwiększa reputację
u NPC na którego czar się rzuciło.

Próbowałem, nic nie dało. Nawet jak lubią mnie na 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.12.2007 o 18:38, JaqbD napisał:

Osobowości mi nie brakuje (35pkt.) a nikt przede mną nie ucieka, tylko kupcy do mnie podbiegają
jak wchodzę do sklepu.

/.../
Oni zawsze będą podbiegać, żebyś nie mógł nic ukraść. To nie Morrowind. :) Jeśli chcesz coś zwinąć, musisz włamać się do sklepu w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 18:52, Assasin93 napisał:

Oni zawsze będą podbiegać, żebyś nie mógł nic ukraść. To nie Morrowind. :) Jeśli chcesz coś
zwinąć, musisz włamać się do sklepu w nocy.

Źle mnie rozumiesz. Nie wchodzę na piętro, nie czają się z ladą ani nie próbuję nikogo okraść (ani nic ukraść).
Jak pojawię się w sklepie od razu się na mnie "rzucają".
Szczególnie fajnie to wygląda w "Najlepszej obronie" jak dwóch kolesi do mnie podbiega :).
Poza tym wiem, że to nie Morrek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.12.2007 o 19:06, JaqbD napisał:

Źle mnie rozumiesz. Nie wchodzę na piętro, nie czają się z ladą ani nie próbuję nikogo okraść
(ani nic ukraść).
Jak pojawię się w sklepie od razu się na mnie "rzucają".
Szczególnie fajnie to wygląda w "Najlepszej obronie" jak dwóch kolesi do mnie podbiega :).
Poza tym wiem, że to nie Morrek :)


To naprawdę jestem w kropce. U mnie coś takiego się nie dzieje, ani na PL w wersji 1.1, ani na EN w wersji 1.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Co takiego mają w sobie kamienie varla a welkyed chyba doładowują manę.
2.Czy mroczny elf to poteżna rasa bo gram od nowa właśnie nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 10:21, e.t napisał:

1.Co takiego mają w sobie kamienie varla a welkyed chyba doładowują manę.
2.Czy mroczny elf to poteżna rasa bo gram od nowa właśnie nim.

kamienie varla dołdaowują magiczne przedmioty a mroczny elf jest nawet dobry ale zależy do czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 10:21, e.t napisał:

1.Co takiego mają w sobie kamienie varla a welkyed chyba doładowują manę.


Nie rozróżniam nazw, ale niebieskie doładowują manę a białe regenerują moc magiczną wszystkich posiadanych w ekwipunku przedmiotów magicznych.

Dnia 30.12.2007 o 10:21, e.t napisał:

2.Czy mroczny elf to poteżna rasa bo gram od nowa właśnie nim.


Będzie to potężna rasa tylko jeśli zrobisz z niego maga. Do wojowania się nie nadaje tak samo do złodziejsztwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 11:20, YahooPL napisał:

Będzie to potężna rasa tylko jeśli zrobisz z niego maga. Do wojowania się nie nadaje tak samo
do złodziejsztwa...


Ej, nie prawda:P Z Dunnmera można zrobić rewelacyjnego maga bojowego, gdyż ma premię m.in. do ostrzy, lekkiego pancerza i zniszczenia. Tak na dobrą sprawę dunnmer jest najbardziej wszechstronną rasę - można z niego zrobić lekkozbrojnego wojownika, potężnego maga zniszczenia oraz dobrego złodzieja albo też mieszankę;)
Więc jak najbardziej się nadaje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:57, kamceg napisał:

Ej, nie prawda:P Z Dunnmera można zrobić rewelacyjnego maga bojowego, gdyż ma premię m.in.
do ostrzy, lekkiego pancerza i zniszczenia. Tak na dobrą sprawę dunnmer jest najbardziej wszechstronną
rasę - można z niego zrobić lekkozbrojnego wojownika, potężnego maga zniszczenia oraz dobrego
złodzieja albo też mieszankę;)
Więc jak najbardziej się nadaje:P


Kłociłbym się z Twoim zdaniem. Ja zawsze byłem za tym by robić najlepszego wojownika z najbardziej dostosowanej do tego rasy. Czyli ork-wojownik, elf-mag a khajiit-złodziej. Nie wiem po co robić średniego wojownika np. z maga. Dla mnie to bez sensu chyba, że ktoś po prostu kocha wygląd elfa i niczym innym nie chce grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Obliviona 10 różnymi postaciami i muszę przyznać, że dunnmer, mag bitewny, był tak samo dobry jak nord, czy ork który był nastawiony na walkę. Trzeba tylko odpowiednio dobrać współczynniki i przybrać odpowiednią taktykę podczas walki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja nie twierdzę, że dunmer mag bitewny jest gorszy od norda wojownika. Mówię tylko, że tak jak nord i ork są stworzeni do walki tak dunmer jest stworzony do magii i w niczym innym nie będzie tak dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w tym się nie zgadzamy, bo ja twierdzę, że dunmer wcale nie jest stworzony do bycia magiem, tylko do bycia klasą łączoną^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:37, Shabranigdo napisał:

Na 4 strone komentarzy do tego filmiku autor podaje jeszcze pare linków.


A jak to uruchomić? Postąpiłem wg. instrukcji ale nie rozumiem tego - "Then run Oblivion, click "Data files" and check DMACArmor.esp thats all." Przecież jak uruchomię Obliviona mam kontynuacje, nowa gra, wczytaj, autorzy i wyjście - nic więcej :P Gdzie mam kliknąć "data Files"?! Jak sprawdzić "DMACArmor.esp"??? Niby łatwe, ale dla zółtodzioba masakra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroczny elf okazał się rewelacyjnym magiem jak i złodziejem o wiele lepszym niż wcześniejszy.Ale gdyby nie własna klasa nie był by taki zajebiaszczy.
1.Czy można stworzyć własny znak zodiaku.
2.Mam problem ,bo moja postać jest pod znakiem węża i jak zatruć przeciwnika bo próbowałem na arenie ale była w odpowiedniej odległości od przeciwnika i gdy chciąłem go zatruć,postać straciła przytomność na dość długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:30, kamceg napisał:

I w tym się nie zgadzamy, bo ja twierdzę, że dunmer wcale nie jest stworzony do bycia magiem,
tylko do bycia klasą łączoną^^


w Oblivionie wlasciwie wszystkie rasy to warianty jednego psa... ;]
jedyne czym sie one roznia, to ze 2 bonusy (zwykle defensywne) oraz rozna ilosc zycia i magicki... sek w tym, ze te rzeczy zupelnie nie wplywaja na efektywnosc danej rasy w czymkolwiek - wszystko inne jest na jedno kopyto... lesny maly elf majac umiejetnosc lucznictwa na 50 i jakis luk bedzie zadawal identyczne obrazenia jak nord, ork, czy jakakolwiek inna rasa majaca ta umiejetnosc na takim samym poziomie i identyczna bron... podobnie z mieczem, mlotem, czy czarami - w przypadku Obliviona, mowienie, ze jakas postac jest w czyms lepsza od innej to takie troche dorabianie ideologiii do tego wszystkiego ;] ronice sa wlasciwie jedynie kosmetyczne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować