Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2008 o 17:31, Falconer napisał:

Ktoś w innym temacie napisał mi, że Oblivion do płynnego działania na full detalach potrzebuje
co najmniej GeForca 9600GT. To wiec wina karty, niestety.

Z tym GeForcem 9600 GT to lekka przesada, jak już wyżej wspomniałem GF 7600 starcza. Poza tym zmniejsz detale i będzie dobrze, sam gram na GF 6200, więc tak źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wy tu sobie gadu gadu a odpowiedzi na temat tego wina gdzie znaleźć nie dostałem, ale na szczęście wystarczyło trochę poszperać "Adamantytowej wieży" i znalazłem lokalizacje a na odpowiedź pana od kamieni od razu odpowiedź się znalazła. Myślałem, że jak gra dosyć dawno premierze to ktoś będzie wiedzieć a tu nicość. Znowu się na was zawiodłem "eksperci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 18:53, Hacket napisał:

Świetnie wy tu sobie gadu gadu a odpowiedzi na temat tego wina gdzie znaleźć nie dostałem,
ale na szczęście wystarczyło trochę poszperać "Adamantytowej wieży" i znalazłem lokalizacje
a na odpowiedź pana od kamieni od razu odpowiedź się znalazła. Myślałem, że jak gra dosyć
dawno premierze to ktoś będzie wiedzieć a tu nicość. Znowu się na was zawiodłem "eksperci".


Skoro tak szybko znajdujesz rozwiązania swoich problemów to po co tu piszesz? Chyba, że chcesz innych sprawdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:37, jaki of blade napisał:

Z tym GeForcem 9600 GT to lekka przesada, jak już wyżej wspomniałem GF 7600 starcza.
Poza tym zmniejsz detale i będzie dobrze, sam gram na GF 6200, więc tak źle nie jest.


Mnie z kolei wydaje się że nie ma szans żeby Oblivion chodził na wysokich detalach przy minimum 20fps na GF 7600GT. No chyba, że na wysokie będzie ustawiona jakość tekstur, bo zasięg widzenia, te wszystkie cienie i reszta tych pierdołów to już na pewno nie. Zwłaszcza z prockem, który jest w zasadzie jest minimalnym wymaganym do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc procek nie ma jakoś wiele do wydajności (nie mówie że nic, skąd), a kiedy Oblivion wychodził nie było jeszcze GFów 9xxx, a jednak dużo ludzi grało na maksymalnych, cud? Warto wspomnieć, że mówiłem o detalach wysokich, czyli z antiliasingiem (nie wiem czy dobrze napisałem) x2, oraz cieniami otwartych przestrzeni tak na 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:37, jaki of blade napisał:


> Ktoś w innym temacie napisał mi, że Oblivion do płynnego działania na full detalach
potrzebuje
> co najmniej GeForca 9600GT. To wiec wina karty, niestety.
Z tym GeForcem 9600 GT to lekka przesada, jak już wyżej wspomniałem GF 7600 starcza.
Poza tym zmniejsz detale i będzie dobrze, sam gram na GF 6200, więc tak źle nie jest.


Lekka? Ogromna xD Przecież gdy Oblivion wychodził to taka karta nawet w planach nie była. Ja pamiętam, że jak jeszcze miałem mojego starego Radeona 9800 pro to gra mi chodziła na średnio wysokich. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:10, Madt napisał:

> Świetnie wy tu sobie gadu gadu a odpowiedzi na temat tego wina gdzie znaleźć nie
dostałem,
> ale na szczęście wystarczyło trochę poszperać "Adamantytowej wieży" i znalazłem
lokalizacje
> a na odpowiedź pana od kamieni od razu odpowiedź się znalazła. Myślałem, że jak
gra dosyć
> dawno premierze to ktoś będzie wiedzieć a tu nicość. Znowu się na was zawiodłem
"eksperci".

Skoro tak szybko znajdujesz rozwiązania swoich problemów to po co tu piszesz? Chyba,
że chcesz innych sprawdzić...


Pytałem głownie, dlatego że wcześniej szukałem na tym serwisie i znaleźć nie mogłem. Wiec pomyślałem, że zapytując na forum szybciej dostane odpowiedź niż szukając dłużej po stronach. Jak widać pomyliłem się(wcześniej zresztą na rozwiązanie natknąłem się przypadkowo). No mówi się trudno

A co do tych kart to z tego, co pamiętam niedługo po premierze ludzie zaczęli majstrować w oblivion.ini bo na najwyższych detalach gra dla nich za brzydka i chcieli jeszcze bardziej ulepszyć(obszerny poradnik macie pewnie jeszcze na TweakGuide). A o takich kartach jak GF 8xxx nie słyszeli a że temu panu gra się zacina to pewnie głownie wina jak ktoś tu napisał "śmietniku" w windzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze może nikt nie zauważył twojego posta ? No sorry, ale ja musiałem przejrzeć 2 razy wcześniejszą stronę, żeby zobaczyć o co ci chodzi ;] Co do "ekspertów" to jest tutaj kilku, ale większość to prawdziwi eksperci, którzy nie jeden raz przeszli Obliviona wykonując wszystkie questy ;] (dosłownie wszystkie !!!)
Po drugie "wino na S chyba z roku 415 " nie każdemu coś mówi ;p
Po trzecie najpierw sprawdzaj na AW, a dopiero potem (jeśli czegoś nie znajdziesz) pisz na forum ;p
Po czwarte malowałeś już kiedyś figurki ? Czy ta, której zdjęcia na sajcie dałeś, jest pierwsza ? Jeśli tak to wielki szacun o_O Ja "już" maluję jakieś 2-3 lata i średnio mi to wychodzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:26, Bambadil napisał:

Po pierwsze może nikt nie zauważył twojego posta ? No sorry, ale ja musiałem przejrzeć
2 razy wcześniejszą stronę, żeby zobaczyć o co ci chodzi ;] Co do "ekspertów" to jest
tutaj kilku, ale większość to prawdziwi eksperci, którzy nie jeden raz przeszli Obliviona
wykonując wszystkie questy ;] (dosłownie wszystkie !!!)
Po drugie "wino na S chyba z roku 415 " nie każdemu coś mówi ;p
Po trzecie najpierw sprawdzaj na AW, a dopiero potem (jeśli czegoś nie znajdziesz) pisz
na forum ;p
Po czwarte malowałeś już kiedyś figurki ? Czy ta, której zdjęcia na sajcie dałeś, jest
pierwsza ? Jeśli tak to wielki szacun o_O Ja "już" maluję jakieś 2-3 lata i średnio
mi to wychodzi ;/


No dobra teraz będę się do tych zasad stosował. Jeśli chodzi o wina to w Obku przecież jest tylko kilka i tylko 2 mające własne nazwy wiec chyba, co bardziej obeznany powinien wiedzieć, o które chodzi. A co do czwartego punktu to tak sam maluje też od 3 lat, choć ostatnio coraz mniej, ale próbuje się sam uczyć nowych technik (nikogo w okolicy, jako "mistrza" nie znam), ale jak pisałem jakoś idzie, (choć te ostatnie fotki hunterki zostały zrobione w słabym świetle ostatnio zakupiłem dobre świetlówki, ale nie dawno jedna się potłukła). Nie promuje sajtu przez tu nikt mnie tu nie zna za dobrze, ale dobra koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Win troszkę jest, niedużo, ale jest ;p Na dodatek kilka dochodzi w SI, a jak mają roczniki to też pomylić się można ;p Jeśli chodzi o "po trzecie" to nie jest zasada, a rada ;p Po prostu może się tak zdarzyć (co właśnie miało miejsce ;]), że post zostanie niezauważony bo temat jest "żywy" i co minutę nowy post dochodzi, a niektórzy gdy tak rozmawiają, zwracają tylko uwagę na prawy górny róg i znaczek "! odp:" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w Oblivionie jakieś miejsce gdzie na 100% można spotkać duchy? Z tym że chodzi mi o takie duchy nieprzywołane przez jakiegoś maga, bo te nie zostawiają niestety potrzebnej mi ektoplazmy. Sporo podziemi, jaskiń i ruin już zwiedziłem, ale na duchy trafiam tylko sporadycznie. Ewentualnie gdzie mogę tą ektoplazmę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 21:13, dave03 napisał:

Czy jest w Oblivionie jakieś miejsce gdzie na 100% można spotkać duchy? Z tym że chodzi
mi o takie duchy nieprzywołane przez jakiegoś maga, bo te nie zostawiają niestety potrzebnej
mi ektoplazmy. Sporo podziemi, jaskiń i ruin już zwiedziłem, ale na duchy trafiam tylko
sporadycznie. Ewentualnie gdzie mogę tą ektoplazmę kupić?


Szukaj w podziemiach kaplic w miastach, zawsze znajdziesz tam dwa albo trzy duchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 21:21, Meledictum napisał:

Szukaj w podziemiach kaplic w miastach, zawsze znajdziesz tam dwa albo trzy duchy.


Rzeczywiście, ledwo co wszedłem do pierwszego lepszego podziemia w kaplicy i od razu trafiłem na te duchy i to w całkiem sporej liczbie. I pomyśleć, że wcześniej jakoś nigdy nie chciało mi się tam zaglądać a tak się z tym męczyłem żeby na nie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją "Wiekowy Trunek". Zastanawiam sie w jakich fotach dokładnie można spotkać butelki z Ceniopędowym Winem. Niestety w pięciu fortach byłem i nic nie znalazłem więc prosiłbym o jakieś dokładne współrzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 06:25, Dremora napisał:

Mam problem z misją "Wiekowy Trunek". Zastanawiam sie w jakich fotach dokładnie można
spotkać butelki z Ceniopędowym Winem. Niestety w pięciu fortach byłem i nic nie znalazłem
więc prosiłbym o jakieś dokładne współrzędne.


Znaleźć je można między innymi:

Fort Magia - na wschód od Imperialnego Miasta,
Fort Carmala - fort na południe od Chorrol, w połowie drogi do Hackdirt, zasiedlony przez wampiry,
Fort Grief - wyspa na wschód od Bravil, skrzynia jest na zewnątrz wejścia do fortu, musisz rozpocząć quest Cought in the hunt/złapany na polowaniu, aby uzyskać dostęp do fortu.
Fort Aurus - fort na północny wschód od Bravil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 09:15, Meledictum napisał:

Fort Grief - wyspa na wschód od Bravil, skrzynia jest na zewnątrz wejścia do fortu, musisz
rozpocząć quest Cought in the hunt/złapany na polowaniu, aby uzyskać dostęp do fortu.


Jak już się bawisz w tłumaczenie to tylko dodam, że w polskiej wersji zadanie dokładnie nazywa się "Przyłapani na Łowach", które otrzymujemy po wsłuchaniu się w plotki w Bravil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem... ;] W STALKER`a gram na full detalach płynnie... A Oblivion na medium się tnie ;/ Czym to może być spowodowane?

Mój PC:

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz

2048 MB RAM

GeForce 8500GT 512MB



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 18:01, Falconer napisał:

Ja tego nie rozumiem... ;] W STALKER`a gram na full detalach płynnie... A Oblivion na
medium się tnie ;/ Czym to może być spowodowane?


wyglada na to, ze masz po prostu bardzo slaba karte graficzna, a w porownaniu do jej wydajnosci, te 512MB na niej, to juz raczej smieszne jest niz tragiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 18:56, trollf napisał:

> Ja tego nie rozumiem... ;] W STALKER`a gram na full detalach płynnie... A Oblivion
na
> medium się tnie ;/ Czym to może być spowodowane?

wyglada na to, ze masz po prostu bardzo slaba karte graficzna, a w porownaniu do jej
wydajnosci, te 512MB na niej, to juz raczej smieszne jest niz tragiczne...


Nie rozumiem...? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować