Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2008 o 21:25, M1chał napisał:

Podobno jest jeden Jednorożec na całą grę? Na pewno? :p


Nie zauważyłem, żeby po śmierci koń się pojawił z powrotem w miejscu, w którym można go znaleźć, poza tym, jest on "powiązany" z jednym questem, więc jego odradzanie się byłoby nieco bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 19:54, trutututu napisał:

To to wiem że deaderyczny to ciężki a szklany to lekki właśnie się pytam o szklany bo
tego właśnie rozwijam


To nie ma znaczenia, obie są najlepsze, przeciwnicy upuszczaja i deadric i glass od 20 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:25, M1chał napisał:

Podobno jest jeden Jednorożec na całą grę? Na pewno? :p


Tak, jedynym wyjściem jest nie wykonanie misji lub przywołanie go z konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:34, Shelazar napisał:

Tak, jedynym wyjściem jest nie wykonanie misji lub przywołanie go z konsoli...

A ja go zabiłem :p I to chyba na 3 lvl xD 3O min walki :p Bo tylko magia na niego działała x/ x/ A ja łucznikiem gram xD Cóż.. mógł się nie nawijać :p

20080206220958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 16:27, pawlo131 napisał:

Jest jakiś sposób żeby odzyskać skasowany stan gry? Omyłkowo usunąłem zapis... Proszę
o pomoc


programem do odzyskiwania danych chyba tylko...
jeśli nie znasz takowego skieruj się tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=16138
lub tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=203&u=512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chcę się zapytać, czy opłaca się kupić Obliviona: Game of The Year Edition za 1oo zł.
Nie wiem, czy nie lepiej trochę poczekać.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:32, Ancient Lord napisał:

Chcę się zapytać, czy opłaca się kupić Obliviona: Game of The Year Edition za 1oo zł.
Nie wiem, czy nie lepiej trochę poczekać.


Nie opłaca się. Lepiej kupić edycję kolekcjonerską za 35 złotych z tej strony:
http://www.sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=423
Podaruj sobie jak na razie oddatki bo wkrótce będą tanie jak barszcz. Jeśli przeszkadza Ci angielska wersja językowa to z tej strony możesz ściagnąć oficjalne spolszczenie (legalnie):
http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=E

Na razie przejdź Obliviona zobacz czy Ci się podoba a później kup dodatki osobno. Wyjdzie w sumie troche taniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:50, YahooPL napisał:

> Chcę się zapytać, czy opłaca się kupić Obliviona: Game of The Year Edition za 1oo
zł.
> Nie wiem, czy nie lepiej trochę poczekać.

Nie opłaca się. Lepiej kupić edycję kolekcjonerską za 35 złotych z tej strony:
http://www.sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=423
Podaruj sobie jak na razie oddatki bo wkrótce będą tanie jak barszcz. Jeśli przeszkadza
Ci angielska wersja językowa to z tej strony możesz ściagnąć oficjalne spolszczenie (legalnie):
http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=E

Na razie przejdź Obliviona zobacz czy Ci się podoba a później kup dodatki osobno. Wyjdzie
w sumie troche taniej ...



Dzieki za to! niweużywany Oblivion za 35zł - Jezu, ale fajnie! :) Kupuję :P


Po chwili dodane: Ale towar niedostępny jest - lipa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:02, Ancient Lord napisał:

Po chwili dodane: Ale towar niedostępny jest - lipa ;(


Sorry nie zauważyłem :)
Chyba jednak zostanie Ci pierwsza opcja czyli kupno Game of the Year Edition. Jeśli chcesz pozanć moją opinię to kiedyś musiałem zapłacić za to wszystko co masz tam w pudełku dwa razy więcej niz teraz. Pomimo tego jednak to zrobiłem. Bo gra jest genialna. Polecam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:08, YahooPL napisał:

> Po chwili dodane: Ale towar niedostępny jest - lipa ;(

Sorry nie zauważyłem :)
Chyba jednak zostanie Ci pierwsza opcja czyli kupno Game of the Year Edition. Jeśli chcesz
pozanć moją opinię to kiedyś musiałem zapłacić za to wszystko co masz tam w pudełku dwa
razy więcej niz teraz. Pomimo tego jednak to zrobiłem. Bo gra jest genialna. Polecam
...


Wiem. Grałem u kolegi w Obliviona i u siebie w Morrowinda. Od czasu poznania tej gry uważam że to isntne arcydzieło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:34, Super gość napisał:

Gdzie są zapisywane savy z Obliviona ? Bo nie mogę znaleźć.


C:\Documents and Settings\"nazwa użytkownika"\Moje dokumenty\My Games\Oblivion

Swoją drogą zapisywanie właśnie w tamtym miejscu jest dla mnie bardzo dobrym pomysłem. Szkoda że wszyscy producenci tego nie robią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja polecam kupić wszystko osobno, a najlepiej jak znajdziesz premierową edycję Obliviona. W GotY z tego co wiem to jeden z dodatków - Knights of the Nine jest bez dodatkowych pluginów, a niektóre z nich były na prawdę ciekawe i chyba warto dla nich wydać trochę więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
Od niedawna gram w Obliviona i mam pytanie które mnie ciągle dręczy...

Czy dobrze rozumiem? Że im wyższy poziom postaci, to można lepsze przedmioty znaleść?

Jeśli tak... to myśle, że zwaliłem sobie grę... bo ja postanowiłem, że nie będę awansował (przynajmniej na początku) i będę niemiłosiernie katował umiejętności poboczne... A więc, dla przykładu: mam teraz np. ostrza na 60 kiedy mam 1 level... Wszystko fajnie i przyjemnie, bo fajnie się wymiata, ale NA LITOŚĆ będę ciągle w "łachmanach" chodził?

Czy ktos może mi odpowiedzieć, że dobrze to wszystko rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 10:02, ImRo Nixon napisał:

Czy ktos może mi odpowiedzieć, że dobrze to wszystko rozumuje?


Niestety lub stety (zależy dla kogo) dobrze myślisz.
W Oblivionie jest tzw. level scalling, który powoduje że im mamy wyższy level, tym spotykamy mocniejszych przeciwników, lepsze przedmioty itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:05, Mixon1988 napisał:

W Oblivionie jest tzw. level scalling, który powoduje że im mamy wyższy level, tym spotykamy
mocniejszych przeciwników, lepsze przedmioty itp.


Dodam tylko, ze wpływa to także na ilość złota znajdowaną w skrzyniach. Przez prawie całą moją grę latałem po jaskiniach i otwierałem skrzynie każdego typu. Zauważyłem, że nie inwestując w szczęście powiększa się liczba znajdowanego złota tak, że pod koniec gry na raz znajdowałem juz po 130 sztuk złota na skrzynię co jest chyba niezłym wynikiem. Jeśli chodzi o moją ocenę level scallingu to jest to dla mnie dobre rozwiązanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:11, matui1996 napisał:

Mam pytanie ...

Ogólnie czy warto kupić oblivion???

No ogólnie jak Ci się podobają erpegi to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:09, YahooPL napisał:

Dodam tylko, ze wpływa to także na ilość złota znajdowaną w skrzyniach. Przez prawie
całą moją grę latałem po jaskiniach i otwierałem skrzynie każdego typu. Zauważyłem, że
nie inwestując w szczęście powiększa się liczba znajdowanego złota tak, że pod koniec
gry na raz znajdowałem juz po 130 sztuk złota na skrzynię co jest chyba niezłym wynikiem.
Jeśli chodzi o moją ocenę level scallingu to jest to dla mnie dobre rozwiązanie :P


Ja około 40 levelu znajdowałem około 80 sztuk złota na skrzynie, ale powiem że niekiedy nawet nie chciało mi się tego brać, bo czym jest te 80 zł, jeśli za broń lub zbroję otrzymamy 1200 zł.
Dlatego warto inwestować w siłę (możemy więcej udźwgnąć), Alchemie (możemy z ciastka i ziaren lnu stworzyć miksturę dzięki której możemy wziąć nawet do 600 ciężaru!), lup przemianę (zaklęcie piórka).
Według nie najlepszym rozwiązaniem jest Alchemia.
A co do level scallingu, to nie przeszkadza mi on, podoba mi się to że im dłużej się gra, tym można spotkać nowego wroga, nowy lepszy miecz itd, co zachęca do ciągłego grania i zdobywania kolejnych poziomów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować