Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2008 o 01:41, super ots napisał:

szczescie wplywa na wszystkie umiejetnosci po trochu, czyli zwieksza je, badz zmniejsza
(ale nie jest to nigdzie wyswietlane, tylko zaszyte w kodzie gry)
50 szczescia to neutralnosc i wszystko jest bez zmian
powyzej 50 szczescia to male bonusy do umiejetnosci, a ponizej to kary...
o ile szczescie na cos tam jeszcze wplywa przed osiagnieciem maxa czyli 100, to na tym
pulapie dodaje +20 do kazdej umiejetnosci, sek w tym, ze jesli dana umiejetnosc ma takze
wartosc 100, to szczescie nic nie dodaje :] dlatego, ze standardowo w grze maksymalna
wartosc wplywajaca na wydajnosc danej umiejetnosci to 100 (oprocz atletyki i akrobatyki)
normalnie jesli masz zwiekszone szczescie, zadajesz troxhe wieksze obrazenia, twoje czary
zuzywaja troche mniej many itp. poza tym w kilku miejscach skrypty sprawdzaja szczescie
postaci - np. jak robisz zaklady na arenie, to jesli masz zwiekszone szczescie to zawodnik
na ktorego postawiles ma zwiekszona szanse na wiecej punktow zycia niz jego oponent -
tym samym wieksza szansa twojej wygranej...


Pozdrawiam


Nie polecałbym bezczelnego kopiowania cudzych postów, post o niemal dokładnie takiej samej treści (zmieniłeś tylko kilka słów) znaleźć można tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=12732
Jeżeli już coś kradniesz, to rób to tak, żeby nikt się nie dowiedział. xP

>Odpowiedź na posta użytkownika trollf:
>tak naprawde to te czasy sa umowne, gdyz zaleza od tego czy nasza postac czasem spi czy nie...
>
>jesli mina 24 godziny i sie zdrzemniemy, to bez pozywiania sie kolene stadium nas czeka, ale gdy nie polozymy >sie spac, to mozna w biezacym stadium biegac w nieskonczonosc...

Co nie zmienia faktu, że przy wchodzeniu na wyższy poziom i tak trzeba pójść spać, najlepiej kogoś przedtem nadgryźć. xD Polecam chałupę w Imperial City w Waterfront District/Dzielnicy Nabrzeża - w nocy śpi w okolicy kilku żebraków, idealny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie:

Bramy Oblivionu. Postawiłem sobie za cel zamknięcie wszystkich bram znajdujących się w grze i muszę powiedzieć, że jestem na dobrej drodze. Ma ktoś może mapkę z zaznaczonymi wszystkimi bramami czy jest to sprawa losowa (w co wątpie) ??? Ile jest wszystkich bram ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....po pierwsze otwieranie bram jet losowe, a po drugie to z tego co wiem jest ich nieskończenie wiele (chociaż słyszałem też opcje, ze jest ich 101 ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku wiekszosci bram, to czy dana brama sie otworzy czy nie jest losowe, ale miejsce, w ktorym sie otworzy juz nie :]

tak jak Bombadil slyszal ;] miejsc, w ktorch wczesniej zostaly ustawione bramy w edytorze jest ok. 100, ale odwiedzajac takie miejsce, nie ma pewnosci czy brama sie tam otworzy czy nie - jest to losowe... oprocz 9 innych bram - kolo kazdego z 7 miast + Kvatch + wielka w Brumie.

niestety nie wiem, czy jesli zamkniemy jedna to druga gdzies indziej sie otwiera...


EDIT:
heh wlasnie znalazlem mape :] z zaznaczonymi chyba wszystkimi lokacjami w grze (w tym miejsca wystepowania bram) -
http://www.imperial-library.info/maps/AGM_v1.2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:02, trollf napisał:

heh wlasnie znalazlem mape :] z zaznaczonymi chyba wszystkimi lokacjami w grze (w tym
miejsca wystepowania bram) -
http://www.imperial-library.info/maps/AGM_v1.2.jpg


Dzięki wielkie za tą mapę bo życie stanie się od razu prostsze :)
Kolejne małe pytanko miałbym odnośnie przedmiotów. Dokładniej całego deadrycznego zestawu. Gdzie, co, jak zdobryć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:18, YahooPL napisał:

Kolejne małe pytanko miałbym odnośnie przedmiotów. Dokładniej całego deadrycznego zestawu.
Gdzie, co, jak zdobryć ???


No tu twórcy zupełnie pokpili sobie sprawę... Otóż NIE DA się go spotkać w jakimś konkretnym miejscu (np. w jakimś pradawnym grobowcu) jak w Morrowindzie, musisz mieć tak co najmniej 21 lvl i masz wtedy szanse że jakiś twój przeciwnik (np. wampir) będzie miał daedryczny pancerz przy sobie. Inaczej się po prostu nie da tego zdobyć. Dla mnie to ogromny krok wstecz w stosunku do Morrowinda, ach te jego błądzenie po grobowcach (Ibar-Dad...) i szukanie wymarzonej zbroi... dla mnie to jedna z głównych rzeczy przez które nie mogę powiedzieć że Oblivion jest lepszy od Morrowinda, szkoda. Miłego levelovania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:36, Krieeg napisał:

No tu twórcy zupełnie pokpili sobie sprawę...


Zawsze mogło być gorzej. Mogło się zdarzyć, że nie dodadzą go do gry i będę tylko mógł obejść się smakiem patrząc na setki wyrzynanych dremor w Otchłani. W sumie takie rozwiązanie nie jest najgorsze. Jaką będę miał teraz satysfakcje jak mi wypadnie daedryczny kirys? Wielką. Wiem, że dość dużo czasu mi zajmie skompletowanie, ale nie narzekam i biorę się do roboty. Jeszcze 5 leveli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:58, YahooPL napisał:

Zawsze mogło być gorzej. Mogło się zdarzyć, że nie dodadzą go do gry i będę tylko mógł
obejść się smakiem patrząc na setki wyrzynanych dremor w Otchłani. W sumie takie rozwiązanie
nie jest najgorsze. Jaką będę miał teraz satysfakcje jak mi wypadnie daedryczny kirys?
Wielką. Wiem, że dość dużo czasu mi zajmie skompletowanie, ale nie narzekam i biorę się
do roboty. Jeszcze 5 leveli :)


No wiesz, po pierwsze podałem ci tylko orientacyjną liczbę poziomów (mogą wcześniej wypadać, ale mogą i póżniej), a po drugie jak już zaczynają wypadać z przeciwników to w ilościach iście hurtowych... dość powiedzieć że z pewnej jaskni aby wynieść wszystkie daedryczne śmieci, musiałem zrobić kilka "kursów" (z jaskini, do sklepu i z powrotem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:58, YahooPL napisał:

> No tu twórcy zupełnie pokpili sobie sprawę...

Zawsze mogło być gorzej. Mogło się zdarzyć, że nie dodadzą go do gry i będę tylko mógł
obejść się smakiem patrząc na setki wyrzynanych dremor w Otchłani. W sumie takie rozwiązanie
nie jest najgorsze. Jaką będę miał teraz satysfakcje jak mi wypadnie daedryczny kirys?
Wielką. Wiem, że dość dużo czasu mi zajmie skompletowanie, ale nie narzekam i biorę się
do roboty. Jeszcze 5 leveli :)


Raczej by mi tego nie było szkoda, z Daedrycznego uzbrojenia i kirysów i tak nie korzystam, głównie ze względu na to, że po ich założeniu mam wrażenie, jakbym dopiero co wrócił z jakiejś rzeźni, w której ktoś najpierw próbował spalić mój pancerz, a później oblał go krwią. xD

Za to szklany pancerz wygląda bardzo dobrze, moim zdaniem to najładniejsza zbroja w całej grze (tuż za nią jest ebonowa). Przy okazji: kiedy nosicie ciężki pancerz i macie niski poziom odpowiedzialnej za niego umiejętności, przez co pancerz was spowalnia, to też o wiele lepiej wam się walczy bez jakiegokolwiek pancerza niż z tym ciężkim czymś na ciele? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki trzeba mieć poziom umiejętności iluzji, aby móc używać zaklęcia Chameleon? Mam 45 i wykupione zaklęcie od Ity Rienus z Bravil. Gdy chcę użyć czaru, to pojawia się komunikat, że mam za mało many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:01, Meledictum napisał:

Raczej by mi tego nie było szkoda, z Daedrycznego uzbrojenia i kirysów i tak nie korzystam,
głównie ze względu na to, że po ich założeniu mam wrażenie, jakbym dopiero co wrócił
z jakiejś rzeźni, w której ktoś najpierw próbował spalić mój pancerz, a później oblał
go krwią. xD


No cóż, dla użytkowników ciężkich pancerzy daedryczna zbroja to po prostu konieczność, no chyba że nie chcesz mieć maksymalnie wybajerzonej postaci. A w Morrowindzie daedryczna zbroja wyglądała jeszcze gorzej... jakieś g***ne kolce wystające z pleców...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:03, lewak napisał:

Jaki trzeba mieć poziom umiejętności iluzji, aby móc używać zaklęcia Chameleon? Mam 45
i wykupione zaklęcie od Ity Rienus z Bravil. Gdy chcę użyć czaru, to pojawia się komunikat,
że mam za mało many.


Trzeba być czeladnikiem w tej umiejętności czyli od 50 do 74 punktów musimy mieć. Czyli niewiele Ci brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:03, lewak napisał:

Jaki trzeba mieć poziom umiejętności iluzji, aby móc używać zaklęcia Chameleon? Mam 45
i wykupione zaklęcie od Ity Rienus z Bravil. Gdy chcę użyć czaru, to pojawia się komunikat,
że mam za mało many.


Kameleona można użyć już chyba na poziomie Ucznia lub Czeladnika. Nie możesz tego czaru użyć gdyż tak jak napisałeś masz za mało many (czyli tego niebieskiego pasku, pod paskiem życia).
Możesz mieć np. 200 many a użycie tego zaklęcia zużywa 220 many, więc nie możesz go rzucać do piki nie dojdziesz do tej granicy. Ilość many można zwiększyć przez rozwój Inteligencji ew. jakieś mikstury, czary, ale wtedy działanie jest krótkotrwałe więc nie opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:09, Krieeg napisał:

> Raczej by mi tego nie było szkoda, z Daedrycznego uzbrojenia i kirysów i tak nie
korzystam,
> głównie ze względu na to, że po ich założeniu mam wrażenie, jakbym dopiero co wrócił

> z jakiejś rzeźni, w której ktoś najpierw próbował spalić mój pancerz, a później
oblał
> go krwią. xD

No cóż, dla użytkowników ciężkich pancerzy daedryczna zbroja to po prostu konieczność,
no chyba że nie chcesz mieć maksymalnie wybajerzonej postaci. A w Morrowindzie daedryczna
zbroja wyglądała jeszcze gorzej... jakieś g***ne kolce wystające z pleców...:)


Zawsze się zastanawiałem po co tego typu dodatki w rodzaju kolców, jakichś łańcuchów, przepasek itp. na zbrojach. Może i to ma wyglądać "cool" [jak to mawiają stałocieplni xD], ale wygląda bardzo niepraktycznie, nie mówiąc już o tym, że wytopienie tych elementów etc. to dodatkowe koszty oraz niepotrzebny ciężar. Chociażby taka Dwemerowa Zbroja, konkretniej nagolenniki - ten kawałek płótna na wysokości pasa wygląda tak, jakby był stworzony specjalnie do krępowania ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:11, Mixon1988 napisał:

/.../ Ilość many można zwiększyć przez rozwój Inteligencji
ew. jakieś mikstury, czary, ale wtedy działanie jest krótkotrwałe więc nie opłaca się.


na pewno zwiekszenie many na chwile sie nie oplaca? :]

kiedys robilem eksperymenty na arenie i calkiem inny wniosek wyciagnalem ;]

http://www.youtube.com/watch?v=Vuk258bbhLM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:18, Meledictum napisał:

Zawsze się zastanawiałem po co tego typu dodatki w rodzaju kolców, jakichś łańcuchów,
przepasek itp. na zbrojach. Może i to ma wyglądać "cool" [jak to mawiają stałocieplni
xD], ale wygląda bardzo niepraktycznie, nie mówiąc już o tym, że wytopienie tych elementów
etc. to dodatkowe koszty oraz niepotrzebny ciężar. Chociażby taka Dwemerowa Zbroja, konkretniej
nagolenniki - ten kawałek płótna na wysokości pasa wygląda tak, jakby był stworzony specjalnie
do krępowania ruchów.


Święte słowa panie Meledictum:) Ciekawe czy kiedykolwiek zobaczymy grę w której zbroje będą wyglądać tak... normalnie, bez zbędnych bajerów, realistycznie. Takie warunki w Oblivionie spełnia właściwie tylko zbroja... żelazna no i od biedy jeszcze stalowa (lekkich nie liczę). No ale wiadomo, ludzie by tego nie kupili, bo "zbroje brzydkie są";) BTW: Zabawnie wygląda też ten... eee... "pióropusz" na ebonowym hełmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:28, Krieeg napisał:


Święte słowa panie Meledictum:) Ciekawe czy kiedykolwiek zobaczymy grę w której zbroje
będą wyglądać tak... normalnie, bez zbędnych bajerów, realistycznie. Takie warunki w
Oblivionie spełnia właściwie tylko zbroja... żelazna no i od biedy jeszcze stalowa (lekkich
nie liczę). No ale wiadomo, ludzie by tego nie kupili, bo "zbroje brzydkie są";) BTW:
Zabawnie wygląda też ten... eee... "pióropusz" na ebonowym hełmie.


Szczęśliwie hełmów nie noszę, płetwy nie mieszczą się pod nimi (uproszczenia w modelu - załóż hełm, i się przekonasz, że płetwy właśnie skróciły się o połowę xD). W Morrowindzie jest podobny problem, na przykład zbroja chitynowa ma na sobie jakieś kolczyki na naramiennikach. o.,,.o Prawie takie bzdety jak te kolce na ogonie u Argonian w tym pseudo-modzie. [<-- staram się o tym nie myśleć, bo znowu mi ciśnienie podskoczy xD]

lewak - zaklęcie Kameleon można rzucać dopiero od 50 poziomu, poza tym koszt w manie jest dosyć wysoki. Do skradania się o wiele lepiej nadaje się niewidzialność: czar z niewidzialnością na 15 sekund zużywa na tyle mało many, że z reguły energia magiczna zregeneruje się zanim czar przestanie działać: można mieć praktycznie permanentną niewidzialność. Jeszcze odnośnie Kameleona i kosztu czarów, poniżej znajduje się tabelka pokazująca jak koszty czaru rosną wraz z poziomem.

20080324130606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:49, burczynski napisał:

Mnie w Oblivionie irytuje twarze ludzi.
Sa poprostu ochydne.


Ochydne?! Na jakich ty ustawieniach grasz, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:49, burczynski napisał:

Mnie w Oblivionie irytuje twarze ludzi.
Sa poprostu ohydne.

Standardowe tak, ale jeśli się pobawisz to z brzydala Imperiala stworzysz całkiem przyjemnie wyglądającą postać.

Dnia 24.03.2008 o 13:49, burczynski napisał:

Noi nie ma tak tetniącego zyciem swiata jak w Serii Gothic.

Hmm to nie jest temat o porównywaniu Obka do serii Gothic. Pochodź sobie po mieście o późnych godzinach to zauważysz, że żołnierze zmieniają się na warcie, w tawernach jedzą, piją. Strażnicy patrolujący drogi walczą z wilkami, czy bandytami, gdy ci zbliżą się do traktu, więc Twój argument tutaj jest stworzony na siłę.

Dnia 24.03.2008 o 13:49, burczynski napisał:

Pozdrawiam

Również pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować