Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Bonusy do siły, zwinności, szybkości, inteligencji, akrobatyki, skradania się, walki wręcz, iluzji, zniszczenia i "jeszcze-nie-pamiętam-czego" (+5 w I fazie, +10 w II, +15 w III). Dodatkowo jeszcze fajna misja na zakończenie - gdy pozbywamy się wampiryzmu.
A wypicie krwi to strata tylko kilku chwil, chyba, że chcesz się wprowadzić w III fazę wampiryzmu, gdzie jesteśmy maszynkami do zabijania - przydatne, gdy mamy trudne misje do przejścia :).

No i byłbym zapomniał - baaardzo przydatny czar "Krwawe Łowy" - wykrywanie życia 100 st. i nocne oko przez 60 sek za 5 many :). Pomocne w szczególności do misji dla Mrocznego Bractwa, gdy musimy unikać innych itd.
W dodatku z każdą fazą wampiryzmu otrzymujemy nowy, przydatny czar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:30, JaqbD napisał:

Bonusy do siły, zwinności, szybkości, inteligencji, akrobatyki, skradania się, walki
wręcz, iluzji, zniszczenia i "jeszcze-nie-pamiętam-czego" (+5 w I fazie, +10 w II, +15
w III). Dodatkowo jeszcze fajna misja na zakończenie - gdy pozbywamy się wampiryzmu.
A wypicie krwi to strata tylko kilku chwil, chyba, że chcesz się wprowadzić w III fazę
wampiryzmu, gdzie jesteśmy maszynkami do zabijania - przydatne, gdy mamy trudne misje
do przejścia :).


Na 20 poziomie doświadczenia i tak nie mam z nikim problemów więc te bonusy wiele by nie zmieniły...
Fajnych misji jest na pęczki i mogę sobie jedną odpuścić :)

Dnia 10.02.2008 o 12:30, JaqbD napisał:

No i byłbym zapomniał - baaardzo przydatny czar "Krwawe Łowy" - wykrywanie życia 100
st. i nocne oko przez 60 sek za 5 many :). Pomocne w szczególności do misji dla Mrocznego
Bractwa, gdy musimy unikać innych itd.
W dodatku z każdą fazą wampiryzmu otrzymujemy nowy, przydatny czar.


Podobne rzeczy daje kaptur Szarego Lisa więc ja podziękuje :P

EDIT: Hehe w końcu awans :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wyjaśnienie co do picia krwi :P

Chciałem z góry przeprosić, że tak dużo pytań zadaje, ale chce mieć dobry start z grą.... akogo mam pytać jak nie profesjonalistów? :P

Chiałem się zapytać czy:
* jest ograniczenie levelowe?
* jak ma się mnożnik 5x do siły to ile co level sie dostaje do udźwigu?
* i czy np. jek będę miał Siły 100 to jet to najwyższa wartość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:45, YahooPL napisał:

> Bonusy do siły, zwinności, szybkości, inteligencji, akrobatyki, skradania się, walki

> wręcz, iluzji, zniszczenia i "jeszcze-nie-pamiętam-czego" (+5 w I fazie, +10 w II,
+15
> w III). Dodatkowo jeszcze fajna misja na zakończenie - gdy pozbywamy się wampiryzmu.

> A wypicie krwi to strata tylko kilku chwil, chyba, że chcesz się wprowadzić w III
fazę
> wampiryzmu, gdzie jesteśmy maszynkami do zabijania - przydatne, gdy mamy trudne
misje
> do przejścia :).

Na 20 poziomie doświadczenia i tak nie mam z nikim problemów więc te bonusy wiele by
nie zmieniły...
Fajnych misji jest na pęczki i mogę sobie jedną odpuścić :)

> No i byłbym zapomniał - baaardzo przydatny czar "Krwawe Łowy" - wykrywanie życia
100
> st. i nocne oko przez 60 sek za 5 many :). Pomocne w szczególności do misji dla
Mrocznego
> Bractwa, gdy musimy unikać innych itd.
> W dodatku z każdą fazą wampiryzmu otrzymujemy nowy, przydatny czar.

Podobne rzeczy daje kaptur Szarego Lisa więc ja podziękuje :P

EDIT: Hehe w końcu awans :D



Kolego... Ty się tak wykręcasz od tego wamiryzmu, ale przecie, jest to chyba nieuniknione, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:45, YahooPL napisał:

Na 20 poziomie doświadczenia i tak nie mam z nikim problemów więc te bonusy wiele by
nie zmieniły...
Fajnych misji jest na pęczki i mogę sobie jedną odpuścić :)

Chyba, że dla wyzwania grasz zabójcą używającym TYLKO walki wręcz...

Dnia 10.02.2008 o 12:45, YahooPL napisał:

Podobne rzeczy daje kaptur Szarego Lisa więc ja podziękuje :P

Ale nosząc kaptur Liska jesteśmy prześladowani przez Straż Miejską, a na dodatek wygląda jak karmnik dla gołębi. To ja podziękuję.

Dnia 10.02.2008 o 12:45, YahooPL napisał:

EDIT: Hehe w końcu awans :D

Nic tylko pogratulować i życzyć udanego spamowania na nowej randze :) (żarcik)

@ ImRo Nixon
1. Ograniczenie lewelowe jest tak odległe, że nie zaprzątaj sobie tym głowy :)
2. Nie pamiętam ile udźwigu to 1 siły, ale dostaniesz ok. 30.
3. Tak, 100 to najwyższa wartość każdego współczynnika i umiejętności.
4. Wampiryzm nie jest nieunikniony (czyt. jest tylko dodatkiem). Nie musisz być wampirem, ale to miłe urozmaicenie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:47, ImRo Nixon napisał:

* jest ograniczenie levelowe?

To zależy jak rozplanujesz awanse, ale mniej więcej 55-57 leveli można nabić.

Dnia 10.02.2008 o 12:47, ImRo Nixon napisał:

* i czy np. jek będę miał Siły 100 to jet to najwyższa wartość?

Ni można jeszcze podnieść wartość Siły powyżej 100 poprzez czary, mikstury, albo bycie wampirem.
Ja jestem teraz w 2 stadium wampiryzmu i mam Siłę 110 ;)

PS. Ja nie chcę być Wampirem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:52, Mixon1988 napisał:

> * jest ograniczenie levelowe?
To zależy jak rozplanujesz awanse, ale mniej więcej 55-57 leveli można nabić.

Jeśli jesteś napalonym maniakiem :), to można osiągnąć ok. 200 - poprzez więzienie - obniżanie umiejętności.

Dnia 10.02.2008 o 12:52, Mixon1988 napisał:

> * i czy np. jek będę miał Siły 100 to jet to najwyższa wartość?
Ni można jeszcze podnieść wartość Siły powyżej 100 poprzez czary, mikstury, albo bycie
wampirem.
Ja jestem teraz w 2 stadium wampiryzmu i mam Siłę 110 ;)

No to ładnie :)

Dnia 10.02.2008 o 12:52, Mixon1988 napisał:

PS. Ja nie chcę być Wampirem ;(

Jest bardzo przyjemny quest aby się z niego wyleczyć - udaj się na uniwerek magiczny i pogadaj z Raminusem Pollusem (?! jakoś tak :)). Cały quest jest opisany na Adamantytowej Wieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:50, JaqbD napisał:

3. Tak, 100 to najwyższa wartość każdego współczynnika i umiejętności.


Ej... to cos tu jest nie halo... ja przed wyjściem z kanałów (początek gry) mam 65... To po co mam się starać o mnożniki 5x jak tak czy siak zaraz będę miał 100...

JaqbD
Ja zaś słyszałem, że quest jest mozolny i nudny... no cóż... lecz ja tylko słyszałem, a nie przekonałem się czy tak jest naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:02, ImRo Nixon napisał:

> 3. Tak, 100 to najwyższa wartość każdego współczynnika i umiejętności.

Ej... to cos tu jest nie halo... ja przed wyjściem z kanałów (początek gry) mam 65...
To po co mam się starać o mnożniki 5x jak tak czy siak zaraz będę miał 100...

No tak, to prawda. Niestety współczynniki nie zostały dobrze wyważone no i mamy takie sytuacje, że na 8 lvl miałem 100 siły moim wojownikiem.

Dnia 10.02.2008 o 13:02, ImRo Nixon napisał:

JaqbD
Ja zaś słyszałem, że quest jest mozolny i nudny... no cóż... lecz ja tylko słyszałem,
a nie przekonałem się czy tak jest naprawde

To prawda, ale jest całkiem miły i można poznać parę "fajnych inaczej" osobistości :). Chociażby hrabia Skingradu...

BTW: Gratuluję awansu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:50, JaqbD napisał:

Chyba, że dla wyzwania grasz zabójcą używającym TYLKO walki wręcz...


Nie słyszałem o takiej opcji :P
Ja osobiście preferuję jak już powiedziałem Norda-Wojownika i wampiryzm jakos nie jest mi potrzebny. Chociaż nie zaprzeczę, że może kiedyś sobie go sprawdzę.
Tak nawiasem mówiąc to ja zawsze miałem kłopoty z zarażeniem się wampiryzmem i to mnie trochę odrzucało od tej opcji. Jakiś sprawdzony sposób ???

Dnia 10.02.2008 o 12:50, JaqbD napisał:

Ale nosząc kaptur Liska jesteśmy prześladowani przez Straż Miejską, a na dodatek wygląda
jak karmnik dla gołębi. To ja podziękuję.


No w sumie jak tak patrze. Ale w serii Elder Scrolls zawsze jakoś elementy zbroi nie za bardzo były... wizualnie piękne... po prostu to co mocne to się zakłada i nie patrzy się na wygląd. Poza tym prześladowanie przez straż miejską kończy się wraz ze zdjęciem kaptura więc nie wdzię problemu :)

Dnia 10.02.2008 o 12:50, JaqbD napisał:

Nic tylko pogratulować i życzyć udanego spamowania na nowej randze :) (żarcik)


Dziękuje bardzo za żarcik :)

ImRo Nixon ---> Trochę tnij cytaty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:08, JaqbD napisał:

> > 3. Tak, 100 to najwyższa wartość każdego współczynnika i umiejętności.
>
> Ej... to cos tu jest nie halo... ja przed wyjściem z kanałów (początek gry) mam
65...
> To po co mam się starać o mnożniki 5x jak tak czy siak zaraz będę miał 100...
No tak, to prawda. Niestety współczynniki nie zostały dobrze wyważone no i mamy takie
sytuacje, że na 8 lvl miałem 100 siły moim wojownikiem.


No to... ja nabije już te 100... i będę ciągle awansował... to przeciwnicy będą silniejsi a ja kaban?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:13, YahooPL napisał:

Jakiś sprawdzony sposób ???

Nigdy nie ma sprawdzonego sposobu. Ja się szybko zaraziłem wchodząc do zawampirzonej jaskini dezintegrując wszystkim broń - otrzymujemy wtedy najmniejsze dmg - i czekanie.
Jest co prawda 100% sposób:
1. Dołączenie do Mrocznego Bractwa
2. Wykonanie wszystkich questów u głównego zleceniodawcy (taki wampir :D)
3. Zgodzić się na "Mroczny Dar"
4. Przespanie się 3 dni
5. Bycie wampirem :)

Dnia 10.02.2008 o 13:13, YahooPL napisał:

> Ale nosząc kaptur Liska jesteśmy prześladowani przez Straż Miejską, a na dodatek
wygląda
> jak karmnik dla gołębi. To ja podziękuję.

No w sumie jak tak patrze. Ale w serii Elder Scrolls zawsze jakoś elementy zbroi nie
za bardzo były... wizualnie piękne... po prostu to co mocne to się zakłada i nie patrzy
się na wygląd. Poza tym prześladowanie przez straż miejską kończy się wraz ze zdjęciem
kaptura więc nie wdzię problemu :)

Co do wyglądy zbroi w Obli to się nie zgodzę - chociażby Ebonowa, Skórzana lub Stalowa. Bardzo ładne wykonanie, nigdy nie mogłem się nasycić ich widokiem. Numerem 1. jest zbroja Brusefa Ameoliona - Lekka zbroja - przeteksturowana na srebro Ebonowa zbroja. Wygląda bajecznie.

@ ImRo Nixon
Nie do końca. Gra nie opiera się tylko na współczynnikach, ale i umiejętnościach i zbroi.
Na 25 lvl będą ci się sybać z wrogów daedryczne i ebonowe itemki, które w parze z 100 siły, skilla zbroi i skilla broni zrobią z Ciebie niepokonaną machinę wojenną nawet na zwiększonym poziomie trudności. Później z resztą potwory już nie levelują (pojawiają sie tylko ich najmocniejsze formy ewolucyjne). Jedynie pewna Daedra z karkołomnym imieniem leveluje z tobą. Ale nie bój żaby - pojawia się od 22 lvl, a wtedy pewnie ukończysz wątek główny... I nie powiem co dalej :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:22, JaqbD napisał:

Nigdy nie ma sprawdzonego sposobu. Ja się szybko zaraziłem wchodząc do zawampirzonej
jaskini dezintegrując wszystkim broń - otrzymujemy wtedy najmniejsze dmg - i czekanie.
Jest co prawda 100% sposób...


Faktycznie zapomniałem o tym kolesiu z Bractwa. Domyślałem się co daje ale nigdy nie wpadłem by do niego zagadać ponownie. No to juz mam pewne źródło ;)
Co do Twojego sposobu to robiłem tak samo. Zwłaszcza, że w otchłani znalazłem taką fajną tarcze co miała właśnie ten efekt. I tak mi sie nie udało :P

Dnia 10.02.2008 o 13:22, JaqbD napisał:

Co do wyglądy zbroi w Obli to się nie zgodzę - chociażby Ebonowa, Skórzana lub Stalowa.
Bardzo ładne wykonanie, nigdy nie mogłem się nasycić ich widokiem. Numerem 1. jest zbroja
Brusefa Ameoliona - Lekka zbroja - przeteksturowana na srebro Ebonowa zbroja. Wygląda
bajecznie.


Chodziło mi bardziej o to, że jak chcesz mieć najlepsze itemy na sobie to niestety nigdy nie są one z tego samego zestawu i jak się ma każdy przedmiot z innej parafii to nie da się ukryć, że postać wygląda komicznie. W Twoim przypadku moze tak nie być i rozumiem to ale w moim to tragedia. Dobrze że gram na widoku FPP ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:32, YahooPL napisał:

Chodziło mi bardziej o to, że jak chcesz mieć najlepsze itemy na sobie to niestety nigdy
nie są one z tego samego zestawu i jak się ma każdy przedmiot z innej parafii to nie
da się ukryć, że postać wygląda komicznie. W Twoim przypadku moze tak nie być i rozumiem
to ale w moim to tragedia. Dobrze że gram na widoku FPP ...

Tu mi się przypomniała moja postać z Morrowinda.
Istna "choinka", Patrząc na niego miałem wrażenie jakby dopiero co uciekł z psychiatryka i nie zdjął kaftanu bezpieczeństwa albo wrócił z parady równości. Nawet nie dam screena, bo by forum zamknęli zaniepokojeni falą samobójstw spowodowanych przeżyciami po zobaczeniu tego kolesia. Był ubrany w najlepsze itemy z całej gry, najbardziej raziła Szata Dumy Smoka. Złota. Z pomarańczowym kołnierzem (swoją drogą średnicy koła od traktora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:22, JaqbD napisał:

Jedynie pewna Daedra z karkołomnym imieniem
leveluje z tobą. Ale nie bój żaby - pojawia się od 22 lvl, a wtedy pewnie ukończysz wątek
główny... I nie powiem co dalej :)))


No właśnie, ja chce główny wątek zostawić sobie na koniec... ale kit jej w ciasto, dam jej radę :P

Więc... jak siła tak szybko staje się na maksymalnym poziomie, to może jakiś inny znak zodiaku sobie wziąsć? Czy pozostać przy wojowniku? Chyba pozostane... będę przynajmniej więcej gratów dźwikał na początek gry... Bo ja planowałem sobie wziąść znak zosiaku Cień (mój kumpel ma), ale ta niewidzialność jest dla tchórzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:48, ImRo Nixon napisał:

> Jedynie pewna Daedra z karkołomnym imieniem
> leveluje z tobą. Ale nie bój żaby - pojawia się od 22 lvl, a wtedy pewnie ukończysz
wątek
> główny... I nie powiem co dalej :)))

No właśnie, ja chce główny wątek zostawić sobie na koniec... ale kit jej w ciasto, dam
jej radę :P

Nie jest wcale trudna, ale wygląd może budzić respekt. W dodatku trzyma miecz dwuręczny (zawsze ebonowy albo daedryczny) w jednej łapie... bydlaka można zobaczyć tu i jednocześnie ostro się pośmiać. ZOBACZYĆ CAŁE
http://youtube.com/watch?v=QKxu0krT8xg

Dnia 10.02.2008 o 13:48, ImRo Nixon napisał:

Więc... jak siła tak szybko staje się na maksymalnym poziomie, to może jakiś inny znak
zodiaku sobie wziąsć? Czy pozostać przy wojowniku? Chyba pozostane... będę przynajmniej
więcej gratów dźwikał na początek gry... Bo ja planowałem sobie wziąść znak zosiaku Cień
(mój kumpel ma), ale ta niewidzialność jest dla tchórzy :P

Z resztą ta niewidzialność jest krótka (60 sek), zaatakujesz kogoś - znika - no i możesz użyć jej tylko raz dziennie.
Zdecydowanie najlepsze znaki to te dające coś na stałe. Wojownik, Złodziej, Dama. Najlepsze znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już będę miał te 100 Siły, to wypadałoby popodwyższać coś innego... Czy poprostu podarować sobie inne współczyniki i nie przejmować się, że nie będę miał np. Zwinności 5x...

Dobra... mam wrażenie, że sam nie wiem czego chce... poprostu ciągle się meczęcze z odpowiednim dobraniem umiejętności głównych... A może, dla przykładu wojownika... miałby mi ktoś poradzić jakie wybrać glówne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:14, ImRo Nixon napisał:

Dobra... mam wrażenie, że sam nie wiem czego chce... poprostu ciągle się meczęcze z odpowiednim
dobraniem umiejętności głównych... A może, dla przykładu wojownika... miałby mi ktoś
poradzić jakie wybrać glówne?

Ależ oczywiście :)

WOJOWNIK

Rasa:
Redgard / Nord / Cesarski (polecam Redgardów)
Znak:
Wojownik / Złodziej
Współczynniki:
1. Siła
2. Wytrzymałość / Zwinność
Skille:
1. Ciężki / Lekki pancerz (polecam ciężki)
2. Płatnerstwo
3. Przywrócenie
4. Atletyka
5. Blok
6. Broń (polecam Ostrza)
7. Zabezpieczenia / dodatkowy skill wspierający
Masz cały tutorial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atletyka? Ostrza? C.Pancerz? To są umiejętnosci, które używane są co chwile! Wiec... niekontrolowany awans... a z tego co słyszałem to nie jest za dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:32, ImRo Nixon napisał:

Atletyka? Ostrza? C.Pancerz? To są umiejętnosci, które używane są co chwile! Wiec...
niekontrolowany awans... a z tego co słyszałem to nie jest za dobre...

No to jak chciałbyś grać? Bez skila do broni, pancerza, jak ? Pierwszy lepszy kolo, nie paker z siłowni by Cię zabił. To są niemalże wymagane umiejętności do przyjemnego grania. Ja powiedziałem swoje racje, zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować