Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2007 o 18:40, marcin1930 napisał:

A jak to uruchomić? Postąpiłem wg. instrukcji ale nie rozumiem tego - "Then run Oblivion, click
"Data files" and check DMACArmor.esp thats all." Przecież jak uruchomię Obliviona mam kontynuacje,
nowa gra, wczytaj, autorzy i wyjście - nic więcej :P Gdzie mam kliknąć "data Files"?! Jak sprawdzić
"DMACArmor.esp"??? Niby łatwe, ale dla zółtodzioba masakra :P


Jak klikasz skrót do obliviona pokazuje się takie okienko(i tam masz wybór min. data files ,play, config itp.), tam właśnie w tym okienku klikasz data files i zaznaczasz DMACArmor.esp jeśli tak się to nazywa.

EDIT: Zamieszczam link do fotki http://pnmedia.gamespy.com/planetelderscrolls.gamespy.com/images/misc/obliviondatafiles.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - planuję zemstę na tym gościu co się z nas śmiał na początku gry (cela naprzeciw). Umyśliłem to sobie zaraz po tym jak się zaczął nabijać ;] Wchodzę do kanałów północnych (poziom zamka - trudny), używam kołowrotka żeby otworzyć drzwi na początku (pisze że otwiera się je w innym miejscu, po próbie wejścia ;p). Ukazuje się sala z 2 (chyba) krabami, zabijam je i "używam" leżące tam łóżko (oczywiście to tylko moja decyzja, nie jest to obowiązkowe). Następnie wychodzę z tej sali i idę dalej, dochodzę do kolejnej sali (podobnej), niestety tam na środku (mniej-więcej) jest podobna jak na początku brama, otwierana w ''innym miejscu". Niestety nie udało mi się takowego "innego miejsca" znaleźć :/ Jeśli ktoś już coś takiego próbował, albo też chce się dostać do środka więzienia kanałami, niech robi wszystko wg. tego mini-poradnika (wyżej) a jak dojdzie do tej nieszczęsnej bramy, i wymyśli gdzie się ją otwiera niech mówi :P Wszyscy chętnie skorzystamy,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:02, Shabranigdo napisał:

Jak klikasz skrót do obliviona pokazuje się takie okienko(i tam masz wybór min. data files
,play, config itp.), tam właśnie w tym okienku klikasz data files i zaznaczasz DMACArmor.esp
jeśli tak się to nazywa.


A jak się potem go używa? Myślałem że bedę go miał "zaaplikowany" od razu kiedy włączę grę :)

PS Da się zmienić znak z odiaku podczas gry? Nawet używając kodów, skryptów itp.? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 20:10, marcin1930 napisał:

A jak się potem go używa? Myślałem że bedę go miał "zaaplikowany" od razu kiedy włączę grę
:)

Pewnie musisz coś zrobić, albo gdzieś pójść

Dnia 30.12.2007 o 20:10, marcin1930 napisał:


PS Da się zmienić znak zodiaku podczas gry? Nawet używając kodów, skryptów itp.? :P

Chyba się da... Zobacz na Adamantytowej wieży. Wiem że w morku tak było.

Dnia 30.12.2007 o 20:10, marcin1930 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:19, ShaDoW Energy napisał:

/.../


"Go to Cheydinhal, and look for the new equipment in a place no one dares to tread...

Dark Hashshashin and Crimson Death Armors:
Wander a little through the wilderness to the north of Cheydinhal (outside the city), and see what catches your eyes..."

Gdzie jest te "Cheydinhal"? Nic mi te wskazówki nie mówią (jestem nowy w Oblivion zresztą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:10, marcin1930 napisał:

A jak się potem go używa? Myślałem że bedę go miał "zaaplikowany" od razu kiedy włączę grę


Coś mi się wydajeże ta zbroja to jest w leveled loot list, czyli będziesz musiał szukać w skrzynkach itp., może na npcach będzie, jeśli na npcach to zapewne na bandytach bo pewnie zbroja jes lekka.

Dnia 30.12.2007 o 20:10, marcin1930 napisał:

PS Da się zmienić znak z odiaku podczas gry? Nawet używając kodów, skryptów itp.? :P


Wciskasz ` i wpisujesz showbirthsignmenu i wciskasz enter, i gotowe.

EDIT:>"Go to Cheydinhal, and look for the new equipment in a place no one dares to tread..."

Skoro tak autor napisał to idziesz tam i zbroja zapewne jest w opuszczonym domu związanym z questem dla Dark Brotherhood, poszukaj w jakieś skrzyni albo beczce, może nawet leży na podłodze. Poniżej zamieszczam link do mapik Cheydinha:
http://freenet-homepage.de/killtech/TESIV_Oblivion/AlteKarte.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:26, marcin1930 napisał:

> /.../

"Go to Cheydinhal, and look for the new equipment in a place no one dares to tread...

Dark Hashshashin and Crimson Death Armors:
Wander a little through the wilderness to the north of Cheydinhal (outside the city), and see
what catches your eyes..."

Gdzie jest te "Cheydinhal"? Nic mi te wskazówki nie mówią (jestem nowy w Oblivion zresztą
:).

Na mapie Świata znajdziesz.

Dnia 30.12.2007 o 20:26, marcin1930 napisał:


Grasz bez spolszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:30, kamceg napisał:

I w tym się nie zgadzamy, bo ja twierdzę, że dunmer wcale nie jest stworzony do bycia magiem,
tylko do bycia klasą łączoną^^


Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak klasa łączna. Coś jest stworzone do bycia najlepszym w danej dziedzinie. jak coś jest średnie we wszystkich dziedzinach to nie warto zaprzątać tym sobie głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:08, marcin1930 napisał:

Pytanie z innej beczki - planuję zemstę na tym gościu co się z nas śmiał na początku gry (...)

Spoiler

Zabić go można tylko wykonując odpowiedni quest dla Dark Brotherhood.

Dnia 30.12.2007 o 20:08, marcin1930 napisał:

PS Da się zmienić znak z odiaku podczas gry? Nawet używając kodów, skryptów itp.? :P


(pisze się "zodiaku", to tak przy okazji).
Wciśnij tyldę (~) żeby wejść do konsoli i wpisz:

showbirthsignmenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:41, Meledictum napisał:

Wciśnij tyldę (~) żeby wejść do konsoli i wpisz:

showbirthsignmenu


Wszystkim BARDZO dziękuje za pomoc - na prawdę widać że się znacie na grze ;] A tak a propos tego znaku zodiaku to jest to jakiś cheat czy tylko dobra wola Bethesda Softworks? :P

@ShaDoW Energy
Mam spolszczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało - mam ten strój zabójcy, ale jest niedopracowany do jaszczurek - jak się łatwo domyślić właśnie takową gram :P Wystaje ogon (jak zawsze) i pysk - on powinien być ukryty ;/ Jaka jest dobraklasa dla złodzieja, wykluczając Kotka i Jaszurkę <lol>? W sumie i tak musze wszystko od początku zaczynać (głos się psuje, w nowej postaci jest ok...). Dzięki za szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 21:28, gogiell napisał:

Ja grałem leśnym elfem i gra nim się całkiem nieźle ;)


Hm, a nie myślałeś o Mrocznym Elfie? "Mowa zwierząt" zaklina wszystkie typy stworów [zoombie, kościotrup itd.], czy tylko te "naturalne" [jeleń, szczur itd.]? I jeszcze jedno w ramach upewnienia - grałeś złodziejem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 21:47, marcin1930 napisał:


Jeśli chcesz być 100% złodziejem, to tylko kocio lub jaszczurka.
A z innych ras to na złodzieja, po jakimś czasie może wyjść Cesarski albo właśnie Mroczy Elf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 21:50, Rumcajs52 napisał:

>
Jeśli chcesz być 100% złodziejem, to tylko kocio lub jaszczurka.
A z innych ras to na złodzieja, po jakimś czasie może wyjść Cesarski albo właśnie Mroczy Elf.


Co wg. Ciebie znaczy "być 100% złodziejem"? Nie chcę nic sugerować, po prostu nie rozumiem :) Ja nie muszę być jakimś super złodziejem, chodzi mi o to żeby móc skutecznie podkraść się do wroga, ew. coś skubnąć z jego sakiewki, oddać celny strzał z zaskoczenia (premia x3 ^^), skombinować jakąś "fajną" truciznę na broń i skutecznie dostać się do mocno zamkniętej skrzyni. Dodatkowo można jeszcze pobawić się jakimś ostrzem, lub poskakać po dachach (widziałem filmik, jak gość tak skakał po dachach że dostał się na jakąś katedrę nawet ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Chodzi mi o to że Cesarski, nigdy(chyba że naprawdę go mocno wytrenujemy) nie będzie tak dobry w złodziejstwie, jak kocio.
Mi się bardzo podoba gra jaszczurka i kocio :P
Do skakania po dachach to też kotek jest najlepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 22:21, Rumcajs52 napisał:

Chodzi mi o to że Cesarski, nigdy(chyba że naprawdę go mocno wytrenujemy) nie będzie tak dobry
w złodziejstwie, jak kocio.
Mi się bardzo podoba gra jaszczurka i kocio :P
Do skakania po dachach to też kotek jest najlepszy ;)


No w sumie masz rację, ale ja i tak wolę tego elfa od kocia (ma wg. mnie niedorobiony pysk :P), co innego jaszczurka (najlepsza rasa w TES;). W dodatku pasuje do niego strój Assassin''a. Jak coś to kilka postów wyżej ;] Znowu jak przemyślałem sobie te plusy i minusy to nie jest źle, wybierając leśnego elfa jestem przynajmniej bardziej uniwersalny :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 21:47, marcin1930 napisał:

> Ja grałem leśnym elfem i gra nim się całkiem nieźle ;)

Hm, a nie myślałeś o Mrocznym Elfie? "Mowa zwierząt" zaklina wszystkie typy stworów [zoombie,
kościotrup itd.], czy tylko te "naturalne" [jeleń, szczur itd.]? I jeszcze jedno w ramach upewnienia
- grałeś złodziejem? :P


Grałem, tylko radzę jeszcze dobrać do umiejętności głównych "ostrze" - bo czasem walka z mocnym przeciwnikiem polegała na "strzelaj najpierw z ukrycia, a potem uciekaj do tyłu i strzelaj itd." :/

BTW. polecam zajrzeć tutaj :
http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=618&Itemid=549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 22:29, gogiell napisał:

Grałem, tylko radzę jeszcze dobrać do umiejętności głównych "ostrze" - bo czasem walka z mocnym
przeciwnikiem polegała na "strzelaj najpierw z ukrycia, a potem uciekaj do tyłu i strzelaj
itd." :/

BTW. polecam zajrzeć tutaj :
http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=618&Itemid=549


Dobra, wezmę ostrza :) A jak z tą mową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 21:09, marcin1930 napisał:

W końcu się udało - mam ten strój zabójcy, ale jest niedopracowany do jaszczurek - jak się
łatwo domyślić właśnie takową gram :P Wystaje ogon (jak zawsze) i pysk - on powinien być ukryty
;/ Jaka jest dobraklasa dla złodzieja, wykluczając Kotka i Jaszurkę <lol>? W sumie i
tak musze wszystko od początku zaczynać (głos się psuje, w nowej postaci jest ok...). Dzięki
za szybką odpowiedź :)


Moim zdaniem strój leży lepiej na "jaszczurce" (co to, jakieś mody na nowe rasy masz poinstalowane?) niż na którejś z tych obleśnych małp. Chociaż z drugiej strony - dzięki kapturowi u małpek nie widać ryja. (swoją drogą, czy to nie przesada, żeby mieć w grze sześć [SIC!] rodzajów małp, w tym nawet jakieś szare Dunmer i spiczasto uszne mutacje?)

Jeżeli chcesz grać złodziejem --> Argonianin Male (wysokie Agility, +10 do security).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować