Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Ehhh... kolejny problem.

Czemu straż mnie zatrzymuje skoro nie mam nic kradzionego ? Powtarzam, że nie mam. Miałem wytrych kradziony ale go wyrzuciłem w świątyni gdzie Martina odprowadziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 07:41, Chlorofil napisał:

Ehhh... kolejny problem.

Czemu straż mnie zatrzymuje skoro nie mam nic kradzionego ? Powtarzam, że nie mam. Miałem
wytrych kradziony ale go wyrzuciłem w świątyni gdzie Martina odprowadziłem.

Może kogoś zaatakowałeś albo nie pamiętasz, że coś masz kradzionego ;) Zapłać grzywnę, a potem ukradnij co Twoje ze skrzynki w siedzibie straży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 07:58, Chlorofil napisał:

Jeszcze drugie pytanie. Czy w twierdzy w górach mogę u kogoś sprzedać moje itemki żebym
miał kasę na zapłacenie grzywny ?


Z tego co pamietam to nie... ale to jaka Ty masz grzywne ze nie masz na jej zaplacenie?!
Poza tym jak nie masz kasy to poprostu wez dupe w troki, ucieknij z twierdzy przed straznikami do Brumy a tam dasz w lape temu paserowi i bedzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 09:51, VertigoŁDZ napisał:

Poza tym jak nie masz kasy to poprostu wez dupe w troki, ucieknij z twierdzy przed straznikami
do Brumy a tam dasz w lape temu paserowi i bedzie po sprawie.


A skąd wiesz że jest w gildii złodziei? Przecież bez tego z usług żadnego pasera korzystać nie można :)

Mam problem z jedną misją w Gildii Magów - Vahtacen''s Secret

Spoiler


Zaszedłem do tych ruin, gdzie wysłał mnie Raminus Polus, odszyfrowałem wszystkie tabliczki, jednak gdy rzucam na nie czar, postument się nie otwiera... Zaznaczam że rzucam czary w odpowiedniej kolejności, już kiedyś przechodziłem grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 10:21, MTSMAFIOSO napisał:

> Poza tym jak nie masz kasy to poprostu wez dupe w troki, ucieknij z twierdzy przed
straznikami
> do Brumy a tam dasz w lape temu paserowi i bedzie po sprawie.

A skąd wiesz że jest w gildii złodziei? Przecież bez tego z usług żadnego pasera korzystać
nie można :)


A szczerze mówiąc to nie wiem. Troche przyjąłem to jako fakt dokonany dlatego, że zawsze robie przynajmniej pierwsze zadanie dla złodziei żeby mieć dostęp do pasera i spalcania grzywn. :) mam nadzieje że on też tak zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś zposób na wywalanie gry do systemu? Czasami też jak klikam, coś robię gra mi się minimalizuje (jak by normalny kursor od systemu nakładał się w grze) i przy powrocie zawiesza mi się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 10:40, Los Emilos napisał:

Ma ktoś jakiś zposób na wywalanie gry do systemu? Czasami też jak klikam, coś robię gra
mi się minimalizuje (jak by normalny kursor od systemu nakładał się w grze) i przy powrocie
zawiesza mi się gra.


Sposoby są dwa - ponowna instalacja, ale i tak gdy zainstalujemy kilka modów znowu pewnie będzie to samo...
Ale na szczęście jest drugi, uniwersalny sposób - częsty quick save ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 11:48, kamceg napisał:

> Ma ktoś jakiś zposób na wywalanie gry do systemu? Czasami też jak klikam, coś robię
gra
> mi się minimalizuje (jak by normalny kursor od systemu nakładał się w grze) i przy
powrocie
> zawiesza mi się gra.

Sposoby są dwa - ponowna instalacja, ale i tak gdy zainstalujemy kilka modów znowu pewnie
będzie to samo...
Ale na szczęście jest drugi, uniwersalny sposób - częsty quick save ;P


Używam tylko te oficjalne mody chyba że pozostały jakieś rzeczy po "Banku". Wszystkie mody są wstanie zachwiać grą czy np. tylko te z fabuła albo tylko te związane z upiększeniem gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 12:04, Los Emilos napisał:

> > Ma ktoś jakiś zposób na wywalanie gry do systemu? Czasami też jak klikam, coś
robię
> gra
> > mi się minimalizuje (jak by normalny kursor od systemu nakładał się w grze)
i przy
> powrocie
> > zawiesza mi się gra.
>
> Sposoby są dwa - ponowna instalacja, ale i tak gdy zainstalujemy kilka modów znowu
pewnie
> będzie to samo...
> Ale na szczęście jest drugi, uniwersalny sposób - częsty quick save ;P

Używam tylko te oficjalne mody chyba że pozostały jakieś rzeczy po "Banku". Wszystkie
mody są wstanie zachwiać grą czy np. tylko te z fabuła albo tylko te związane z upiększeniem
gry?


Wszystkie to może nie, ale większość na pewno. Ja sam wiem z doświadczenia, że jak moda żadnego nie miałem to mnie nie wywalało. A jak już się ma parę giga to człowiek się do wywalania przyzwyczaja, szczególnie jeśli dobrze zakodował sobie F5 ;) Ale ja i tak nie narzekam - generalnie to błąd systemu wyskakuje mi tylko przy wyłączaniu gry, czasem częściej. Chyba wychodzi jednak na to, że ta gra tak po prostu ma ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z grą, a raczej tym całym patchem polonizacyjnym. Otóż grę kupiłem niedawno w $uper$elerze i po zainstalowaniu zabrałem się za instalację dołączonego patcha i wyżej wymienionej polonizacji. Włączam grę i wszystko w porządku. Menu spolszczone, intro spolszczone, a gdy tylko zaczynam grać praktycznie wszystko wraca do stanu początkowego, czyli wersji angielskiej. I tutaj nasuwa się pytanie, czy wkradł mi się jakiś błąd przy instalacji, czy tyle po prostu ten patch polonizujący daje. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałbym kupić konia :). Jest on troszkę drogi bo 2,5k ale nie o to chodzi. Czy jak go kupię, pojadę do lokacji, zejdę z niego, wejdę do lokacji to czy konia po powrocie z lokacji już nie będzie ? Czy trzeba za każdym razem bulić 2,5k na nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:53, Chlorofil napisał:

Mam pytanie. Chciałbym kupić konia :). Jest on troszkę drogi bo 2,5k ale nie o to chodzi.
Czy jak go kupię, pojadę do lokacji, zejdę z niego, wejdę do lokacji to czy konia po
powrocie z lokacji już nie będzie ? Czy trzeba za każdym razem bulić 2,5k na nowego ?

Jeśli nie zginął to powinien być w stajni miasta w którym jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koń będzie czekał przed lokacją (miastem, jaskinią, ruinami itp) dopóki go stamtąd nie zabierzesz :P
No chyba że go zabiją dzikie zwierzęta, co raczej się nie zdarza gdy gracza nie ma w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:56, iwaneszek napisał:

> Mam pytanie. Chciałbym kupić konia :). Jest on troszkę drogi bo 2,5k ale nie o to
chodzi.
> Czy jak go kupię, pojadę do lokacji, zejdę z niego, wejdę do lokacji to czy konia
po
> powrocie z lokacji już nie będzie ? Czy trzeba za każdym razem bulić 2,5k na nowego
?
Jeśli nie zginął to powinien być w stajni miasta w którym jesteś.


I muszę jeszcze raz go wykupić za 2,5k ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:58, Chlorofil napisał:

> > Mam pytanie. Chciałbym kupić konia :). Jest on troszkę drogi bo 2,5k ale nie
o to
> chodzi.
> > Czy jak go kupię, pojadę do lokacji, zejdę z niego, wejdę do lokacji to czy
konia
> po
> > powrocie z lokacji już nie będzie ? Czy trzeba za każdym razem bulić 2,5k na
nowego
> ?
> Jeśli nie zginął to powinien być w stajni miasta w którym jesteś.

I muszę jeszcze raz go wykupić za 2,5k ?


Oczywiście że nie. Możesz to rozpoznać po kolorze podkowy jak na konia najedziesz kursorem. Pierwszego konia dostajesz prawie na początku głównego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien być, ale czasami może gdzie się zapodziać i już go możesz nigdy (albo nie tak szybko) nie znaleźć. Jest też opcja, że Twój koń zostanie po prostu zabity podczas Twojej nieobecności. Jest tylko jedne koń, który nigdy nie może sie zgubić - Cienista. Jednak tego konia sobie tak w normalny sposób nigdy nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:00, dave03 napisał:

Powinien być, ale czasami może gdzie się zapodziać i już go możesz nigdy (albo nie tak
szybko) nie znaleźć. Jest też opcja, że Twój koń zostanie po prostu zabity podczas Twojej
nieobecności. Jest tylko jedne koń, który nigdy nie może sie zgubić - Cienista. Jednak
tego konia sobie tak w normalny sposób nigdy nie kupisz.


Źle napisałeś ;d Cienista jak najbardziej może się zgubić i często to robi jeżeli gracz nie patrzy gdzie z niej zsiada. Cienistej za to nie można zabić - czyli nawet jak się zgubi to jest szansa, że się znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować