Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2008 o 20:10, Szperacz Robson napisał:

Chodzi mi głównie o to, na jakich rzeczach można zyskać najwięcej pieniędzy.


cóż, głównie to chyba na broni i pancerzach, a także przedmiotach magicznych ^^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , stworzyłem następującą postać i proszę o radę ,czy dobrze to sobie wykombinowałem . W zamierzeniu jest to postać nastawiona na walkę w zwarciu i ewentualnie do tego jakas magia ofensywna

Rasa: Mroczny Elf

Współczynniki : siła i wytrzymałość

Umiejętności: płatnerstwo , ciężki pancerz , bronie obuchowe , walka wręcz , atletyka , lekki pancerz , zniszczenie

Znak zodiaku: Wojownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, to heavy armour i light się gryzą w jednej postaci.
Może wywal lekki i wstaw dwuraka, ew. coś magicznego.
Ja bym zmienił jeszcze znak, ale nigdy nei lubiłem wojowników,więc nie musisz mnie słuchać;p

Jaka profesja??
wojownik? Paladyn?:P barbarzyńca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 09:37, cmurder napisał:

Rasa: Mroczny Elf

Współczynniki : siła i wytrzymałość

Umiejętności: płatnerstwo , ciężki pancerz , bronie obuchowe , walka wręcz , atletyka
, lekki pancerz , zniszczenie


Znak zodiaku: Wojownik


Najlepsza rasa dla wojownika to Ork, ewentualnie Nord, ale wiadomo, że w Oblivionie wybór rasy na małe znaczenie.
Współczynniki i znak zodiaku ok.
Jeśli chodzi o umiejętności to, radzę zmienić lekki pancerz, zostawić ciężki. Możesz wtedy wziąć magię Przemiany (dobre zaklęcia defensywne, np. tarcza, piórko), ewentualnie Alchemie (jak się dobrze wyszkolisz w Alchemii to będziesz tworzył jakie tylko chcesz mikstury, o ogromnej mocy - polecam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
Mam problemik: Walczyłem z tym takim pyłem magicznym i minotaurem i po tych walkach mam obniżoną Siłę, Siłę Woli i inteligencje... Pewnie pytanie dla Was - doświadczonych graczy w Obliviona - jest prostę: Jak mam powrócić do normalnego stanu moich współczyników? Próbowałem się przespać i nic nie dało... Myśle, że trzeba wychylić jakiś eliksir, ale nie wiem jaki...

Bardzo prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 13:58, ImRo Nixon napisał:

Siemka!
Mam problemik: Walczyłem z tym takim pyłem magicznym i minotaurem i po tych walkach mam
obniżoną Siłę, Siłę Woli i inteligencje...


Możesz spróbować pomodlić się w kaplicy/kościele, jednak tylko wtedy, kiedy nie masz żadnego występku na sumieniu. Eliksirem też można, ale wyleciało mi to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 14:08, DJ Szlafrok napisał:

Możesz spróbować pomodlić się w kaplicy/kościele, jednak tylko wtedy, kiedy nie masz
żadnego występku na sumieniu. Eliksirem też można, ale wyleciało mi to z głowy.


Eliksiry, którymi możemy powrócić do normalnego nazywają się podobnie. Najczęściej ich nazwa rozpoczyna się od słowa "Przywrócenie... i dany współczynnik i ilość punktów które przywraca. Ja jednak wolę zapłacić wszystkie grzywny i iść do kaplicy. Dla niewiedzących to są w każdym dużym mieście i wygladają jak zwykły kościół. W środku mamy ołtarz do którego podchodzimy i go używamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 13:58, ImRo Nixon napisał:

Siemka!
Mam problemik: Walczyłem z tym takim pyłem magicznym i minotaurem i po tych walkach mam
obniżoną Siłę, Siłę Woli i inteligencje... Pewnie pytanie dla Was - doświadczonych graczy
w Obliviona - jest prostę: Jak mam powrócić do normalnego stanu moich współczyników?
Próbowałem się przespać i nic nie dało... Myśle, że trzeba wychylić jakiś eliksir, ale
nie wiem jaki...

Bardzo prosze o pomoc!

może modlitwa w kaplicy pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 13:11, DJ Szlafrok napisał:

>/.../ > 1. Oscuro''s Oblivion Overhaul 1.3
DOWNLOAD: http://elderscrolls.filefront.com/file/Oscuros_Oblivion_Overhaul;68542#Download

Ściągnąłem sobie tego moda, ale... ja angielskiego nie znam i kompletnie nie wiem, jak go zainstalować. Tyle co zrozumiałem, to trzeba chyba coś jeszcze ściągnąć albo coś innego zrobić - czy mógłbyś udzielić jakiejś instrukcji, co mam zrobić?
Tego drugiego moda nie chcę ściągać, nie będę się rejestrował, już wolę obejść się smakiem niż przez rok spam dostawać. Raz tylko zarejestrowałem drukarke - następnego dnia spam i tak przez rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam obecnie gry, ale pozwól, że przetłumaczę co nieco z angielskiej instrukcji.

Instalacja modyfikacji jest zależna od wersji, w jakiej została ściągnięta [wybacz, zapomniałem o tym wspomnieć w moim opisie moda, jednak zupełnie o tym nie myślałem].

A - Instalacja ze skompresowanego pliku (.7z, .rar, .zip).

Jeśli ściągnąłeś wersję bez instalatora , będziesz musiał wypakować zawartość skompresowanego moda OOO 1.3 do folderu Data w głównym katalogu gry.
Przykładowo, jeśli zainstalowałeś grę w C:\Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion, ścieżka wypakowania powinna wyglądać tak: C:\Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion\Data.

To spowoduje wypakowanie czterech folderów do Twojego katalogu \Oblivion\Data. Oto te foldery:

1. Meshes
2. Oscuro’s Oblivion Overhaul
3. Textures
4. Sounds

Jeśli podczas wypakowywania wyskoczy komunikat z zapytaniem o nadpisanie danego pliku, kliknij "Tak" by kontynuować - na wszelki wypadek mod sporządza dodatkowe, zapasowe pliki.

Procedura wypakowywania utworzy te foldery do Twojego katalogu \Oblivion\Data. Jeśli dotychczas posiadałeś podobne foldery, ich zawartość zostanie nadpisana, bez narażania bezpieczeństwa gry. Pamiętaj - wybieraj "Tak", jeśli zostaniesz zapytany o nadpisanie pliku o takiej samej nazwie.

Teraz, kiedy już modyfikacja jest przygotowana, masz możliwość zmiany jej opcji w "Customizability Options for OOO 1.3.

B - Instalacja poprzez instalator.

Jeśli pobrałeś wersję modyfikacji razem z instalatorem, będziesz miał ułatwione zadanie. Wystarczy dwukrotnie kliknąć na ikonę OOO 1.3, a instalator poprowadzi Cię przez proces instalacji. Pamiętaj, aby wybrać docelowy folder jako \Oblivion\Data. Zostaną tam wypakowane pliki.

______

Mam nadzieję, że się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Jeśli ściągnąłeś wersję bez instalatora , będziesz musiał wypakować zawartość skompresowanego

Dnia 20.02.2008 o 21:36, DJ Szlafrok napisał:

moda OOO 1.3 do folderu Data w głównym katalogu gry.

Tak zrobiłem, ale...żadnego pliku nie nadpisało ani też żaden komunikat nie wyskoczył.
P.S.
Nazwy plików w głównym katalogu w części są inne...

Dnia 20.02.2008 o 21:36, DJ Szlafrok napisał:


Mam nadzieję, że się przyda.

Może tak. Pograłem trochę (nie wyszedłem z więzienia, jestem w piwnicach pod więzieniem) i może dlatego nie widziałem żadnej różnicy. Dobrze, w takim razie spróbuję grać dalej, może potem będzie lepiej...
W każdym razie dziękuję, jeśli to wystarczy do tego, żeby mod był zainstalowany, to przy pierwszym widocznym objawie jeszcze się zgłoszę z podziekowaniem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj, właśnie wypakowałem sobie moda (mam go na płytce; gra nie zainstalowana, ale nie szkodzi) i zauważyłem, że w folderze ''Oscuro’s Oblivion Overhau\OOO-FULL'' znajdują się pliki, które muszą się znaleźć w folderze \Data (a nie ''\Data\Oscuro’s Oblivion Overhaul\OOO-FULL''). Na wszelki wypadek skopiuj je właśnie do folderu '\Data'. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś. ;-) Prawdopodobnie wtedy poczujesz różnicę...

Dnia 20.02.2008 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Tak zrobiłem, ale...żadnego pliku nie nadpisało ani też żaden komunikat nie wyskoczył.


Bo nie musiał. ;-)

Dnia 20.02.2008 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Nazwy plików w głównym katalogu w części są inne...


Nie bardzo rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:53, DJ Szlafrok napisał:

/.../
Nie bardzo rozumiem...

Są tam foldery Fonts, Menus, Music, Sheders, Textures, Video.
Z moda jest też Textures, ale pozostałe to Meshes, Oscuro''s i Sounds, już zdążyłem odinstalować moda, więc może coś pomyliłem, ale zaraz rozpakuje znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Jak można wyłączyć "narastanie trudności" w grze? Tz. gra na levelu 1 jest sporo łatwiejsza, niż na np.20...
Czy jest jakiś mod wyłączający ten efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 14:09, Ostrowiak napisał:

Jak można wyłączyć "narastanie trudności" w grze? Tz. gra na levelu 1 jest sporo łatwiejsza,
niż na np.20...
Czy jest jakiś mod wyłączający ten efekt?


Chodzi Ci pewnie o level scralling. Nie da się tego wyłączyć z poziomu gry i trzeba do tego zastosować mody. Poczytaj o tym w poniższym poście:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=12210

Niestety nie bawiłem się tymi modami wiec jak będziesz miał jakieś pytania odnośnie instalacji to juz niestety nie do mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się czy nie kupić Obliviona w serii SuperSeller, jednak najpierw chciłl bym się zapytać pare rzeczy
bo nie chce zmarnować 50 zł.
Czy w Oblivionie również tak trudno wpaść w główny wątek jak w Morrowindzie?
Gdy celujemy w postać z łuku celownik jest na postaci strzala w nią trafia?
Bo w Morrowindzie mnie doprowadzalo to do szaleństwa gdy celowałem w przeciwnika a strzała leciała obok.
I czy Obliviona da się przejść w tak krótkim czasie jak Morrowinda? - słyszałem że da się spokojnie na 2 lvl''u ukończyć, to prawda?
BTW {rosze odpowiedziec szczeże na te pytania, a nie typu "dla mnie w Morrowindzie bardzo prosto było natrafić na wątek główny..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz gry rpgi Morrowind ci się podobał to nie trać czasu tylko kupuj!
A co do twoich pytań...
Na wątek główny bardzo łatwo trafić, choćby dzięki opcji szybkiej podróży. Po rozpoczęciu gry doskonale wiesz gdzie masz iść i jeśli tylko chcesz możesz znaleźć się tam w kilka sekund!
Gdy celujesz w kogoś z łuku i widzisz że strzała leci prosto w niego to na pewno trafisz.
Oblivion to gra na długie godziny, choć jakbyś się uparł to główny wątek możesz skończyć w 20-30h.
Na co jeszcze czekasz? :D Zamawiaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować