Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie


Hm, hm. Sam nie wiem. Przy tworzeniu postaci wszystko po angielsku, statystyki po polsku, ale nazwy broni oraz ekwipunek po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:58, Arkads napisał:

Właśnie, pytanie. Jest gdzieś patch, ew. jakieś spolszczenie które na nasz ojczysty język
tłumaczy wszystkie teksty? Bo ten z SuperSellera nie za bardzo.


Patch polonizujący (3000 języków, ludzie chcą się umówić żeby wszyscy korzystali z angielskiego, ale skąd tutaj brać "bodziec" do nauki jeżeli wszystko i tak jest w języku lokalnym?) można pobrać ze strony Cenegi (polskiego dystrybutora - znowu jakiemuś człowiekowi się nie chciało szukać xP):
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3644
Po prawej, w tabelce Pliki należy kliknąć na Patch(203,89MB) - łata spolszczająca grę.

/Edit: stałocieplny mnie ubiegł. Tym niemniej - patch powinien działać. Chyba, bo ja z niego nie korzystam, czytaj: nie testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2008 o 22:19, Meledictum napisał:

(polskiego dystrybutora - znowu jakiemuś człowiekowi się
nie chciało szukać xP):

Hm, hm. Mam patcha tyle że z płyty, i jako tako orientuje się że ten sam jest na stronie dystrybutora :)

Dnia 02.06.2008 o 22:19, Meledictum napisał:

/Edit: stałocieplny mnie ubiegł. Tym niemniej - patch powinien działać. Chyba, bo sam
z niego nie korzystam.

Albo popełniłem błąd najpierw instalując spolszczenie a potem łatkę angielskiej wersji, albo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 22:21, Arkads napisał:


> (polskiego dystrybutora - znowu jakiemuś człowiekowi się
> nie chciało szukać xP):
Hm, hm. Mam patcha tyle że z płyty, i jako tako orientuje się że ten sam jest na stronie
dystrybutora :)

Przedtem pytałeś się, czy jest gdzieś patch/spolszczenie tłumaczące wszystkie teksty. Wypowiedź zrozumiałem w taki sposób, że chciałeś link do patcha z Internetu (nie wiem czy na stronie Cenegi i na płycie jest ta sama wersja, ani nawet czy Cenega wypuściła nowsze wersje patcha polonizującego, ale nie zaszkodziło podać linka).

Dnia 02.06.2008 o 22:21, Arkads napisał:

> /Edit: stałocieplny mnie ubiegł. Tym niemniej - patch powinien działać. Chyba, bo
sam
> z niego nie korzystam.
Albo popełniłem błąd najpierw instalując spolszczenie a potem łatkę angielskiej wersji,
albo nie wiem.

Należy spróbować odinstalować grę i usunąć zawartość wszystkich folderów (zapisane stany gry można wyciąć z katalogu (...)my games/Oblivion w folderze "Moje Dokumenty", o ile dobrze zapamiętałem lokalizację, a po reinstalacji skopiować je z powrotem), zainstalować ponownie grę (oraz ewentualne dodatki w postaci Knights of the Nine bądź Shivering Isles), zainstalować patcha i dopiero wtedy instalować łatkę polonizującą. Może pomorze, może nie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przy tworzeniu postaci wszystko po angielsku, statystyki po polsku,

Dnia 02.06.2008 o 22:18, Arkads napisał:

ale nazwy broni oraz ekwipunek po angielsku.


Dziwna sprawa. U mnie nazwy ekwipunku są spolszczone. Jak to wygląda przy tworzeniu postaci to już niestety nie pamiętam, gdyż gram już od bardzo dawna, ale nie przypominam sobie żeby coś tam było nie tak. Być może ten patch Ci się jakoś nieprawidłowo zainstalował i chyba nie zaszkodzi nic jeśli go przeinstalujesz. Możesz też spróbować ściągnąć i zainstalować tego który znajduje się na stronie Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 12:20, marlen230 napisał:

U mnie teoretycznie wszystko jest po polsku - teoretycznie, bo są błędy, w których m.in.
ekwipunek jest po angielsku...


A to powodują tylko i wyłączanie modyfikacje...
Sam mam nazwy sklepów w IC po Angielsku, bo zainstalowałem moda który dodaje w jednym sklepie szaty x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem z oblivionem: Kupiłem go ostatnio w Media Markcie w reedycji Super$eller. Instaluję, włączam, zwiedzam miasta itp. Po godzince gry, przy wczytywaniu lokacji gra się wyłącza i pyk, Critical Error informujący o błędzie gry The Elder Scrolls: Oblivion i że zostanie ona zamknięta. Oczywiście nie wysyłam żadnego raportu bo i tak to nic nie da. Gram dalej, lokacja przy której wystąpił błąd wczytała sie, po 10 minutach zacząłem główny wątek i ciach, Critical Error. Nie wiem co zrobic. Kiedyś miałem grę od kumpla i działało :/. Próbowałem nie instalowac patchy, nie instalowac spolszczenia i to samo. Mam najnowszego DX9, najnowsze stery itp. Mój komp:
Intel Pentium Dual Core 1,8 GHZ
ASUS ATI EAH3650 256MB
2GB RAM KINGSTON
Błąd jest podobny do poniższego tylko zamiast Internet Explorer jest Oblivion.

20080604181446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 20:16, MTSMAFIOSO napisał:

Eeee... Windows w ENG... masz XP 64 Bitowego?


To jest przykładowy screenshot jak to niby wyglądało. Nie jest on mój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie - u mnie Oblivion kolidował z pewnymi kodekami. Nie pamiętam jednak dokładnie, z jakimi... Choć coś mi świta, że miały związek z obsługą mpeg2 (wybacz, nie wyznaję się na tym).
Moja rada - jeśli instalowałeś jakieś Codec Packi - przeinstaluj, jednak tym razem odhacz komponenty związane z mpeg2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 20:07, Rogalik88 napisał:

Nic nie pomogło :/ Nie da sie praktycznie grac. Napisałem do Cenegi ale nie ma odpowiedzi
:/

Oni odpisują mniej więcej w godzinach 15-17.
Co do twojego problemu to niestety nie wiem w czym problem. Ja używam K-Lite Mega Codec Pack (zaznaczone wszystko co się da) i nie wyskakują mi błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otóż ostatnio pobrałem the lost spires (świetny mod). Pojawił się taki problem, że spolszczenie które powinno znajdować się na clockwork city nie istnieje. I tu moja prośba: mógłby ktoś dać link do samego spolszczenia?
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 22:18, krl.krl napisał:

I tu moja prośba: mógłby ktoś dać link do samego spolszczenia?


w tym temacie na forum CC masz linka do tego:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Miałem ten sam problem, musisz wejść w pliki danych w menu, które otwiera grę i tam powinny być 2 opcje językowe do wyboru, wybierz tą, która ma w kazwie PL i zanacz, dopiero wtedy działa pełne spolszczenie(jednak tylko napisy, gdyz Cenedze nie chce sie polonizować dialogów mówionych jak to ma miejsce w przypadku Gothica i CD Projekt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować