Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2006 o 00:02, verbum napisał:

Echh...niezły ten filmik z 5 dnia odliczania, mimo, że wkurza mnie niesłychanie sposób w jaki
postać uderza mieczem (brak balansowania - zero realizmu przy uderzaniu), to jednak mimo tego
całość robi niesamowite wrażenie...ta kołysząca się trawa... :o]


Potwory tez wygladaja naprawde dobrze. Jesli do Obliviona bede miec jakies zastrzezenia, to nie beda one dotyczyc grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 10:55, SirMike napisał:

Czy oblivion tez bedzie mial takie skopane dialogi jak poprzednik?


To znaczy? :) Bugi jakies sie moga pojawic (nie przypominam sobie gry, ktora by nie miala zadnych bledow), ale sadze, ze gra jest dopracowana. Dialogi beda mowione (w sumie jakies 50h tekstu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumialem "skopane" jako "NPC=slupy ogloszeniowe". Wszystko wskazuje na to, ze dalej tak bedzie, tylko te slupy beda sie czasem odzywac do siebie nawzajem w stylu "OMFG Wiesz, ze podobno w jaskini za miastem ukrywaja sie bandyci z lupem?", zebys po pdosluchaniu "rozmowy" wiedzial, gdzie masz isc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak będzie z walkami w Oblivionie? Wie ktoś? Bo w morrowindzie to była katorga. 3 ruchy i koniec, jeśli liczyć tarcze to 4. Aha. Nie śledze tego tematu od początku więc sorry leśli było takie zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 11:44, VaRIaT napisał:

Mam pytanie. Jak będzie z walkami w Oblivionie? Wie ktoś? Bo w morrowindzie to była katorga.
3 ruchy i koniec, jeśli liczyć tarcze to 4. Aha. Nie śledze tego tematu od początku więc sorry
leśli było takie zapytanie.

http://bethsoft.com/redirects/video3.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 11:23, Elwro napisał:

Ja zrozumialem "skopane" jako "NPC=slupy ogloszeniowe". Wszystko wskazuje na to, ze dalej tak
bedzie,


Chyba nie, bo mnostwo postaci musialoby powtarzac te same teksty (a dialogi sa mowione).

Dnia 17.03.2006 o 11:23, Elwro napisał:

tylko te slupy beda sie czasem odzywac do siebie nawzajem w stylu "OMFG Wiesz, ze podobno
w jaskini za miastem ukrywaja sie bandyci z lupem?", zebys po pdosluchaniu "rozmowy" wiedzial,
gdzie masz isc :-)


A po zakonczeniu zadania: "Podobno wlasnorecznie wycial ich w pien nasz heros!" "WTF? h@xxorrrr!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 14:04, Hegemon napisał:

Chyba nie, bo mnostwo postaci musialoby powtarzac te same teksty (a dialogi sa mowione).


Czy rzeczywiscie KAŻDY dialog ma być mówiony?
Jeśli tak to bardzo fajnie (słodkie lenistwo ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 14:25, Backside napisał:

Czy rzeczywiscie KAŻDY dialog ma być mówiony?


Tak mysle. 50h to jednak strasznie duzo (i chyba dosc, nawet jak na Obliviona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 15:25, Lost Paradise napisał:

To ile te 50h dialogów zajmie miejsca na DVD ????
Gra będzie wydana na dwuwarstwowej płycie ???

tak pojemnosc tej plyty DVD to około 9 GB a 50 h dialogów zajmuje polowe miejsca na tej plycie... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 15:45, Isar napisał:

> To ile te 50h dialogów zajmie miejsca na DVD ????
> Gra będzie wydana na dwuwarstwowej płycie ???
tak pojemnosc tej plyty DVD to około 9 GB a 50 h dialogów zajmuje polowe miejsca na tej plycie...
xD



O w mordę :))) No to druga połowa na grafę :)
Czy już wiadomo kiedy Cenega będzie wysyłać swoje egzemparze w wersji kolecjonerskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 11:44, VaRIaT napisał:

Mam pytanie. Jak będzie z walkami w Oblivionie? Wie ktoś? Bo w morrowindzie to była katorga.
3 ruchy i koniec, jeśli liczyć tarcze to 4. Aha. Nie śledze tego tematu od początku więc sorry
leśli było takie zapytanie.


- poszukaj parę wątków wyżej podałem linka do filmiku, na którym jest walka. Co do zmian w porównaniu do poprzednich części, to trzeba przyznać, że sporo poprawili, ale według mnie dalej nie wygląda to tak jak powinno niestety - na przykład nie ma zwykłego balansowania bronią, co było już od pierwszej części Gothica, tzn. że jak się postać zamachnie mieczem, to nie zarzuca miecza w drugą stronę, tylko miecz od razu wraca, kolejna rzecz postać trzymając miecz nie balansuje nim tylko trzyma sztywno i nieruchomo (jakby nic nie ważył), nie widać też balansowania na nogach postaci. Jest to po prostu ograniczenie fizyki (czyli realizmu) w silniku walki. Tym nie mniej nie wygląda to aż tak źle, choć wydaje się, że Oblivion jest nastawiony chyba raczej bardziej na magię niż na walkę mieczem. Strzelanie z łuku wygląda lepiej, choć do mojego ideału (którym jest strzelanie z łuku w Thief 2), mu daleko - nie ma np. stopniowania napinania cięciwy...(to był niesamowity efekt w T 2, gdy postać stękała z wysiłku, aby napiąć łuk mocniej i zadać starzałą większe obrażenia, do tego dochodziło jeszcze trzeszczenie cięciwy...;)
A może to tylko tak wygląda na filmikach?* - niedługo się przekonamy.

*chciałbym w to wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 15:45, Isar napisał:

tak pojemnosc tej plyty DVD to około 9 GB a 50 h dialogów zajmuje polowe miejsca na tej plycie... xD


no niekoniecznie... po pierwsze zaden z tworcow nigdzie nie wypowiedzial sie dokladnie jaka objetosc bedzie miala gra, czy jest to dvd jedno czy dwuwarstwowe...
co do tego ile zajmuje 50h dialogow to dosc latwo mozna to wyliczyc - jedno jest pewne, te dialogi sa skompresowane - gdyby bylo inaczej to nie zmiescily by sie nawet na dwoch dwuwarstwowych dvd ;p
prawdopodobnie sa skompresowane w postaci plikow mp3 - w tym przypadku godzina muzyki (stereo, bitrate 128kbps) zajmuje ok 60MB na dysku - dialogi natomiast nagrywa sie zazwyczaj w mono, wiec miejsce na dysku zmniejsza sie o polowe, a w takim przypadku 30(MB) x 50(h) = ~1500MB na dysku - w zadnym wypadku nie wychodzi polowa dysku DVD9 O_o
za jakis czas przekonamy sie dokladnie jaka jest objetosc gry, ale wcale bym sie nie zdziwil gdyby sie zmiescila na jednostronnym DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 20:19, trollf napisał:

prawdopodobnie sa skompresowane w postaci plikow mp3 - w tym przypadku godzina muzyki (stereo,
bitrate 128kbps) zajmuje ok 60MB na dysku - dialogi natomiast nagrywa sie zazwyczaj w mono,
wiec miejsce na dysku zmniejsza sie o polowe,


Niekoniecznie, przy kompresji mono objetosc pliku moze spasc o tylko troche. Juz samo mp3 kompresuje kanal stereo tak, zeby zajmowal jak najmniej. Nie waidomo tez, czy nie dali np. wiekszego bitrate''u - na poziomie 192 kbps, zgodnie z Twoimi wyliczeniami to juz by bylo 2,25 GB, czyli niewiele ponizej polowy zwyklego DVD. A jesli chodzi o 2-warstwowa plytke to o tym nie slyszalem - myslalem, ze wyjdzie na zwyklej plycie DVD 4,7 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy obvilion wejdzie mi na kompa...mam slabego proca :( podobno minimalne to 2000ghz 512 ramu i karta graficzna minimum 128mb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie z łuku wygląda lepiej, choć do mojego ideału (którym jest strzelanie z łuku w Thief 2), mu daleko - nie ma np. stopniowania napinania cięciwy...

tylko ze w thief zadko walczy sie w bezposredniej walce a w obvilionie jak w rpg nie zawsze da sie wybic all z ukrycia wiec jakbym mial jeszcze zastaawiac sie nad napinaniem cienciwy to bym juz zginal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 21:12, Hegemon napisał:

Nie waidomo tez, czy nie dali np. wiekszego bitrate''u - na poziomie 192 kbps, zgodnie z Twoimi wyliczeniami to juz by bylo 2,25 GB, czyli niewiele ponizej polowy zwyklego DVD.

watpie, zeby dali wiekszy bitrate - zauwaz to jest tylko sam glos, a on nie potrzebuje wysokiego bitrate, bo byla by to juz ''nadmiarowosc'', o ile w przypadku muzy ma to znaczenie, to jesli chodzi o sam glos to juz nie bardzo... w mp3 wiecej jak 128kbps dla mowy jest nieoplacalne, bo zysk w jakosci jest zbyt maly (o ile jakis w ogole) w porownaniu do znacznego zwiekszenia objetosci plikow... podobnie z czestotliwoscia - najczesciej muza ma 44 KHz, a do mowy wystarczy w zupelnosci 22 KHz...
zreszta juz niedlugo przekonamy sie jaka droge wybrali tworcy... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 2 uwagi co do filmików odliczeniowych:

6 dni - dlaczego jeżdziec trzyma za ręcę lejce, których nie ma :D (znaczy się lejce są niewidzialne)
4 dni - tu najdotkliwiej widać było miejscową pikselozę. W momencie, gdy bohater idzie zboczem i przechodzi pod gałęzią drzew o kwadratowych liściach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować