Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2009 o 18:14, MTSMAFIOSO napisał:

Ja tam bardzo lubiłem chodzić po tych bramach, bo na wyższym levelu zarabiało się za
zebrany tam stuff po kilka tysięcy :P


Taaa, tylko, że jak ma się CS''a to się ustawiało, że jedna byle jaka strzała kosztuje 5k i zbiera się ze strażników...

Dnia 24.03.2009 o 18:14, MTSMAFIOSO napisał:


Co do pytania: Wiem tylko że wystarczy zamknąć 2 bramy aby ukończyć wątek główny...

Pierwsza przy K... K... o matko jak to miasto się nazywało, skleroza nie boli, ale wiesz o jakie miasto mi chodzi, a druga ta wielka przy ostatecznej bitwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 18:19, trutututu napisał:

Taaa, tylko, że jak ma się CS''a to się ustawiało, że jedna byle jaka strzała kosztuje
5k i zbiera się ze strażników...


Bleah, nie lubie oszukiwać :P
Równie dobrze można wpisać player.additem gold 9999999 czy jakoś tak :P

Dnia 24.03.2009 o 18:19, trutututu napisał:

Pierwsza przy K... K... o matko jak to miasto się nazywało, skleroza nie boli, ale wiesz
o jakie miasto mi chodzi, a druga ta wielka przy ostatecznej bitwie?


Kvatch :P
I tak, druga to w bitwie pod Brumą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 18:12, trutututu napisał:

Mam pytanie: Co się stanie kiedy zamknę wszystkie "Obliwionki" (te bramy)?


Będziesz miał wówczas więcej ludzi do pomocy podczas tej finalnej bitwy przy tych dwóch małych bramach i jednej dużej, bowiem każde miasto przy którym zamknąłeś wrota wyśle tam swoje wojsko. Ja pomogłem wszystkim więc i wojska miałem całkiem sporo, ale nie da się ukryć że jest to bez dwóch zdań najnudniejszy moment tej świetnej gry.

MTSMAFIOSO --->
>Ja tam bardzo lubiłem chodzić po tych bramach, bo na wyższym levelu zarabiało się za zebrany tam stuff po kilka >tysięcy :P

Tylko co mi po tym skoro i tak nie ma kupca, który by posiadał taką sumę pieniędzy? ;) To już wole sobie połazić po wrogich obozach, pokonać tamtejszych bandytów i pozbierać im szklane zbroje, buty itp. Więcej tego uniosę, a zysk właściwe ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2009 o 18:24, MTSMAFIOSO napisał:

Bleah, nie lubie oszukiwać :P
Równie dobrze można wpisać player.additem gold 9999999 czy jakoś tak :P


Nie bo potem nie masz takiej zabawy w sprzedawanie tych strzał. Bo trzeba po jednej. A najlepszy kupiec ma maks 2200 golda, jeśli dobrze pamiętam. A potem wrzucasz to do banku i patrzy jak te miliony sobie sobie tam sidzą.
A z resztą nie wiem czy ten kod nie działał tylko na 1k golda.

A może jeszcze taka ciekawostka. (W sumie to to piszę, żeby było więcej znaków w poście :) bo pewnie nie odkryłem ameryki i wszyscy pewnie o tym wiedzą) Wiecie, że ta szata, którą nosił cesarz miała aż 30 defensywy? Swoją drogą to śmieszne, że szata ze zwykłego płótna aż tyle obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Construction Seta... i mam problem :> Otóż mam moda do którego chciałbym dorobić jaskinię do której da się dojść przez sekretne przejście (konkretnie - ukryte drzwi w wielkiej beczce na piwo - widziałem je w którymś queście). Tylko nie bardzo wiem, co mam zrobić na samym początku - jak otworzyć ten mod w CS-ie, jak dokleić jaskinię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 19:53, dave03 napisał:

Tylko co mi po tym skoro i tak nie ma kupca, który by posiadał taką sumę pieniędzy? ;)


Właśnie dlatego korzystam z moda moremerchantmoneyv1.1 dzięki któremu najlepszy kupiec ma teraz 8k Golda :P

Po za tym nawet bez moda wystarczyło wyłączyć tryb rozmowy, i włączyć jeszcze raz żeby kupiec znów miał te 2k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te pieniądze u kupców to przypadkiem nie była maksymalna kwota jaka może zapłacić? A nie całość jego złota? Bo mi coś świta, że jak grałem to sprzedawałem kilka drogich żeczy naraz bez wyłączania okna rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 15:54, MTSMAFIOSO napisał:

Ale to żadna przeszkoda na razie nie znalazłem przedmiotu który bym sprzedał za więcej
jak 1500 golda :)

A gdzie znajduje się kupiec który posiada 1500 septimów? Bo ja jak na razie nie trafiłem na takiego co miałby ich więcej niż 1200. Co prawda na brak gotówki nie narzekam, ale jakbym chciał sobie nabyć więcej domów i je wyposażyć to jednak by mi sianka nie starczyło. A tak to zawsze trochę mniej latania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na 30 którymś levelu miałem przedmiot co był wart coś między 15000 - 20000 septimów, ale nie zamierzałem go sprzedawać za marne 2000 :D
Wg. mnie najlepszym sposobem by się wzbogacić na sprzęcie są szklane lekkie kirysy, nie ważą za dużo a warte troche są, daedryczne wiadomo że znacznie cenniejsze (coś pod 5000) ale ich waga nie pozwala na zabranie jakiejś większej ilości.

A teraz takie dziwne pytanie
Dlaczego pod Skingradem (jak się wyjeżdża tą bramą nie przy stajniach tylko z drugiej strony) zawsze leża jakcyś zabici ludzie ;o Jest to dokładnie w miejscu gdzie droga przechodzi pod wysokim mostem, który prowadzi do Zamku Skingrad. Ostatnio jak tam przyjechałem to leżeli 2 martwi ludzie Tytus Syxtus (czy jakoś tak) i jeszcze ktoś. Kiedyś grałem na innym profilu też ktoś tam leżał ;o
Czy to jakiś bug sprawia że oni spadają z tego mostu jak idą do zamku? Spotkaliście się z czymś podobnym? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:07, MTSMAFIOSO napisał:

Koleś w gospodzie, zaraz za mostem prowadzącym do głównego wejścia Imperial City (który
zresztą jest wampirem) ma 2000 :)

Warto też pamiętać, że zawsze można zainwestować w sklep. Powoduje to, że kupiec ma 500 smoków więcej na stałe. Ale jest to dostępne od poziomu ekspert. Do tego na mistrzu wszystkie sklepy zyskują kolejne 500 septimów. Tak więc można nawet uzyskać do 3000 smoków u tego kupca:D

EDIT: Oczywiście chodzi mi o umiejętność Handel.

@Mixon
Ja nie spotkałem się z takim czymś. Ale to raczej wina korzystania z teleportów:P Miałem z tym zerwać ale to jest silniejsze ode mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie mają czegoś przy sobie? Często znajduję schowane trupy, ale w jakiś sposób jest wyjaśnione czemu gdzieś leżą i są trupkami. Muszę to sprawdzić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 21:06, Alexx1 napisał:

A nie mają czegoś przy sobie? Często znajduję schowane trupy, ale w jakiś sposób jest
wyjaśnione czemu gdzieś leżą i są trupkami. Muszę to sprawdzić ;]


Tutaj leżą bez żadnej konkretnej przyczyny tzn. ten Tytus Syxtus (czy jakoś tak) to koleś którego zaobserwowałem że codziennie chodzi do Zamku Skingrad (taki ma ustalony plan dnia) i jeszcze dzień wcześniej jakoś go widziałem a przyjeżdżając na następny dzień już zobaczyłem go martwego na drodze i obok jeszcze jakiś koleś leżał ;o Czyżby jakieś zbiorowe samobójstwo? :D
Ale na serio to myślę że to bug jest jakiś z tym mostem w Skingradzie bo jak grałem na poprzednim profilu to miałem problem z takim orkiem, który pracuje w Zamku (jest związany z kupowaniem domu w Skingradzie i z jakimś zadaniem Gildii Złodziei), kolesia na mapie pokazywało że stoi na moście a nigdzie go nie było ;o i nie mogłem sobie najlepszego domku kupić ;/

Mendreck9

>Ja nie spotkałem się z takim czymś. Ale to raczej wina korzystania z teleportów:P Miałem z tym zerwać ale to >jest silniejsze ode mnie:(

Hmm całkiem możliwe że to jest przyczyna, a że jest silniejsze to normalka chyba że ktoś jest zatwardziałym fanem Morrowinda i już przyzwyczaił sie do łażenia po mapie w te i we wte 10 razy na dobę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio dziwny problem z grą. Odinstalowałem Obliviona bo mi się za duży bałagan zrobił z modami. Zainstalowałem ponownie chciałem uruchomić i nagle bach wyskoczył mi błąd gry, ot typowy windowsowski:

"Wystąpił problem z aplikacją Oblivion i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

Co może być tego powodem?I przede wszystkim jak to naprawić? Nie sądze zeby był to błąd podczas instalacji bo grę instalowałem 3 razy żeby to sprawdzić. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... kupiłem grę i widzę,że kasa poszła...

Zainstalowałem grę następnie spolszczenie z płyty i czemu nie mam dialogów spolszczonych ani niektórych rzeczy w menu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 19:52, MTSMAFIOSO napisał:

Instalowałeś jakieś mody?


Wątpię aby to była wina modów. U mnie takie przypadki również mają miejsce, ale na szczęście są na tyle rzadkie że nie zaprzątam tym sobie za bardzo głowy. Zresztą najczęściej to ma miejsce wtedy gdy już opuszczam grę.

Chlorofil --->

Najlepiej będzie jak co chwile będziesz sobie zapisywał grę, wtedy po ewentualnej wizycie na pulpicie wiele nie stracisz. Dobrze że Oblivion wczytuje się dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować