Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 12:24, trollf napisał:

Komu zbroje Mroznego Atronacha, komu? :]

Kolejny wynalazek, ktory wczoraj skonczylem... czyli wpasowanie duzego lodowego ''golema''
w ramy malego zwyklego czlowieka...


FROST ATRONACH ARMOR:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=16255

Człowieku! To jest boskie! Zabieram się do ściągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa pytanka mam ;]
Pytanie pierwsze czy to lekka czy ciężka zbroja ? Nie znalazłem tego w opisie na tesnexus ;p
Pytanie drugie czemu na tesnexus ??!!?? ;p Wolę planetelderscrolls ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:43, Bambadil napisał:

Takie dwa pytanka mam ;]
Pytanie pierwsze czy to lekka czy ciężka zbroja ? Nie znalazłem tego w opisie na tesnexus
;p
Pytanie drugie czemu na tesnexus ??!!?? ;p Wolę planetelderscrolls ;p


Ja nie wyobrażam sobie gry w ciężkiej zbroi, wolę biegać po ruinach odziany w same spodnie niż w nawet najlepszym ciężkim pancerzu. Ciężki pancerz bardzo spowalnia ruchy jeżeli poziom umiejętności za niego odpowiedzialny masz niski. Lekki zajmuje mniej miejsca w ekwipunku i w ogóle nie spowalnia gracza. Z drugiej strony, po tym, jak gracz osiągnie 90 poziom (bodajże), ciężki pancerz w ogóle nie zajmuje miejsca w ekwipunku, o ile gracz nosi go na sobie, nie spowalnia też ruchów.

Co do stron związanych z Oblivionem - korzystam tylko z http://www.uesp.net/wiki/Main_Page , modów w ogóle nie używam, bo większość z nich jest co najmniej dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:43, Bambadil napisał:

Pytanie pierwsze czy to lekka czy ciężka zbroja ? Nie znalazłem tego w opisie na tesnexus
;p
Pytanie drugie czemu na tesnexus ??!!?? ;p Wolę planetelderscrolls ;p


ciezka, bo taka ilosc krysztalow i lodu sporo wazy :] ale zawsze mozesz sobie kilkoma kliknieciami przerobic na lekka w CS''ie ;]

a na PES tez dalem (zawsze daje na obie strony), sek w tym, ze zwykle w weekendy na PES nie ma nikogo kto by to zatwierdzil i wrzucil na stronke - wiec tak to sobie tam wisi i czeka od wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:50, Meledictum napisał:

modów w ogóle nie używam, bo większość z nich jest co najmniej dziwna.


A kto Ci każe ściągać wszystkie? ;-)
Ja na przykład trafiałem na wiele naprawdę przednich i to niezależnie od tego, czy poprawiały lub dodawały multum rzeczy czy sprawiały, że bawienie się grą stawało się znacznie przyjemniejsze (Actors in Madness i tym podobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze ten CS działał mi jak należy ;]
Mam do ciebie jeszcze taką malutką prośbę ;p Jak zainstalować tego moda ? ;p Bo Skjortna nie ma tej zbroi ;p W OMM zaznaczyłem tego moda, a do Daty wrzuciłem wszystko co było w WinRAR (czyli plik z logiem Obka, CS''a, dwa screeny i linka).

Meledictum - też wole lekkie zbroje, ale może kiedyś zagram postacią w ciężkiej zbroi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:15, DJ Szlafrok napisał:

> modów w ogóle nie używam, bo większość z nich jest co najmniej dziwna.

A kto Ci każe ściągać wszystkie? ;-)
Ja na przykład trafiałem na wiele naprawdę przednich i to niezależnie od tego, czy poprawiały
lub dodawały multum rzeczy czy sprawiały, że bawienie się grą stawało się znacznie przyjemniejsze
(Actors in Madness i tym podobne).


Przepraszam, źle zrozumiałem poprzedniego posta, przeczytałem to nie jako "czy to lekka czy ciężka zbroja", tylko "lekka czy ciężka zbroja?" (w kontekście: grać z ciężką czy lekką? xD). Lodowa zbroja... Zimna. Źle. Zimno jest złe. Nic dla mnie. xD Poza tym, ciekawe kiedy doczekam się moda, który pozwala na upgradeowanie zbroi (nagolenniki - wyciąć otwór na ogon, inaczej nie będzie można założyć, hełm - dopasować do płetw, kirys - zmniejszyć wagę etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:42, Bambadil napisał:

Mam do ciebie jeszcze taką malutką prośbę ;p Jak zainstalować tego moda ? ;p


Pliki esp i bsa wrzucasz do Oblivion\Data i aktywujesz moda w Oblivion Launcher (w tym piwerszym menu, w plikach danych - musi bys on zaznaczony) i tyle...

przed chwila sprawdzalem - sciagnalem moda z TESN, rozpakowalem, pliki skopiowalem, zaznaczylem i wszystko w grze bylo w porzadku - Skjorta miala zbroje, helm i miecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 15:46, Bambadil napisał:

Kurde :/ Czy to powinno być tak (screen) ? Bo nadal nie mam tej zbroi ;(


tak, jest dobrze...

w sumie mozesz dodac sobie te przedmioty z konsoli za pomoca komendy:
startquest trffaQuest
powinna ona dodac po kilku sekundach wszystkie warianty zbroi i miecze

a jesli nie chcesz az tak czitowac ;] to wtedy mozesz wyrzucic zakleta zbroje i miecz do jakiegos pojemnika, otworzyc konsole, kliknac pojemnik i wpisac:
removeallitems
a nastepnie wpisac w kosoli:
player.removeitem F x
gdzie x jest liczba zlota, jaka chcesz sie pozbyc w zamian za zbroje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no akurat na brak pomyslow to ja narzekac nie moge ;]

sek w tym, ze quest mody dosc dlugo sie robi, a mnie za bardzo nie chce sie w to bawic :] wole cos ''wyrzezbic'' i ''pomalowac'' ;]
choc te idee niczego sobie - na pewno jest w nich jakis potencjal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 17:30, Union Pacific napisał:

Heh, włączam grę, instaluje path spolszczający i... dlaczego nie wszystko jest przetłumaczone?
Ba prawie nic... Jest gdzieś dostępne pełne spolszczenie?

Oficjalne spolszczenie jest na stronie Cenegi. Zajmuje coś koło 200 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 17:34, Union Pacific napisał:

Ono spolszcza wszystkie teksty?


Może z dwie trzy linijki na kilka tysięcy zostało niespolszczonych przez pomyłkę. Poza tym nazwy własne i niektóre tekstury też nie uległy zmianom. Jest to więc pełne spolszczenie tekstów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem na czym mój błąd polegał, otóż nie włączyłem pliku spolszczającego :p Tak to wystarczało tylko zaznaczyć spolszczenie w Plikach danych i już hula. :)

Pierwsze wrażenie: Gra jest po prostu świetna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:51, Union Pacific napisał:

Ok, już wiem na czym mój błąd polegał, otóż nie włączyłem pliku spolszczającego :p Tak
to wystarczało tylko zaznaczyć spolszczenie w Plikach danych i już hula. :)


Ja miałem wszystko zautomatyzowane i nie musiałem tego zaznaczać. Taki mały ewenement miałeś bym powiedział. A rozwiązanie faktycznie banalne :)

Dnia 29.03.2008 o 18:51, Union Pacific napisał:

Pierwsze wrażenie: Gra jest po prostu świetna :D


To pierwsze wrażenie nie opuści Cię przez następne 100 godzin gry. Jak wyjdziesz z kanałów idź od razu do Vilverin bo fajne rzeczy tam są. Pozdrawiam i powodzenia w grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... brakuje mi trochę mapy, takiej jak była w Morrowindzie (a może jest, a ja jej nie potrafię włączyć?). Jest jedynie dość archaiczny kompas.

Ale ogólnie gra świetna, fajnie, ciekawie się walczy, fabuła ciekawie się zaczyna i wiele nowości w porównaniu z Morrowindem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować