Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2008 o 14:34, JaqbD napisał:

No to jak chciałbyś grać? Bez skila do broni, pancerza, jak ? Pierwszy lepszy kolo, nie
paker z siłowni by Cię zabił. To są niemalże wymagane umiejętności do przyjemnego grania.
Ja powiedziałem swoje racje, zrobisz jak uważasz.


Tu nie chodzi o to. Zwiększając zbytnio daną umiejętność, rośnie poziom bohatera, ale i wszystkich przeciwników. Więc jeśli zbyt szybko awansujesz, może się okazać, że masz za słabą postać w stosunku do otaczającego świata. Rozwój trzeba dzielić na umiejętności, dzięki którym w pewnym stopniu kontroluje się awanse (jak na przykład Alchemia, nie mówię tu o wojowniku), ale jednocześnie dla działania postępowego i takie, które przychodzą, że tak powiem, same z siebie. Rozumiesz?
Alternatywą jest ściągnięcie moda, który usuwa skalowanie poziomów, co gorąco polecam.

A co do Twoich propozycji dla warriora - tak sobie.

Rasa: ZDECYDOWANIE Ork.
-
2. Po co wojownikowi zwinność? Zwłaszcza, że nie ma odbicia w dobranych przez Ciebie skillach.
-
2. Lekki?
7. Na jakiego grzyba zabezpieczenia? Nie przesadzajmy...

Ale to tylko moje małe uwagi, zresztą większość z tych komentowanych przeze mnie dałeś jako alternatywę, jednak dałeś.

E:
Jeszcze jedno - podane czynniki bohatera wraz z moimi poprawkami czynią najmocniejszego wojownika, jednak dopiero po zaaplikowaniu właśnie moda usuwającego level scalling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 11:43, e.t napisał:

Gdzie znajdę program do modyfikacji obliviona?

Wpisz TES Constuction Set w google i masz :). Wydaje mi się nawet, że ten z Morrka wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 12:02, JaqbD napisał:

> Gdzie znajdę program do modyfikacji obliviona?
Wpisz TES Constuction Set w google i masz :). Wydaje mi się nawet, że ten z Morrka wystarczy.


Nie, nie wystarczy. Do Obliviona jest osobny CS, do Morrowinda osobny. Oblivionowy jest trochę lepszy od Morrowindowego (łatwiejszy w obsłudze, znaczy się). To tak dla równowagi, gorsza gra - lepszy edytor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 12:05, SlimPole napisał:

> > Gdzie znajdę program do modyfikacji obliviona?
> Wpisz TES Constuction Set w google i masz :). Wydaje mi się nawet, że ten z Morrka
wystarczy.

Nie, nie wystarczy. Do Obliviona jest osobny CS, do Morrowinda osobny. Oblivionowy jest
trochę lepszy od Morrowindowego (łatwiejszy w obsłudze, znaczy się). To tak dla równowagi,
gorsza gra - lepszy edytor...

A jest dostępny edytor w polskiej wersji językowej? Bwiłem się troche z Constuction Set w morku, ale brak znajomości języka angielskiego troszkę mi przeszkadzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 16:10, Ninielia napisał:

Nigdy nie widziałam chociażby łatki spolszczającej :< Ale jest sporo fajnych kursów
pracy z CS, po polsku ;)


To na co czekasz?:P Zwłaszcza, że można ją ściągnąć za darmo z sieci. Plik waży jakieś 200 mb a pofatygować na pewno się warto bo samo spolszczenie jest bardzo dobre, chociaż oczywiście nie obyło się bez wpadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 16:35, dave03 napisał:

> Nigdy nie widziałam chociażby łatki spolszczającej :< Ale jest sporo fajnych
kursów
> pracy z CS, po polsku ;)

To na co czekasz?:P Zwłaszcza, że można ją ściągnąć za darmo z sieci. Plik waży jakieś
200 mb a pofatygować na pewno się warto bo samo spolszczenie jest bardzo dobre, chociaż
oczywiście nie obyło się bez wpadek.


Łał, ale i tak nie widzę sensu sciagac xd jestem przyzwyczajona do menu w englishu xddd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... chciałbym się o coś zapytać...

Sugerując się tym: http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=774&Itemid=655

<mam 6 level>

(z tego co rozumiem) to z moich wrogów powinny wypadać tam jakieś kolczaste i krasnoludzkie cosie... ale anie razu jeszcze nie zobaczyłem takiego czegoś na oczy, co prawda... Co prawda wbiłem do jakiś początkowych podziemi (z ludzmi oczywiscie), ale z tego co rozumiem to i w poczatkowych miejscach powinny te itemy wypadać...

Czy ktoś może mi to wyjaśnić czemu nie mam takich fajnych itemków? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 13:55, ImRo Nixon napisał:

Czy ktoś może mi to wyjaśnić czemu nie mam takich fajnych itemków? :P


Po prostu źle trafiasz. Poza tym nie można na podstawie jednego zbadanego podziemia mówić, że te przedmioty nie wypadają. Ja bym po prostu proponował przejść się do innych chociaż według mnie i tak to nie działa tak jak jest tam napisane bo mi też czasem wypadały przedmioty z początkowych partii gry podczas gdy namiatałem już dawno 20 levelową postacią. Jeszcze jedną sprawą jest to, że to wszystko działa na zasadzie losowości np. masz 50 %, ze wypadnie krasnoludzka, 25 % że coś tam i 25 % że coś tam. W miarę jak zaczniesz dalej wybijać przeciwników to zaczna wypadać itemki, które byś chciał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cierpliwie czekaj. Nie sugeruj się tym co przeczytasz na AW, bo progi, które są tam wytyczone dotyczą tego kiedy najwcześniej możesz znaleźć dany przedmiot, co wcale nie znaczy, że musisz go najwcześniej znaleźć. Graj i w końcu samo przyjdzie. A jak już tak bardzo Ci zależy to wykonuj questy poboczne - w questach częściej trafiamy na dobrze wyekwipowanych przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W śledztwie ,które prowadzę dla hrabiny przepytałem już wszystkie osoby wyznaczone i zebrałem dwa dowody rzeczowe: plamę na dywanie i niezwykły obraz gdzie jest reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 11:38, e.t napisał:

W śledztwie ,które prowadzę dla hrabiny przepytałem już wszystkie osoby wyznaczone i
zebrałem dwa dowody rzeczowe: plamę na dywanie i niezwykły obraz gdzie jest reszta?

Musisz się zakraść do komnaty Chanel i przeszukać pulpit, a znajdziesz w nim narzędzia malarskie.
Polecam tę stronę z solucją do większości zadań z Oblivion''a - http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=820&Itemid=681

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Oblivionie grafika jest super, ale od kiedy mam nowego kompa to już mi nie wystarcza. Nie wie ktoś może czy jest dostępna łatka lub moduł polepszający grafikę w polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 14:04, e.t napisał:

A co takiego chanel ma do zaoferowania?


O ile się nie mylę to w zamian za ciszę namaluje dla nas obraz na zamówienie, który odbieramy po miesiącu. Możemy go sobie postawić w domu :P

pawlo131 ---> Oto temat ogólny o takich kwestiach: http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index.php?showtopic=29212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam pytanie do was gramowicze,nie długo Oblivion wychodzi w SuperSeller i prawdopodobnie se go kupie,ale czy ktoś mógłby mi wymienic najważniejsze zalety tej gry?no i oczywiście wady.Nie chce czytać recenzji wole sie dowiedzieć od was:)Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować