Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2006 o 21:21, amster22 napisał:

MOżecie mi powiedzieć kiedy wyjdzie ta gra(kto ją będzie spolszczał)? I jakie są wymagania
sprzętowe?


Chyba spolonizowywal a nie spolszczal!
Polonizacja ma zajac sie Cenega, wymagania no duze i to baardzo, a kiedy wyjdzie w ver PL pewnie do pul roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:24, Milteen napisał:

> MOżecie mi powiedzieć kiedy wyjdzie ta gra(kto ją będzie spolszczał)? I jakie są wymagania

> sprzętowe?

Chyba spolonizowywal a nie spolszczal!
Polonizacja ma zajac sie Cenega, wymagania no duze i to baardzo, a kiedy wyjdzie w ver PL pewnie
do pul roku :)

chyba pół roku, a nie puł roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co nazwiesz logiką. Tak zapamiętałem Cenegę i nie zmienisz tego. Prawda to pojecie wzgledne. Jak powiedziałeś kieruję sie ,,uprzedzeniem z dzieciństwa" ponieważ starałem się nie kupować gier Cenegi skoro poprzednie tytuły mnie zawiodły i tyle na ten temat. Rozwodzenie sie czy teraz Cenega wydaje gry dobrze spolszczone cy nie nie ma sensu... Nie było rozmowy.Cały ten temat wywołałem z powodu obawy o Obliviona, lepiej żeby nic nie spieprzyli i koniec, o to mi chodziło. Nie obchodzi mnie czy ,,branża" rozwija się szybko. Kilka razy się sparzyłem i wiecej nie próbowałem. Twoje przypuszczenia, że mało czytałem lub mam mała wiedzę na ten temat są bezpodstawne, sorry stary ale nie możesz tak wnioskować z kilku zdań. Poprawili jakość, to dobrze tak trzymać, CDP przyda się konkurencja ale na boga po co ten cały szum i obrona Cenegi. Możesz sie nie zgodzić z moim zdaniem ale na Boga po co od razu zarzucać mi brak informacji. Jakbym nie wiedizał nic na ten temat to bym nie poidejmował dyskusji. Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:25, amster22 napisał:

chyba pół roku, a nie puł roku...


Czy rzeczywiscie jest sens pisać kolejne posty, by zwracać uwagę na ortografię (czy gramatykę:]).
Taka zbiorowa dysleksja to norma na każdym forum i upominanie w pojedynczych przypadkach nie da żadnego efektu (dopóki nie będą sprawdzali tekstów w Wordzie czy nie chwycą za Słownik ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem na forum AW wynika, że... a zresztą, czytajcie ;) :

Clobert:

Słuchajcie właśnie rozmawiałem z przedstawicielem Cenegi.
Powiedział, mi że do każdego zakupionego egzemplarza Edycji Kolekcjonerskiej bedzie dodany specjalny klucz który umożliwi ściągnięcie pacha polonizującego grę. Sam Patch ma się ukazac w tym samym dniu co wersja Polska. A kiedy ten dzień nastapi? Tego jeszcze nie wiedzą Ale prace już zostały rozpoczęte (prace nad tłumaczeniem). Wiec każdy kto zakupi kolekcjonera bedzie mógł sobie przerobic go na PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porzucę wątek Cenegi, ale temu co napisałes na poczatku nie dam spokoju.

Co nazwę logiką? Logiczne myślenie - wyciąganie racjonalnych wniosków na podstawie konkretnych faktów, własnych i cudzych dojrzałych opinii. Można inaczej wytłumaczyć logikę w rozumowaniu ?

"Prawda to pojecie wzglednę"
To jest Twoja racja, która może być prawdziwa tylko dla Ciebie lub dla jakiejś wąskiej grupki "zwolenników subiektywizmu prawdy".
Opinię można wystawić sobie na podstawie czegokolwiek, ale nie będzie ona prawdą ogólną, bo prawda to fakt przyjęty ogólnie albo z wyraźnie zaznaczoną grupą odbiorców (chociazby Główne Prawdy Wiary).

Wybacz, że kontynuuję ten temat, ale czasami nie wytrzymują, kiedy mam doczynienia z "kumatymi" rozmówcami, którzy czasami popełniają takie gafy, właśnie odrzucając racjonalność myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:35, General Sturnn napisał:

To szacunek dla nich. A pozdro dla Backside, konwersacja z tobą to przyjemność, dawno nie rozmawiałem
z kimś tak inteligentnym i znającym temat:)


Dziękuję bardzo i nie bierz sobie do serca ewentualnych przytyków, bo ja generalnie jestem pacyfistyczny, lubie rozmawiać i właśnie lubię docierać do sedna, prawdy czy konsensusu, który można uznać za wspólny czy ogólny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No - i tak powinno być :].

Mam tylko gorącą nadzieję, że wezmą sobie do serca specyfikę świata i jezyka gier fabularnych i nie nazwą tartaków "drewutniami" jak to miało miejsce w przypadku pewnej gry :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście się torchę zapomniałem. Poprostu czasmi ciężko jest przyjąc krytykę, ale spoko. Szanuje ludzi, którzy pokazują mi luki w moim toku myślenia:) Taak, najwazniejsze żeby Oblivion wyszedł bez poślizgu. Reszta się nie liczy. Skoro tyle osób uważa, że Cenega poprawiła jakoś swoich usług to chwała im za to i natym koncze ten wątek. RESPEKT dla ciebie Backside!
A tak ogólnie, jak myślisz, oblivion będzie równie ciekawy jak Morrowind? Dla mnie nowe dzieło Bethesedy zmiecie konkurencję, no może Gothic 3 ale na niego jeszcze poczekamy. Sądze, że nawet Neverwinter 2 wyjdzie w cieniu Obliviona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:46, General Sturnn napisał:

A tak ogólnie, jak myślisz, oblivion będzie równie ciekawy jak Morrowind? Dla mnie nowe dzieło
Bethesedy zmiecie konkurencję, no może Gothic 3 ale na niego jeszcze poczekamy. Sądze, że nawet
Neverwinter 2 wyjdzie w cieniu Obliviona...


Ja zbyt dużo w Morrowinda niestety nie grałem (ale nadrobię w stosownym czasie :]).
Można by się martwić, że mniejszy swiat Obliviona = mniejsze pole do popisy, ale zdaje mi się, że będzie to obszar bardzo bogaty i obfitujący w zabudowania, questy i "chodzące XP" :].
Jestem ciekaw jak się TES IV będzie miał do Gameplay mówi - czy pokazana tam podsłuchana rozmowa, która daje nam podstawy do podjęcia questa, i zachowanie bibliotekarki w jej domu to tylko jeden z niewielu przygotowanych skryptów czy cały swiat będzie pełen zadań, zadanek, smaczków i innych spraw, które odciągną nas na godziny od obiadu :].
Jeśli wierzyć w długoletnie doświadczenie Bethesdy i to, że połączy genialną grafikę ze świetną fabułą, to wyjdzie naprawdę coś co istotnie zmiecie konkrencję.

Aczkolwiek też liczę na Gothica 3, traktując tą serię obok serii TES, jako trochę mniej RPG''ową, a znacznie bardziej awanturniczo-przygodową, gdzie w sumie akcja i machanie mieczem góruje nad myśleniem ;) - ale za to jakie machanie mieczem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jestem niezorientowany w temacie, czy cenega planuje wydanie latki spolszczajacej czy cos podobnego? Czytalem tu niedawno ze ponoc Click cos tam pisał o tym ze gra ma byc spolszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:54, Widek napisał:

Wybaczcie jestem niezorientowany w temacie, czy cenega planuje wydanie latki spolszczajacej
czy cos podobnego? Czytalem tu niedawno ze ponoc Click cos tam pisał o tym ze gra ma byc spolszczona


Zachciej zajrzyć dosłownie kilka postów wyżej, na to co napisał PtaQ :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jedyne mnie smuci? Gothic bedzie miał jeszcze wieksze wymagania niz Oblivion. Otatnio zaobaserwowałem dziwna prawdiłowość w dziłaniu firm ,,robiących" gry. Maja wydać grę, nie musimy sprawdzić czy wszystko działa. Pół roku później - trzeba dostosować silnik do nowych wymagań. W takim razie jakie beda wyamgania? - Na sto procent kombajn! Przecież to śmieszne, typowy przykład to nasi ,,pomarańczowi" sąsiedzi i ich STALKER - pytam sie gdzie jest ta gra? Miała wyjść przed half lifem. Bez jaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nom wybacz:) Niezauwazylem, bo rok 2006 to bedzie dla mnie rok Obliviona , dlatego nie moge sie doczekac, morka przeszedłem w 7 miechów, genialna gra, lezka mi sie do dzis w oku kreci, oj ta seria wiele dla mnie znaczy, mam nadzieje ze nie sknocą polonizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niestety coś w tym jest.
Kiedy to ja czytałem pierwszą zapowiedź Duke Nukem Forever - hmm, w Gamblerze Anno Domini .. ''96 albo ''97 :].

Sprawa z G3 mnie dziwi o tyle, że przedstawiana screeny prezentują się raczej gorzej od Obliviona. Nie znam się na grafice, więc nie wiem gdzie leży problem - ale niestety wiem, że kolejny raz nie pogram w nową grę na b. wysokich detalach :]. Niestety zakupiony rok temu Athlon 64 +2800 z radkiem 9800 już nie jest najlepszym (cholera sobie wyścig kart graficznych urządzili przez ten rok ;p), ale na szczęście to był ostatni moment na dobry komputer, bo Radeon 9800 jest jeszcze chętnie obsługiwany przez nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 22:12, Widek napisał:

a nom wybacz:) Niezauwazylem, bo rok 2006 to bedzie dla mnie rok Obliviona , dlatego nie moge
sie doczekac, morka przeszedłem w 7 miechów, genialna gra, lezka mi sie do dzis w oku kreci,
oj ta seria wiele dla mnie znaczy, mam nadzieje ze nie sknocą polonizacji


Heh - jak skończę szkołę i będe miał 4 miesiące laby, to 2006 będzie rokiem: Obliviona, Gothica 3, San Andreas, Age of Empires 3, American Conquest: PP, Baldur''s Gate''a, Tormenta, Jedi Academy i ... jeszcze się znajdzie drugie i trzecie tyle ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja. Mam już mojego 6600 już rok. Narzie bez problemów ale pytanie brzmi jak długo? Na szczęście zostawiłem sobie furtke na zakup nowej kary. Ja słysząłe, ze jak były targi gier w wawie i prezentowano G3 to chlastał sie na nieżłych kombajanach:p Moze jakies pół roku jeszcze pociagne, zaczynam zbierac na 7800 GTX (ach te marzenia), ale oblivion jeszcze posmiga na niezlych detalach.
Kurde tak czekałem na tego STALKERA a tu dupa za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh#! :]
Oblivion orgyinalnie wyjdzie w suahili, a Cenega postara się w ciągu kilku miesięcy przetłumaczyć na rodzimy, mongolski dialekt :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować