Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2006 o 21:10, verbum napisał:

Nie zgadzam się. Dlaczego wiecznie mamy mieć gorzej? Dlaczego inne kraje mogą zrobić pełną
lokalizację, a my nawet w przypadku dobrej i rozbudowanej gry mamy dziękować opatrzności, że
w ogóle, ktoś zechciał zrobić kinówkę???* Dla mnie to paranoja...


Wiesz, nie znamy tajników pracy Cenegi i jak naprawdę wyglądają ich problemy. Czy T2 nie chce wysłać pliku z tekstami w grze (czy tam maszynopisu) czy problem leży w budżecie, tłumaczeniu innych gier?

Pamiętaj też, że Obliviona mogłoby w ogóle nie być w Polsce :], i byś zagrał dopiero przy okazji wersji PL czyli za "niewiadomoile".

Ja też bym chciał mieć od razu PL, najlepiej wybór między kinówką a dubbingiem, ale niestety trzeba pogodzić się z tą niesprawiedliwością, że nie wszystkie gry wydają porządni wydawcy.

Zresztą zapewne przemawia przeze mnie podświadomy (więc nienaumyślny) egoizm, bo nadchodząca matura, nie pozwala mi cieszyć się oczekiwaniem na nadchodzące gry (a tych już wyszło ... hoho :]) czy również interesować się modernizacją sprzętu. Tak więc pogram sobie na dobre dopiero w drugiej połowie maja, a sądzę, że teraz jeno włączę, by obejrzeć grafę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:26, Backside napisał:

Pamiętaj też, że Obliviona mogłoby w ogóle nie być w Polsce :], i byś zagrał dopiero przy okazji
wersji PL czyli za "niewiadomoile".


No bez przesady:P Na szczęście żyjemy w cywilizowanym kraju, na który nie zostały nałożone żadne embarga growe. Sprowadzenie Oblivion''a z zagranicy jest bardzo proste. Coprawda wtedy za kopię gry wychodzi zapłacić trochę ponad 200zł, ale część konsolowców (właścicieli x360 już tak robi:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:31, shinian napisał:

No bez przesady:P Na szczęście żyjemy w cywilizowanym kraju, na który nie zostały nałożone
żadne embarga growe. Sprowadzenie Oblivion''a z zagranicy jest bardzo proste. Coprawda wtedy
za kopię gry wychodzi zapłacić trochę ponad 200zł, ale część konsolowców (właścicieli x360
już tak robi:P).


No - pod nazwą "być w Polsce" uznałem oczywiście dystrybucję.
Sprowadzać sobie można pewnie i dziś rwane porzeczki z Ułan Bator, ale to nie to samo co dystrybucja :].

A właśnie barierą jest kasa - my płacimy 170zł, a za wersję z USA z przesyłką ok 210-250 zł (ciekawe ile z Wielkiej Brytanii). No, ewentaulnie z białoruskiego bazaru :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no wybaczcie, ale wkurzony jestem dzisiejszym screenem z Gothica 3 i m.in. dlatego mi się "pojechało"...
Nie mniej jednak nie podoba mi się polityka pewnych firm i nie przyjmuję tłumaczeń, że brakuje im środków finansowych - jeśli tak, to nie powinni się w ogóle brać za dystrybucję takiej gry i pozwolić innym ją zlokalizować, no ale wiadomo za łakomy kąsek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:45, verbum napisał:

Nie no wybaczcie, ale wkurzony jestem dzisiejszym screenem z Gothica 3 i m.in. dlatego mi się
"pojechało"...


Ty jesteś wkurzony? TO co powiesz o mojej sytuacji, czekam na Oblibviona juz od niewiadomo kiedy, wszedzie dudnią, ze premiera 20 marca, itd. Ja juz wracam ze szkoły koło 16.00, szybko jem obiadek i w droge na nurzkach oczywiscie bo prawa jazdy nie mam a nikogo narazie w domu z samochodem nie ma, ide i ide i po godzinie dochodze do sklepu, wparowuje do działu z grami a tu nima... CO?!? NIEMA?!? W konicu mieszkam w tej ameryce żeby mieć tą premiere te 4 dni wczesniej niz w Polsce i zagrać w koncu. No i dupa, premiere 20stego to tylko maja sami twórcy :/ bo odwiedziłem jeszcze 2 sklepy i niemieli, dopiero od 22 marca.. Premiera amerykaniska jak cholera, chyba w Houston odwołali z powodu złej pogody :)

A już myślałem, ze sie bede mogl pochwalić wrazeniami z gry :(
Szkoda, ze nie ma takiego "GRAM.cały świat" który by wydawal gry w dniu kiedy je zapowiada a w dodatku Ci co zamówili w pre orderze to dopiero dzisiaj (20 marca) maja wysylane paczuszki...
Dotąd pamiętam jak CDP wysawało Frozentrona i w kumpelk w dniu premiery kupił. TO sie nazywa dokładnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:45, verbum napisał:

Nie mniej jednak nie podoba mi się polityka pewnych firm i nie przyjmuję tłumaczeń, że brakuje
im środków finansowych - jeśli tak, to nie powinni się w ogóle brać za dystrybucję takiej gry
i pozwolić innym ją zlokalizować, no ale wiadomo za łakomy kąsek...


Lokalizacji pelnej nie zrobilby zaden dystrybutor, bo tam jest 50 h dialogow. Musieliby wynajac studio nagraniowe chyba na kilka tygodni, i to dopiero po przetlumaczeniu tekstu (co moze potrwac miesiacami), zatrudnic do tego celu kilkudziesieciu aktorow, a calosc potem testowac chyba kilka tygodni. To by sie zwyczajnie w Polsce nie oplacilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem na oficjalnym forum że Strażnicy są niestety znowu wszechwiedzący i jeśli złapią Cię na czymś w jednym mieście to niestety zabiorą przedmioty które ukradłeś jeszcze gdzies indziej :(((

ps. 20 septimów za nocleg w karczmie - drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska - spookojnie, wytrzymaliście tyle czasu, to wytrzymacie i te parę dni dłużej...hehe
Wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy nawet po premierze nie będą mogli jeszcze długo zagrać w Obliviona, bo ich pc tego nie uciągnie nawet na niskich ustawieniach grafiki (co zresztą nie ma sensu - bo traci się zbyt wiele).
Ja np. pewnie zagram w Obliviona dopiero jesienią, lub najwcześniej latem jak odłożę na grafę... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na pl wersje:) musze sprzedac moje512 ram i kupic 1 gb kingsotna, mysle ze wtedy na radeon x700 1gb ddr ram kingsotna sempronie 2600 powinien chocaiz srednia uciagnac juz mial moj niusiek nie udzwignac na max gothica 3 a co sie okazalo udzwingnie na maxymalnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2006 o 09:04, Hegemon napisał:

Lokalizacji pelnej nie zrobilby zaden dystrybutor, bo tam jest 50 h dialogow. Musieliby wynajac
studio nagraniowe chyba na kilka tygodni, i to dopiero po przetlumaczeniu tekstu (co moze potrwac
miesiacami), zatrudnic do tego celu kilkudziesieciu aktorow, a calosc potem testowac chyba
kilka tygodni. To by sie zwyczajnie w Polsce nie oplacilo.


Nie zgadzam się. Wiem ile tam jest dialogów. Pisałem już o tym i nie chcę mi się powtarzać i jak już też pisałem mam już dosyć powtarzania, że nam ma się to nie opłacić - dlaczego Niemcom, Francuzom i innym się opłaci zrobić profesjonalną lokalizację, tylko nam ma się to nie opłacić? I bzdurą jest pisanie, że trwałoby to miesiącami, oraz, że trzeba byłoby zatrudnić - ile? - kilkudziesięciu aktorów? - co Ty wypisujesz??? Kilku studentów starszych lat AT by wystarczyło - jeden aktor może bez problemów zagrać kilka/kilkanaście postaci, od tego ma warsztat artykulacyjny.
Wybacz, ale przestań przepraszać za to, że żyjesz, i tłumaczyć inne firmy a zacznij wymagać od nich tego co Ci się słusznie należy. Ale nie, przecież tacy Niemcy są cudotwórcami - oni mogą podgrać głosy w miesiąc lub dwa, a my oczywiście nie...
Wiem do czego pijesz - u nas jest piractwo i nam się nie opłaca robić takich rzeczy, tylko, że z takim podejściem to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 13:18, ArtuRPGpl napisał:

ja czekam na pl wersje:) musze sprzedac moje512 ram i kupic 1 gb kingsotna(...)

- polecam Ci bardziej pamięci PDP Patriot, mają lepsze parametry od Kingstona i są niewiele droższe.

/sry za off-topik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 13:31, verbum napisał:

Nie zgadzam się. Wiem ile tam jest dialogów. Pisałem już o tym i nie chcę mi się powtarzać
i jak już też pisałem mam już dosyć powtarzania, że nam ma się to nie opłacić - dlaczego Niemcom,
Francuzom i innym się opłaci zrobić profesjonalną lokalizację, tylko nam ma się to nie opłacić?
Wiem do czego pijesz - u nas jest piractwo i nam się nie opłaca robić takich rzeczy, tylko,
że z takim podejściem to...


Ja bym chciał tylko przypomnieć, że tam gry kosztują kupe kasy, bo 40-50 euro, i tam zarabiają podobno 3-4 razy więcej, więc jest dla nich mniejszym problem kupić drogą grę niż dla nas w normalnej cenie 99zł.
I nie chcę tu nawet mówic o piractwie - jakoś od lat mamy lokalizacje.

Ale osobiście też chciałbym mieć opcjędialogów PL. W Gothica I grało się zajebiście miedzy innymi dlatego, że słuchaliśmy świetnie dobranej ekipy lektorów - i słychać było, że Wrzód to wrzód, Diego to spryciarz, a Saturas i Xardas to magowie !!!
Nie wiem ile tam było godziny dialogów, ale czasy lecą do przodu i mamy nowe standardy, więc jak kiedyś 10 minut po polsku było sukcesem, tak teraz nie powinno być takim problemem zrobienie 50h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto opinia jednego z graczy, który dał krótką recenzję na Amazon.com ( http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/stores/detail/-/videogames/B000BC38LA/ref=amb_center-2_165111901_20/102-2177421-93 28150)


Polecam bardzo, bo to ciekawe uwagi na temat tego jak firmy, dążąc za kasą, mają coraz bardziej gdzieś interfejs PC czy chociażby rozdwojenie projektu na konsolowe i pecetowe. Ale po co, ludzie się przyzwyczają.
I tak z wypowiedzi wynika, że lewy klawisz to atak, prawy to blok, a rolka na mysyz służy wyłącznie, ja zrozumiałem, to przejście w tryb TPP.

Zaczyna mnie to nadawanie pierwszeństwa konsolom coraz bardziej irytować. Jak dobrze, że moim ulubionym typem są strategie, któe chyba przenigdy w całości nie wsiąkną w rynek padów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 13:31, verbum napisał:

Nie zgadzam się. Wiem ile tam jest dialogów. Pisałem już o tym i nie chcę mi się powtarzać
i jak już też pisałem mam już dosyć powtarzania, że nam ma się to nie opłacić - dlaczego Niemcom,
Francuzom i innym się opłaci zrobić profesjonalną lokalizację, tylko nam ma się to nie opłacić?


Ano dlatego, ze tam sie sprzeda po kilkaset tysiecy egzemplarzy, a u nas gora kilkadziesiat tysiecy.

Dnia 21.03.2006 o 13:31, verbum napisał:

I bzdurą jest pisanie, że trwałoby to miesiącami, oraz, że trzeba byłoby zatrudnić - ile? -
kilkudziesięciu aktorów? - co Ty wypisujesz??? Kilku studentów starszych lat AT by wystarczyło
- jeden aktor może bez problemów zagrać kilka/kilkanaście postaci, od tego ma warsztat artykulacyjny.


I od razu gwaltownie spada jakosc gry - bo w oryginale kwestie podkladalo wlasnie kilkudziesieciu aktorow (nie bez powodu! a tez maja swoj warsztat), a tu mialbys wrazenie, ze wszystko mowia ci sami ludzie. Do tego pamietaj, ze niektore kwestie trzeba powtarzac, a aktor nie jest maszynka, ktora bedzie te kilka godzin non-stop gadac do mikrofonu, bo mu gardlo wysiadzie itd. A jesli chodzi o tekst to Morrowinda CDP tlumaczyl pol roku (a przynajmniej takie bylo opoznienie premiery).

Dnia 21.03.2006 o 13:31, verbum napisał:

Wybacz, ale przestań przepraszać za to, że żyjesz, i tłumaczyć inne firmy a zacznij wymagać
od nich tego co Ci się słusznie należy.


Po pierwsze, to ja sie bardzo ciesze, ze w Polsce bedzie wersja oryginalna, bo sciagac z zagranicy by mi sie nie chcialo, a wole wersje oryginalna od tlumaczonej. Po drugie, zdaj sobie sprawe takze z tego, ze wiele nie zalezy od Cenegi, a od Bethesdy (tudziez Take 2), ktora, jak juz pisalem, woli przekazac teksty do tlumaczenia przed premiera tam, gdzie sprzedaz jej to zrekompensuje, a nie gdziekolwiek, bo skonczyloby sie to wyplynieciem tresci (badz nawet kodu zrodlowego) do internetu ("nieoficjalne" filmiki pochodza ponoc w wiekszosci wlasnie z Niemiec).

Dnia 21.03.2006 o 13:31, verbum napisał:

Ale nie, przecież tacy Niemcy są cudotwórcami - oni
mogą podgrać głosy w miesiąc lub dwa, a my oczywiście nie...
Wiem do czego pijesz - u nas jest piractwo i nam się nie opłaca robić takich rzeczy, tylko,
że z takim podejściem to...


Tzn. lepiej jest narzekac na to co jest? :) Raczej nic sie od tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 13:41, verbum napisał:

> ja czekam na pl wersje:) musze sprzedac moje512 ram i kupic 1 gb kingsotna(...)
- polecam Ci bardziej pamięci PDP Patriot, mają lepsze parametry od Kingstona i są niewiele
droższe.

/sry za off-topik/

święte słowa, kingstony przy patriotach wysiadają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do polonzacji, to w Cenedze dla właścicieli produktu przysługuje po wydaniu za darmo (chyba że coś się od tygodnia zmieniło). Ale w Morrowindzie był 6000 stron maszynopisu tekstu do przetłumaczenia (!). A w Oblivionie jest go jeszcze więcej! Na polską wersję poczekamy jeszcze z pół roku, chyba że będzie tak jak można posłyszeć - w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 16:39, Welin napisał:

Ale w Morrowindzie był 6000 stron maszynopisu tekstu do przetłumaczenia
(!). A w Oblivionie jest go jeszcze więcej!


To w sumie ciekawe - mniejszy świat, a więcej gadają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować