Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 21:10, adi54 napisał:


http://morroblivion.com/

Mod jest ciągle w fazie beta. Poczytaj FAQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może podać mi nazwy modów do Obka takich kompletnie must have?
Chodzi mi głównie o poprawę skinów ciała, dodanie ubrań, broni etc. Ale również jakieś inne. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:27, audioslave2000 napisał:

Cóż, są mody, polecane przez większość, o takie pytam.

No to wymieniany przeze mnie texture pack, OOO (wpisz w wyszukiwarkę w tym temacie), mody typu better facies, Natural Environments, Servant of the Dawn
Więcej nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecane przez większość to nie wiem, ale wiem, że są dobre ;)
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=200202&n=16&k=37#km (taka mała reklama ;p)
+ Legend in the Sky, Lost Paladins of the Divines
Must Have:
http://www.lostspires.com/
Ogólnie polecam tę stronę:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.List&game=4

EDIT: Czyżby gram.pl zrobiło coś z urywaniem linków ? Skróciło linka ! o.O

EDIT: wow...ten mod wprowadzający do morka wygląda miodnie, szkoda tylko, że widać spadek FPS ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:57, Bambadil napisał:

EDIT: wow...ten mod wprowadzający do morka wygląda miodnie, szkoda tylko, że widać spadek
FPS ;/


Ja bym się nie martwił zbytnio. Patrząc po jego czasach ładowania gra chyba na commodore. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byś musiała wejść do painta i go wkleić, a to jednak dość czasochłonna metoda, bo co jednego screena by trzeba wychodzić z gry. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu FRAPS, który to nie dość że umożliwia robienie screenów (ilu tylko zechcesz i we wszystkich grach bez konieczności z niej wychodzenia) to jeszcze będzie pokazywał Ci szybkość działania gry. Jeśli zaś chodzi o te screeny to będą one zapisywana w folderze FRAPS na dysku C (domyślnie, bo można to zmienić). Program waży jakoś 1-2mb, czyli tyle co nic i jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 08:05, CharName napisał:

Jeśli Oblivion robi screeny po naciśnięciu Print Screen, to gdzie je zapisuje?


O ile pamiętam to domyślnie zapisuje je w folderze gdzie jest zainstalowana gra.

dave03
A wiesz że tak jak i Morrowind tak i Oblivion zapisuje automatycznie screeny po ustawieniu opcji na możliwość ich robienia :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 08:37, Wasizi napisał:

O ile pamiętam to domyślnie zapisuje je w folderze gdzie jest zainstalowana gra.

>
To chyba źle pamiętasz :P Wiem bo kiedyś już to sprawdzałem.

Dnia 13.01.2009 o 08:37, Wasizi napisał:

A wiesz że tak jak i Morrowind tak i Oblivion zapisuje automatycznie screeny po ustawieniu
opcji na możliwość ich robienia :)?


W Morrowindzie jakoś chyba to szło zrobić grzebiąc w pliki "ini". Czy tak jest w Oblivionie to już nie wiem, bo używam FRAPSA i jest mi to już niepotrzebne. Szkoda tylko że darmowa wersja tego programu nie ma możliwości ich zapisu w formacie jpg, a tylko w bmp. No ale dobre i to zwłaszcza że widzę jak płynnie (no może nie zawsze jest tak całkiem płynnie ;)) mi chodzi gra.
Przy okazji mam jeszcze pytanie odnośnie moda Qarl''s texture pack. Jaką kartę graficzną trzeba posiadać aby to dźwigneła w rozdzielczości 1280x1024 i max detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 10:04, dave03 napisał:

To chyba źle pamiętasz :P Wiem bo kiedyś już to sprawdzałem...


Jestem tego pewien, że i w Oblivionie można robić screeny. 100 % pewności :)

I też mogę napisać: "Wiem, bo tak robiłem". Co do FRAPS - no tak, co kto woli. Ale mnie nie przekonują takie statystyki w rogu ekranu, żeby wiedzieć ile to klatek na sekundę itd. No super to by było jakbym startował w finale turnieju w Counter-Strike. Oczywiście jest więcej takich programów jak fraps, chociażby sam Xfire posiada możliwość robienia filmu i ''pstrykania fotek'' (zapisuje w formacie .png) podczas grania. Można powiedzieć że Xfire dość prężnie się rozwija, coraz to nowsze opcje, bardziej dopracowane wchodzą w pakiet z których możemy korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 15:15, Wasizi napisał:

Jestem tego pewien, że i w Oblivionie można robić screeny. 100 % pewności :)

>
Jakoś pewnie się da, ale nie jest to tak że instalujesz grę, odpalasz ją po czym wciskasz print screen i już go masz w folderze z grą. Najpierw trzeba coś pozmieniać w jakoś plikach (pewnie ini.) i dopiero wtedy uzyskujesz taką możliwość.

>Można powiedzieć że Xfire dość prężnie się rozwija

Słyszałem o tym, ale póki co to nie korzystam z tego programu. Nawet kompletnie się na nim nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 15:25, dave03 napisał:

Jakoś pewnie się da, ale nie jest to tak że instalujesz grę, odpalasz ją po czym wciskasz
print screen i już go masz w folderze z grą. Najpierw trzeba coś pozmieniać w jakoś plikach
(pewnie ini.) i dopiero wtedy uzyskujesz taką możliwość.


Tak, w pliku .ini (od razu piszę, że zawsze warto zrobić wersję zapasową przed wprowadzeniem zmian). Zmienić należy tylko jedną wartość, z zera na jedynkę w linijce Screenshot=0 (z pamięci piszę).Tak samo trzeba było zrobić w Morrowindzie. Poza tym, skoro potwierdziłeś to, że w Morrowindzie było możliwie robienie screenshotów, to dlaczego Bethesda miałaby usunąć tą możliwość w kolejnej części? Gra powinna kroczyć na przód a nie pozbywać się przydatnych rzeczy.

Dnia 13.01.2009 o 15:25, dave03 napisał:

Słyszałem o tym, ale póki co to nie korzystam z tego programu. Nawet kompletnie się na
nim nie znam


Trudny w obsłudze nie jest. Podając najkrótszą definicję w Polsce tego programu można powiedzieć: "Światowe gg z czasomierzem w grach" - bo takie jest główne zamierzenie Xfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:10, adi54 napisał:


Dzisiaj zainstalowałem, nie ma questów ale wszystko wygląda bardzo dobrze, poza tym to taki dodatek do podstawki w każdej chwili możesz się przenieść do krain z Obliviona i na odwrót. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:30, Shelazar napisał:

Dzisiaj zainstalowałem, nie ma questów ale wszystko wygląda bardzo dobrze, poza tym to
taki dodatek do podstawki w każdej chwili możesz się przenieść do krain z Obliviona i
na odwrót. :)


Jak wiernie odwzorowane jest Vvardenfell?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie został stworzony od nowa, po prostu przerobiono mu grafikę, po ściągnięciu moda podmienia tylko niektóre pliki z Morrowinda na te z Obliviona. Jest bardzo podobny... ;) Sam mod ma tylko 30 mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na moje własne pytanie:
1. Open up "My Documents" and go to "My Games"
2. Open the "Oblivion" folder
3. Open up the Oblivion .ini file
4. Find the line "bAllowScreenShot=0", and set it to one.
5. Save and play
6. Press prnt screen to create a screenshot in your MAIN Oblivion Directory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że pochwalę się charem... ;)

To były czasy, gdy się tłukło po 70 leveli w Morrowind. Raz dzięki bugowi podkręciłem postać do 133. levelu. Tutaj dojadę maksymalnie do 50. levelu.

20090115155217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować